Jump to content
  • 0
Piotr30x

Wadliwy kabel?

Question

Witam,

Mam dziwny problem. Kilka lat temu robiłem sobie instalacje sat na trzy pokoje. Na balkonie mam antenę z quadem z wyprowadzonymi

czterema kablami do jednego z pokoju, z którego dalej poprowadzone są kable do pozostałych pokoi. Był okres że we wszystkich pokojach były dekodery sat i wszystko śmigało. Ponieważ od 1,5 roku jeden z domowników się wyprowadził w jednym z trzech pokoi została zainstalowana

telewizja DVB-T z wykorzystaniem instalacji kablowej po sat. Na balkonie zainstalowałem dodatkową antenę DVB-T i odłączyłem kabel od anteny SAT i podłączyłem do DVB-T i telewizja naziemna działa bez problemu. Dzisiaj ponownie chciałem powrócić do Sat we wszystkich pokojach, niestety po odłączeniu kabla od anteny DVB-T i podłączeniu do SAT jest brak sygnału na kablu. Sprawdzałem trzy dekodery SAT, każdy

zgłasza brak sygnału na kablu. Po ponownym podłączeniu anteny DVB-T telewizja naziemna działa. Czy jest możliwość uszkodzenia tak kabla że ten sam kabel który działa w DVB-T nie działa na SAT, mimo że kilka lat temu działał bez problemu?

Pozdrawiam,

Piotr

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie ma różnicy czy kabel jest zastosowany w DVB-T czy w SAT'ce.

Zobacz czy dobrze zarobiłeś końcówki tzw. e'F'ki czyli czy nie ma zwarcia.

Zarabiałeś końcówki na nowo czy nie? Jak nie to zarób :)

• 0
Guest Anonymous
Dzisiaj ponownie chciałem powrócić do Sat we wszystkich pokojach, niestety po odłączeniu kabla od anteny DVB-T i podłączeniu do SAT jest brak sygnału na kablu. Sprawdzałem trzy dekodery SAT, każdy

A po drodze nie ma jakiegoś wzmacniacza dodanego dla DVB-T? Używasz Multiswitcha? Jeśli tak to dla anteny DVB-T było inne wejście.

• 0

Jak na moje to albo jest zwarcie, albo po drodze jest wzmacniacz. Myślę że tu multiswitcha nie ma, bo by był potrzebny konwerter Quattro a nie QUAD