Skocz do zawartości

nBox Enigma uprawnienia karty


zibi88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

WITAM, proszę o pomoc mam dekoder iti 5800s z Enigma 2 i nie mogę oglądać nc+ na abonament przeczytałem ten post i nie mogę sobie poradzić chociaż przyznam bez bicia że nie mam pojęcia o co chodzi jeśli można prosić o pomoc to będę wdzięczny, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość activa42

Mała uwaga:

Problemy z aktywacją kart SmartHD+ są spowodowane tymże po drodze jest zmiana CAID. Najpierw jeszcze update'y dla TnK (często są to karty z odzysku po TnK ze starym CAID), potem zmiana CAID i kolejne.

Podczas zmiany CAID jest wymagany init karty (nie każdy handlowy odbiornik z licencjonowanym conax to robi!), oraz niektóre CAM'y (soft czy hardware) wymagają ponownego włożenia karty by przełączyć się na inne CAID.

 

Jak zaświecą kanały płatne z oferty TnK to sygnał że trzeba dokonać resetu karty / modułu CAM / odbiornika. Niektóre porady mówia nawet o konieczności restartu odbiornika (nie linuksowe, te zwykłe z wbudowanym conax). Dopóki to nie będzie wykonane to dalej EMM'y już słane na inne CAID nie dojdą do karty bo zestaw karta/moduł CAM nadal pracuje ze starym CAID.

Reset karty można wykonać programowo!, tak sam moduł CAM powinien się dynamicznie przełączyć na nowe CAID.... a że tak nie jest w sprzęcie oferowanym na rynku - no cóż niska cena rulez!

 

Dawno temu nabyłem kartę SmartHD (do tunera z Conax (jakaś Ariva)) wymagała niestety wyjęcia i ponownego włożenia karty aby proces aktywacji mógł być dokończony. Ale to już było dość dawno temu.

 

Sprzedawane karty SmartHD+ to nadal zalegające na magazynach karty TnK. Podaż był wieksza od popytu na pre-paidy (oferta była do czasów uruchomienia DVB-T "ratunkiem" dla osób z zajęciami komorniczymi lub zadłużeniem w licznych prywatnych bazach informacji kredytowych, długów, a którzy chcieli mieć coś w TV) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danej chwili nie mogę sprawdzić profilu oraz wysłać jakiejkolwiek wiadomości (ograniczenie forum ). Wgrałem jakieś pliki z poradnika (akt kart.zip oscam.user oscam.server oscam.dvbapi oscam.conf), miałem włączony na 1 hd pare godzin po załapaniu pierwszej aktywacji i pomimo wkładania i wyciągania karty oraz resetowania dekodera dalej podstawowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić w oscamie caid i dokonać migracji programem the last drakkar najpierw logi na 0B00 z dnia /dzien po aktywacji oraz potem zbomdardowac ją logami dla 0B01 czyli TNK HD/NNK HD by caid z 0B00 zmienilo na 0B01 mogłeś tu wkleić jakieś info...moje gg masz w profilu to pomogę.Po lewej stronie masz ikonkę gg :) ale jak ciężko to 190696 :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc :) I już wiem, że nbox to był błąd, filmy z sieci się zacinają, strumienie także, bez ponownego uruchomienia nie radzi sobie dekoder z częstą zmiana źródeł (zmiany linków). Dziękuję również za polecenie sprzętu, jak znajdę luźny większy grosz albo sprzedam nboxa to wybiorę co mi poleciłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie u mnie jest taka sytuacja, ze wygasl mi pakiet darmowy, wiec kupilem wczoraj doladowanie Smart Hd, na stronie pokazuje ze karta jest doladowana, nawet mi koles przeslal dzis ponownie uprawnienia, a nic nie swieci oprocz fta oczywiscie :(

Co jest grane? Do tej pory doladowywalem karte zanim darmowy pakiet tracil waznosc, a tym razem bylo inaczej i jest problem, jak teraz mam zlapac uprawnienia? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś mi może pomóc uzyskać resztę uprawnień do karty NC+ MIX z 2013r.. Po ustawieniu w zakładce files/oscam.dvpapi na P: 0B01:000000 1 włączyłem na TVP 1 i ściagłem uprawnienia. Po osiągnieciu min 60 EMM written s kasuje 1 z oscam.dvbapi i zostawiam na P: 0B01:000000 ale to nic nie daje. Do większości kanałów mi ściagnęło uprawnienia ale brakuje mi takich jak TVN TVN 7 TVN style TVN turbo itp. Mam włączony oscam Version: 1.20-unstable_svn Rev. 7119. Czy ktoś mi może powiedzieć co robię źle w ustawieniach? Kartę zasiliłem na 3 najbliższe miesiące. Jak przelączam na kanał TVN to wyskakuje mi info "Kanał niedostepny sprawdz konfigurację tunera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o listę to wyszukało mi te kanały o których pisałem. Hotbirda mam na 70% a Astrę na 65%. EPG na kanale też działa. Nie ma tylko obrazu i dźwięku. Mam podwójny konwerter na talerzu i na początku myślałem że to wina konwertera że się zepsuł ale ale zamieniłem je i się okazało że obydwa są dobre. Czy ten sygnał jest niewystarczający do odbioru tych kanałów VN TVN 7 TVN style TVN turbo itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Komunikat oznacza brak sygnalu. Problem braku odbioru zglasza glowica. Oscam nie ma tu nic do powiedzenia. Robisz blad ze sprawdzaniem sygnalu. Masz sprawdzic odbior z KONKRETNEGO transpondera na ktorym sa nadawane te kanaly. Jesli korzystasz z gotowego settingu moga byc przypisane bledne parametry transpondera. Uzyj manualnego skanowania w trybie jednego transpondera, wylacz skanowanie BAT, NID i zeskanuj transponder. Jak nie da rady to instalacja antenowa do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już działa wybrałem ustawienia/system/szukanie kanałow/szybkie wyszukiwanie. Miałem do wyboru 1.NC+Hotbird 2.NC+ Hotbird+ Astra 3.Polsat. Wybrałem NC+ Hotbird ale wyskoczył komunikat że coś tam niepoprawne i nie przeskanowało. Pózniej wybrałem 1.NC+Hotbird i przeskanowało mi poprawnie i mam wszystkie kanały. Prawie wszystkie na niektórych mam komunikat "Nie znaleziono PID w PAT." O co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Po prostu ten automat znajduje Tobie "nieaktualn"e dane kanałów. Nie używaj go - szczera porada. Zamiast ułatwić to jak widać Tobie tylko przysporzył problemów.

 

Radzę postąpić tak:

 

Zeskanuj satelitę (możesz jeden transponder NC+ z opcją skanowania sieciowego- BAT i NID (ONID)). Standardowe opcje E2 a nie jakiś dodatek (plugin) lub jakaś modyfikacja E2.

Jak zeskanujesz satelitę(y) to szczerze radzę główną listę traktować tylko jako śmietnik. Nie używać głównej listy, nie edytuj jej itd.

Potem załóż sobie (możesz dowolną ilość ich mieć) list ulubionych - najprościej założyć więcej niż jedna domyślna Favourites - użyj DreamboxEditor.

Te co trzeba kanały wstaw do ulubionych. Zorganizuj sobie ulubione (tj. kolejność...). Aha - ten sam kanał może wystąpić wielokrotnie na liście ulubionych (w głównym settingu nie! - reference ID jest unikalną wartością). Z poziomu edytora możesz nadać i zabezpieczyć przed nadpisaniem nazwy kanałów na własne.

 

Zmiany na satelicie, skan (niech się kotłuje w śmietniku :) ) a potem tylko przesunięcia do ulubionych (i usunięcie zbędnych z ulubionych). Tak jest najprościej i najszybciej.

Aha formalnie podczas oglądania kanałów jest na bieżąco aktualizowany odbierany transponder!!! Jedna z funkcji E2 (pod warunkiem że jakiś team ją włączy lub doda "przełącznik" w konfiguracji).

 

Takie świetne narzędzie jak ulubione znakomicie upraszcza zarządzanie porządkiem w kanałach. Tylko trzeba się przestawić. Wtedy "gotowce" staja się zbędne. Szkoda czasu na walkę z ciągłym dostosowywaniem gotowca czy głównego śmietnika do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadam 1x nbox 5800 BSLA czarny i 2x nbox 5800 BSKA białe i wszystkie maja Enigme2. W czarnym jest aktywna stara karta TNK SD ale po migracji do Smart HD+ i kanały świeca.

Cały sprzęt podłączony jest do domowej sieci LAN po kablu. Potrzebuje pomocy w konfiguracji sprzętu tak aby czarny z karta był serwerem a białe klientami. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...