Skocz do zawartości

Monoblock i DiseqC 2/1


Rekomendowane odpowiedzi

monoblockdiseqc.png

 

Czy w takiej sytuacji jak na obrazku Monoblock będzie bez sterowania i będzie odbierać Astrę (port A) czy DiseqC przepuści dalej żądanie portu B i konwerter przełączy się na bliżej niezidentyfikowaną satelitę na drugim porcie (wychodzi 25E)?

 

Akurat mam wolnego monoblocka, to chciałem wykorzystać go zeza na Astrę. Dekoder to Pace z Cyfry, w którym nie da się inaczej ustawić portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić działanie takiego układu przy wcześniejszym przełączeniu monobloka na właściwe "oczko", to zn. to które będzie patrzyło na Astrę (czyli to z prawej strony patrząc na antenę zza monobloka zamocowanego w zezie - czyli bliżej konwertera na H-B). Można go tak przełączyć mocując chwilowo monoblok zamocowany tym właśnie oczkiem w miejsce konwertera na H-B i ustawienie tak przełącznika DiseqC aby w tym przypadku odbierał H-B. Następnie przestawić go do bocznej pozycji w zezie i powrotu pojedynczego konwertera na swoje miejsce.

Jeśli dekoder nie posiada opcji przełączania kaskadowego to nigdy nie przełączy na drugie oczko.

To tak na zdrowy rozum, nigdy nie testowałem takiego układu. Jeśli spróbujesz to napisz czy zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tego nie sprawdzimy.

Wspomniany układ działał na starym DSR5001, którym ustawiałem zeza.

Tylko wtedy podpiąłem (nieświadomie, bo naklejka była błędna) HB-B, monoblock-A.

Jak udałem się zamienić kable, to spaliłem port w diseqcu.

 

Skoro i tak musiałem jechać do sklepu, to kupiłem od razu konwerter pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , kupiłem sobie wczoraj Monoblock-a ,i mam pewnien problem tzn odbieram tylko czesc kanałow z astry : brak sygnalu wystepuje w przypadku RTL DE, RTL2 DE,PRO7 DE, SAT.1. DE PRO 7 MAXX , za to bez problemu odbieram SPORT1 ,ARD HD,ZDFHD,3SATHD, RTL A,RTL2 A,PRO7A,SAT1A korekta anteny nie wchodzi w grę ponieważ jak juz ustawie RTL DE to automatycznie mam problem z czescia kanałów z NC+ tzn cinemax hd1, c+film ,alekino hd ,dekoder PACE PRV Z CYFRY ANTENA CYFRAPLUS 70 CM .

Problemem jest za mała czasza ? konwenter globo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...