Skocz do zawartości

RTL 7


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tyle zrzutów w sieci, a praktycznie zero nagrań wideo. Znalazłem kilka reportaży z "Zoomu" i parę teledysków, ale to i tak mało. Przydałyby się fragmenty oprawy graficznej (nie tej pierwszej, która już jest udostępniona w sieci), lecz kolejnych. Jeśli chodzi o brak plików filmowych z RTL7 to oczywiście szerokim łukiem ominąłem wszystkie odcinki "Dragon Ball", których jest akurat pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsze wydanie "7 minut" zostało wyemitowane 10 grudnia 1996 roku o godz. 19:15, natomiast ostatnie nadano z końcem marca lub na samym początku kwietnia 2000 roku. Od 17 kwietnia oficjalnie funkcjonowała już nowa, rozrywkowa ramówka RTL7, jednak serwis informacyjny zdjęto wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi też się jakoś tak dzisiaj przypomniało (pewnie przez deszczową pogodę :D ) "RTL7". Najbardziej z tego kanału pamiętam serial "Łobuzy Robina" i "Szpital Uniwersytecki"... Kojarzy ktoś może oryginalne tytuły tych seriali (może udałoby mi się je jakoś namierzyć i wrócić do przeszłości :D!)???

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
moze jednak jaks firma zdecyduje sie odswiezyc stary dobry kanal, CALKOWICIE SIE ZGADZAM, ZE TVN 7 JEST GORSZY OD RTL 7, swoja droga pamietacie ta bajke, nie pamietam tytulu ale akcja byla na dalekim wschodzie, powiedzmy lepsza wersja alladyna

Był to "Wezyr Nic po nim"- rewelka

A pamiętacie pierwszy w Polsce talk show z prawdziwego zdarzenia "Wieczór z wampirem", z Jagielskim w roli głównej? Leciał jakoś po Zoomie i te dwie pozycje mocno ciągnęły oglądalność tej stacji do góry, szkoda, że grupa Polsatu zablokowała mariaż RTL7 z Naszą TV. To ostatecznie spowodowało wycofanie się RTL-u z polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Tv pamiętam kiedyś nadawała na antenach siatkowych. Sam na mazurach odbierałem ją.

Nasza TV miała parę koncesji na nadawanie naziemne i układ z mniejszymi stacjami regionalnymi (Tede, Bryza, Aval), za pomocą których nadawali tam gdzie koncesji nie mięli. Stacje regionalne miały "okienka", w których nadawały swoje programy lokalne i czerpały zyski z pieniędzy, które otrzymywały od Naszej Tv za retransmisję programu.

Nasza Tv została "przejęta" przez grupę ATM (a więc i Polsat). Pierw wyłączono ich nadajniki (zaczęto retransmitować Polsat2). Nasza szybko dogadała się z Wizją TV, która to postawiła wóz satelitarny i tak NaszaTv wróciła na satelitę i pojawiła się na platformie WizjaTV, którą zresztą wcześniej sama atakowała za brak koncesji i mocno wspierała w tych walkach Polsą Platformę Cyfrową.

Któregoś pięknego dnia pojawili się w Piasecznie (gdzie miała siedzibę) bossowie ATM-u wraz z grupą antyterrorystyczną i okopali się na pozycjach, a prezes Naszej TV ulotnił się wraz z wypłatami dla pracowników. Ponoć ATM miał większość akcji i nie zgadzał się na połączenie z RTL7 (tu paluszki maczał Solorz). Tak oto powstała TV4 :!:

 

Sam RTL żałuje pochopnego wycofania się z Polski. Takie to były jednak w naszym kraju czasy, gdzie nikt nie zawracał sobie głowy badaniem oglądalności w kablówkach, platformach i na satce. Dla stacji pokroju RTL7 i jej wydatkami liczyło się tylko nadawanie naziemne. Niestety rząd robił wszystko aby koncesji nie przyznać, Polsat robił wszystko, aby po połączeniu z Naszą TV, RTL nie zaczął nadawać naziemnie i koncern pozbył się udziałów. A dzisiaj można być tylko w kablu i platformach, mieć "ledwie" 3% oglądalność w grupie zasięgu i przynosić zyski (patrz TVN7). Szkoda. To była profesjonalna stacja, Polsat i TVN nie dorównywał jej w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Wezyr byl suuper ;DD

a pamietacie taki serial o 3 chyba przyjaciolkach? jedna byla pielegniarka, nie pamietam tytulu a badzo go lubilam ;D

 

To była chyba właśnie "Klinika Uniwersytecka" o której oryginalny tytuł pytałem jakiś czas temu (naprawdę nikt ich nie kojarzy, tzn. chodzi mi o oryginalne tytuły "Kliniki Uniwersyteckiej" i "Łobuzów Robina"???).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten serial "Łobuzy Robina" to bodajże tak naprawdę "Robin z Sherwood".Chyba że nie o to chodzi

 

Nie, w tym serialu był bar, który prowadziła kobieta (nazywała się właśnie Robin) i zatrudniała w nim więźniów na zwolnieniu warunkowym (jeden facet i cztery dziewczyny, jak mnie pamięć nie myli). Serial z gatunku "lekkich" kryminałów.

 

Mam jakiś odcinek chyba jeszcze na starej kasecie "vhs", więc jak ją znajdę, to sprawdzę ten tytuł i podam (myślałem, że tutaj ustalę go szybciej :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...