Jump to content

Recommended Posts

"Ostatecznie pod koniec 2001 roku telewizja RTL7 została wykupiona przez polski kapitał – Grupę ITI. 1 marca 2002 roku została zastąpiona telewizją TVN Siedem, nadającą głównie powtórki filmów i seriali z anteny głównej, czyli TVN."

To jak w końcu?

no niestety, ale tvn siedem ma słaby udział rynkowy niż dawniej rtl 7. Zauważmy jednak, ze w tamtych latach nie było takiego wyboru na rynku telewizyjnym wśród kanałów tv jak jest dzisiaj. Wiem jedno. RTL 7 to była dobra stacja z ciekawą ramówką i jeszcze ta czołówka z muzyką. Przechodzą ciary po plecach i przypomina mi się dzieciństwo jak to się odbierało tenze kanał z satelity... :cry:

Może nie było takiego wyboru ale za to te stacje TV co były miały mocne ramówki. w tamtych czasach było co oglądać, a teraz co? Pstryka sie po kanałach a nie ma na czym oka zawiesić ;) Oczywiście taki żarcik, ale jestem pewien, że jakby tak na antenę którejś z TV weszły pozycje znane z RTL7 takie jak: "Dragon Ball", "Rycerze Zodiaku", czy "Dziewczyna z Komputera", to wyniki takiej stacji znacząco by się poprawiły.

RTL 7 byl lepszy od TVN7 niestety tvn zepsuł swój kanał . A szkoda tytanic ot ogladnełem stary z 194? ktoregos roku na rtl7. DBZ DFGT DB. I wiele innych dobrych pozycji było.

Wezyr NicPoNim był najlepszy :D

ITI mogłoby się wziąć za ten TVN7... Stać ich na pewno na oglądalność porównywalną z TV4.

Exo Squad - pamiętam tę kreskówkę świetna była. Do tego Rocky Łoś Superktoś i Woody Woodpecker. Była też jakaś kreskówka o dinozaurach nawet fajna ale tytułu nie pamiętam. Szkoda że TVN popsuł ten kanał.

O tym Dinozaurze to był Denver! Kreskówki na RTL7 były genialne... Mało bajek ogólnie w TV mi się podobało, ale kreskówki RTL7 to było coś innego: Denver, Woody Woodpecker i Wezyr NicPoNim były świetne.

Jeszcze pamiętam była taka bajka-film o Skarbie Majów czy coś takiego :)

Fiant chyba chodzi Ci o Tajemnicze Eldorado (chyba tak się nazywało) :wink:

Masz rację kreskówki i seriale były super ,te co podałeś i jeszcze kilka innych zapadło mi w pamięci Czy boisz się ciemności ?, Dziewczyna z komputera, Rycerze Zodiaku i Dragon Ball.To były czasy :)

Zastanawia mnie dlaczego TVN nie może puścić tych kreskówek w siódemce. Nie mają do nich praw czy jak?

Z tego co pamiętam, przejmując RTL7... TVN dostał całą bibliotekę tego kanału... Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o prawa do transmisji tych kreskówek... :mrgreen:

Moze puscic bo koncowke pokazywal TVN7. Tylko juz wczesniej bylo, ze poraz ostatni pokazywane jest. Jeszcze za RTL7 , wiec teraz zalezy to od TNV 7 czy pokaza.

Moze puscic bo koncowke pokazywal TVN7. Tylko juz wczesniej bylo, ze poraz ostatni pokazywane jest. Jeszcze za RTL7 , wiec teraz zalezy to od TNV 7 czy pokaza.

W momencie przejęcia RTL7 prócz biblioteki TVN Siedem przejął także wszystkie ważne prawa do emisji filmów i seriali. Jedne mogły odpowiadać nadawcy, inne okazały się nieciekawe dlatego od razu spadły z ramówki. Sam fakt emisji niektórych seriali mógł okazać się zobowiązaniem wobec dystrybutorów oraz chęcią zapchania wstępnej ramówki stacji w którą przecież mało ktokolwiek inwestuje (mówię o TVN Siedem). Dodam, że TVN Siedem raczej nie wraca do produkcji, które emitowało w latach 2002-2003, raczej stawiają na powtórki z innych anten oraz nowe seriale.

Ja już mam, ale fatalna jakość, bo większość odcinków to .asf, część .mov a część jeszcze inna. Da się oglądać ale zarówno obraz jak i dźwięk są fatalne. Nigdzie w sieci chyba nie ma tego w dobrej jakości.

A może ktoś jest w posiadaniu oprawy graficznej RTL7 i innych nagrań - wyłączająć bajki (w tym "Dragon Ball" :)), a także to co jest aktualnie na YouTube.

Witam

A pamiętacie może taka bajkę z byczkiem w chodakach drewnianych???

nie znam tytułu a z chęcią bym ją znalazł i pooglądał

Wiele pozycji z ramówki dawnego RTL 7 bym z przyjemnością obejrzał w TV. Jako dzieciak uwielbiałem ich kreskówki: Dragon ball, Tajemnicze Złote Miasta, Where's Wally?, Klejnot Snów, Orkiestra Oskara, Wezyr NicPonim, Woody Woodpecker, Under Dog i wiele innych. Miał RTL7 nosa do dobrych seriali animowanych.

Przypomniało mi się też o obecnej przez pewien czas kilku-sekundowej kreskówce emitowanej w ciągu dnia o różnej porze. Nazywała się chyba "Roger" i przedstawiała kolesia który chciał wejść do pociągu i za każdym razem mu się to nie udało :D

Do pozycji programowych rtl7 które zasługują jeszcze na uwagę należą: teleturniej "Podaj dalej", magazyn "Zoom", serial obyczajowy "Sunset Beach", młodzieżowe "Czy boisz się ciemności?", "Dziewczyna z komputera", "Słodka dolina". Ponadto "Niesamowite opowieści Stevena Spielberga" "Łysoń" "Trzecia planeta od Słońca" + sporo innych seriali komediowych emitowanych ok 19:30 (fajne były też te o takiej kosmitach, nie pamiętam jednak tytułu).

Ogólnie, sporo dobrego było :) Do tego jeszcze niezła oprawa graficzna - po raz pierwszy oprawa z ludźmi. Pamiętam jingiel z tańczącą ładną kobietą w tle hasłą "Siódmy zmysł...RTL7" :)

No ale sie skończyło. Mówi się trudno. Nie lubię tego stwierdzenia "to były czasy" ;) W końcu nic nie trwa wiecznie :D

"Klejnot snów" - dzięki !

Właśnie nie wiedziałem co to za stworki były ,teraz poszperałem w necie i trochę wiem.To były czasy pamiętam tą bajkę jak byłem mały. Bardzo to lubiłem oglądać ,obejrzałbym to nawet teraz.