Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że Canal+ Sport nie emituje już niekodowanych okienek. Czy to nie czasem pozostałość po programie "Strefy euro" ta adnotacja w wykazie odnośnie niekodowanego pasma we wtorki w godz. 21:30-22:45? Przynajmniej wczoraj okienka nie było, bo sprawdzałem :wink:

 

Kilka lat temu na Hot Birdzie 13.0*E na 10719 V nadawane były pod nazwą tech 3 serwisy informacyjne IAR. O pełnej godzinie był serwis a jeszcze chyba chwilę przed i po nim muzyczka jakby wprowadzająca do serwisu (nie dżingiel, tylko znacznie dłuższa muzyka, taka spokojna melodia-zawsze ta sama). Możliwe że był to dosył, z którego korzystały stacje radiowe nadające serwisy IAR. Do dziś na częstotliwości tej nadawane są tech (Tok FM) i tech 2 (kodowany). Przekazu IAR nie ma już natomiast pewnie nigdzie, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Andredi, tech i tech 2 są na 10892 H. Co do C+ Sport to kilka razy sprawdzałem i nie było okienka w tych godzinach. Odnośnie wykazu PL FTA można usunąć Kosmica TV z 13E i dodać Canal+ HD (niekodowane okienka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekk racja-teraz kanały tech nadawane są na 10892 H a nie jak błędnie napisałem na 10719 V.

 

Może nie do końca zostałem dobrze zrozumiany. Przekaz pod nazwą tech to Tok FM, natomiast na tech 2 przynajmniej u mnie jest cisza. Albo jest on więc pusty albo kodowany (oznaczone jako kodowane są oba, choć w rzeczywistości tech czyli Tok FM kodowany nie jest). Powyższe stwierdziłem sam. Pytałem jedynie o IAR :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tech2 = Chilli Zet (ten sam PID Audio i u mnie dekoduje się normalnie, leci dźwięk), IAR emituje serwisy przez Internet, od 6:00 do 20:00 co godzinę przez cały tydzień, z dosyłu satelitarnego wygląda na to, że zrezygnowali. Z podejrzanych kanałów audio jest jeden na 10,796V (PID Audio 159), nie leci tam nic, ale to może być jakaś rezerwa pod radio lub jakieś dosyły serwisów, czy czegoś (PID PCR ten sam, bo kanały wyszukiwane jako radio są też na 11,488H, ale tam są pozostałości po jakichś kanałach TV, przykładowo jest PID Audio 104 z PCR 166, co wskazuje, że to pozostałość po jakimś kanale TV z PID Video 166, zgodnie ze schematem na tym transponderze). Patrzyłem jednak przed pełną i o pełnej godzinie i nic tam nie leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne wskazówki :wink:

Na 13.0*E 10892 H przekaz 4823 to dźwięk Canal+ Sport. Leci to FTA, ale ostatnio podczas niektórych relacji z meczów ekstraklasy był tam szum.

 

W wykazie brakuje WDR Funkhaus Europa z 19.2*E 12265 H oraz Radia Watykańskiego z 13.0*E 11804 V (oraz być może 12380 V), które podobnie jak CRI regularnie nadają po polsku w określonych godzinach.

 

Jeszcze drobna wątpliwość odnośnie Radia Watykańskiego. Serwisy z wykazami satelitarnymi (sprawdzałem na 3 popularnych) podają że na 13.0*E rozgłośnia ta nadaje na 11804 V jako Radio Vaticana (wg innych Vatican Radio 105 FM) oraz na 12380 V jako Radio Vaticana Telepace. Pierwszy przekaz działa-sprawdzałem wczoraj i dziś i były audycje po polsku, tego drugiego natomiast nie widzę. Cały transponder mi odbiera, jest 16 stacji TV (w tym Telepace) i 6 radiowych, ale po Radio Vaticana Telepace ani śladu. Czy to już nie nadaje a strony z wykazami się mylą czy to tylko chwilowa przerwa? :crazy:

Radio Watykańskie ma więcej anten, zarówno w przekazie naziemnym jak i internetowym. http://it.radiovaticana.va/palin_ita.as ... sched_eur1 Programy w różnych językach nadawane są na różnych częstotliwościach naziemnych. Coś takiego też trzeba brać pod uwagę identyfikując na satelicie przekazy nadawców mających więcej niż jedną bliźniaczą antenę (ewentualnie stosujących rozszczepienia) (kwestia która to wersja).

Co ciekawe np. Lyngsat w podziale kanałów na państwa pierwszy z wymienionych przeze mnie wyżej przekazów z Hot Birda określa jako watykański a drugi jako włoski :crazy:

Tak więc wg moich ustaleń Radio Vaticana na 11804 V odbiera i zawiera polski serwis, natomiast tego na 12380 V ani widu ani słychu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym, co pisze Lyngsat - stacja z 12,380V ma SID 3007 - ten sam co Telepace, co oznacza, że stacja nie wyszukuje się jako osobny serwis, tylko jest dodatkową ścieżką dźwiękową Telepace. I to się teoretycznie zgadza. Teoretycznie, bo owszem Telepace ma drugą ścieżkę dźwiękową i owszem z PID Audio 3097, ale leci tam cisza.

 

4823 u mnie wyszukuje się jako TV i jest z PID Video Canal+ Sport, zakodowany, dekoduje się, fonia jest faktycznie osobna (PID Audio 114 zamiast 112, co oznacza, że może to być jakaś ścieżka techniczna?)

 

Dzięki za podpowiedzi, dorzucę przy najbliższej okazji, jak zbadam godziny emisji bloków po polsku (i sprawdzę CRI, bo te godziny nie były weryfikowane od dość dawna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym, co pisze Lyngsat - stacja z 12,380V ma SID 3007 - ten sam co Telepace, co oznacza, że stacja nie wyszukuje się jako osobny serwis, tylko jest dodatkową ścieżką dźwiękową Telepace. I to się teoretycznie zgadza. Teoretycznie, bo owszem Telepace ma drugą ścieżkę dźwiękową i owszem z PID Audio 3097, ale leci tam cisza.

Na moim Fergusonie AF-3318 SE obie te ścieżki działają i wyświetlają się jako ita i eng. Możliwe że jak Ty sprawdzałeś, to była jakaś przerwa. Ita to po prostu dźwięk Telepace (TV) a druga tak jak piszesz zapewne Radio Watykańskie, tyle że inna wersja niż na 11804 V. Sprawdzałem już kilkukrotnie, że jak na 11804 V leci polski serwis (od 16:00 i od 20:00) to na 12380 V jest co innego.

 

Polska wersja strony Radia Watykańskiego podaje informacje o serwisach, ale chyba wprowadza w błąd... :/

http://pl.radiovaticana.va/pr_nostri.asp

Oto czytamy tutaj, że w transmisji satelitarnej z Hot Birda serwisy i audycje (z logiki wynika że podawane są tu informacje o audycjach w języku polskim) można odbierać na częstotliwości 12380 V a o 11804 V ani słowa, podczas gdy powinno być chyba dokładnie odwrotnie-na 11804 V polskie audycje są (codziennie o stałych porach; sprawdzone przeze mnie) a na 12380 V ja ich nie stwierdziłem. Program obu transmisji z Hot Birda (i w ogóle wszystkich anten Radia Watykańskiego) można sprawdzić na stronie przywołanej przeze mnie we wcześniejszym poście http://it.radiovaticana.va/palin_ita.as ... sched_eur1 (klikamy w rubryce Canali satellitari w okienka Eutelsat 1 i Eutelsat 2) i stąd też wynika że na częstotliwości 11804 V programy po polsku są a na 12380 V ich nie ma. Temu bym zawierzał a nie polskiej wersji strony nadawcy. Pewnie dezinformacja wynikająca z bałaganu spowodowanego mnogością anten... :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie masz internetu w komputerze? W takim razie polecam zainteresowanie się bezpłatnym internetem Aero2 ;)  Tutaj mamy odpowiedni temat na naszym forum: Aero 2 - Darmowy internet [Opinie, komentarze] Ja od dawna mam internet na komputerze, ale zawsze tylko na jednym. Regulamin mojego dostawcy internetowego nie pozwala na podział internetu na kilka urządzeń. Dlatego jak ktoś inny z rodziny korzystał z komputera, to miałem problem, bo nie mogłem przeczytać najnowszych komentarzy na SAT Kurierze, co mnie denerwowało. Zamówiłem sobie bezpłatny internet Aero2, podpiąłem pod starego laptopa i już nie mam tego problemu. Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin mojego dostawcy internetowego nie pozwala na podział internetu na kilka urządzeń.

 

Możesz napisać jaki to jest dostawca? Jest to conajmniej dziwne. Wielu dostawców internetu zabrania dzielenia połączenia na wiele domów/mieszkań, ale dopuszcza się takie działanie jeżeli chcemy podzielić internet prywatnie. Jeżeli mimo tego będą twierdzić, że nie zgadzają się na takie rozwiązanie, to zawsze możesz powiedzieć, że podpiąłeś router "w celach bezpieczeństwa" :lol: zazwyczaj działa :D (nie tylko na infolinii, w praktyce również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...