Jump to content

Turksat zmiany na Turksacie 17/18 wrzesnia


Recommended Posts

Dzis w nocy były jakies zmiany na satelicie turksat:

http://www.milliyet.com.tr/turksat-4a-k ... i-1941585/

 

Działa wam?

CHyba są jakies nowe częstotliwości.

 

Tutaj tłumaczenie storny jw. z googla:

Türksat ustawienia częstotliwości 4 kanałów

Przejdź do Turksat 4A, która zmienia częstotliwości telewizyjnych i radiowych audycji w dniu 17 września 2014 roku a 18 września 2014 będzie połowa nocy.

 

Dodaj 0Sit

Türksat ustawienia częstotliwości 4 kanałów

 

Türksat dwa satelity komunikacyjne na życie z 2016 początku roku zostanie zakończona, satelita na publikacje Türksat 4A satelity telekomunikacyjnego zostaną przeniesione do nowego kanału telewizyjnego z Turksat na numer kanału TV 500 zostanie zakończona.

 

Ustawianie Odbiorniki

 

Türksat Kanał System Update (TKGS) kompatybilne z nowymi częstotliwości automatycznie aktualizacji odbiornika. Nowy odbiornik satelitarny będzie użytkowników TKGS powinni wybrać kompatybilnych odbiorników. TKGS lista kompatybilnego odbiornika satelitarnego, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat kanałowy aktualizacji-systemie można znaleźć na stronie.

 

Inne odbiorniki satelitarne wewnątrz, jeśli 11 844 częstotliwość MHz, pionowe V-polaryzacja, 2222 Symbol Rate, FEC ¾ lub 11 747 częstotliwość MHz, w poziomie H-polaryzacja, 27500 Symbol Rate FEC 5/6 wartości, wprowadzając "Skanowanie sieci" należy zrobić.

 

Türksat 4A satelita komunikacyjny, 42 ° E na orbicie (Turksat 2A Turksat 3A satelitarnej i wraz z) służą bo satelitów oglądać transmisje dodatkowa antena nie jest potrzebne, jak bieżące ustawienia anteny wszelkie zmiany nie jest wymagane.

 

Türksat wzmocnić swoją pozycję lidera w regionie z nowym satelity na orbicie 42 ° do użytkowników oglądać więcej kanałów telewizyjnych i radiowych oferty.

 

Türksat 4A Lista częstotliwości

Link to post
Share on other sites

Po prostu przełączają kanały na nowego Turksata 4A.Niestety z odbiorem jest dużo gorzej.Swoją drogą żadnego info o tym na stronie głównej SK chyba że coś przeoczyłem.Na tą chwilę z łatwością można odebrać jakieś śmieciowe kanały,a niestety takie jak Ntv,Ntv Spor,Star TV itd bardzo ciężko namierzyć.Póki co nie wiadomo czy sygnał ulegnie jeszcze zmianie ale moim zdaniem raczej tak.

Osoby z większymi antenami mogą sprawdzić czy łapią :

12054 h 27500

11054 v s2 30000

Link to post
Share on other sites

Właśnie zrobiłem pełny skan w Krakowie wszystkich transponderów i działa mi wszystko oprócz 12,589V (wiązka afrykańska, więc nie dziwię się ;) ). NTV Spor/E2/CNBC-e też z 12,015 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), choć fakt faktem sygnał nie powala. Najsłabszy jest jednak moim zdaniem FOX HD z 12,329 GHz, pol. H, SR: 6666, FEC: 2/3 (DVB-S/QPSK).

 

Laminas AS 1800 + Inverto Black Ultra Twin. Wydaje mi się, że NTV Spor powinien ruszyć na 150 cm w Krakowie, na Laminas OFC 1200 nie idzie u mnie, choć może jeszcze dałoby się coś powalczyć precyzją ustawienia, ale teraz się nie wdrapię poprawiać.

 

Wyniki skanowania (brak stacji TRT Radyo Gap z 11,559 GHz, pol. H, SR: 400, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK, bo nie mam kHz i zastępuje mi się z TRT Trabzon Radyosu ;) )

Link to post
Share on other sites

jutro napisze jak u mnie. Na pierwszy rzut oka został trthd a to bardzo ważne:-). Niespodzianka bo 1tv afg się pojawił a tam jest la liga. Ntv spór był świetny 2lata temu dziś to kanał bez ligi hiszpańskiej więc dla mnie to nie jest wielką szkoda że go zabraknie.

Link to post
Share on other sites

Porównałem swoje wyniki ze skanowania do wykazu z tureckiej strony i generalnie się pokrywa poza trzema tematami:

1) nie widzę paczki na 12,169 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (jest w dokumentach na tureckiej stronie, wiązka wschodnia, aktualnie jednak transponder zdaje się być wyłączony)

2) paczka planowana na 12,721 GHz, pol. V, SR: 16666, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK) znalazła się ostatecznie na 10,966GHz, pol. H, SR: 16666, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK), a odwrotnie paczkę planowaną na 10,970 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK) wrzucono na 12,729 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK)

3) Namierzyłem jakieś testy TRT - dwie niekodowane mini-paczki na 12,589 GHz, pol. H, SR: 5200, FEC: 5/6 (DVB-S2/8PSK) z kanałami TX9 (TRT Müzik), TX10 (czarny ekran), TX11 (TRT Haber) i TX12 (TRT 3 Spor) oraz na 12,596 GHz, pol. H, SR: 5200, FEC: 5/6 (DVB-S2/8PSK), gdzie pod nazwą ERICSSON kryje się TRT 1 HD.

 

EDIT: Na stronie Türksata zlokalizowałem oryginał listy i tam nie ma rozbieżności (poza tymi testami TRT): http://www.turksat.com.tr/img/news-file ... f4fc58.pdf - zapewne w trakcie zmieniły się plany ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że tutaj będą jeszcze zmiany szczególnie jeśli chodzi o wiązkę turecką. Zmiany raczej na gorsze choć na chwilę obecną południowy wschód bardzo zyskał na nowym Turksacie im dalej na północ sygnał mocno spada. Na antenie 2m pełna moc nawet T90 z końcowym LNB na szynie pozwala na odbiór 90% transponderow w tym z wiązki tureckiej gdzie wcześniej z wiązką East był już klopot.

Link to post
Share on other sites

Ja tak na szybko odbieram teraz 62 transpondery z tej pozycji. Ogólnie to co jest to ma mocniejszy sygnał, czyli np. TRT HD, co za tym idzie TRT HABER bo teraz są na jednym tp., a przedtem HABER miałem na granicy, A HABER HD z lekkim zapasem, a przedtem w zależności od pory dnia i ATV HD tak samo - ten sam tp. Po NTV Spor sd nie ma u mnie śladu aktualnie. Zobaczymy jak to będzie, raczej bym się spodziewał, że sygnał jeszcze spadnie w miarę jak będą go zawężać (bo myślę, że będą go dostosowywać przez jakiś czas) i np. TV8 będzie miało dużo słabszy sygnał bo teraz ma bardzo mocny. Jak będę miał czas to posprawdzam dokładniej jak to u mnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Witam jestem ze Szczecina czyli najgorsze możliwe miejsce do odbioru wschodniej wiązki po zmianach przeinstalowałem programy ale niestety nie mam star tv, atv, ntv spor, ntv . Wcześniej je odbierałem bez problemu chyba że była burza, chociaż była to również wiązka wschodnia. Czy zmiana anteny cos da w tej chwili mam 90 ? Na tych kanałach przeważnie puszczają mecze ligi mistrzów a co za tym idzie mojej drużyny Galaty. Help

Link to post
Share on other sites
Miałeś rację z tym TV8 . Tr. 12346 H 9600 3/4 .

Myślę że może chodzić tu o Premier League.Wiadomo że angielska federacja zrobi wszystko żeby zasięg meczy FTA był jak najbardziej znikomy.

Link to post
Share on other sites

Podobno sygnał na niektórych transponderach mocno się zmienia w ciągu dnia. Ciekawe, czy jeszcze kombinują z mocą, czy inna sprawa? Podobno najlepszym przykładem jest FOX HD, który potrafi działać na 120cm, a później się tracić i być dostępnym od 180cm.

Link to post
Share on other sites

Też mnie ciekawi ten FOX i FOX HD . Posiadam antenę Troidal T90 , konwerter mam Inverto Utra . Sygnał (okolice Częstochowy) na Fox HD wieczorami jest na poziomie 55% a w ciągu dnia zero . Na zwykłym FOX sygnał w ciągu dnia mam na pograniczu odbioru często rwie a wieczorami tak samo jak FOX HD jest stabilny . Nie ma się w sumie co dziwić bo ten sam transponder. Dziwne jest to że sygnał aż tak bardzo pływa :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...