Skocz do zawartości
Poland

Życiowa Szansa

Rekomendowane odpowiedzi

Był to program emitowany w Telewizji Polsat od 2000 do 2002 lub 2005 roku, przed (albo też nawet równolegle) "Awanturą o kasę". Prowadzącym był Krzysztof Ibisz. Co uważacie o tym programie? Chętnie zobaczyłbym jego powtórki w ATM Rozrywce.

Ostatnio grzebiąc po Youtubie znalazłem archiwalne wydanie tego jednego z najlepszych teleturniejów. Znaleźć je można pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=_5WR_3Rc-fo

Mi osobiście najbardziej się podobał od strony muzyczno-graficznej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Życiowa Szansa była liderem oglądalności w paśmie prime time czego jest dowodem tego iż ten program moim zdaniem był dużo lepszy niż nadawane w TVNie Milionerzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamietam ten teleturniej.Kiedy go zdjeli w 2002 roku,czasem powtarzano na Polsacie 2 gdzies w 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Życiowa Szansa nie dość że była pokazywana w Polsacie to jeszcze znalazła się na antenie TV 4

To było gdzieś w 2001 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam to były jednak odcinki powtórkowe emitowane o godzinie 18:00 w dni robocze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno na Youtubie zameldował się krótki, ale za to najstarszy fragment "Życiowej Szansy" z pierwszego miesiąca emisji na Polsacie:

Z tego samego okresu prawdopodobnie pochodzi też objaśnienie zasad przez Ibisza:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Nie był on na licencji zagranicznej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, "Życiowa Szansa" była oparta na licencji amerykańskiego teleturnieju "It's Your Chance of a Lifetime" z telewizji FOX. Co ciekawe, w USA poszło tylko 5 odcinków w jednym tygodniu czerwca 2000 (czyli wtedy, gdy Polsat rozpoczynał emisję "Życiowej szansy"), potem zrezygnowano z programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zatem powiedzieć że z racji mniejszej liczby odcinków cała przeszła z FOX'a na ATM i Polsat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z "Życiowej Szansy" najbardziej zapamiętałem dwie sytuacje. Pierwsza, gdy jeden z uczestników zastanawiał się przez 5 minut, kiedy jest Dzień Matki. A druga to gracz telefoniczny, który odpowiedział, że miast w Polsce powyżej trzech milionów jest 100.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi