Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poprawki odnośnie wykazu Wykaz i opis ogólnopolskich kanałów FTA/CI

 

nc+ - platforma nc+ - to nie jest skrót, a po prostu pełna nazwa usługi operatora, więc nie trzeba jej raczej oddzielnie wyjaśniać, skoro każdy i tak wie o co chodzi.
 
TVP Kultura - kanał bardziej pasowałby do grona kanałów dokumentalno-popularnonaukowych bądź filmowych, a nie do ogólnotematycznych.
 
TTV - od 3 listopada na satelicie jest dostępny już tylko TTV HD, także wersja SD w ogóle już nie jest osiągalna w platformach cyfrowych.
 
Polsat 2 - kanału nie ma w nc+. Jest tylko Polsat 2 HD.
 
TV 4 - kanału nie ma w nc+. Jest tylko TV 4 HD.
 
TV PULS HD - kanał nie jest oficjalnie dostępny w Cyfrowym Polsacie. Można by dopisać jakąś gwiazdkę, której rozwinięciem byłaby adnotacja o możliwym ręcznym wyszukaniem sobie tego kanału.
 
BBC HD - od długiego czasu, prawdopodobnie od ostatnich zmian w portfolio kanałów BBC w Polsce, BBC HD jest kanałem stricte serialowym. Na pewno NIE JEST kanałem ogólnotematycznym/uniwersalnym.
 
TVN 24 Biznes i Świat - od jakoś 26 lutego 2016 r. kanał nadaje pod obecnie krótszą już nazwą, czyli TVN 24 BiS. Taka i tylko taka obwiązuje. Poza tym, wersja SD nie jest dostępna od wtorku już w nc+.
 
TVN 24 BiS HD - w jakich sieciach kablowych jest już wersja HD?
 
kanały CANAL+ - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
kanały HBO i Cinemax - to samo jak wyżej.
 
kanały tematyczne nc+ - wersje SD przecież zostały wyłączone z satelity, więc jak mają być w nc+? Poza tym, oficjalnie w ofercie nigdy ich nie było. Jedynie jako pozostałość po CYFRZE+.
 
POLSAT Film - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
POLSAT Romans - kanał ma nieco inne logo.
 
Comedy Central - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
CBS Europa - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
SundanceTV - poprawny zapis kanału to brak spacji. Wersji SD w ogóle nie ma w nc+ i nigdy nie było.
 
AXN - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
AXN Spin - takowa wersja w ogóle nie istnieje na satelicie. Kanał jest od samego początku tylko w HD.
 
FOX - wersji SD w ogóle nie ma w nc+ i nigdy nie było.
 
FOX Comedy - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
Universal Channel - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
13 Ulica - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
Romance TV - takowa wersja w ogóle nie istnieje na satelicie. Kanał jest od samego początku tylko w HD.
 
Eleven i Eleven Sports - w lutym kanały odświeżyły swoje logotypy.
 
TVP SPORT - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
EUROSPORT 1 i EUROSPORT 2 - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
FightKlub - kanał dołączył do nc+ TYLKO w HD.
 
FightBox - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
Extreme Sports Channel - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
Investigation Discovery - od długiego czasu stosuje się tylko ID jako nazwy dla kanału. Pełnej nazwy już w ogóle. Wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
National Geographic Channel i Nat Geo Wild - wersji SD w ogóle nie ma w nc+ i nigdy nie było, nawet w n.
 
BBC EARTH - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
Travel Channel - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
HISTORY - wersji SD w ogóle nie ma w nc+ i nigdy nie było, nawet w n.
 
POLSAT Viasat History, POLSAT Viasat Explore - kanałów nie ma w ogóle na satelicie. Są tylko wersje HD.
 
Polsat Crime & Investigation Network - taka nazwa już W OGÓLE NIE OBOWIĄZUJE. Co widać przecież nawet po logotypie. Jest po prostu i tylko CI Polsat (lub CI POLSAT).
 
Adventure - w nc+ jest tylko Adventure HD, bez SD.
 
Disney Channel - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
BBC CBeebies - poprawny zapis kanału to zapis bez "BBC". Mimo że ono występuje w logo.
 
TVN TURBO, TVN STYLE - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
TVN STYLE, TVN STYLE HD - wypadałoby poprawić i zaktualizować logotypy.
 
POLSAT Café, POLSAT Play - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
POLSAT Food Network - kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
TLC, TLC HD - odświeżyć logotypy.
 
TLC - wersji SD w ogóle nie ma w nc+.
 
Nat Geo People - wersja SD W OGÓLE nie istnieje na polskim rynku.
 
BBC BRIT - oficjalne logo jest w barwach granatowych. Kanału nie ma w ogóle na satelicie. Jest tylko wersja HD.
 
GINX, TVP Rozrywka, MTV - wydzieliłbym oddzielnie kategorie kanałów rozrywkowych, bo mieszając je z lifestyle'owymi robi się bałagan.
 
TV 6, ATM Rozrywka - przeniósłbym do kanałów ogólnotematycznych.
 
E! Entertainment - dopisku "Entertainment" już się nie stosuje.
 
TO!TV - to jest kanał stricte muzyczny.
 
TVR - kanałem lifestyle'owym on raczej nie jest.
 
Motowizja - to jest kanał bardziej sportowy, a nie lifestyle'owy czy rozrywkowy.
 
Zest TV - to jest kanał erotyczny.
 
Viva Polska - VIVA, nie Viva.
 
MTV ROCKS, MTV DANCE, MTV HITS, MTV LIVE HD - poprawić logotypy na aktualne.
 
VIVA, VH1, VH1 Classic, MTV ROCKS, MTV DANCE, MTV HITS, MTV LIVE HD - poprawiłbym kolejność zapisu - najpierw MTV, z MTV LIVE HD na początku, później VIVA i dalej VH1.
 
Eska TV - kanału nie ma oficjalnie w Cyfrowym Polsacie.
 
STARS.TV - zamieniłbym logotyp na bardziej czytelny.
 
POWER TV - kanału nie ma oficjalnie w Cyfrowym Polsacie.
 
Hustler HD-3D - kanał nie ma w nazwie "3D".
 
Redlight HD/3D - kanał nie ma i nigdy nie miał w nazwie "3D".
 
BrazzersTV - poprawiłbym logotyp.
 
XXL - kanał jest obecny także w nc+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Jakby na to nie patrzeć wersja SD = wersja HD z gorszą jakością, kontent jest ten sam, dlatego:

Dodatkowo przyjmujemy, że jeśli gdzieś dostępna jest wersja HD kanału, a wersja SD jest jej kopią, to przy wersji SD również jest info o dostępności.
Resztę postulatów (tych sensownych) zweryfikuję. Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko nie jest to dokładne i poprawne. Bo ktoś patrzy, widzi np. TTV, szuka w dekoderze i nie ma, bo jest tylko HD. Jak być precyzyjnym, to we wszystkim, bo SD i HD, mimo że ramówki te same, to to wciąż są oddzielne feedy.

 

Wszystkie propozycje są sensowne.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naniosłem sporo poprawek do wykazu ogólnopolskich kanałów FTA/CI. Najważniejsze zmiany:

 

1. Usunąłem informację o TNK SD (koniec oferty)

2. Zgodnie z sugestią wydzieliłem osobno kanały rozrywkowe

3. Dodałem kategorię "Inne" - na chwilę obecną trafiły tam TV Trwam, TVR i Mango

4. Zaktualizowałem logotypy części kanałów (Eleven, Eleven Sports, paczka MTV, TVN Style, TLC, BBC Brit, National Geographic)

5. Odświeżyłem nazwy kanałów: TVN 24 BIS, Polsat CI, ID, National Geographic, VIVA Polska, Hustler HD, Redlight HD

6. Zaktualizowałem info o dostępności

7. BBC HD trafił do kanałów filmowych i serialowych

8. Zest TV trafił do kanałów erotycznych

9. TO!TV trafił do kanałów muzycznych

10. Nat Geo People SD wyleciał z zestawienia - faktycznie istnieje nas tylko wersja HD

11. Dodałem kanały: 13, 13 HD i Dorcel TV HD

12. Dodałem dodatkowe oznaczenie * dla kanałów z DVB-T o ograniczonej dostępności (np obecnych tylko w muxach lokalnych lub mux VIII) bądź dostępnych FTA ale nie z Hot Birda

 

@Emil.1603 - dzięki za namierzenie kilku błędów i staroci

Co do pozostałych Twoich wątpliwości:

- TVP Kultura jak sam napisałeś pasowała by częściowo do kanałów filmowych a częściowo do dokumentalnych, a pewnie częściowo nawet do muzycznych, dlatego nie da jej się zaszufladkować i najlepiej jej będzie w kanałach ogólnotematycznych (na podobnej zasadzie jak BBC HD przed zmianami)

- Polsat Romans - w internecie funkcjonują oba logotypy, oba też dostaliśmy mailowo od Polsatu, faktycznie częściej pojawia się to bardziej różowe ale moim zdaniem oba są sobie równoważne

- BBC CBeebies - do przemyślenia, w różnych miejscach można spotkać obie formy nazewnictwa, łącznie ze stroną nc+

- E! Entertainment - nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że dopisek "Entertainment" już nie funkcjonuje, nawet na wiki masz: "E! Entertainment Television, LLC (more commonly known as E! )" - z tego wynika że obie formy są poprawne

- Motowizja - na pewno nie jest to kanał sportowy

- STARS TV - taki logotyp dostałem na maila od naszego forumowego kolegi jako logo oficjalne :)

- Brazzesrs TV - nie znalazłem innego logotypu?

 

Zastanawiam się jeszcze nad kilkoma zmianami. Np żeby przenieść Active Family do lifestylowych, bo nie jest to kanał do końca sportowy.

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, wezmę je pod uwagę.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 - dzięki za namierzenie kilku błędów i staroci

Co do pozostałych Twoich wątpliwości:

- TVP Kultura jak sam napisałeś pasowała by częściowo do kanałów filmowych a częściowo do dokumentalnych, a pewnie częściowo nawet do muzycznych, dlatego nie da jej się zaszufladkować i najlepiej jej będzie w kanałach ogólnotematycznych (na podobnej zasadzie jak BBC HD przed zmianami)

- Polsat Romans - w internecie funkcjonują oba logotypy, oba też dostaliśmy mailowo od Polsatu, faktycznie częściej pojawia się to bardziej różowe ale moim zdaniem oba są sobie równoważne

- BBC CBeebies - do przemyślenia, w różnych miejscach można spotkać obie formy nazewnictwa, łącznie ze stroną nc+

- E! Entertainment - nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że dopisek "Entertainment" już nie funkcjonuje, nawet na wiki masz: "E! Entertainment Television, LLC (more commonly known as E! )" - z tego wynika że obie formy są poprawne

- Motowizja - na pewno nie jest to kanał sportowy

- STARS TV - taki logotyp dostałem na maila od naszego forumowego kolegi jako logo oficjalne :)

- Brazzesrs TV - nie znalazłem innego logotypu?

 

Zastanawiam się jeszcze nad kilkoma zmianami. Np żeby przenieść Active Family do lifestylowych, bo nie jest to kanał do końca sportowy.

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, wezmę je pod uwagę.

- Polsat Romans - jednak używana jest obecnie głównie jedna wersja logotypu, a tamta bardziej fioletowa pojawiała się chyba w okresie startu kanału.

- CBeebies - strona nc+ nie jest świetnym źródłem, bo i tam można znaleźć różne błędy. Strona BBC dla tego kanału, czy to brytyjska czy polska, jasno wskazuje nazwę CBeebies, a nie właśnie BBC CBeebies, jak to często możemy dostrzec u różnych operatorów w Polsce.

- E! - To co podałeś, to jest tylko nazwa spółki operującej kanałem, którą możemy znaleźć w stopce strony internetowej. Nazwą kanału to to nie jest. Jest nią po prostu E!.

- Motowizja - jak nie sportowym, to jakim? W ofercie mieli/mają przecież DTM oraz NASCAR, a to są przecież sporty motorowe. Poza tym, na rynku polskim mamy wystarczająco tzw. kanałów dla mężczyzn, więc można śmiało w taką grupę wrzucić Polsat Play, TVN Turbo, DTX, BBC BRIT (bo to kanał dokumentalny na pewno nie jest), CBS Reality, czy właśnie Motowizję. :-)

- STARS.TV - ale ładniejsze i bardziej czytelniejsze z pewnością jest logo obecne chociażby na ich Facebooku. :wink:

- Brazzers TV - a ja znalazłem, na ich stronie: http://http://www.brazzerstveurope.com/resources/img/brazzerstv-europe-logo-small.png. :wink: A pomniejszone do odpowiedniego rozmiaru wygląda równie lepiej, niż te obecne w wykazie: http://http://i.imgur.com/SFyr2yr.png. :wink:

 

Active Family? Jak to gdzie dać? Do oddzielnej wspólnej kategorii z kanałami TVN Meteo Active i The Wellbeing Network, które są o tej samej tematyce, czyli np. healthy lifestyle. :wink:

 

Natomiast zamiast jakiegoś tekstu Kanały typu Lifestyle można po prostu było napisać Lifestyle'owe, bo takie określenie jest w naszym powszechnym języku i śmiało można to zastosować.

 

Widzę, że z tym SD się uparłeś i raczej nic z tym nie zrobisz. :wink:

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przystankowym, a nie emotką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej istnieje kanał Bajka, który na dniach ma pojawić się w jednej z ofert. Znaczy się, ta platforma ma problemy techniczne, które w ciągu kilku dni naprawią. Trzeba będzie po upewnieniu się dodać ten kanał do wykazu.

 

Jedno oznaczenie trochę zmodyfikować i tak powinno to wyglądać:

K - sieci kablowe i IPTV

Edytowane przez TV i HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- E! - To co podałeś, to jest tylko nazwa spółki operującej kanałem, którą możemy znaleźć w stopce strony internetowej. Nazwą kanału to to nie jest. Jest nią po prostu E!.

- Motowizja - jak nie sportowym, to jakim? W ofercie mieli/mają przecież DTM oraz NASCAR, a to są przecież sporty motorowe. Poza tym, na rynku polskim mamy wystarczająco tzw. kanałów dla mężczyzn, więc można śmiało w taką grupę wrzucić Polsat Play, TVN Turbo, DTX, BBC BRIT (bo to kanał dokumentalny na pewno nie jest), CBS Reality, czy właśnie Motowizję. :-)

- STARS.TV - ale ładniejsze i bardziej czytelniejsze z pewnością jest logo obecne chociażby na ich Facebooku. :wink:

- Brazzers TV - a ja znalazłem, na ich stronie: http://www.brazzerstveurope.com/resources/img/brazzerstv-europe-logo-small.png. :wink: A pomniejszone do odpowiedniego rozmiaru wygląda równie lepiej, niż te obecne w wykazie: http://i.imgur.com/SFyr2yr.png. :wink:

 

 

Podaj mi źródło, które mówi, że E! Entertainment skróciło swoją oficjalną nazwę do samego E! 

Na mój gust to jest taka sama zasada jak np na Nickelodeon mówią czasami Nick. Obie nazwy są poprawne. We wszystkich newsach i portalach podają pełną nazwę i nikt nie protestuje. Czy to Ci w czymś naprawdę przeszkadza?

 

Te wyścigi to tylko jakiś tam procent ramówki. Główną część stanowią programy motoryzacyjne podobne do tych choćby z TVN Turbo.

Na pewno nie będę robił sztucznego podziału na kanały "dla mężczyzn" i "dla kobiet" bo jest to podział nie do końca zgodny z rzeczywistością.

 

STARS.TV - najlepiej trzeba by ściągnąć do tego tematu naszego kolegę z szefostwa stacji i niech on rozstrzygnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi źródło, które mówi, że E! Entertainment skróciło swoją oficjalną nazwę do samego E! 

Na mój gust to jest taka sama zasada jak np na Nickelodeon mówią czasami Nick. Obie nazwy są poprawne. We wszystkich newsach i portalach podają pełną nazwę i nikt nie protestuje. Czy to Ci w czymś naprawdę przeszkadza?

W niczym nie przeszkadza. Po prostu zależy mi na dokładności i poprawności.

 

Na pewno nie będę robił sztucznego podziału na kanały "dla mężczyzn" i "dla kobiet" bo jest to podział nie do końca zgodny z rzeczywistością.

 

Według kogo to jest niezgodne z rzeczywistością? Rynek większy, profile różnorodne, więc i podział tematyk też większy. Nie to co kiedyś, że kilkadziesiąt kanałów i w wielu tylko po kilka dla danego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie nie ma umieszczonych kanałów:
TVS HD +1;

360 TuneBox;

Fast&Fun Box HD;

Motors TV HD;

Nautical Channel HD;

Animal Planet HD;

DocuBox HD;

Baby First;

Duck TV HD;

Music Box HD;

ONTV HD;

RTL 102.5;

Brava HD;

Classica HD;

Djazz TV HD;

Wypoczynek i zdrowie;

FashionBox HD;

Fashion One HD;

Fashion TV;

Fashion TV HD;

Dorcel XXX HD;

Reality Kings.

 

Należałoby również poprawić nazwę:

TVN 24 BiS - "i" jest z małej litery;

SundanceTV - nazwa bez spacji jak wspomniał to już kolega wyżej - wystarczy spojrzeć na nazwę np. na Facebooku;

Discovery Turbo Xtra - obecnie nazywa się DTX;

teleTOON - wyraz tele powinno być napisane małą literą;

Ginx nazywa się Ginx eSports TV.

 

ActiveFamily przeniósłbym bezpośrednio do Lifestyle bez dopisku "healthly" itp. jak proponuje to kolega wyżej.

 

TV6 przeniósłbym do kanałów Ogólnych.

 

Motowizja do rozrywki.

 

The Medical Channel - kanał już nie nadaje. http://sileman.pl/aktualnosci/the-medical-channel-zakonczenie-nadawania/

Edytowane przez Morthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kogo to jest niezgodne z rzeczywistością?

 

Według każdego kto choć trochę pomyśli. Nie jest prawdą, że motoryzacja kręci tylko facetów i tak samo (a powiedziałbym że nawet bardziej), że programy z TVN Style czy Polsat Cafe lubią tylko kobiety.

 

 

W wykazie nie ma umieszczonych kanałów:

 

360 TuneBox;

Fast&Fun Box HD;

Motors TV HD;

Nautical Channel HD;

DocuBox HD;

Baby First;

Duck TV HD;

Music Box HD;

ONTV HD;

RTL 102.5;

Brava HD;

Classica HD;

Djazz TV HD;

FashionBox HD;

Fashion One HD;

Fashion TV;

Fashion TV HD;

1. Żaden z tych kanałów nie nadaje po polsku

2. Żadnego nie ma w platformach satelitarnych

 

TVS HD +1;

Wypoczynek i zdrowie;

A te z kolei trudno zaliczyć do ogólnopolskich. Raczej regionalne.

TVS i NTL Radomsko znalazły się w tym wykazie tylko i wyłącznie dlatego, że są na satelicie, co czyni je ogólnopolskimi.

Reszta do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BabyFirst TV jest w UPC po polsku, ale ekstremalnie rzadko się odzywają. W ciągu prawie dwóch godzin lektorka odezwała się tylko raz. Głównie idzie podkład instrumentalny (przynajmniej teraz jak oglądam w nocy, skontroluję później jak jest w dzień). Przekaz nie leci z satelity - nie widziałem nigdzie, aby kanał miał dodaną polską ścieżkę - jeśli jest nadawany, to tylko z konkretnym audio pod dany rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...