Skocz do zawartości

RTL 7


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety, ale tvn siedem ma słaby udział rynkowy niż dawniej rtl 7. Zauważmy jednak, ze w tamtych latach nie było takiego wyboru na rynku telewizyjnym wśród kanałów tv jak jest dzisiaj. Wiem jedno. RTL 7 to była dobra stacja z ciekawą ramówką i jeszcze ta czołówka z muzyką. Przechodzą ciary po plecach i przypomina mi się dzieciństwo jak to się odbierało tenze kanał z satelity... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie było takiego wyboru ale za to te stacje TV co były miały mocne ramówki. w tamtych czasach było co oglądać, a teraz co? Pstryka sie po kanałach a nie ma na czym oka zawiesić ;) Oczywiście taki żarcik, ale jestem pewien, że jakby tak na antenę którejś z TV weszły pozycje znane z RTL7 takie jak: "Dragon Ball", "Rycerze Zodiaku", czy "Dziewczyna z Komputera", to wyniki takiej stacji znacząco by się poprawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O tym Dinozaurze to był Denver! Kreskówki na RTL7 były genialne... Mało bajek ogólnie w TV mi się podobało, ale kreskówki RTL7 to było coś innego: Denver, Woody Woodpecker i Wezyr NicPoNim były świetne.

Jeszcze pamiętam była taka bajka-film o Skarbie Majów czy coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiant chyba chodzi Ci o Tajemnicze Eldorado (chyba tak się nazywało) :wink:

 

Masz rację kreskówki i seriale były super ,te co podałeś i jeszcze kilka innych zapadło mi w pamięci Czy boisz się ciemności ?, Dziewczyna z komputera, Rycerze Zodiaku i Dragon Ball.To były czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Z tego co pamiętam, przejmując RTL7... TVN dostał całą bibliotekę tego kanału... Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o prawa do transmisji tych kreskówek... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze puscic bo koncowke pokazywal TVN7. Tylko juz wczesniej bylo, ze poraz ostatni pokazywane jest. Jeszcze za RTL7 , wiec teraz zalezy to od TNV 7 czy pokaza.

W momencie przejęcia RTL7 prócz biblioteki TVN Siedem przejął także wszystkie ważne prawa do emisji filmów i seriali. Jedne mogły odpowiadać nadawcy, inne okazały się nieciekawe dlatego od razu spadły z ramówki. Sam fakt emisji niektórych seriali mógł okazać się zobowiązaniem wobec dystrybutorów oraz chęcią zapchania wstępnej ramówki stacji w którą przecież mało ktokolwiek inwestuje (mówię o TVN Siedem). Dodam, że TVN Siedem raczej nie wraca do produkcji, które emitowało w latach 2002-2003, raczej stawiają na powtórki z innych anten oraz nowe seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele pozycji z ramówki dawnego RTL 7 bym z przyjemnością obejrzał w TV. Jako dzieciak uwielbiałem ich kreskówki: Dragon ball, Tajemnicze Złote Miasta, Where's Wally?, Klejnot Snów, Orkiestra Oskara, Wezyr NicPonim, Woody Woodpecker, Under Dog i wiele innych. Miał RTL7 nosa do dobrych seriali animowanych.

Przypomniało mi się też o obecnej przez pewien czas kilku-sekundowej kreskówce emitowanej w ciągu dnia o różnej porze. Nazywała się chyba "Roger" i przedstawiała kolesia który chciał wejść do pociągu i za każdym razem mu się to nie udało :D

 

Do pozycji programowych rtl7 które zasługują jeszcze na uwagę należą: teleturniej "Podaj dalej", magazyn "Zoom", serial obyczajowy "Sunset Beach", młodzieżowe "Czy boisz się ciemności?", "Dziewczyna z komputera", "Słodka dolina". Ponadto "Niesamowite opowieści Stevena Spielberga" "Łysoń" "Trzecia planeta od Słońca" + sporo innych seriali komediowych emitowanych ok 19:30 (fajne były też te o takiej kosmitach, nie pamiętam jednak tytułu).

Ogólnie, sporo dobrego było :) Do tego jeszcze niezła oprawa graficzna - po raz pierwszy oprawa z ludźmi. Pamiętam jingiel z tańczącą ładną kobietą w tle hasłą "Siódmy zmysł...RTL7" :)

No ale sie skończyło. Mówi się trudno. Nie lubię tego stwierdzenia "to były czasy" ;) W końcu nic nie trwa wiecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...