Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącz hibernację, usuń punkty przywracania i ustaw w opcjach na nie więcej niż 1GB, włącz oczyszczanie dysku z opcją systemowa. Jeśli aktualizowałeś system to na dysku masz też stary system w razie chęci powrotu (musisz zadecydować czy usunąć czy nie). Zasysasz updaty to tez zmniejsza wolny obszar na dysku, bo tworzą się kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows/SoftwareDistribution/Download < wywal wszystko co tam jest.

Faktycznie to zawierało prawie 2 Gb. Zrobiłem to jeszcze przed przeczytaniem posta.

 

@kfm877 chcesz powiedzieć że bugi w pamięci może robić jeszcze stary system? A w zasadzie Wondows.old i do tego się powiększać?

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przejściu z Win7 do Win10, a także przy większych aktualizacjach system tworzy folder "windows.old" na którym trzyma pliki w razie przywracania systemu do Win7 bądź sprzed jakiejś aktualizacji Win10. Też sporo miejsca ten folder zajmuje i jeśli ktoś wie, że nie będzie wracał do 7-ki(po 30 dniach sam się skasuje) lub nowa aktualizacja zachowuje się stabilnie to może go bez problemu usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz GB na partycji systemowej, że te 3GB tak zwróciło twoją uwagę?

Jak na Windows to nie są istotne liczby. W pierwszych dniach system zawsze puchnie, bo tworzone są pliki, które nie były obligatoryjne przy instalacji, ale pojawiają się potem. Normalna sprawa i nie dotyczy to 10, tylko każdego Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Być może. Ale zauważyłem taką małą rzecz, że pamięć mi się zmniejsza po przeglądaniu neta. A konkretnie firefoxa. Dokładniej po przeglądzie na nim filmów. Dodam że a dysku systemowym nie jest tworzony nowy folder (plik) tylko jakiś puchnie.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne plik stronnicowy masz ustawiony na kontrolowany przez system i rośnie do ogromnych rozmiarów.

 

prawy myszki na okienkach w lewym rogu - system - zaawansowane ustawienia systemu - zaawansowane -- wydajność(ustawienia) - zaawansowane- zmień - rozmiar niestandardowy i tutaj w zależności od posianego ramu ustaw taki sam początkowy i końcowy rozmiar. Dla 4 gb ma jakieś 3000-3500 MB,  dla 8  max 2000MB. Co generalnie i tak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz jak wejść do panelu sterowania w Windows 10 jak taki cwaniak jesteś.

 

Chodzi o to, że w Windowsie 10 są poinstalowane "aplikacje systemowe", których niestety odinstalować się nie da. Może istnieje jakiś zewnętrzny program, który ten "ficzer" W10 naprawia i o tego typu rozwiązanie pytał autor w swoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "aplikacje systemowe" bo to także zwykłe programy. Śmieci od producentów laptopów przynajmniej można było na starcie się pozbyć.

Ja pierwszą rzeczą jaką robie po kupnie laptopa to przeinstalowanie systemu na czysty, bo to co producenci dodają strasznie obciąża kompa

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest szybciej . Nie chcę tu reklamować żadnych programów bo ich jest cała masa instalujesz  program  . Który zatrzymuje  niepotrzebne usługi . Zatrzymuje programy uruchamiając się w auto starcie .. traw to dosłownie kilka minut. Natomiast instalacja OS- czysto  odpada  na sprzęcie   pracującym w firmie.. A i  w domu instalacja na czysto mało kiedy instaluje wszystkie sterowniki do urządzeni  problem z aktywacją OS-a . Pamiętaj  format i instalka  na czysto to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na Windows 10 problemów z aktywacją nie ma. Raz aktywowany online system zawsze się sam zreaktywuje po reinstalacji bez potrzeby podawania klucza. Również sterowniki w 99% przypadków nie są potrzebne.

A instalacja systemu jest szybka jak nigdy przedtem. Backup plików więcej zajmie niż sama instalacja.

 

A instalowanie kolejnych programów, żeby usunąć inne programy to tylko robienie większego bałaganu.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...