Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@widz666 Ty rzeczywiście oglądasz tv na włączonym overscanie? Toż to powiększa obraz i powoduje pogorszenie jego jakości. Poza tym, przy overscanie co drugie logo jest w samym rogu ekranu. Lepiej by zrobili, jakby logo Teletoon+ i Minimini+ było półprzeźroczyste, gdyż obecne biją po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w niektórych TV w programach SD jest overscan na stałe. Tylko na HD można wyłączyć. Chodzi mi o to, że na TT mimo overscanu logo jest w narożniku a oznaczenie wiekowe też dobre, a na MM logo jest niżej i bardziej na lewo, dalej od krawędzi, za to oznaczenie wiekowe mam lekko ucięte. Cały obraz trochę jakby przesunięty w lewo. Teraz pytanie: czy tak jest u was, czy kablówka tak ma ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widz666 Pewnie masz tv Samsunga ;-) Sprawdzę to jutro, gdyż teraz rybka śpi i nie ma logo oraz oznaczenia wiekowego na ekranie. Nie wydaje mi się jednak, aby były one aż tak przesunięte, jak opisujesz powyżej. Pewnie Twoja kablówka coś namieszała z obrazem :-D

 

@widz666 Po włączeniu w tv overscanu stwierdzam, że ani oznaczenie wiekowe, ani logo wspomnianych kanałów nie są ucięte (do krawędzi pozostaje jeszcze dużo wolnej przestrzeni). Oznacza to, że to Twoja kablówka poprzestawiała proporcje obrazu w dekoderze. Oznaczenia wiekowe na TeleTOON+ i MiniMini+ są dokładnie w tym samym miejscu. Natomiast logo TeleTOON+ jest umieszczone wyżej od logo MiniMini+, jednak oba znajdują się w tej samej odległości od prawej krawędzi. Sprawdziłem to na wersjach HD, gdyż odpowiedniki tych kanałów w SD mam wykasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie skakałem sobie po kanałach i trafiłem na magazyn "Fresh Air" i jest tu recenzja Fify 14. Dziwne, aż taka tu bida w paśmie nocnym? Mamy chyba 2016 już :D Rozumiem, że to powtórka ale śmiesznie wyszło.

Tak jest na tej stacji od prawie 2 lat. Odkąd zlikwidowano Hypera, zostały im tylko powtórki do emitowania. Zresztą, nawet obecna redakcja Teletoona się spaliła na tym pięknie, bo ten program o grach, co tworzą zamiast magazynów Hypera, to jest totalny niewypał.

 

Ogólnie cała ta stacja jest totalnie denna. Gdy to jeszcze był ZigZap, dało się to oglądać, ale od zastąpienia go Teletoonem stacja zeszła dramatycznie na psy. Kierownictwo traktuje widzów bardzo źle, czego przykładem jest historia z emisją Kodu Lyoko, jedynego normalnego serialu, jaki był emitowany w tej stacji (za czasów ZigZapa jeden z hitów).

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Teletoon+ psuje się totalnie. Nic ciekawego do oglądania nie ma, tylko dziecinne bajeczki, zwłaszcza MLP(które powinno lecieć na MiniMini+). Przyznam także, że NC+ niszczy poziom tego kanału, a redakcja Teletoon'a olewa prośby oraz sugestie widzów, np. o powrót starego serialu animowanego na antenę. Kiedyś jako ZigZap to była dobra świetna stacja dziecięca/dziecięco-młodzieżowa. Teraz to niszczą w ten sposób taki kanał ''bajeczkami'', aż się na to nie da patrzeć. Jeszcze do tego kiepska oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teletoon jest popsuty, i to od dawana. W zasadzie sam zamysł na stację był niewypałem, samo obniżenie grupy docelowej odbiorów zaszkodziło. Tam teraz nie ma praktycznie nic do oglądania. A oglądalność istotnie, tragiczna wręcz jest.

 

Natomiast pasmo Hyper zniknęło w 2014 roku, teraz chyba nawet nie powtarzają starych programów pod logiem Teletoona (po czerwcu '14 jeszcze tak przez jakiś czas robiono).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku nie oglądam dość często Teletoona odkąd zdjęli Kod Lyoko z anteny. Rzadko trafiam na ten kanał, gdy ta kreskówka od czasu do czasu bywa puszczana raz na kilka miesięcy w paśmie Dziś rządzi. Teraz nie ma czego szukać na tym nieszczęsnym TT+. Gdyby nie przeprowadzali tych zmian, oglądalność by im wzrosła. Kierownictwo ma nawet słabe pomysły na kanał puszczając MLP czy jakieś LPS. Ramówka stacji moim zdaniem składa się z seriali animowanych + MLP z bardzo małą ilością seriali dla młodzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale dla młodzieży... toć oni praktycznie same telenowele dla dzieci wykupili. Podpatrzyli że na Disneyu dobrze sobie Violetta radzi, to zaraz sobie Grachi sprowadzili oraz Akademię Tańca. A już MLP (czyli serial o kucykach, jakby ktoś nie wiedział)... jak dla mnie to to coś nie powinno w ogóle lecieć, bo poziom tej kreskówki to dno i metr mułu, naprawdę, szmirowate to jest. No, ale dobra, jak już mają to emitować, to niech to na Minimini leci, bo target tego serialu akurat łapie się do stacji z rybką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grachi i tak miała słabą oglądalność na TT+. Większość nastolatków to Violettę na Disney Channel oglądała.
Co do MLP, strasznie tymi głupimi filmami z kucykami się popsuł na gorsze Teletoon. Stacja na poziomie MiniMini i to z dziecinnymi bajeczkami tak po prostu.

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kingofsouth

"Kuu Ku Harajuku "jest emitowany od października 2016 :cool:

Wczoraj był maraton z tą bajką :P

Co to za różnica czy ma to Teletoon+ czy Nick?Ważne by było w HD.

Gwen Stefani jak widać nie tylko jest dobrą wokalistką w końcu te całe Kuk Ku to jej pomysł :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiedziałem o tym. Powód: nie oglądam tego... W HD to by było, gdyby Nick HD to przejął. Zawsze jest taka praktyka, że najpierw Nickelodeon w zwykłym SD nadaje premierę, a kilka(naście) dni później zrobi to Nick w HD dla Europy. Cóż, ale i tak wiem że Kuu Ku to jednak produkcja Nicka.

A nawet ostatnio zauważyłem taki trik, że wpychają nie ich produkcje a innej stacji do drugiej. Np. Miraculum w Nickelodeon USA, ale u nas jest dobrze bo do Disney Channel pasuje i to produkcja The Walt Disney Company France dla TF1. Nawet Odlotowe agentki tak miały, że też we współpracy z francuskim Disneyem powstały, a nie wiem po kij wsadzili je do Nicka. Ale cóż... koszty jak koszty. Winx Club pomimo tego, że Rainbow s.p.A. nawiązał kontrakt z Nickelodeon o przejęcie produkcji tego serialu (w kooperacji z Rai Fiction), to emitują na Nicku to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To ja nie wiedziałem o tym. Powód: nie oglądam tego... W HD to by było, gdyby Nick HD to przejął.

Moja córka to właśnie ogląda i jest w HD :cool:

 

2017_01_08_180400.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Odnośnie Kuu Ku to mogę powiedzieć, że córka się wciągnęła. Według mnie lepsze to niż K3. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w HD? A tego bym nie powiedział. Już ja bym zobaczył na Nickelodeonie, a to ich produkcja, a takie produkcje należy emitować właśnie na Nicku. Podobnie jak Disney czy CN - większość produkcji też jest własna. A tak poza tym - chcę, żeby tu znowu pozycje z ZigZapa się pojawiły. Niektóre pozycje, bo są akurat dobre, a dawno ich nikt nie widział (no może poza tymi kto widział fragmenty lub odcinki jakieś w sieci niedawno): 6 w pracy, Aparatka, Sabrina, Lizzie McGuire, Szał na Amandę (niezły serial aka. coś w stylu "Szymon Majewski Show"), Radiostacja Roscoe, Karol do kwadratu, Ruby Gloom (jak to powtarzano na TT+ to możecie mi to wykreślić), Jakub Jakub, Martin Tajemniczy, Mary-Kate i Ashley w akcji, Rodzina Piratów (to pewnie było już w obecnym Teletoonie więc możecie mi też to wykreślić jak mi to potwierdzicie).

ZigZap w porównaniu z TeleToonem+ obecnym - trochę lepszy. Ach, te czasy...

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...