Skocz do zawartości

Życiowa Szansa


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był to program emitowany w Telewizji Polsat od 2000 do 2002 lub 2005 roku, przed (albo też nawet równolegle) "Awanturą o kasę". Prowadzącym był Krzysztof Ibisz. Co uważacie o tym programie? Chętnie zobaczyłbym jego powtórki w ATM Rozrywce.

Ostatnio grzebiąc po Youtubie znalazłem archiwalne wydanie tego jednego z najlepszych teleturniejów. Znaleźć je można pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=_5WR_3Rc-fo

Mi osobiście najbardziej się podobał od strony muzyczno-graficznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Ja również pamiętam ten teleturniej. Ale zazwyczaj go nie oglądałem, bo jakoś tak działał mi na nerwy... :roll:

Polsat zapewne pozazdrościł wówczas TVN-owi "Millionerów", a że nie mógł też wtedy emitować tego samego teleturnieju to stworzył własny, będący nieco podróbką "Milionerów". ;)

Nie był on na licencji zagranicznej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z "Życiowej Szansy" najbardziej zapamiętałem dwie sytuacje. Pierwsza, gdy jeden z uczestników zastanawiał się przez 5 minut, kiedy jest Dzień Matki. A druga to gracz telefoniczny, który odpowiedział, że miast w Polsce powyżej trzech milionów jest 100.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam kilkanaście ciekawostek odnośnie tego teleturnieju:

1. Najwyższe wygrane to kolejno 112200 i 218000 złotych:

2. Teleturniej prowadzony przez Krzysztofa Ibisza był nadawany od 1 czerwca 2000 roku do 30 października 2002 roku. Liczył 270 odcinków co przy czasie około 45 minut dawało 200 godzin emisji. Pierwszy odcinek jest zapisany w sieci: 

3. Program produkowany przez ATM Grupę we Wrocławiu był oparty na amerykańskim formacie „It's Your Chance of a Lifetime!" na licencji Fox ten zaś na australijskim „The $1,000,000 Chance of a Lifetime" który to myli się z innym formatem o tej samej nazwie z lat 80-tych w USA. Poniżej  pierwszy odcinek oryginału amerykańskiego pierwowzoru który to na antenie przetrwał tylko tydzień:

 

Jest też australijski pierwowzór:

4. Życiowa Szansa wielokrotnie zmieniała pory emisji o czym można przeczytać tutaj gdzie też są opisane zasady gry: https://pl.wikipedia.org/wiki/Życiowa_szansa

5. W grudniu 2000 program oglądało 6,6 mln widzów. Odcinek z 5 lutego 2001 był najchętniej oglądanym w historii programu – został on obejrzany przez 7 411 905 osób. 

6. Początkowo teleturniej realizowany był w wynajętej hali nagraniowej należącej do wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej, potem produkcja została przeniesiona do hali nagraniowej ATM Grupy w Bielanach Wrocławskich.

7. Czterech graczy o najwyższych wygranych było „mistrzami" w pierwszych odcinkach „Awantury o kasę": 

8. W outro programu używano dłuższą wersje muzyki czołówkowej:

Sama czołówka programu wyglądała tak:

9. Dwa lata temu zremixowano utwór z czołówki:

10. W sieci są fragmenty oraz cztery pełne wydania teleturnieju nielicząc pierwszego wydania:

11. Poniżej znajduje się kompilacja najleoszych momentów z teleturnieju:

12. Wbrew czołówce pytań było nie 10 a 11 gdyż pierwszym było pytanie po którego to udzieleniu właściwej odpowiedzi opłacano rachunki gracza. 

13. Maksymalna kwota którą to mógł wygrać gracz telefoniczny często zmieniała się. Była ona w granicach od 11 do 20 tysięcy. Przez to też zmieniały się progi gdyż na początku pytanie było warte 200  a później 2000 złotych. 

14. Teleturniej miał swój slogan używany w spotach - Nigdy nie trać nadziei. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.09.2014 o 20:37, Poland napisał:

Był to program emitowany w Telewizji Polsat od 2000 do 2002 lub 2005 roku, przed (albo też nawet równolegle) "Awanturą o kasę".

Awantura o kasę zastąpiła Życiową szansę.

 

Pamiętam zapowiedzi nowego teleturnieju z Ibiszem, który mówił cos w stylu – "teraz już nie będziemy tak po prostu dawać kasy, teraz trzeba będzie się o nią awanturować".

 

Zresztą potwierdza to też wspominany przez ciebie fakt, że ostatni zwycięzcy Życiowej szansy byli mistrzami w pierwszych odcinkach Awantury o kasę.

 

Teleturniej dużo mniej dziś znany od Awantury o kasę – bo Awanturę wielokrotnie powtarzano na pobocznych stacjach, jeśli wierzyć tej stronie – ostatnio jeszcze 2 lata temu, na ATM Rozrywka: https://programtv.naziemna.info/program/audycja/Awantura+o+kasę#sectionNextRecords. Życiowej szansy nie powtarzano niemal nigdy, zapewne dlatego, że to program na licencji... A szkoda.

Edytowane przez Kpc21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam "Awantura o Kasę" ruszyła gdzieś w 2002 roku więc za bardzo się nie pomyliłem. Myślę też że gdyby Miszczak zdecydował się wzmocnić Polsat przed swoją byłą stacją to wskrzeszenie "Życiowej Szansy" mogłoby być jedną z pierwszych decyzji. Wszak to bezpośredni odpowiednik Milionerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...