Skocz do zawartości

Super filmy na kanałach zachodnich


bat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sądzę, że modowie pozwolą na inicjację takiego tematu.

Od kilku miesięcy oprogramowanie wielu tunerów pozwala na wyświetlanie (edycję) napisów w języku polskim na ekranie tv w czasie oglądania filmu w języku obcym.

Wychwytywanie ciekawych pozycji z programów stacji ze wschodu cieszyło się wielkim uznaniem.

Mam nadzieję, że zbliżający się sezon w TV z całej Europy przyniesie wiele ciekawych projekcji znanych tytułów .

Np. Pro7 szykuje niekodowane pokazy:

27.08 Transporter

3.09 Triple X

a ORF1

26.08. Łzy słońca

27.08. X Men2

01.09. Telefon

... a w sezonie może być jeszcze ciekawiej.

Szperaczy zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesteście Panowie w grubym błędzie.

King Kong, Opowieści z Narnii , Państwo Smith, LA Crash, Wyspa, to tylko przykłady filmów, które ogladałem z napisami. Idealny obraz, panorama, oryginalne dialogi (prawie żadnej różnicy niż na DVD).... nikt Wam się nie każe "bawić" , he, he , ale nie piszcie bzdur, że to nie ma sensu.

Już widzę King Konga na mydelniczkach C+ (za jakieś pół roku) w werji obciętej (4:3) lub powyciąganej (niby panorama).

Wiem bo mam porównanie. A tematu nie musimy kontynuować.....

 

pawop - "były lub będą..." jasne hłe, hłe. Tylko, o której godzinie(Fahrenheit gdzieś po pierwszej w nocy)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie wyglada to tak:

jeden z alternatywnych softów (np. fergusonów - cena używanego tunera ok. 150 zł) pozwala na edycję napisów ekranowych.

Posiadając komputer, wcześniej ściągasz plik z napisami do konkretnego tytułu filmu ze strony www. , 2-ma prostymi w obsłudze programikami ze swego komputera przekształcasz napisy w format przyswajalny dla tunera i ładujesz poprzez RS plik z napisami do flasha.

Dalej komputer już nie potrzebny.

W czasie emisji filmu w obcym języku pilotem włączasz opcję wyświetlania i....

na dole ekranu , dużymi, wyrażnymi literami (czasem idealnie zgrane z kadrem) pokazują się podpisy dialogowe. Pozostaje jeszcze zsynchronizować moment wyświetlania napisów z odpowiadajacymi im dialogami i ....ogladasz jak na DVD w opcji z napisami.

I nie ma to nic WSPÓLNEGO Z PIRACTWEM , bo możesz okazać się na tyle stanowczy, aby oglądać tylko kanały ogólnodostępne.

Po kilkunastu obejrzanych filmach sam stajesz się ekspertem w sprawach eliminacji różnych problemów związanych z tą technologią i wtedy naprawdę przydaje się gazeta z programem stacji zagranicznych.

Jeśli temat Cię zainteresował poszukaj w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jak sie nazywaja te programy w ktorych edytuje sie napisy? Moze dasz jakis link albo nazwe programu? Bylbym wdzieczny. Mam jeszcze jedno pytanie? Czy przez Echostara DSB 780FTA daloby sie takie napisy wgrywac? Tuner tez posiada zlacze RS. Tak wlasnie wyglada moj sprzet:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... b269271957

 

 

Dzieki za pomoc i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumię stwierdzenia "szkoda czasu" bo przecież nie o CZAS tu chodzi.

Przygotowanie podpisów to łącznie raptem 2-3 minuty (poszukanie w necie, obróbka i wgranie do tunera) , więc nie o czas tu chodzi.

Mr Orbita oględnie stwierdził , że temat jest skierowany tylko do tych , którym się "opłaca" (mają odpowiedni tuner lub chęć zakupu takowego), dla innych osób to ciekawostka.

Gadanie, że w końcu te filmy będą w polskich otwartych stacjach tv jest nieporozumieniem.

Równie dobrze można odpuścić sobie kanały premium (kosztowne) bo prezentowane tam filmy KIEDYŚ w końcu trafią do otwartej tv.

Mnie do forum ML (i teraz kontynuacja) przyciągnęły DOBRE rady innych userów i dzięki NIM miałem troszkę satysfakcji (na potrzeby realizacji tych RAD kupiłem odpowiedni tuner, ale bez takiej podstawowej wiedzy z forum trudno by było trafić np na Viasat History czy TVSport Romania gdy były jeszcze nie kodowane).

Z myślą o takich userach, którzy nie mają funduszy na paytv , a chcieliby wykorzystać w pełni orbitę założyłem ten temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat wg mnie jeżeli ktoś chce to może się tak bawić :) nie widzę przeszkód zwłaszcza że to nie jest nielegalne ;) Natomiast z tego co widziałem w poście Piotra Olejarza on nie pisał że szkoda czasu żeby wogóle coś takiego robić tylko chodziło mu o to że niedługo wszystkie ciekawe ( no może z małymi wyjątkami ;) ) kanały niemieckie zostaną zakodowane w ramach plaftormy cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...