Jump to content
Poland

Życiowa Szansa

Recommended Posts

Był to program emitowany w Telewizji Polsat od 2000 do 2002 lub 2005 roku, przed (albo też nawet równolegle) "Awanturą o kasę". Prowadzącym był Krzysztof Ibisz. Co uważacie o tym programie? Chętnie zobaczyłbym jego powtórki w ATM Rozrywce.

Ostatnio grzebiąc po Youtubie znalazłem archiwalne wydanie tego jednego z najlepszych teleturniejów. Znaleźć je można pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=_5WR_3Rc-fo

Mi osobiście najbardziej się podobał od strony muzyczno-graficznej :)

Życiowa Szansa była liderem oglądalności w paśmie prime time czego jest dowodem tego iż ten program moim zdaniem był dużo lepszy niż nadawane w TVNie Milionerzy.

Pamietam ten teleturniej.Kiedy go zdjeli w 2002 roku,czasem powtarzano na Polsacie 2 gdzies w 2003 roku.

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Z tego co pamiętam to były jednak odcinki powtórkowe emitowane o godzinie 18:00 w dni robocze.

Niedawno na Youtubie zameldował się krótki, ale za to najstarszy fragment "Życiowej Szansy" z pierwszego miesiąca emisji na Polsacie:

Z tego samego okresu prawdopodobnie pochodzi też objaśnienie zasad przez Ibisza:

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Nie był on na licencji zagranicznej? 

Tak, "Życiowa Szansa" była oparta na licencji amerykańskiego teleturnieju "It's Your Chance of a Lifetime" z telewizji FOX. Co ciekawe, w USA poszło tylko 5 odcinków w jednym tygodniu czerwca 2000 (czyli wtedy, gdy Polsat rozpoczynał emisję "Życiowej szansy"), potem zrezygnowano z programu.

Można zatem powiedzieć że z racji mniejszej liczby odcinków cała przeszła z FOX'a na ATM i Polsat ;)

Z "Życiowej Szansy" najbardziej zapamiętałem dwie sytuacje. Pierwsza, gdy jeden z uczestników zastanawiał się przez 5 minut, kiedy jest Dzień Matki. A druga to gracz telefoniczny, który odpowiedział, że miast w Polsce powyżej trzech milionów jest 100.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.