Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A propos tego tematu, przydałaby się mała aktualizacja

 

viewtopic.php?t=385

 

Poza tym mógłbyś zrobić jakis porządek??

Np: Kanały sportowe obok siebie?? To samo dotyczy kanałów filmowych i dla dzieci...

Dotyczy pakietu Familijnego.

Edycja:bogdan425 - oj "kwiatku" byłem tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Podczepię się do tego wątku. Jednocześnie zmieniłem nazwę tematu, by można było tutaj poruszać wszelkie sprawy organizacyjne na temat propozycji i istniejących wykazów kanałów satelitarnych na stronie Forum ;)

 

 

Jednocześnie chciałbym nawiązać do wypowiedzi @JamesBond007

Skoro RafiX szykuje spis najciekawszych programów z tej pozycji satelitarnej, to myślę, że weźmie pod uwagę Astrę 2D (oczywiście z informacją, że potrzebne są duże anteny)
:arrow: viewtopic.php?f=13&p=126361#p126361

 

Już lista kanałów jest gotowa, nawet do upublicznienia jeszcze dzisiaj :P Akurat kanałów z Astry 2D nie uwzględniłem. Podstawowy powód jest taki - żeby odbierać te kanały w Polsce, to trzeba być DX-erem - a ilu takich użytkowników mamy na Forum? Astra 2D nie jest przewidziana dla "zwykłego zjadacza chleba", który mieszka w Polsce i posiada standardową antenę. Ale propozycję jeszcze przemyślę. :)

 

Wszelkie pomysły mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wykazu kanałów obcojęzycznych z hotbirda - czy Eurosport i Eurosport 2 nie są dostępne FTA? Pytam bo nie ma ich w wykazie a wiem, że na pewno mój dekoder znalazł kanały zarówno Eurosport jak i Eurosport 2 w wielu różnych wersjach językowych (angielski, niemiecki, serbski i jeszcze jakieś) i wszystkie były odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dobra robota. Ile nad tym pracowałeś :?: Pewnie nie mało...
Jak tylko podałem informację, że wkrótce ruszy wykaz kanałów dla Astry 28.2E, to chyba po trzech dniach był już gotowy do upublicznienia. Poświęciłem na to jeden wieczór - może trzy godziny. Z początku miało to wyglądać podobnie jak w przypadku listy na 13.0E i 19.2E, ale stwierdziłem, że pozycja 28.2E będzie bardzo nieczytelna, więc stąd powstał pomysł posegregowania kanałów tematycznie, co robiłem przez kolejnych kilka dni, jednocześnie oglądając i skanując transpondery 28.2E, czy coś tam ciekawego się nie zawieruszyło. Nawet udało mi się zaraportować parę interesujących nowych kanałów na Forum w kilku miejscach. Lista posegregowana według tematyki jest czytelniejsza i łatwiej dostrzec te najlepsze perełki. Nie ukrywam, że jeszcze będę wprowadzał drobne poprawki ;)

 

Od razu pojawiają się pytania co do wykazu dla innych pozycji sat (4.0W, 1.0W, 4.8E, 9E, 16E). Uprzedzam, że nie mam zamiaru robić takich list dla mniejszych pozycji. Od tego jest flysat, kingofsat... Podejrzewam, że aktualizacje dla samych kanałów z Astry 28.2E trzeba będzie przeprowadzać przynajmniej raz na tydzień, bowiem jest to satelita, na którym zachodzi najwięcej zmian. A jeszcze dochodzi "odświeżanie" pakietów wchodzących w skład platform, "popularne tematy" w działach platform, może wszystkiego sam nie robię, ale pomalutku zbiera się tego coraz więcej. Dojdzie jeszcze do tego, że nie będzie komu Was pilnować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się. Moderator @PawelU1981 w lutym sprezentował nam bardzo fajne listy kanałów Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ oraz platformy n. Od tej pory nie były ani razu aktualizowane, a dosyć dużo się na nich pozmieniało. Czy będzie coś poczynione w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W wykazie pakietów w Cyfrze ( viewtopic.php?p=146624#p146624 ) jest pewien błąd w opcjach HD, tzn. przy kanale Canal+ Film HD jest napisane, że zawartość ta sama jak w przypadku "zwykłego" Canal+ Film, ale już przy Canal+ Sport HD, HBO HD czy Eurosport HD takiej informacji nie ma, a jak wiadomo te kanały mają takie same ramówki jak wersje w SD.

 

Proszę się też przyjrzeć opcji HBO Digital, oficjalnie potrzeba do niech odbiornika HD PVR, ale nieoficjalnie wiadomo, że HBO Digital można odbierać też ma "zwykłych" tunerach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kanale Canal+ Film HD jest napisane, że zawartość ta sama jak w przypadku "zwykłego" Canal+ Film, ale już przy Canal+ Sport HD, HBO HD czy Eurosport HD takiej informacji nie ma, a jak wiadomo te kanały mają takie same ramówki jak wersje w SD.
Ta adnotacja została zamieszczona wtedy, gdy w Cyfrze dopiero pojawiały się kanały HD i w chwili, gdy zaktualizowałem wykaz o kolejne kanały HD, zapomniałem to usunąć. Umknęło mojej uwadze - już poprawione - dzięki. ;)
Proszę się też przyjrzeć opcji HBO Digital, oficjalnie potrzeba do niech odbiornika HD PVR, ale nieoficjalnie wiadomo, że HBO Digital można odbierać też ma "zwykłych" tunerach HD.
Kluczowe słowo podkreśliłem :] Podaję tylko oficjalne informacje, a od informacji "nieoficjalnych" służy strona http://www.google.pl :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się kilka poprawek:

1. Nowe nazwy i loga kanałów BBC (BBC News i BBC World News).

2. Nowe logo EuroNews.

3. Wyrzucić z list kanały Promocja TV, Genius TV i Home & Travel, jeśli nie ma szans na wznowienie emisji w najbliższym czasie.

4. France 24 - być może warto wspomnieć również o wersji arabskiej?

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy HBO Digital działa tylko na sprzęcie od Cyfry, czy na dowolnym tunerze HD PVR?

2. Co to za tajemnicze "Polskie Radio Euro" na liście polskich stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy HBO Digital działa tylko na sprzęcie od Cyfry, czy na dowolnym tunerze HD PVR?

2. Co to za tajemnicze "Polskie Radio Euro" na liście polskich stacji?

1. Tylko na tunerze Cyfry jako usługa, a jako kanał (przynajmniej działało) na każdym innym tunerze HD.

2. Wczoraj ruszyło Polskie Radio Euro zastępując (raczej chwilowo) Polskie Radio Bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesBond007:

1. Co do nieaktualnych logo kanałów, np. EuroNews, BBC World News, BBC News itd. to czekamy, kiedy Lyngsat zrobi u siebie aktualizację. Gdy zrobią, to od razu automatycznie update loga pojawi się u nas ;) Obrazki kanałów w zdecydowanej większości pochodzą z serwera Lyngsat-u. Dla niektórych przygotuję sam, przykładowo logo Polsat News, ale to jedynie w wyjątkowych sytuacjach dla wyjątkowych kanałów, jeszcze zrobię dla Polskiego Radia Euro :]

3. Wyrzucić z list kanały Promocja TV, Genius TV i Home & Travel, jeśli nie ma szans na wznowienie emisji w najbliższym czasie.
Tu jest jak najbardziej aktualnie ;) Przecież przy tych kanałach widnieje adnotacja (nawet na czerwono!), nie chciałem kasować tych programów z listy, bo nie wiem, może wkrótce wznowią nadawanie, więc w takich przypadkach warto wstawić jakąś informację, że kanał wstrzymał emisję, bądź coś w tym stylu ;)
4. France 24 - być może warto wspomnieć również o wersji arabskiej?
Wersja arabska dla F24 oczywiście da się - to całkowicie umknęło mojej uwadze :(

 

Podsumowując... Bardzo słabo czytacie te wykazy najciekawszych zagranicznych FTA :P ponieważ jest dużo do aktualizowania. Jak zwykle najwięcej nowości na 28.2E/28.5E i tutaj ciągle jest nieaktualnie :woot: A choćby nowe kanały: Paranormal Channel, ITV1 Central, The Style Network. PopGirl +1, wyłączono Flaunt +1.... :curious:

 

Kolejne aktualizacje przewiduję na nadchodzący wekeend, także czekam na propozycje, co dodać, co usunąć - przykładowo z listy HotBird-a ma polecieć włoski kanał muzyczny Radio Italia TV. Dziękuję za zainteresowanie - już myślałem, że wykazy najciekawszych zagranicznych FTA są niepotrzebne na forum i czas je usunąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przypadkowo natknąłem się w dziale "n" na ten topic. Wszelkie zażalenia, pytania, problemy, pomysły na temat istniejących wykazów kanałów w tematach "podpiętych" proszę kierować tylko i wyłącznie w tym wątku, albo na PW do moderatorów/administratorów. Wskazany przeze mnie wątek zasilił przed chwilką dział "Kosz" :)

 

Przy okazji, przy dacie ostatniej aktualizacji we wszystkich wykazach kanałów i pakietów na forum, będę musiał wpisać informację, gdzie można zadać ewentualne zapytania o dany wykaz. Postaram się tego dokonać do końca września, także update tego, co nie zostało jeszcze zaktualizowane. Chcę uniknąć takich tematów, jak ten podany wyżej, który został założony w dziale platformy "n". Kurcze, ja nawet nie wiem co za usługa nPak w n-ce startuje... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W wątku Pakiety - cennik i wykaz kanałów w dziale "Cyfrowy Polsat" przy kanale Polsat Café wyświetlane jest logo kanału Polsat Zdrowie i Uroda.

Wystrarczy zmenić link do obrazka z

http://www.lyngsat-logo.com/icon/tv/pp/polsat_zdrowie_i_uroda.gif

na

http://www.lyngsat-logo.com/icon/tv/pp/polsat_cafe.gif

Jest to mały problemik, ale brzydko to wygląda

Proszę Administratorów o zmiane. :D

@Ba;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to, aby na forum pojawił się Wykaz kanałów dostępnych w internecie :?: Można by go podzielić na 2 części:

- Kanały telewizyjne i radiowe dostępne z satelity i internetu.

- Kanały telewizyjne i radiowe dostępne tylko w internecie.

Oczywiście linki do tych kanałów pochodziłyby z legalnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...