Jump to content

Recommended Posts

Stacja TV wszystkim dobrze znana,została zamknięta w marcu 2002 roku.Nadawała w większości kablówek w Polsce.

Ciekawe filmy,seriale i kreskówki.Szkoda,że to wszystko już przeszłość.

Cytat z Wikipedii:

From Wikipedia

RTL 7

Data startu 6 grudnia 1996

godz. 19:00

Data zakończenia emisji 28 lutego 2002

Kraj Polska

Właściciel RTL Group

RTL 7 - Jedna z największych w latach 90-tych telewizji komercyjnych nadających w Polsce. Uruchomiono ją 6. grudnia 1996 roku. Jako pierwszą audycję wyemitowano serial dla dzieci z „Casper".

Nowe sposoby przekazywania informacji

RTL7 zasłynął na polskim rynku głównie z wprowadzania nowych formatów programowych. Jako pierwszy wprowadził program informacyjny „7 minut”, który w sposób krótki i treściwy przedstawiał aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie. Nie zabrakło także magazynu sensacji i rozrywki „Zoom”, którego oglądalność z kilkudziesięciu widzów momentalnie wzrosła do kilkuset tysięcy.

Anime w RTL7

Należąca do niemieckiego koncernu RTL Group stacja jako pierwsza po Polonii 1 wprowadziła na polski rynek seriale anime. Znalazły się wśród nich:

„Dragon Ball”, „Dragon Ball Z’, „Dragon Ball GT”, (bijące rekordy popularności)

„Dr Slump”,

„Rycerze Zodiaku”,

„Magiczni Wojownicy”,

„Yaiba – legendarny samuraj”

„Wojowniczki z krainy marzeń”.

Na początku istnienia RTL7 emitowało wiele ambitniejszych seriali animowanych:

„Superpies”,

„Herkules”,

„Bolek i Lolek”.

„Reksio”

Seriale

Pośród seriali mogliśmy znaleźć także bijące rekordy popularności produkcje. Wśród nich znajdowały się m.in.

„Sliders” (aktualnie nadawany w AXN),

„Seaquest”, „Zagubiony w czasie”,

„Autostrada do nieba”,

„Siódme niebo”,

„Campbellowie”,

„Siódme poty”.

Trzeba przyznać, że w początkowym okresie działalności, przy tworzneiu programu ramowego, redakcja RTL7 szczególny nacisk nałożyła na programy oraz seriale, których nazwy w jakiś sposób kojarzą się z cyfrą „7”.

Produkcja własna

Prócz wymienionych wyżej programów „7 minut” i „Zoom”, RTL7 zajmowała się także produkcją wielu innych audycji:

52 minuty – magazyn reporterski

KOP – Komentarz Okropnie Poważny

Ulubione kawałki – Goście Marka Niedźwieckiego

Ukryta Kamera

Gram w Siódemkę – program Anny Fizek i Roberta Janowskiego

Beczka Śmiechu – program Pana Japy

Śmiechoteka – program Pana Japy

Podaj dalej – teleturniej

Gra w przeboje – teleturniej

RTL7 miała jedną podstawowy problem. Centrala w Luxemburgu wprowadziła znaczne cięcia budżetowe, przez co finansowanie stacji zostało ograniczone do minimum, mimo, że przez kilka lat istnienia popularność RTL7 wzrosła na szczyty – stacja mimo gorszego zasięgu (nadawała tylko satelitarnie oraz w sieciach kablowych) notowała często lepsze wyniki niż Polsat czy TVN. W roku 2001 zdecydowano się zdjąć z anteny program informacyjny „7 minut”, a kilka miesięcy później program „Zoom”. Jednocześnie zmieniono oprawę graficzną stacji oraz logo. Stacja chciała w ten sposób odciąć się od swojego starego wizerunku. Ostatecznie produkcja własna kanału została ograniczona do zera.

Ostatecznie pod koniec 2001 roku telewizja RTL7 została wykupiona przez polski kapitał – Grupę ITI. W marcu 2002 roku została zastąpiona telewizją TVN Siedem, nadającą głównie powtórki filmów i seriali z anteny głównej, czyli TVN.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/RTL_7"

Jak ktoś ma jakieś zapy z RTL 7 to niech wklei je tutaj,w tym temacie,a za 2 miesiące minie 5 lat od zakończenia emisji i zastąpienia TVN Siedem.

Pamietam jak wchodzilem do sklepu, a tu gromada dzieci pedzi do stoiska z chipsami i szuka w nich kart z bajki Dragon Ball :lol:

Lubialem ogladac magazyn Zoom. Lecialy tez dobre telenowele.

Dragon Ball to był szał! Wiem bo sam wtedy przechodziłem, miałem całą kolekcje!

RTL-7 posiadał ciekawego logo

Bardzo lubiłem jingiel główny RTL7 oraz jingiel reklamy. Mówię rzecz jasna o samym początku RTL7.

RTL 7 istnieje nadal, całkiem niedawno nastąpiła jego "reaktywacja". Tym razem jest przeznaczony dla widzów w Holandii.

Nadaje na satelicie Astra, 12,344 H, sr: 27500 (jest kodowany)

rtl7.jpg

Pamietam jak oglądałem tak jedną fajną bajkę, lecz nazwy nie pamiętam, może coś wam się kojarzy, występowała tam 3-ka dzieci, jakiś robot później doszedł następny, jakaś pokręcona postać, która mogła(gdy kichnęła) wykichać mózg, czy pamietacie jak to się nazywało :?: Bo ja już zastanawiam się od kilku lat i nie pamiętam, podpowiedzcie mi plis...

RTL 7 istnieje nadal, całkiem niedawno nastąpiła jego "reaktywacja". Tym razem jest przeznaczony dla widzów w Holandii.

Nadaje na satelicie Astra, 12,344 H, sr: 27500 (jest kodowany)

rtl7.jpg

ale logo mają nie za ciekawe :?:?:?

zanim wystartowali na dobre, jakis czas pokazywali przedsmak tego co bedzie w postaci dynamicznie zmontowanych efektownych fragmentow roznych filmow pod odpowiednia muzyke. widac bylo od razu pelen profesjonalizm w stosunku do naszych amatorow.

moze jednak jaks firma zdecyduje sie odswiezyc stary dobry kanal, CALKOWICIE SIE ZGADZAM, ZE TVN 7 JEST GORSZY OD RTL 7, swoja droga pamietacie ta bajke, nie pamietam tytulu ale akcja byla na dalekim wschodzie, powiedzmy lepsza wersja alladyna

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie. Polecam lekturę Regulaminu.

Ponieważ gdy kanał wystartował na satce i przez następnych kilka lat, logo było widoczne w prawym górnym rogu ekranu, później powędrowało na stronę lewą. Była to taka mała zmiana od nadawcy RTL7.

W swietach zawsze mieli takie ciekawe logo. Bardzo mi sie podobalo.

Szkoda ze juz nie ma RTL7.

Ogladalem niekiedys The Munsters. W niemcach to juz chyba od 1992r. nie lecialo i do dzisiaj nie bylo powtorkow. :roll:

Z czołówek najlepsza była pierwsza główna i pierwsza reklamy. Nie zapomnę też oprawy "7 minut". Niestety nigdzie nagrań nie mam.

Wtedy obejrzałem prawie każdy odcinek Dragon Ball.Na Rtl7 były też niesamowite seriale komediowe(I NIE TYLKO!!).Dlaczego Tvn7 nie puści DB przecież chyba przejeli po RTLu wszystko! Napewno zwiększyliby oglądalność.