Skocz do zawartości

RTL 7


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja tez dokładnie pamiętam jak oglądałem bajki w tamtych czasach i na RTL7 i na TV4 i na Polsacie jak i na TVN - "Bajkowe kino". Wtedy to telewizja była jakas inna, taka przyjemniejsza dla widza i znacznie bardziej zróżnicowana. Obecnie na każdym z kanałów jest dokładnie to samo tylko z różnej strony. U nas tez jest dziwne zachowanie na rynku stacji telewizyjnych bo z ok. 12 stacji ogólnotematycznych w latach 90' dzisiaj mamy w sumie 3, które się liczą. :D Polsat przez lata wewnętrznie niszczył Puls oraz do dzisiaj trzyma TV4 w "klatce", TVN zniszczył doszczętnie RTL7. Po prostu czyściły sobie konkurencje, ale mam nadzieję, że to się zmieni jak uruchomią DVB-T. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]TVN zniszczył doszczętnie RTL7. Po prostu czyściły sobie konkurencje,

Dla mnie jest to bardzo dziwne postępowanie. Gdybym był właścicielem kilku programów, robiłbym wszystko aby mieć same asy, a nie jednego asa i reszte pionków. Co za różnica czy widz ogląda TVN czy TVN7, ważne że ogląda moje programy a nie konkurencje. (To samo można powiedzieć o Polsacie i TV4.)

RTL7 był zdecydowanie najlepszym programem jak na tamte czasy i tamten rynek. Numer jeden na mojej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zniknięcia RTL7 z polskiego rynku z pewnością nie były ruchy TVN. Największy wpływ na wycofanie się RTL Group w Polski miał kryzys na rynku reklamy, który bardzo podciął skrzydła polskiej stacji. Siódemka nie mogła zbytnio szaleć w cennikach reklam z uwagi na zasięg ograniczony do sieci kablowych, platform cyfrowych oraz analogowego transpondera na HB, którego samodzielne utrzymanie dla pojedynczej stacji było dość trudne. Inną kwestią była zła gospodarność pieniędzmi oraz zarządzanie programem przez niemiecką stronę, bez pojęcia o rynku polskim. Dlatego z roku na rok wycofywano sensowne audycje wymyślone przez polskich menedżerów i dyrektorów programowych, zastępując je np. "Śmiechotekami" Pana Yapy. Jednym słowem uznano, że w Polsce można zarobić miliony, prezentując nam taniochę (podobne założenia kilka lat wcześniej miał Nicola Grauso). Mało tego - RTL Group nie było w stanie inwestować w RTL7 bez drugiego inwestora, mowa tutaj o Universal Studios, które odsprzedało swoje udziały w stacji jednocześnie zabierając jej prawa do sporej części biblioteki filmowej. Nie należy zapomnieć także o największym ciosie, który otrzymało RTL Group od Polsatu - pozwoliło sprzedać Solorzowi Naszą TV, do której się przymierzało (zaczęło się od wspólnego pasma programowego, które trwało aż do momentu transformacji w TV4). To odebrało nadzieję na poszerzenie zasięgu Siódemki.

 

Gdy szukano inwestora w drugiej połowie 2001 roku brano pod uwagę kilka opcji. Całkowitą likwidację RTL7, sprzedaż większości udziałów wraz z prawami do używania marki oraz biblioteki programowej oraz całkowitą sprzedaż biblioteki programowej i stworzenie na jej bazie nowego projektu. TVN wybrał tą ostatnią opcję, dorzucając do tego fakt, że miał już koncesję na "TVN 2". RTL7 użyczyło mu jedynie biblioteki filmowej, cyferki w nazwie oraz miejsca w sieciach kablowych oraz na satelicie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a pamietacie OBLICZA NOWEGO JORKU ? (NEW YORK UNDERCOVER) rewelacyjny serial na RTL7. zawsze lecialy fajne kawalki amerykanskiego hip hopu w tle. dwoch policjantow - jeden czarny (Malik Yoba) zawsze wykalaczka w ustach jak REAL G. :) drugi portorykanczyk bodajze Michael DeLorenzo. zawsze z wypiekami czekalem na chyba srodowy wieczor ok. 23. w RTL7 ... to byly czasy. czy TVN7 pozniej tez puszczal ten serial ? szkoda ze juz teraz go nie ma nigdzie. ... nawet w necie nie mozna znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos może zapy z rtl 7 ??? Ja zawsze lubiłem oglądac magazyn ZOOM i bajki Dragonbal Z i Woody Wodpecer . Pamietam jak nastapiła zmiana na tvn 7 (nadawali na analogu ok 3 mieś.)to ramówka nie zmieniła sie znacznie pożniej zaczeły dochodzić programy z tvn i filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja pamiętam czasy tego kanału

 

Popołudniowy blok z bajkami typu.: Dragon Bull, Rocky i łoś super ktoś, Super pies, Bolek i lolek

Seriale : 7 niebo, 3 planeta od słońca, Łysoń, Czy boisz się ciemności, Dziewczyna z komputera

Teleturnieje : Podaj dalej, Gra w przeboje

Publicystyka : Zoom coś podobne do Uwaga TVN_u

 

Ps: To jest kanał który mnie bawił w latach dzieciństwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli się tak zastanowić, to RTL7 z wyjątkiem kilku pozycji programowych (które niestety powtarzano) i w nowoczesnej oprawy graficznej nie było takie rewelacyjne. Pod koniec istnienia pokazywało już tylko tanie filmy i seriale, TVN Siedem przez dłuższy czas kontynuowało tą misję jednocześnie stopniowo przechodząc do kontentu TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...