Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko w IPTV, przez satelitę ich nie ma. 

Nie pamiętam jakie były założenia wstępne tego wykazu, bo ja go po kimś przejąłem, ale wydaje mi się, że O miało dotyczyć tylko Orange satelitarnego. Poprawię to w wolnej chwili.

Czy poza tymi, które wymieniłeś, są jeszcze jakieś kanały dostępne w Orange IPTV, których nie ma w ich ofercie satelitarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Metro czy Zoom TV.

 

Jeżeli robić taki wykaz, to należałoby do niego podejść porządnie i nawet profesjonalnie, z uwzględnieniem każdej drobnej i szczegółowej różnicy.

 

Do tego zaliczyłbym np. nie łączenie kanałów SD i HD w jedno, bo praktyka i rzeczywistość to jedno, a własna interpretacja to drugie. Jeżeli wersja SD nie jest dostępna w ogóle z satelity, jak to ma miejsce z kanałami TVP, wybranymi Polsatu czy nc+, to oznacza, że ich nie ma w ogóle w ofercie, a są jedynie w HD. W końcu technicznie to są dwa kanały, mimo że nadają jednakową ramówkę.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro i Zoom TV są w Orange w ofercie satelitarnej.

 

A co do kanałów SD i HD to oczywiście podtrzymuję to co wcześniej napisałem. Nie można równać dostępu kanałów SD i HD. Np. w Orange TV jest kanał National Geographic SD i National Geographic HD, ale np. FOX jest tylko w wersji HD.

Nie pamiętam jakie były założenia wstępne tego wykazu, bo ja go po kimś przejąłem, ale wydaje mi się, że O miało dotyczyć tylko Orange satelitarnego. Poprawię to w wolnej chwili.

 

No właśnie, tu jest trochę problem jak to właściwie oznaczyć. Nie wiem może OI, dla IPTV, OD lub OS dla wersji satelitarnej? Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowy pomysł na wykaz jest całkiem ciekawy. Lecz wykonanie, w moim odczuciu, nie do końca idealne :)

 

1. LEGENDA.

- Opis dla nc+ jest raczej zbędny, skoro pełna nazwa platformy to jest po prostu nc+ i pod taką nazwą występuje w całym wykazie.

- Orange TV, nie Orange. Taka jest poprawna nazwa oferty telewizyjnej od Orange.

- DVB-T. Myślę, że to można wprost dopisywać np. MUX-L1 czy MUX-8 i w legendzie dodać objaśnienie dla MUX-L oraz MUX-8. Byłoby bardziej czytelne i łatwiejsze do rozpoznania w porównaniu do samych gwiazdek.

 

2. LOGOTYPY.

- Jeżeli kanał HD ma logotyp taki sam jak jego odpowiednik SD, jak np. TVP INFO, TVN 24 BiS HD, HGTV, Food Network, to jaki jest sens dublowania tego logotypu?

- To samo w przypadku, jeżeli kanał HD nadaje TYLKO w HD i nie posiada w ogóle odpowiednika SD, np. TVP HD, TVN FABUŁA HD, Paramount Channel HD, AMC, SundanceTV, kanały ELEVEN, POLSAT Sport News HD, POLSAT Sport Fight HD czy H2 HD.

- Można by poprawić rozmiary niektórych tak, aby były jednakowego rozmiaru, np. w poziomie - Polsat 2 i Polsat 2 HD, Polsat News i Polsat News HD.

 

3. OGÓLNE.

- TVP Kultura ze swoją ofertą bardziej pasowałby do umieszczenia go przy kanałach filmowych i serialowych. W ramówce dominują właśnie filmy, niż programy ogólnotematyczne.

 

4. INFORMACYJNE.

- TVN 24 BiS HD nie jest dostępny w Cyfrowym Polsacie.

 

5. FILMOWE I SERIALOWE.

- Ale kino+ pasowałby obok swoich kuzynów, czyli CANAL+, najlepiej przed nimi.

- TVN FABUŁA HD, nie TVN FABUŁA. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- Paramount Channel HD, nie Paramount Channel. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- Comedy Central. Taki logotyp można dodać zamiast obecnego.

- AMC HD, nie AMC. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- SundanceTV HD, nie SundanceTV (taki jest poprawny btw zapis nazwy kanału). Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

 

6. SPORTOWE.

- CANAL+ SPORT 2 HD. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- CANAL+ NOW HD. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- ELEVEN HD / ELEVEN SPORTS HD / ELEVEN EXTRA HD. Kanały nie mają swojego odpowiednika w SD.

- Golf Channel HD. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

 

7. DOKUMENTALNE, PRZYRODNICZE.

- Travel Channel ze swoją ofertą bardziej pasuje do umieszczenia go przy kanałach lifestyle'owych. W ramówce dominują właśnie takie programy, niż coś związane z dokumentem i przyrodą.

- HISTORY HD. Odpowiednik HD ma od dłuższego czasu odświeżony logotyp (link).

- H2 HD. Kanał nie ma swojego odpowiednika w SD.

- CBS Reality ze swoją ofertą bardziej pasuje do umieszczenia go przy kanałach lifestyle'owych. W ramówce dominują właśnie takie programy, niż coś związane z dokumentem i przyrodą.

- ETV już od długiego nie ma niczego wspólnego z jakąkolwiek edukacją. Złe miejsce.

 

8. DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE.

- CARTOON NETWORK. Kanał wciąż nadaje w SD, więc nie wiem co przy nim robi logo dla HD w kolumnie dla wersji SD.

 

 

 

To tak z grubsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Legenda - Orange poprawię, natomiast z DVB-T to nie wiem czy warto tutaj wchodzić w takie szczegóły jak rozbijanie na konkretne MUXy (ale w sumie do zastanowienia)

 

2. Logotypy - jeżeli chodzi o kanały, które mają taki sam logotyp SD i HD to dublowanie jest jedynym "ładnym" rozwiązaniem. W przeciwnym wypadku byłyby dziury sugerujące, że wersji HD lub SD nie ma. Myślałem jeszcze o koncepcji takiej, żeby w takiej sytuacji logotyp przesuwać na środek, ale po pierwsze nie wyglądałoby to zbyt estetycznie a po drugie byłoby trudne do wykonania, już samo dołożenie przestrzeni większej niż jedna spacja miedzy logotypami było problematyczne.

 

Co do kanałów, które mają tylko wersję SD - tu początkowo skłaniałem się ku opcji "dziury" po lewej stronie, ale sprawdziłem i w mojej opinii nie wyglądało to ładnie, przedstawiłem zresztą oba rozwiązania w gronie osób decyzyjnych na forum i zostało wybrane to z dublowaniem. Może to, że kanał nadaje tylko w HD można by zaakcentować inaczej? Np kolorem albo po prostu dopiskiem "HD" do nazwy.

 

Rozmiar narzuca natomiast mechanizm konwertujący logotypy na forum.

 

3. TVP Kultura - w zasadzie kanał ten można by dopasować do obu tych kategorii, ale pamiętam że jak kiedyś był w filmowych to byli ludzie, którzy zwracali uwagę że powinien być w ogólnych :)

 

4. TVN 24 BiS HD - poprawię

 

5. Kolejność kanałów - w każdej sekcji obowiązuje zasada: najpierw kanały premium (np CANAL+, HBO, Eleven), potem inne kanały nadawców premium (np Ale Kino+, TNT), potem już według nadawców innych

 

6. Nazewnictwo - starałem się stosować nazwy oficjalnie. Przykładowo - nie ma oficjalnie kanału o nazwie "TVN Fabuła HD" - jest po prostu TVN Fabuła, który nadaje w HD, tak samo z AMC, Eleven i większością kanałów, które mają wyłącznie wersję HD.

Ale dla podkreślenia tego, że one nadają wyłącznie w HD, można by taki dopisek dodać w nazwie.

 

7. Dokument, przyroda

 

Co do Travel nie wiem - to jest kwesta tego czy programy podróżnicze to bardziej dokument czy bardziej lifestyle. Po trochu i jednego i drugiego więc prawdopodobnie pasowałby do obu kategorii.

 

CBS Reality - moim zdaniem to mimo wszystko bardziej dokument (albo paradokument) niż lifestyle

 

History HD - logotyp do odświeżenia

 

ETV - masz rację, ale nie wiem pod co to podciągnąć. Rozrywka? Inne?

 

8. Cartoon Network - mój błąd, do poprawki

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tam gdzie jest w emisji juz tylko wersja HD powinieneś usunąć logo SD, po co umieszczasz logo SD obok HD np Domo+ obok Domo+HD, skoro Domo+(SD) nie istnieje, albo Eleven'y albo SuperTennis HD a najlepsze jest to, że  są dwa logotypy nickelodeon HD obok siebie, po co ? 

Poniżej znalazłem dla Cb. logotypy wersji HD, których nie uwzględniłeś:

6b90a87875554.png341be73ef17a6.pngeffc97c477c86.png58ab3aaf40149.pngf62b4c5c56a05.pngcb377107bc2f3.pngd152485a0d4e1.png0ca1717e844a5.png98a0570993970.pngd446e369a8f89.png4b4ac926a543b.png749b8fe23d6ac.png8e88c01e1ef54.png715491c8344c2.png214dcbe745cbc.png03c3277a90c41.pngf72ef8751986f.png

Polsat Music SD ma logo:

a0572b1a40959.png

tylko, że on już nie istnieje, tak jak wczesniej pisałem powinieneś usunąć martwe duble SD.

Dodatkowo możesz podmnienić logo MTV HD bo jest w dziwnych kolorach:

a575cf8f39e36.png

Dodać Fashion TV SD:

9a2b07f0d0846.png

Oraz logotyp Canal+NOW 4K

ee8d2b40d5abf.png

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę tego będzie:

 

- Kanał WPolsce.PL jest dostępny w Cyfrowym Polsacie

- Złe logo Paramount Channel.

- Jest strona www kanału Epic Drama: https://www.epicdrama.pl/

- Kanału Eleven Sports 4, nie ma jeszcze w kablówkach. Tylko w NC+

- Kanał E-Sport TV, jest dostępny w Orange.

- Złe logo kanału TVR

- Jest strona www kanału Polsat Music:  http://www.polsatmusic.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest niby złe w logo Paramountu? Jest takie samo jak na ich stronie http://www.paramountchannel.pl/

Logo to występuje w dwóch równorzędnych wersjach, tu użyłem akurat tego z białą gorą i niebieskim tłem, logo to jest jak najbardziej poprawne.

 

E-Sport TV jest w Oragne, ale kablowym, liczy się jako kablówka.

 

Reszta poprawiona. Logo TVR muszę najpierw gdzieś znaleźć aktualne, jak będzie to podmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień logotypy wersji HD, bo nie wszystkie są takie same jak wersje SD, podałem Ci już je we wcześniejszym poście.

Kwestię logotypów kanałów które nie mają wersji SD możesz rozwiązać w ten sposób, zamiast je dublować

 

f8af590c3732a.pngbc4af7714eea1.png

 


Nieaktualne logo:

4FUN DANCE

gfgfuniprnybufuosz2aeatq8nrqb8r1.png

4FUN GOLD

izpdzoz2rrp48ffx2wf2mqdjmpyjoyav.png

TVR (HD)

02.01.2017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...