Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z antywirusa mam tylko Windows Defender. RAMu mam 4,0 GB (dostępne 3,88 GB). Wcześniej aktualizacje przechodziły bez problemu. To się chyba stało niedługo po aktualizacji do wersji 1607 przy następnych aktualizacjach bodajże w listopadzie zeszłego roku.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby ktoś się zastanawiał nad Creators Update - dwa komputery przepuściłem. Nie ma jeszcze w WU, ale można użyć Media Creation Tool i zamiast tworzenia nośnika wybrać tam aktualizację - u mnie poszło bez problemów. Na zwykłym HDD ok. godzina z kawałkiem, na SSD poniżej 30 minut.

 

Jak na razie jeden irytujący błąd - mając sporo ikon na Pulpicie ostatni (10) rząd ma tendencję do życia własnym życiem - co jakiś czas jeśli przesunie się tam jakąś ikonę - nagle wszystkie z tego rzędu zmieniają swoje pozycje na dowolne, nie bardzo chcą się uszeregować. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie w menu kontekstowym Pulpitu w kategorii Widok opcji Wyrównaj ikony według siatki, ale pomaga to tylko na jakiś czas.

 

Po instalacji jeśli nie ma się AV, to Windows Defender zrobi triumfalny rajd po wszystkich dyskach obciążając jeden rdzeń CPU do pełna aż skończy - trzeba przeczekać.

 

W programach pojawia się Wireless Display Media Viewer bez ikony.

 

Jeśli ktoś obawia się potencjalnych błędów tzw. wieku dziecięcego, to polecam przeczekać aż wyjdą pierwsze łatki, ale generalnie działa  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

15.04.2017 i cisza z tą aktualizacja na WU - bynajmniej u mnie. Czy ktoś już dostał przez WU tą aktualizację ?

Ja mam. Od razu 11 się pobierała etapami. 12-ego zainstalowałem i chodzi. Oczywiście większość nowości dla grafików, czy ludzi którzy robią jakieś TTerdoły w korpo.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak razi Ciebie ten mój wpis ze słowem bynajmniej ,to go poprawiłem. Może tak być? :smile: Też mógłbym się przyczepić do Twojego wpisu - można czy raczej można. :lol2:
A tak na poważnie to interesuje mnie pobranie w WU z automatu i tego dotyczyło moje pytanie , a nie pobierania wymuszonego ze strony Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wymusić, ponieważ troszeczkę poczytałem w internecie o błędach w tej aktualizacji i większość radzi, aby poczekać, aż zostanie ona udostępniona z automatu dla mojego sprzętu. Wówczas ewentualne błędy w działaniu podobno zostają ograniczone do minimum. A jak jest naprawdę to czort wie. Nie jestem tak obeznany w tej dziedzinie, więc lepiej dla mnie, jak ta aktualizacja będzie stabilna , a tydzień, czy dwa poczekać to nie stanowi dla mnie problemu. Zdziwiło mnie natomiast małe nagłośnienie tej aktualizacji w internecie, porównując do tych rocznicowych aktualizacji, o których trąbiono na każdym portalu.

Kończąc, pozostaje chyba tylko złożyć życzenie Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych. :smile:

Edytowane przez kacper0058
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem swojego laptopa do tej najnowszej wersji windows 10  ( 17.03 ) . Wszystko działa jak należy. Jest tylko jedno małe ale. Brak mi funkcji powiększania czcionki - panel sterowania - wygląd i personalizacja - czcionki - ustawienie czcionki . W tm miejscu była możliwość powiększania jak i pogrubiania samej czcionki, czy to w pasku tytułu, czy pod ikonami, i jeszcze w kilku innych miejscach. Szkoda że ta opcja znikła w tej wersji windowsa. A może się wkrótce pojawi przy okazji jakiejś aktualizacji. Czy ktoś coś wie o tej zmianie w systemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich wydań Windows 10 korzystacie? Home, Pro, a może Enterpise? Dużo więcej wydań jest, niż to było w erze Windows 7/8.x.

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Pomiędzy wyrazami dajemy tylko jeden odstęp (spację), a nie kilka, czy kilkanaście. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość zrobić kopię Windows 10 Home razem z aktualizacjami już pobranymi z kompa na płytę DVD i potem na wszelki wypadek z tej płyty już zainstalować na kompa z tymi aktualizacjami? Bo neta posiadam małej prędkości i ściąganie tych aktualizacji z powrotem to ciężka sprawa.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zawsze udostępnia najnowsze kompilacje do pobrania w postaci obrazu ISO, poprzez Media Creation Tool -> https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Nie musisz ściągać tego u siebie, możesz u kogoś, kto ma szybsze łącze.

 

Możesz też użyć jakiegoś programu do backupu i zrobić obraz całej partycji systemowej. W razie problemów przywracasz system z utworzonego wcześniej obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek357

A widzisz, to czyli dobrze wczoraj kombinowałem z tym pobraniem przez Media Creation Tool. Czyli powinno być wszystko okej. :)

Dzięki za odpowiedź i pomoc.


Np. stąd można pobrać wersję v. 1703: http://windowsiso.net/windows-10-iso/windows-10-creators-update-1703-download-build-15063/windows-10-creators-update-1703-iso-download-standard/

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...