Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że TVP Historia zaczyna być prowadzona w wyraźnie stronniczy sposób. Dzisiejsza ramówka na to pomału wskazuje. Po południu dało się wyemitować debatę historyków o przyczyny i skutkach konferencji jałtańskiej bez większego problemu, ale już wieczorem ktoś potrafi wypuścić "Raport WSI" - cykl reportaży, który jest tylko w części dość trafny.

 

Program ten ma już 9 lat, ale dzisiaj też może pasować, bo temat jest dość świeży, ale gdy się do niego pochodzi tak, że w zasadzie jest to promocja "Gazety Polskiej" i mediów Tomasza Sakiewicza, to co to za program? Jak dzieci.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety tracą Archiwalne wydania Wiadomości i Dziennika TV, ale pozostaje za to archiwalna Wielka Gra.

Od 1 marca będzie natomiast pasmo z dokumentami.

Dodam tylko że wejdzie ono w miejsce Archiwalnych Wiadomości i DTV o 6:50.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, plany zapowiadają się całkiem dobrze. Trochę szkoda że "Spór o historię" nie będzie dalej realizowany, uważam że można by było dalej ten cykl prowadzić, był bardzo merytoryczny i ceniony przez nauczycieli historii (mój belfer z liceum czasem to puszczał na lekcjach), nawet jeśli niektórym sposób realizacji mógł wydawać się nudny. Czekam natomiast na "Nowe Ateny", skoro ma być to realizowane na żywo, to zapewne będzie to z większym rozmachem. Zapowiada się ciekawie, będą poruszane nie tylko tematy z okazji rocznic, ale także sprawy bieżące historii (jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało). Czyli takie aktualności jak nieodbyta debata o Wałęsie. To może być mocny punkt ramówki. Rację ma dyrektor Gursztyn, mówiąc że antena powinna się kojarzyć z konkretnymi twarzami. Dlatego programów własnych powinno być więcej. Jeśli pamiętacie początki tego kanału, to zapewne wiecie, że wtedy programy autorskie przeważały w ramówce. Warto do tego wrócić. Tylko to musi być na wysokim poziomie, bo jeśli postawi się tylko na ilość, a nie na jakość, to byłoby to bardzo niedobrze.

 

Ale mam nadzieję, że premiery programu "Ex Libris" nie będą o 7:25? To strasznie niedobra pora.

 

W ogóle to można by było taki codzienny program zrobić, nadawany tak około 15-16, w którym przedstawiano by kalendarium wydarzeń historycznych danego dnia, a jedno byłoby osobno skomentowane przez jakiegoś dziennikarza lub historyka. Coś takiego, jak we włoskim RAI Storia, gdzie jest codzienny program "Il Giorno e la storia", ciekawie realizowany. Owszem, jest coś takiego jak cykl "Był taki dzień", ale to w zasadzie są emitowane te same odcinki, realizowane jakieś 10 lat temu. Więc warto by było coś takiego nowego zrobić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę :) Właśnie zauważyłem dziwne rzeczy dziejące się tylko na tym kanale. Z obrazem dzieje się mniej więcej takie coś jak opisujesz (dźwięk OK). Dodatkowo, oglądając nagrany materiał, dźwięk skacze na tyle, że ciężko się tego słucha (dekoder nBox Turbo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich 3 dekoderach Ferguson HF8900 and Ferguson Ariva TT HD obraz (video) nie jest płynny -ma minimalne skoki choć audio jest OK. Nie ma znaczenia czy z karty nc+ czy moduł CP. Może ktoś potwerdzić? 

 

 

u mnie dokładnie to samo. myślałem, że to tylko u mnie, ale widzę że problem jest także u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurski rzuca wszystkie armaty. Za chwilę mu ich zabraknie. Wystrzela się na zapas. Potem już mu zostanie tylko powtarzanie przemówień Bieruta, Gomułki, Jaruzelskiego, które byłyby dziś bardzo popierane przez jego nurt, gdyby tylko ukryć kto przemawia.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomułki, Gomułki. Po prostu skojarzył mi się z nazwiskiem Gomólski pisanym przez "ó", Stąd błąd.

 

Inna sprawa, jak trzeba być cynicznym, bezczelnym, żeby samemu uchwalać ustawy nocą, a potem pokazywać tych złych ludzi sprzed kilkudziesięciu lat, którzy wtedy postępowali niby źle. Do niedawna Kurski mógł tym grać.

 

Przecież od 2015/16 roku, to synonimem nocnej zmiany będą właśnie teraźniejsze wydarzenia, a nie tamte. Jak na ironię sami do tego doprowadzili. Trochę jak na wojnach, kiedy ofiary przemieniają się po latach w katów i robią to samo z innymi.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj chyba po raz pierwszy w darmowej telewizji będzie można obejrzeć film ''Popiełuszko: Wolność jest w nas''.

Emisja dziś o 19:45 w TVP Historia.

Do tej pory emisja tego filmu o ile się nie mylę była tylko w Canal+, w TVP był tylko serial na bazie filmu.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...