Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Duck TV generalnie nie jest kanałem mówionym. Jest dla bardzo małych dzieci, więc są tylko obrazki i dźwięki. Ale pojawiają się komunikaty po polsku na obrazie. Dlatego można uznać, że kanał nadaje po polsku.

Znalazłem stary zapp na potwierdzenie:

zSyGILN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fashion TV różnie bywa. Niby występuje w materiałach promocyjnych wielu ofert, np. nc+. Pewnie dlatego, że to kanał stworzony przez Polaka. Także stąd pewnie taki sentyment do marki, która o dziwo nigdy niestety nie była po polsku. Ale RTL 102.5 TV to zwykły kanał, którego można traktować w pełni obojętnie, tak samo jak arabskie telezakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie jest: Nowa TV i Nowa TV HD - powinno być: NOWA TV i NOWA TV HD napisane wielkimi literami. Potwierdzenie: http://www.nowa.tv/kontakt/

 

Noo, chyba nie do końca... :roll:

Spójrz na tytuł tej strony pojawiający się w tytule zakładki (karty) w przeglądarce internetowej. Widnieje tam "Kontakt - Nowa TV". Dalej, już na samej stronie internetowej jest podane wielkimi literami "NOWA TV", ale tak samo są też oznaczone następne pozycje, czyli "DZIAŁ PROGRAMOWY", "DZIAŁ AUTOPROMOCJI I OPRAWY", itd. Wynika to po prostu ze stylu pisowni na tej stronie.

Tak więc, uważam, że zapis "Nowa TV" jest poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tytuł karty tak wygląda, ale znowu spójrz na dole tej strony co podałem jest napisane: "O NOWA TV / Informacje o nadawcy.

Oprócz tego zwróć uwagę jaki zapis jest stosowany w koncesji: http://www.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/Decyzje/dr-0962016-1630/DR-0962016-1630.doc .

Dla przykładu, aby udowodnić, że nie w każdej koncesji cała nazwa stacji jest pisana wielkimi literami popatrz sobie jak to wygląda w przypadku Zoom TV: http://www.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/Decyzje/postanowienie-nr-dr-0562016/DR-0562016.doc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym - jeśli sam nadawca na swojej stronie ma raz tak, raz siak, to widać nie przywiązuje do tego zbytniej wagi. Jestem generalnie przeciwny pisaniu całych wyrazów wersalikami - jeśli to nie jest skrót to nie widzę ku temu powodu. Już wystarcza, że CANAL+ uparł się na "CANAL" wersalikami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się nieznacznie, ale jak ktoś gdzieś znajdzie to podmienię (lub jak znajdę w wolnej chwili).

Na razie trzeba by dodać do wykazu Metro i WP, co praktycznie mógłbym zrobić od ręki tylko nie wiem jeszcze do końca czy to są kanały bardziej ogólnotematyczne czy jakieś inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tu na myśli zmiany typu: dodanie kanału do listy, usunięcie z listy, przeniesienie do innej kategorii, zmiana nazwy, zmiana rozdzielczości nadawania itp., aż tak szczegółowe typu kanał dostępny w nc+ nie muszą być uwzględniane moim zdaniem.

Edytowane przez Morthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W wykazie przydałoby się dodać oznaczenia, że kanały: Metro, Hip Hop TV, TV 4 HD, TV Puls HD, Sundance TV HD, History HD, H2 HD są dostepne w Orange.

 

 

I wyrzucić oznaczenia dot. kanałów: Eleven Extra HD, HGTV HD, Polsat Cafe SD, Polsat Play SD, Kuchnia+ SD, Domo+ SD, TV Puls SD, Polsat News SD, Ale Kino+ SD, Polsat Film SD, AXN SD, AXN Spin SD, FOX SD, FOX Comedy SD, Universal Channel SD, 13 Ulica SD, Romance TV SD, Canal+ Sport SD, Canal+ Sport 2 SD, Canal+ SD, Canal+1 SD, Canal+Film SD, Canal+ Seriale SD, Canal+Family SD, HBO SD, HBO 2 SD, HBO 3 SD, Cinemax SD, Cinemax 2 SD, Ale Kino+ SD, Polsat Film SD, Comedy Central SD, CBS Europa SD, nSport+ SD, TVP Sport SD, Eurosport 1 SD, Eurosport 2 SD, FightBox SD, Planete+ SD, Canal+ Discovery SD, Discovery Channel SD, Discovery Science SD, Nat Geo Wild SD, BBC Earth SD, Travel Channel SD, Adventure SD,Mini Mini+ SD, Teletoon+ SD, Disney Channel SD, Cartoon Network SD, Food Network SD, Discovery Life SD, TLC SD, BBC Lifestyle SD, BBC Brit SD w sprawie dostępności w Orange.

 

Logo Stopklatki HD powinno się wymienić na Stopklatkę HD.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pisałem w swoich propozycjach, aby właśnie usunąć to. Nie tylko przy Orange TV, ale przy także pozostałych operatorach. To, że wersja SD i HD mają te same ramówki, to nie ma nic do rzeczy. To są dwa różne feedy. Chociażby dla Polsatu, który dla SD i HD ma różne playouty, co świadczą chociażby różnice w oznaczeniach wiekowych i logotypach ekranowych. Trzeba to rozróżniać.

 

Szczególnie, że kanały własne nc+, BBC czy dwa od Viasat od dawna (co do BBC Lifestyle HD to od niedawna) są TYLKO w HD. Czy w dekoderach są gdzieś w SD? No nie... Albo ostatnia zmiana. Discovery Life HD. Wersja HD wskoczyła nagle W MIEJSCE w wersji SD. I co? To dalej ma oznaczać, że SD gdzieś na satelicie HOT BIRD istnieje i jest w nc+, Cyfrowym Polsacie i Orange TV?

 

Albo takie CANAL+ SERIALE czy CANAL+ DISCOVERY. Te kanały wystartowały tylko w HD. A widnieją, że są w HD.

 

Jakiś zwykły ludek sobie patrzy - o, ten kanał jest tutaj czy tam jest zwykły i HD. Potem przegląda oferty operatorów i widzi, że już tylko w HD.

 

Czy jak coś będzie w Ultra HD, to przed tym będzie się pisać, że jest w HD? ;) Bo to jest jakby to samo, co pisanie o SD i HD.

 

Ciekawe co autor zrobi z Polsat Doku i Polsat Doku HD. Czy dopisze przy wersji SD, że jest w Cyfrowym Polsacie czy nie :D Bo tak naprawdę NIE MA ;) Jest tylko w HD od samego początku.

 

Skoro dla kablówek można to rozróżnić, bo mają u siebie wersje HD kanałów, które nie są na satelicie, np. PULS 2 HD, TELE 5 HD, Active Family HD, to w drugą stronę można też dla pozostałych kanałów. Tak, aby było po prostu poprawnie i zgodnie z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie Cię nie rozumiem.

Nawiązując do przykładu który podałeś - wchodzi sobie człowiek i widzi że przy TVN nie ma symbolu nc+ i myśli sobie "o kurczę, w nc+ nie ma TVNu, ale słabo..."

No ale przecież jest, tyle że w HD.

Reasumując - JEST.

Discovery Life SD o ile wiem z kablówek nie zniknęło, więc nie mogę usunąć z wykazu.

I napiszę jeszcze raz: to nie jest wykaz feedów jak to ująłeś, tylko wykaz dostępności kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...