Skocz do zawartości

Dm7080HD


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się że 7080 będzie finalny bo wątpię aby kolejny model ze stajni DM znalazł jeszcze więcej zwolenników. Trzeba było kasy zrobili 7080hd ale [beep]ka ten model niczym więcej nie odróżnia się od odbiornikow które są już na półkach no może ceną.

Przez chwilę lub dwie miałem takie myśli czy może nie zamienić go z 7020hd ale teraz wiem że jest to mój ostatni DM.

Model z obsługą 4K jeśli wyjdzie to pewnie z 2-3 letnim poślizgiem kiedy na rynku będą już takie odbiorniki i pewnie z ceną którą będzie odpowiednia do poślizgu czyli 2×3 większą.

Wiadomo dla jednych Dreambox jest tylko odbiornikiem dla drugich to religia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mówili że nowy sponsor tego owego dreama bo to w ogóle miało się inaczej nazywać był zainteresowany tylko kasą .Mówiono że jest nowy właściciel i jedyne co go interesuje to że ma zabić wszystkie istniejące boxy i ma być kasa

 

i z teogo co widze to tylko w DE schodzi ale też średnio.

 

nie linuxowe boxy to w 2015 mają być głownie od SKY wiec obawiam się pierwszych prototypów beta na Anga 2015.

Sam jestem w przysłowiowej 4 literach bo nie wiem co robić z DUo2 cena doskonała ale nie znana sytuacja cameleonów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie.

 

Wróce do flashowania. Otóż po wpisaniu stałego IP to jedynie potrzeba nacisnać jakiś tam klawisz podczas boota aby zatrzymać łądowanie OS'a. Nawet bez tego masz kilka sekund na dostęb do SSL poprzez przeglądarkę. Jedna z opcji to flashowanie. W zasadzie to tak właśnie robi DreamUp. Za pomocą USB uzgadnia MAC adres, uruchamia swoje DHCP jeśli potrzeba ustala adres IP a resztę robi poprzez zwykłe www. Kwestia wg mnie jedyna to to aby do SSLa dodąć obłsuge dodatkowych urządzeń sieciowych (ewolucja do EFI loadera znanego już od Visty na komputerach PC). Nic poza tym.

 

A jeśli wymiana image'y jest bardzo konieczna rzeczą to wybieram odpowiednie software i od tego momentu mam wygodę.

 

Wolę takie podejście. 99% nie potrzebuje multiboot'a. Kto potrzebuje to sobie na starcie zainstaluje. Irytuje meni wywalania zbędnych śmieci z image'y.

 

Unikam wiec wymieniania image'y bo wg mnie to bez sensu - przecież wszelkie zmiany da się zrobić na dizłającym image'u. Poza jakimiś specjalnie chronionymi sharingami pakietów płatnej TV wszystko sie da skonfigurować na czystym image OE od producenta. Ale wątpie by talie image używało własnego SSL'a. Bez stosownego zaplecza nawet bym nie próbował instalowac takiego image'a. SSL może być uaktualniany z poziomu działającego OS'a. Upfdate firmware - oznacza że można podczas pracy tunera (w trybie zazwyczaj single user) zmodyfikować firmware custom-chipów, SSL może jeszcze dokonać częściowej konfiguracji chipów przed startem kernela OS'a. .

 

Kernel ma ładowalne moduły. To co jest na płycie to może być wbudowane do kernela. Przecież nie będziesz wymieniał procesora na inny typ. Urządzenia zewnętrzne to co innego. Moduły kernela możesz doinstalować w czasie pracy. Enigma w tym nie przeszkadza. Ba nawet można zainicjować nowy moduł kernela bez resetu tunera. Jedynie poważne zmiany w motorze Enigmy2 o raz znacznie zmiany w plikach pythona wymagać będą jej zamknięcia.

W zasadzie restart OS nie jest potrzebny i robi się go nadmiarowo jedynie na wszelki wypadek bo jakiś partacz coś nabroi. Dlatego dziwie mnie wrogość do update via menu.

Przecież co potrzeba jest uaktualnione. Z nietypowymi sprawami sobie poradzę z poziomu shell'a. Nawet skrypt SSLa służący do bootowania mogę zmienić w trakcie pracy tunera! Wystarczy przemontować /boot w trybie readwrite, edycja a potem dla spokoju z powrotem przemontować na readonly. /boot nie jest do niczego potrzebny podczas normalnej pracy tunera.

 

System operacyjny jest modułowy. W zasadzie większość zrobisz bez zbędnego rebootu. Może czasem przydać zmiana runlevel'a. To jednak podstawy unixa,

 

Jedyne co bym potrzebował od Dream w chwili obecnej to model SE+ ale z dodatkami z SunRay'a. Z zakupami wstrzymam się do tradycyjnego martwego okresu w handlu - przełom stycznia i lutego.

 

Bardziej mnie niepokoi decyzja sądu w sprawie skargi Astona na koniec wsparcia przez Canal+ Group dla sprzętu C+ Ready (w tym tunerów z CI+ oraz TV z gniazdem CI+. Wiele koncernów jak np. Sony popiera decyzje C+ Group. Uzasadnieni oddalenia powództwa było takie iż rynek modułów CI+ jest tak znikomy że nie ma on żadnego wpływu na sprzedaż urządzeń RTV przez niezależnych producentów. Wyrok oznacza pogrzebanie CI+ - w sumie słuszne bo to było tylko pudrowanie trupa.

Wypuszczenie modelu z CI+ może być nieco dla nas Polsce spóźnione bowiem może nas czekać koniec z modułami CAM (przecież nadawcy w POlsce sukcesywnie od pewnego czasu wygaszają popyt na moduły CAM - nie zastanawia Was to?). Producent Dreamboxów musi już pracować nad tym by mógł ten odbiormika pracować jak dedykowany tuner m.in. dla C+ (Francja, Hiszpania, Holandia, Norwegia to spore rynki

 

Ponadto w sumie pozostaje jeszcze tylko czekać na rozbrat DVB ze skramblowaniem CSA. Od dawno była alternatyw 3DES (używana w sprzęcie z kodowanie Power VU), rozpracowanie karty, [beep] nic nie da bowiem masz indywidualny klucz w sprzętowym dekoderze MPEG"a. Nie potrzeba parowania, liczników ECM by nie był możliwy sharing. Kiedyś przejście z CSA na coś innego (bo 3DES to już lecie) nastąpi. Pytanie nie czy, tylko kiedy. Obecnie indywidualny klucz zawarty w chipie nie jest drastycznie drogi - więc ostania przeszkoda praktycznie padła - pozostaje jedynie przejściowy okres. Trzeba zrozumieć że obecnie realnym jest w trybie realtime metoda brute force złamanie CSA (legendarny stream-hack). Niby czemu skrzętnie ocenzurowano wszelkie media z informacji w tym także patentów na deskramblery (ciekawym był patent dla procesorów MIPS gdzie zgłaszający zauważył możliwość obniżenia o połowę taktowania deksramblera) nawet na specyfikacje. Kiedyś było dostępne prawie od ręki w internecie.

 

Co do DVB-T - hmmm tendencja jest do wyprzedawania tego pasma na potrzeby LTE. W zasadzie to możnaby zrezygnować już ze standardu DVB-T na rzecz IPTV (ale trzeba byłoby się durnym UE i KE postawić). Dałoby to ogromne możliwości oferowania nowych usług. DAB+ uważam za przeżytek. Zaakceptuję jedynie DRM+ głównie na pasmach poniżej 30MHz z racji innych możliwości komunikacji. Zaś radiofonia komercyjna zyskałaby na IP w eterze. Oczywiście żal magii dawnego radia AM. (zresztą patrząć m.in. po UK pewnie analogowe radio wróci do łask jak obecnie vinyle - ludzie coraz częściej mają dosyć plastikowej chińszczyzny) Obecny nadajnik jedynki PR - ma kiepska jakośc dźwięku niż tradycyjnie modulowane AM (lokalnie było możliwe pasmo 9kHz w sumie tyle ile słyszy obecnie młodzież po zniszczeniu słuchu słuchawkami wkładanymi do uszu - i odbiorniki miały modyfikowana selektywność toru p.cz. radia do odbioru AM HiFi). Nie, nie stop bo OT się robi.

 

P.S.

Aha jeszcze jedno nowy Dreambox wg mnie musi mieć zasoby wystarczające dla KODI (d. XBMC). Enigma2 powinna być zintegrowana z KODI. To powinna być nowa droga tunerów Dreambox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił sobie tę zabawkę (data produkcji wg bootloadera: 01-09-2014) i zapodał screenshoty bootloadera (#101) z DM7080.

 

Generalnie interfejs www ponadto dostęp o internetu z poziomu bootloadera (jak przewidywałem) - nowa opcja Online recovery!

 

Są dwie pamięci flash - SPI - bootloader , rescue, oraz eMMC na OS i dane.

 

Możliwości firmware ugprade:

mmcblk0 - eMMC: Complete flash memory image

mmcblk0p1 - eMMC: Operating system image

mmcblk0p2 - eMMC: Data partittion image

mtdblock0 - SPI: Complete flash memory image

mtdblock1 - SPI: Bootloader image

mtdblock2 - SPI: Rescue partition image

 

Flashowanie z pliku ładowanego przez sieć również z pliku w internecie.

 

Zrzut sesji z flashowania Online sugeruje szyfrowanie RSA. ale o tym później.

 

Info o procesorze DM7080HD:

root@dm7080:~# cat /proc/cpuinfo
system type : BCM7435B0 STB platform
processor : 0
cpu model : Broadcom BMIPS5000 V0.0 FPU V0.1
BogoMIPS : 935.93
cpu MHz : 1407.020
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

processor : 1
cpu model : Broadcom BMIPS5000 V0.0 FPU V0.1
BogoMIPS : 704.51
cpu MHz : 1407.020
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

processor : 2
cpu model : Broadcom BMIPS5000 V0.0 FPU V0.1
BogoMIPS : 941.05
cpu MHz : 1407.020
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

processor : 3
cpu model : Broadcom BMIPS5000 V0.0 FPU V0.1
BogoMIPS : 941.05
cpu MHz : 1407.020
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

 

Co powiesz na temat DM820HD z ceną 450 euro ? :-) :-) z jedną głowicą ! Jak dla mnie to komuś się w głowach poprzewracało nie powiedzieć gorzej.

Ja mogę powiedzieć tylko tyle powodzenia w poszukiwaniu jelenia !

 

Po pierwsze inny procesor dwurdzeniowy. Być może jest w stanie udźwignąć KODI.

Seria MIPS7000 czyli inna niż w DM7080 (MIPS5000).

I za to byłbym wstanie wyłożyć monetę.

 

Co do ilości głowic - powiedzmy nagrywanie coraz mniej rajcuje - po co mi nagranie z nakładkami z autopromocją na pół ekranu? To po pierwsze po drugie Sky promuje inny schemat z powtórkami a ponoć też chyba przymierza się do automatycznego kasowania/blokowania nagrania po dość krótkim czasie od daty emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Co powiesz na temat DM820HD z ceną 450 euro ? :-) :-) z jedną głowicą ! Jak dla mnie to komuś się w głowach poprzewracało nie powiedzieć gorzej.

Ja mogę powiedzieć tylko tyle powodzenia w poszukiwaniu jelenia !

:brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

 

czyli że spodziewamy się kolejnej obniżki DUo2 ? :brawo:

 

+- 1500zł w zasadzie za to samo co SOLO2 tyle że 1 głowica

 

No i tak bez zapowiedzi

 

 

jaka tam siedzi w ogóle głowica? ALPS?

 

 

Wiesz na razie i tak nic nie kupuje jestem zmuszony czekać do zakończenia misji przejścia na HD w nc+ i dopiero potem sytuacja z kartami i parowaniem powinna się wyjaśnić :?

 

 

 

AHA dodam że jest nowy meoboot dla imaga Black Hole 213 co oznacza że kompatybilne jest z każdym image no i w ten sposób mam spokój i wpakuje sobie z 5 imagy dla bezpieczeństwa by mi się nic nie wysypało

Ja nie uznaje online update to nie jest stabilne wole sprawdzony flash . Korzystam z ponad 10 pluginów i picony no i korzystam z USALS więc co kilka tyg liste wysyłam nic nie skanuje szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak bez zapowiedzi

Na ich stronie jest zapowiedź.

Wypychają starsze projekty. Nowy kodek dla 4K oznacza ze dopiero pojawią się nowe chipsety. Nie chodzi o wybór jakiegoś badziewia jak STi.

 

W sumie to bardziej efekt konieczności wpakowania nowego procesora bowiem ile może Broadcom produkować już leciwego procka jaki był w DM800SE :mrgreen: i DM800SE+? Jak dla mnie to bardziej wymuszony lifting DM800SE+. Dobry tuner dla kogoś kto nie potrzebuje PVR'a.

 

Ponadto musi być jeszcze jakąś oferta kanałów 4K bo to co jest nie usprawiedliwia wydatku na nowy sprzęt juz z 4K.

 

jaka tam siedzi w ogóle głowica? ALPS?

Ważniejsze to jaki chipset w głowicy. Oby pozwalał na większe SR dla DVB-S2 niż te żałosne 30Msym/s jak w większości tunerów DVB-S2

 

Wiesz na razie i tak nic nie kupuje jestem zmuszony czekać do zakończenia misji przejścia na HD w nc+ i dopiero potem sytuacja z kartami i parowaniem powinna się wyjaśnić :?

No to możesz tak czekać w nieskończoność. Odrzuć to ostanie bicie piany. Poczekaj do końca stycznia. Dla mnie ważniejsze jest ew odpalenie KODI (XBMC) obok lub jako hybryda) i E2. Nie wystarczy to że np. GigaBlue ma procesor wystarczajacy pod wymagania KODI jelśi nie ma żadnego słychu o projekcie KODI na ten tuner. Jest jedynie dość amatorska próba połączenia pod nazwą E2BMC. Nazwa jest i na tym na razie koniec.

 

AHA dodam że jest nowy meoboot dla imaga Black Hole 213 co oznacza że kompatybilne jest z każdym image no i w ten sposób mam spokój i wpakuje sobie z 5 imagy dla bezpieczeństwa by mi się nic nie wysypało

Łoł!. Jakie bezpieczeństwo? Spójrz na DM7080 - masz innego rodzaju nośnik dla używanego OS'a czyli nawet częste zapisy do tych samych bloków nie rozwalą systemu plików zaś backupowy image jest na tradycyjnym flashu. Ponadto co ty robisz że tobie się wysypuje tak często OS?

 

Ja nie uznaje online update to nie jest stabilne wole sprawdzony flash .

FLASH -zapomnij - już standardem są inne pamięci.

W czym online jest zły - Idzie pakiet, instalacja i po problemie. Zapoznaj się z systemem operacyjnym bo widzę że jedynie potrafisz flashować.

 

Korzystam z ponad 10 pluginów i picony

A co to ma do krytykowania update online. Ba przy update online z pozimu menu E2 nie muszę potem instalować tych pluginów i piconów (bo już są zainstalowane wcześniej). Chyba prościej i szybciej i niezawodniej. Masochistą nie jestem.

A samo "flashowanie" online czym się ISTOTNIE różni od pobrania FTP'em pliku i zapakowaniu go do tunera? Wygodniejsze: wybierasz z poziomu bootloadera plik i idzie.

 

no i korzystam z USALS więc co kilka tyg liste wysyłam nic nie skanuje szkoda czasu.

Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z niczym i mam swoje zdanie

Mało osób które znam które same zajmują się pisaniem imagy mówią że dziś image/tuner bez meoboota/multiboota się nie sprzeda.

Flashowanie online nigdy to pomyłka tak jak trzymanie 1 imaga we flashu

Skończ z promowaniem GIGABLUE to nie jest tuner na Polski rynek i nie będzie mieć wsparcia a twórcy jego oprogramowania to odpowiednik Qbox Duolabs.

Twoja wiedza o systemach została już odpowiednio sklasyfikowana w innym wątku że najlepiej nie mieć nic bo nic nie jest ok i żaden system pod żadno urządzenie nie jest stworzone.

Dreambox i GIGABLUE to już historia zobacz sobie jak idzie sprzedaż Vu+ w momecie obniżki ceny wszyscy się rzucili na zakup.

Dreambox nie ma tego co Vu+ image instaluje w 3 minuty cały bakcup lista zostaje tylko kopia settingów dla karty by dekodowała i się już skończył tak jak jego cena i wyświetlacz w którym się nic nie zmieniło.

Piernik do wiatraka ma tyle samo liter .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało osób które znam które same zajmują się pisaniem image'y mówią że dziś image/tuner bez meoboota/multiboota się nie sprzeda.

Chyba że mówisz o nabywcy ignorancie co nie umie skonfigurować softcama i musi dostać skonfigurowanego pod niego gotowca koniecznie jako image.

No i nienajlepiej to świadczy o "programistach" że nie potrafią sami sobie przypilnować wersjonowania a przecież wszystkie komponenty oprogramowania tunerów z Enigmą są w pełni upgradeowalne.

 

No tak zapomniałem że jak chce przełączyć się na inny kanał to koniecznie muszę wystartować nowe image :mrgreen:

Nowy plugin to też koniecznie inne image'a trzeba uruchomić :mrgreen:

 

Mówimy o korzystaniu z tunera by oglądać TV czy onanizowaniu się dziesiątkami image'y naraz?

 

Flashowanie online nigdy to pomyłka tak jak trzymanie 1 imaga we flashu

Tradycyjnie ściągasz z internetu poprzez FTP plik image, przegrywasz go pewnie jna pendrive, wkładam tego pendrive do USB tunera ....

Po co tyle zachodu jak odpalam bootloadera i jednym kliknięcie pobierając plik image'a z internetu tobie to samo tyle że tuner sam cały proces automatyzuje? Wytłumacz mi przewagę Twojego rzeźbienia.

Zeszłego lata z nudów dla zabawy dołożyłem obsługę modemu GSM, firewalla, NAT'a, accesspointa (bo tuner ma wbudowane WiFi) - korzystając głównie z ogólnych kompilatów Linuxa dla MIPS32EL. Działało. Jakoś nie widziałem i nie widze gotowego image'a z taką funkcjonalnością :mrgreen: A tu z nudów godzinka może dwie i heja, jest, działa (może nie pełny accesspoint ale ad-hoc ale to ograniczenie chipsetu karty WiFi - ale efekt dla mnie taki sam)...

 

Skończ z promowaniem GIGABLUE to nie jest tuner na Polski rynek

Bo fo tej pory jedyna zaleta był mocny procesor. Inne wynalazki nie oferowały nic a raczej oferowały mniej brak solidnego wsparcia ze strony producenta.

Wsparcie producenta GigaBlue tez jakieś jest kiepskawe jak nie ma nawet początków XBMC na ten tuner (no bo trzeba "rozpracowywać chipset")....

Wytłumacz, to nie na polski rynek? Co jest na polski rynek?

 

 

Dreambox nie ma tego co Vu+ image instaluje w 3 minuty

Tyle samo jest mniej więcej w przypadku DM800SE (stopera nie używałem ale chyba razem nawet nieco mniej niż 3 minuty) chyba że używasz z niewytłumaczalnego powodu trybu terminalowego zamiast www. Wpakowanie po LAN pliku image nie trwa tak długo.

 

i wyświetlacz w którym się nic nie zmieniło.

A po co wyświetlacz TFT? Telewizora nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kiedy tuner jest włączony widze EPG kiedy się kończy dany program nie muszę używać pilota po lewej drugi wyświetlacz informuje mnie o kanale jak są reklamy pogoda na 3 dni i stan sprzętu temperatura z tej listy dream mnie poinformuje tylko o godzinie i nr kanału i dodatkowo trzeba za to zapłacić więcej.

Dreamy 800 maja sieciówke tylko 100mbit a VU gigabit na dreamie 200gb przenosiłem godzinami.

Ja gogli nie zabrałem sprawdź sobie sam czemu nie na Polski rynek.

3 image w penie

Dodatkowo jest plugin dzięki któremu na zawołanie mam dostęp do wszystkich imagy z wszystkich grup czyli AAF ATV SPA VT itd tylko wskazać gdzie się ma pobrać i tutaj nie potrzebuje ani kompa a ni niczego innego i amm już nawet 10 imagy :D

Zresztą coraz więcej osób pozbywa się dreama i przechodzi na Vu+ bo ma po prostu już dosyć dreamów . Firma zmartwychwstała pod tak naprawde inna nazwa nowy tuner za 2800zł w tej cenie mam 2x DUo2 no tylko z głowicami trzeba dopłacać

W 1 kwartale 2015 to Duo2 będzie zapewne po 1300zł już i cena będzie nadal spadać .

Mówie tutaj o Duo2 vs Dm7080 bo 800 800Se to historia wolny jak muł i piekarnik a Duo2 ani razu nie zawiesiłem nie przeciążyłem

Jedyny negatyw w Duo2 to sloty na karty są fatalne no ale można wsadzić SmartWi i mamy zew czytniki po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kiedy tuner jest włączony

Ale to przecież wiem. Ledy z płyty głównej i głowicy oraz ta niebieska na przyciskiem zasilania dają noca ostro czadu.

Albo inaczej u mnie tuner pracuje 24h/7d/>360d. Leń jestem nie opłaca mi się go włączać i włączać.

 

widze EPG kiedy się kończy dany program

Też widzę - jedna opcja E2 i wyskakuje infobar przy zmianie pozycji progrmaowej. Duże czytelne nie muszę jak [beep] ślipić za wyświetlaczem.

 

nie muszę używać pilota po lewej drugi wyświetlacz informuje mnie o kanale jak są reklamy

Po co mi na wyswietlaczu info że reklama przecież nie da się jej nie zauważyć? A nasi nadawcy w znacznym stopniu nauczyli się synchronozować przerwy reklamowe.

 

pogoda na 3 dni

Co do pogody to ikonka i temperatura to grubo za mało. Wolę METEO.ICM.EDU.PL plus stosowny komentarz.

Gadżety mam głęboko gdzieś w życi. Żadnej funkcjonalniści nie mają.

 

i stan sprzętu temperatura

Po co? Stan sprzętu i zasobów stabilny, temperatura - nie grzeje się.

Wolę w razie czego pełny raport albo z pilota albo z poziomu shella.

 

z tej listy dream mnie poinformuje tylko o godzinie i nr kanału i dodatkowo trzeba za to zapłacić więcej.

U mnie o niczym nie informuje, bo to bez sensu. Chyba go w ogóle wygaszę. Nie podnieca mnie picon oled ani choinka napisów. Na ekranie monitora podpietego do tunera (zmiast TV) mam na żądanie więcej informacji - na dodatek wygodniejszych do przeczytania.

 

Dreamy 800 maja sieciówke tylko 100mbit a VU gigabit na dreamie 200gb przenosiłem godzinami.

Primo znajdź mi osprzęt domowy sieciowy o wydolności powyżej 100 - 300 Mbit/s. Powodzenia.

Secundo. Sam transceiver może i jest 1Gbit ale magistrale procesora pozwolą na grubo mniej. Wielokrotnie szybszy np. Fresscale użyty w produktach SolidRun pozwala na max 420Mbit/s. Podobnie bedzie z innymi ARM'ami uzwanymi w set-top-box'adh.

Tertio - wyleczyłem się z nagrywania wszystkiego co popadnie. Szkoda życia. A jak już lepiej wywalić dysk z tunera i wykorzystać NAS'a.

 

Przecież kupić w Polsce można.

 

Dodatkowo jest plugin dzięki któremu na zawołanie mam dostęp do wszystkich imagy z wszystkich grup czyli AAF ATV SPA VT itd tylko wskazać gdzie się ma pobrać i tutaj nie potrzebuje ani kompa a ni niczego innego i amm już nawet 10 imagy :D

Pomijam zupełny brak sensu to zapytam i co z tymi 10 image'ami robisz. Co kanał to inny image? To chore. Ja używam sprzętu do ogładania TV a nie podniecam się nim. Swoje OpenPLi to jeszcze odchudziłem ze zbędnych wg mnie smieci (wg pluginy to nawet zbędne są) a ostanie update zrobiłem jakieś 3 miesiące temu, nic nie wniósł dla wkyorzystywanej funkcjonalności. Czyli był zbędny. Tak jak 3 miechy tmeu mogłem oglądać TV tak nadal moge. Co się więc zmieniło?

 

Zresztą coraz więcej osób pozbywa się dreama i przechodzi na Vu+ bo ma po prostu już dosyć dreamów .

Wiadomości z forum hejterów, niektóre nawet tylko dla hejterowania istnieją?

Masz oficjalne wyniki sprzedaży, bo jak nie to sorry za słowo - bredzisz jedynie.

Podpowiem jaby nie było sprzedaży to nie byłoby produkowanych i oferowanych tunerów. Dotyczy każdego producenta. Twojego ulubionego tez.

 

800Se to historia wolny jak muł i piekarnik

Pomyliłeś z modelem DM800 który się faktycznie grzał ale to wynikało z technologii wykonania procesora przez Broadcom. DM800SE - obudowa jest w sumie co najwyżej lekko cieplejsza od otoczenia. Szybkość - nie mam nic do zarzucenia. Nie używam go do skomplikowanych symulacji matematycznych. Za wolna dla XBMC ale do tych celów (i tak tylko muzyka) to mam RPi+HifiberryDAC i OpenELEC plu smały lampowy wzmacniaczyk własnej kontrukcji i roboty (bo oczy cieszy). Niestety ale każdy mediaplayer w tunerze z E2 nie ma dla mnie wartości - brak gapless.

 

a Duo2 ani razu nie zawiesiłem nie przeciążyłem

Ja ostatnio to jakoś w 2013 roku na własną prośbę nie tyle zawiesiłem ale narobiłem bałaganu że lepiej było wykonać restart. Nie wiem co znaczy przeciążyć. Po prostu korzystam z tunera oglądając TV. Procesor się nudzi.

 

Jedyny negatyw w Duo2 to sloty na karty są fatalne

Powiedzmy że normalny użytkownik wkłada raz kartę i wyjmuję ja przy wymianie tunera na nowy albo przy rezygnacji z abonamentu.

I to ma być taki super sprzęt? To po kilku włożeniach karty to czytnik pada mechanicznie? No to tak to wiem czemu jest ten tuner tani... :mrgreen:

 

i mamy zew czytniki po usb.

W naszej NC+ czy Polsacie to nawet nie ma za bardzo oglądać. Co za różnica np. Discovery w NC+ czy w Sky. Taki sam [beep]. A premium kanały - no cóż głównie lecą "pawie". Widzę ze obecnie to w ofercie premium liczba pozycji w roku wartych obejrzenia nie przekracza liczby palców jednej dłoni.

Obudź się, jest coś więcej na świecie niż TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież wiem. Ledy z płyty głównej i głowicy oraz ta niebieska na przyciskiem zasilania dają noca ostro czadu.
Albo inaczej u mnie tuner pracuje 24h/7d/>360d. Leń jestem nie opłaca mi się go włączać i włączać. 

 

nie ogładam tuner tylko wyświetlacz i mam zegarek w standbuy oraz date i godzinę i dzień tyg

 

 

Co do pogody to ikonka i temperatura to grubo za mało. Wolę METEO.ICM.EDU.PL plus stosowny komentarz.
Gadżety mam głęboko gdzieś w życi. Żadnej funkcjonalniści nie mają. 

 

także mam pogodynke ale po jest ten wyświetlacz a by korzystać.

 

Po co? Stan sprzętu i zasobów stabilny, temperatura - nie grzeje się.
Wolę w razie czego pełny raport albo z pilota albo z poziomu shella. 

Mam podany stan 24/7 i żadnego pilota z poziomu shela nie potrzbuje moge ręcznie z pilota zwiększyć lub zmniejszyć chłodzenie procka.Każdy procek się grzej.

 

 

U mnie o niczym nie informuje, bo to bez sensu. Chyba go w ogóle wygaszę. Nie podnieca mnie picon oled ani choinka napisów. Na ekranie monitora podpietego do tunera (zmiast TV) mam na żądanie więcej informacji - na dodatek wygodniejszych do przeczytania.

Każdy woli co innego inaczej rynek był by w stagnacji a są pasjonaci i jak widać taki zestaw się podoba . Nie chcesz wyświetlacza to masz VU ZERO.

 

Primo znajdź mi osprzęt domowy sieciowy o wydolności powyżej 100 - 300 Mbit/s. Powodzenia.
Secundo. Sam transceiver może i jest 1Gbit ale magistrale procesora pozwolą na grubo mniej. Wielokrotnie szybszy np. Fresscale użyty w produktach SolidRun pozwala na max 420Mbit/s. Podobnie bedzie z innymi ARM'ami uzwanymi w set-top-box'adh.
Tertio - wyleczyłem się z nagrywania wszystkiego co popadnie. Szkoda życia. A jak już lepiej wywalić dysk z tunera i wykorzystać NAS'a. 

 

I jeszcze znajdź następnych 125 pktów bo ja i inni korzystają z PVRa znam takich co archiwizują mecze z całego sezonu bo chcą inni nagrywają całe kolekcje seriali itd itd.

 

Przecież kupić w Polsce można.

 

co kupić? tj tylko meoobot + 4 image i jak wszystko pięknie chodzi i stabilnie i szybko

 

Pomijam zupełny brak sensu to zapytam i co z tymi 10 image'ami robisz. Co kanał to inny image? To chore. Ja używam sprzętu do ogładania TV a nie podniecam się nim. Swoje OpenPLi to jeszcze odchudziłem ze zbędnych wg mnie smieci (wg pluginy to nawet zbędne są) a ostanie update zrobiłem jakieś 3 miesiące temu, nic nie wniósł dla wkyorzystywanej funkcjonalności. Czyli był zbędny. Tak jak 3 miechy tmeu mogłem oglądać TV tak nadal moge. Co się więc zmieniło?

 

Otóż to skoro nie wiesz to znaczy że czegoś nie wiesz a ja znam osoby takie jak i ja co zmieniają sobie image i jak to nazywasz śmiecami dla innych jest to użytek pluginy ala livescores iptv iptvplayer zresztą 10 to za mało więcej i jeszcze więcej a wszystko z pilota Vu+ na TV włącznie z HBBTV. Z samej satki nie korzystamy

 

Wiadomości z forum hejterów, niektóre nawet tylko dla hejterowania istnieją?
Masz oficjalne wyniki sprzedaży, bo jak nie to sorry za słowo - bredzisz jedynie.
Podpowiem jaby nie było sprzedaży to nie byłoby produkowanych i oferowanych tunerów. Dotyczy każdego producenta. Twojego ulubionego tez. 

 

Jak nie wiesz to niekomentuj najbardziej znany i szanowany dystrybutor dreamoxa na kraj zakończył działalność a obecne dreamboxy to nie są dreamboxy bo one się nie miały tak nazywać pojawił się tylko nowy sponsor ale większośc pozaała im PAPA nawet Polacy za granicami którzy znaja rynek Dreamboxa mówili to samo .Hejterem nie jestem tylko czas na zmiany za 2800 mamy 2x Duo2

Tyle.

 

 

owiedzmy że normalny użytkownik wkłada raz kartę i wyjmuję ja przy wymianie tunera na nowy albo przy rezygnacji z abonamentu.
I to ma być taki super sprzęt? To po kilku włożeniach karty to czytnik pada mechanicznie? No to tak to wiem czemu jest ten tuner tani... 

 

Chodziło mi o to że był problem z włożeniem pomijam już wyjęcie a i owszem wyjąc nie trzeba ale żeby się w ogóle dało tą karte wyjąć i chyba to najgorszy priojekt czytnika kart ale wydaje mi się że coś zwalili z konstrukcja tego czytnika nie elektronika tylko po bokach.

 

W naszej NC+ czy Polsacie to nawet nie ma za bardzo oglądać. Co za różnica np. Discovery w NC+ czy w Sky. Taki sam [beep]. A premium kanały - no cóż głównie lecą "pawie". Widzę ze obecnie to w ofercie premium liczba pozycji w roku wartych obejrzenia nie przekracza liczby palców jednej dłoni.
Obudź się, jest coś więcej na świecie niż TV.

 

Moge wymienić 8 kart pre paid na których jest więcej zawartości do oglądania niż na 1 Nc+ poza sportem. Dlatego zamiast pakować się w dedyki i CI pewna ekipa wymyślila czytnik kart 8in1 na Nokie dbox2. Fajnie się sprawdzało :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
ogładam tuner tylko wyświetlacz i mam zegarek w standbuy oraz date i godzinę i dzień tyg

Tuner masz tylko po to aby oglądać jego wyświetlacz. :brawo:

Zegarka nie masz? Telefonu nie masz - tam też jest zegarek, kalendarz.... Jest pod ręka nie trzeba podchodzić do tunera.

 

także mam pogodynke ale po jest ten wyświetlacz a by korzystać.

Aha czyli masz pogodynke z której nie korzystasz (po co ja kupiłeś?) bo musisz koniecznie mieć zastosowanie dla wypasionego wyswietlacza TFT w tunerze. Wow. Smartfon, storna np. ICM, kilka sekund i mam znacznie więcej info niż może podać pogodynka, twój wyświetlacz.

Przedkładam nad efekciarstwo użyteczne cechy.

 

moge ręcznie z pilota zwiększyć lub zmniejszyć chłodzenie procka.

A ja [beep] myslałem że to sie dzieje automatycznie :shock: . To twój wypasiony box nie ma prostej rzeczy jak kontrola prędkości wentylatora plus pomiar temperatury procesora? Podczas oglądania TV patrzysz na wyświetlacz i co kilka minut regulujesz wentylator? :mrgreen:

 

Każdy procek się grzej.

Oporniki też, i co z tego? Temperatura w wnętrzu mojego tunera nie przekracza 35'C.

 

Każdy woli co innego inaczej rynek był by w stagnacji a są pasjonaci

Pasjonaci wyświetlaczy w tunerach? Tuner to chyba do czegoś innego służy.

 

bo ja i inni korzystają z PVRa znam takich co archiwizują mecze z całego sezonu bo chcą inni nagrywają całe kolekcje seriali itd itd.

Ile GB miesięcznie nagrywają? A jak lecą trzy mecze i dwa seriale jednoczesnie to co w tedy? A teraz najwazniejsze pytanie gdzie to potem archiwizują i ile czasu im to zajmuje (nie wspominając o kosztach)? Takie zachowanie ma nazwę w pysychiatrii.

Zalóżę się że nawet jeszcze chodzisz do szkoły ew. studiujesz, jesteś na utrzymaniu rodziców, nie masz rodziny, dzieci itd. Inaczej nie miałbyś czasu i pieniędzy na archiwizowanie czegoś z którego może 2 - 3% obejrzysz kiedyś. Nie ściemniaj. wiem co znaczy szał nagrywania z TV z czasów jeszcze dbox1. Trzy lata temu wywaliłem na śmieci jakieś 150 płyt nagranych w okresie 1998 - 2004. Tylko 150 zakurzonych płyt z których 145 po wypaleniu ani razu nie odtworzyłem.

 

co kupić? tj tylko meoobot + 4 image i jak wszystko pięknie chodzi i stabilnie i szybko

Jeśli tak wszystko chodzi pięknie i stabilnie to po co cztery image? Jedno drugiemu przeczy. Po to żeby jakiś kanał obejrzeć mam zamykać system bootować inny? Przecież to absurd. Jest system operacyny i na nim ma działac wszystko co potrzebne. Wystarczy zainstalować opowiednie pluginy, zmodyfikować kilak plików pythona....

 

Otóż to skoro nie wiesz to znaczy że czegoś nie wiesz a ja znam osoby takie jak i ja co zmieniają sobie image

Nie rozumiem? Czyli tuner jest po to by sobie każde z image w kółko odpalać po kolei? Nie potrafią czegokolwiek zainstlaować a jedynie wgrać image? Ogarnij się chłopie. Onanizować się sprzętem? :shock:

 

i jak to nazywasz śmiecami dla innych jest to użytek pluginy ala livescores iptv iptvplayer zresztą 10 to za mało więcej i jeszcze więcej a wszystko z pilota Vu+ na TV

Zostawiam, instaluję tylko to co naprawdę jest niezbędne. Reszta kosz na śmieci Nie uważam pilota za coś super wygodnego. Trudno nim się literki "klepie". Uważam pilota w sumie za przeżytek. Za dużo ograniczeń.

 

włącznie z HBBTV. Z samej satki nie korzystamy

HBBTV - wolę normalny internet. Więcej, lepiej, wygodniej jak dla mnie. A jak z satelity nie korzystasz to poco przepłaciłeś kupując tuner. Nie prościej było sobie kupić to - http://www.solid-run.com/products/cubox ... fications/ albo ww stylu RPi - http://www.solid-run.com/products/hummi ... fications/ (lub lepiej w wersji carrier + microSOM = http://www.solid-run.com/products/hummi ... fications/ + http://www.solid-run.com/products/micro ... fications/ - bo pozwala elastyczniej dobrać zasoby)?

 

Jak nie wiesz to niekomentuj najbardziej znany i szanowany dystrybutor dreamoxa na kraj zakończył działalność a obecne dreamboxy to nie są dreamboxy bo one się nie miały tak nazywać pojawił się tylko nowy sponsor ale większośc pozaała im PAPA nawet Polacy za granicami którzy znaja rynek Dreamboxa mówili to samo .Hejterem nie jestem tylko czas na zmiany za 2800 mamy 2x Duo2

Tyle.

Zadałem proste konkretne pytanie na które nie odpowiedziałeś. Czekam.

 

Moge wymienić 8 kart pre paid na których jest więcej zawartości do oglądania niż na 1 Nc+ poza sportem. Dlatego zamiast pakować się w dedyki i CI pewna ekipa wymyślila czytnik kart 8in1 na Nokie dbox2. Fajnie się sprawdzało :brawo:

Co to ma do niższości DM od innych tunerów? Jakbym potrzebował to podpiąłbym to do tunera albo do NAS'a a najlepiej do routera. Pomijam bak sensu tego no ale....

 

A cóż to takiego jest na pre-paidach do oglądania? Na kazdej pre-paid masz inną full ofertę premium? Reklamy na pewno, co jeszcze? Taki prosty szacunek 8 * 30 PLN to już jest 240PLN - qrcze to full oferta NC+ i jeszcze coś zostaje w kieszeni. Wydawać tyle kasy co miesiąc tylko po to że oglądasz dziennie 3 - 4 godziny na głównie 4 - 6 kanałach TV.

 

W czasach [beep] było tysiące kanałów (z ofertą na kkażdym kanale bijąca na głowę to co jest obecnie) i co z tego? Ogłądało się max 10 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się pieklicie :lol2: o jakis tuner :lol: . Tuner jest głównie do oglądania TV. Czy warto kupić tuner za 2500 zeta ? :?: to zależy kto jakie ma wymagania .Osobiście uważam ,że kwota np.2500 za tuner to przesada ,ale inny powie ,że warto :> . Dla mnie liczy się prostota i wygoda .Wyznaje zasade PODŁĄCZ ,SKONFIGURUJ ,ZAPOMNIJ . A wieć Panowie spokojnie troche luzu bo szkoda się pieklić o tuner :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Wyznaje zasade PODŁĄCZ ,SKONFIGURUJ ,ZAPOMNIJ

Ja też, dlatego śmieszą mnie te 10 image'y w tunerze na każdym inne pluginy i ciągłe rebootowoanie tunera..... Pomijam równie absurdalne wgrywanie settingów by potem się bezensownie męczyć z ich edycja.....

 

Co do ceny - ja się już wyleczyłem z super tanich rzeczy bo potem wydaje się kasę drugi raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tanie sprzęty to tak ale akurat w przypadku DM modele od 7020hd nie są już tak udane pod względem wsparcia jak i samego wykonania a cena nie równa się temu co taki model prezentuje. Nie rozumiem też dlaczego ludzie piszą że to sprzęt dla hobbystów ? Firma robi sprzęt dla klientów i najlepiej aby było ich jak najwięcej dla hobbystów można zrobić wersje limitowaną takie coś jestem w stanie zrozumieć.

Gdzie te głowice twin o których była mowa w momencie jak wchodził model 7020hd ? a sprzęt ma już swoje lata pojawil sie model v2 a głowic twin jak nie było tak nie ma.

Po kilku latach wyszedł 7080hd z głowicą twin teraz to mam ich w .... jak się o klienta nie dba to się go nie ma !! tym bardziej że w przypadku tej marki rozmawiamy o dość sporych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Gdzie te głowice twin o których była mowa w momencie jak wchodził model 7020hd ? a sprzęt ma już swoje lata pojawil sie model v2 a głowic twin jak nie było tak nie ma.

Niewielka partia rozeszła się (ale szału na te głowice nie było....) . Działały nawet w DM800SE. Chińczyk za to to DM800Se wypuścił głowicę combo DVB-T/DVB-C/ DVB-S/S2.

Próbowali (niepotrzebnie) ratować sprzedaż trupa DM8000. Teraz trzeba przekonstruować bo inne procesory trzeba wpakować do płyty.

 

jak się o klienta nie dba to się go nie ma !! tym bardziej że w przypadku tej marki rozmawiamy o dość sporych pieniądzach.

Był taki dziwoląg jak IPBox9000 dwie głowice co z tego jak tylko można było dekodować tylko jeden stream. Tańszy - na papierze super tuner. Okazał się wielkim G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cichą nadzieję że te głowice twin od 7080hd będą pasować do 7020hd ale dzietam tak to skonstruowane że działa tylko w tym nowym którego nie kupię na pewno. Druga sprawa jest taka że jakoś nie widać aby ten box cieszył się mega popularnością a sprzedaż chyba też tak na jeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner masz tylko po to aby oglądać jego wyświetlacz. 
Zegarka nie masz? Telefonu nie masz - tam też jest zegarek, kalendarz.... Jest pod ręka nie trzeba podchodzić do tunera.

 

Zazwyczaj zegarka w phonie używamy kiedy nie ma nas w domu ja nie nosze zegarka na reku a w tunerze jest najprościej i najszybciej bo zawsze aktualny

 

Aha czyli masz pogodynke z której nie korzystasz (po co ja kupiłeś?) bo musisz koniecznie mieć zastosowanie dla wypasionego wyswietlacza TFT w tunerze. Wow. Smartfon, storna np. ICM, kilka sekund i mam znacznie więcej info niż może podać pogodynka, twój wyświetlacz.
Przedkładam nad efekciarstwo użyteczne cechy. 

 

Pogodynkę mam w innym miejscu niż tuner Poza tym informuje mnie także o temp domowej ciśnieniu wilgotności czyli barometr.

 

A ja [beep] myslałem że to sie dzieje automatycznie  . To twój wypasiony box nie ma prostej rzeczy jak kontrola prędkości wentylatora plus pomiar temperatury procesora? Podczas oglądania TV patrzysz na wyświetlacz i co kilka minut regulujesz wentylator? 

 

nie lubie ani automatyki ani integracji jedynie autokjalibracje zestawu głośników :brawo:

 

 

Oporniki też, i co z tego? Temperatura w wnętrzu mojego tunera nie przekracza 35'C. 

Jak sobie ustawisz tak masz.

 

Pasjonaci wyświetlaczy w tunerach? Tuner to chyba do czegoś innego służy. 

 

Dokładnie w DE już grzmieli jak to tyle siana a nadal czarno biały a DUo2 ma kolorowy

 

Ile GB miesięcznie nagrywają? A jak lecą trzy mecze i dwa seriale jednoczesnie to co w tedy? A teraz najwazniejsze pytanie gdzie to potem archiwizują i ile czasu im to zajmuje (nie wspominając o kosztach)? Takie zachowanie ma nazwę w pysychiatrii.
Zalóżę się że nawet jeszcze chodzisz do szkoły ew. studiujesz, jesteś na utrzymaniu rodziców, nie masz rodziny, dzieci itd. Inaczej nie miałbyś czasu i pieniędzy na archiwizowanie czegoś z którego może 2 - 3% obejrzysz kiedyś. Nie ściemniaj. wiem co znaczy szał nagrywania z TV z czasów jeszcze dbox1. Trzy lata temu wywaliłem na śmieci jakieś 150 płyt nagranych w okresie 1998 - 2004. Tylko 150 zakurzonych płyt z których 145 po wypaleniu ani razu nie odtworzyłem. 

 

Czy jak idziesz kupić film dla dziecka to mówisz mu odpal sobie smartv ? albo do wypożyczalni wypożyczasz pamięć sdhc czy dysk SSD ? a może w streamie? nie dostaniesz płyte nościk.

 

Co do ilości płyt to mam ich kilkaset szkołe skończyłem już dawno i nawet mój ojciec mnie prosi często o wypalenie muzyki na CD czy filmu na Blu ray.

To że ty masz taka chorą teorie nie znaczy że inni mają . Znam ludzi z za oceanu który maja mecz w kosza NBA cały sezon 82 mecze + playoffoy całośc to 320GB i pomnóż to razy 4 sezony.

Smiejsze się z tego znaczy że jesteś idiotą bo z takich nagrań korzystają zawodowi sportowcy i trenerzy oni muszą mieć zapis tych meczy dla taktyki.Ciebie by dawno zwolnili za takie podejście.

Mecze są regularnie powtarzane.

Mało się znasz widać na tych sprawach.

 

Jeśli tak wszystko chodzi pięknie i stabilnie to po co cztery image? Jedno drugiemu przeczy. Po to żeby jakiś kanał obejrzeć mam zamykać system bootować inny? Przecież to absurd. Jest system operacyny i na nim ma działac wszystko co potrzebne. Wystarczy zainstalować opowiednie pluginy, zmodyfikować kilak plików pythona....

 

Wsparcie . Ty na drugie masz absurd. Gdyby linux mial wsparcie na wszystko to by ludzie nie instalowali W7 .

 

Nie rozumiem? Czyli tuner jest po to by sobie każde z image w kółko odpalać po kolei? Nie potrafią czegokolwiek zainstlaować a jedynie wgrać image? Ogarnij się chłopie. Onanizować się sprzętem? 

Kolejny przykład że nie znasz się trzymając się 1 teorii typu po co mi to skoro jest tamto.

 

HBBTV - wolę normalny internet. Więcej, lepiej, wygodniej jak dla mnie. A jak z satelity nie korzystasz to poco przepłaciłeś kupując tuner. Nie prościej było sobie kupić to - http://www.solid-run.com/products/cubox ... fications/ albo ww stylu RPi - http://www.solid-run.com/products/hummi ... fications/ (lub lepiej w wersji carrier + microSOM = http://www.solid-run.com/products/hummi ... fications/ + http://www.solid-run.com/products/micro ... fications/ - bo pozwala elastyczniej dobrać zasoby)? 

 

Jeśli jesteś ograniczony tylko do Polskiej TV to nie potrzbne a serwisy są w Silverlight więc korzystając z HBBTV moge sobie obejżeć coś spokojnie i po kolei a nie jednocześnie na 3 kanałach.

 

Zadałem proste konkretne pytanie na które nie odpowiedziałeś. Czekam.

A ja prostą odpowiedź.

 

Co to ma do niższości DM od innych tunerów? Jakbym potrzebował to podpiąłbym to do tunera albo do NAS'a a najlepiej do routera. Pomijam bak sensu tego no ale....

A cóż to takiego jest na pre-paidach do oglądania? Na kazdej pre-paid masz inną full ofertę premium? Reklamy na pewno, co jeszcze? Taki prosty szacunek 8 * 30 PLN to już jest 240PLN - qrcze to full oferta NC+ i jeszcze coś zostaje w kieszeni. Wydawać tyle kasy co miesiąc tylko po to że oglądasz dziennie 3 - 4 godziny na głównie 4 - 6 kanałach TV.

W czasach [beep] było tysiące kanałów (z ofertą na kkażdym kanale bijąca na głowę to co jest obecnie) i co z tego? Ogłądało się max 10 kanałów.

 

Nie powiedziałem że ja to posiadam podałem przykład i nie porównuj cenniku na Polskie zł bo dajesz znowu dowody o totalny zacofaniu.

 

Zgodzę się tylko o rynku że mamy nadmiar kanałów oglupijaących typu TVN a reklamy to pomijam są tak samo durne jak pasy dla pieszych w miejscu gdzie samochód musi się zatrzymać bo nie zobaczy niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Zazwyczaj zegarka w phonie używamy kiedy nie ma nas w domu ja nie nosze zegarka na reku a w tunerze jest najprościej i najszybciej bo zawsze aktualny

Specjalnie podchodzić do tunera? Telefon zazwyczaj mam w kieszeni tam jest zegarek. Na ręku nie mam, nie potrzebny mi. Mam nawet niezłe wyczucie czasu dzięki temu.

A jak się ładuje telefon to klawisz na pilocie i wiem jak godzina.

 

Pogodynkę mam w innym miejscu niż tuner Poza tym informuje mnie także o temp domowej ciśnieniu wilgotności czyli barometr.

O kuźwa przecież jak zimno w pokoju (bo centralne wysiadło na dzielnicy) to poczuję szybciej niż odczytam z termometru. A co do pogody to wolę pełne dane niż "pogodynki". Resztę co do pogody to widać czasem po niebie.

 

nie lubie ani automatyki ani integracji

Standard - wentylator pracuje tak aby zapewnić temperaturę procesora. Znane od xxxx lat w komputerach. Jak padnie i temperatura dojdzie do zbyt wysokiej wartości to alarm i shutdown, Nie potrzebuję więc patrzeć na wyświetlacz..

 

jedynie autokjalibracje zestawu głośników :brawo:

Co ty chcesz kalibrować w głośnikach? Tak z ciekawości zapytam? Przestrajasz zwornice, przesuwasz płaszczyzny głośników by dokladnie sfazować każde z pasm, regulujesz tubę bass-relfexu (albo powierzchnie woru stratnego itp/itd() , zmieniasz objętość obudowy, zmienisz masę membran glośników? Pokaż taką konstrukcję bo będzie przełomowa dla "złotouchych".

 

Jak sobie ustawisz tak masz.

No po co patrzeć na co kilka minut? Automat ma zadziałać jak jest coś nie tak. No bo jak mnie w domu nie będzie i nie zobaczę wzrostu temperatury to co ma sie grzać do uszkodzenia płyty/procesora/ ? :mrgreen: Wyświetlacz z odczytem temperatury nie zapobiegnie uszkodzeniu :jupi: Widzisz bezuzyteczność tego co chcesz na siłę wcisnąć jako hiper=-super zaletę?

 

Dokładnie w DE już grzmieli jak to tyle siana a nadal czarno biały a DUo2 ma kolorowy

Ten czarno biały trwalszy od OLED, to jedno a po drugie to oglądasz TV a nie mały wyświetlacz. Proponuję dostawić jeszcze jeden np. 7 calowy. a co tam większy, szpan będzie.

 

Czy jak idziesz kupić film dla dziecka to mówisz mu odpal sobie smartv ? albo do wypożyczalni wypożyczasz pamięć sdhc czy dysk SSD ? a może w streamie? nie dostaniesz płytę nośnik.

Szybciej będę miał plik na dysku NAS niż nośnik z którym już nie mam co zrobić. Bo Cd/DVD to już przeżytek. Płyty były dobre kilkanaście lat temu. Od kiku lat to już prehistoria. I ktoś mnie daje uczy o zacofaniu :mrgreen: .

 

i nawet mój ojciec mnie prosi często o wypalenie muzyki na CD czy filmu na Blu ray.

Dawno bym już nauczył go że klik pilotem, dostaje listę tytułów i odtwarza. Plik mu zaladuję zdalnie. Mojego ojca póki żył nie musiałem uczyć nowinek.

Smiejsze się z tego znaczy że jesteś idiotą bo z takich nagrań korzystają zawodowi sportowcy i trenerzy oni muszą mieć zapis tych meczy dla taktyki.

Co innego praca zawodowa. I raczej nie będą tego robić samodzielnie. Bo szkoda jego czasu na nagrywanie wypalanie, archiwizowanie itd... jeśłi jest dobrym trenerem.

Do profesjonalnego celu to stawiam racka, w nim macierz, kilka stacji z kilkoma kartami DVB. Na pewno jest jeszcze biblioteka taśmowa z racji że jakiś czas temu tanśze był nośniki taśmowe do backupu. Bo przenoszeni na inne nośniki to też czas i pieniądze. OLTP to był szybkie napędy a archive file system robi to w sposób przezroczysty ze nawet nie wiesz czy ten plik jest z dysku czy z taśmy, którą właśnie robot automatycznie zapakował do napędu. "Mniejsze" takie systemy bilbiotek z robotami składałem i uruchamialem jakieś 10 tal temu.

 

Ciebie by dawno zwolnili za takie podejście.

Zwolnili by mnie za marnowanie czasu na [beep]oły za gadżety i za to nie da sie zrobić szybciej, prościej i niezawodniej.

 

Mecze są regularnie powtarzane.

A jak potrzeba już to co powiesz panie profesjonalisto za dwa dni powtórzą. Jak to z każdą usługą porzeba zrobić na wczoraj. Nie dasz rady - to wypadasz z rynku.

 

Wsparcie . Ty na drugie masz absurd. Gdyby linux mial wsparcie na wszystko to by ludzie nie instalowali W7 .

Dorośnij system bez wsparcia nie ma żadnej wartości. Linux wbrew pozorom ma wsparcie (nawet nie wiesz że ma). Poważne projekty ZAWSZE mają wsparcie - inaczej neimają szans na to by ktoś poważnie je wykorzystywał. Jakieś amatorskie samoróby zazwyczaj nie mają wsparcia .

Albo amatorszczyzna albo profesjonalizm. Kupujesz coś co ma działać nie będziesz zmarnował kasy na to by domyśłać się dlaczego coś mnie działa. Za takie podejście do pracy , za zaproowanie takiego "produktu' to kop w żyć.

 

Kolejny przykład że nie znasz się trzymając się 1 teorii typu po co mi to skoro jest tamto.

Widziałeś jakikolwiek system produkcyjny gdzie sobie ktoś w tracie użytkowani ot tak sobie restartuje? Wiesz o czym piszesz?

Otóż poprawnie skonfigurowany dobry produkt ma być stabilny. Restart to robi się sporadycznie. Za hasło restart to od razu podziękują Tobie za pracę tam gdzie muszą dzialać serwisy 24/7.

 

Jeśli jesteś ograniczony tylko do Polskiej TV to nie potrzbne a serwisy są w Silverlight więc korzystając z HBBTV moge sobie obejżeć coś spokojnie i po kolei a nie jednocześnie na 3 kanałach.

SIlverlight i flash już odchodzą w niepamięć.... Ale wróćmy do Silverlight to do tego celu kupujesz tuner sat by nie korzystać w ogłe z sat? Przecież to chore.

 

A ja prostą odpowiedź.

Przeczytaj pytanie ze zrozumieniem.

 

Nie powiedziałem że ja to posiadam podałem przykład i nie porównuj cenniku na Polskie zł bo dajesz znowu dowody o totalny zacofaniu.

Co ma PLN EUR USD do zacofania? Jakaś kwota dla przykładu. Nic tu do zacofania. Zacofaniem prędzej to jest trwanie przy płatnej TV sat / kablówce.

Jak bardzo ktoś to potrzebuje to sobie kupi taki interface a najlepszym miejscem instalacji jest jednak router. Bo on zazwyczaj działa w domu non-stop.

 

są tak samo durne jak pasy dla pieszych w miejscu gdzie samochód musi się zatrzymać bo nie zobaczy niczego.

To nie forum motoryzacyjne ... ale to zacytowane stwierdzenie jednak jednoznacznie określa Twoją mentalność. Na szczęście coraz mniej. Cywilizujemy się choć jeszcze bardzo opornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie podchodzić do tunera? Telefon zazwyczaj mam w kieszeni tam jest zegarek. Na ręku nie mam, nie potrzebny mi. Mam nawet niezłe wyczucie czasu dzięki temu.
A jak się ładuje telefon to klawisz na pilocie i wiem jak godzina.

 

Tak nawet jak śpie to oglądam swój OLED :brawo:

 

 

O kuźwa przecież jak zimno w pokoju (bo centralne wysiadło na dzielnicy) to poczuję szybciej niż odczytam z termometru. A co do pogody to wolę pełne dane niż "pogodynki". Resztę co do pogody to widać czasem po niebie.

 

Mam własne ogrzewanie. A jak mam się dowiedzieć ile w domu jak bym nie miał niczego? Pogody w TV nie oglądam to jest dla seniorów.

 

Co ty chcesz kalibrować w głośnikach? Tak z ciekawości zapytam? Przestrajasz zwornice, przesuwasz płaszczyzny głośników by dokladnie sfazować każde z pasm, regulujesz tubę bass-relfexu (albo powierzchnie woru stratnego itp/itd() , zmieniasz objętość obudowy, zmienisz masę membran glośników? Pokaż taką konstrukcję bo będzie przełomowa dla "złotouchych".

 

 

Kolejny dowód zacofania przecież każdy ma inny rozmiar pokoju w który ma zestaw rozstawiony . Tuba bass reflex jest do samochodów.

 

Ten czarno biały trwalszy od OLED, to jedno a po drugie to oglądasz TV a nie mały wyświetlacz. Proponuję dostawić jeszcze jeden np. 7 calowy. a co tam większy, szpan będzie. 

 

Z[beep]o byś wałnał jak w DE in PL kupują nawet 10 calowe ramki by było jeszcze wiecęj widać ale zapewne i takie osoby nazwiesz brainless watchers. Jednemu się podoba proste :)

 

 

 

 

Szybciej będę miał plik na dysku NAS niż nośnik z którym już nie mam co zrobić. Bo Cd/DVD to już przeżytek. Płyty były dobre kilkanaście lat temu. Od kiku lat to już prehistoria. I ktoś mnie daje uczy o zacofaniu

Jednak i tak źrodło to płytka inaczej byś tego nie dostał a w sklepach wypożyczalniach danych pozycji nie kupisz w innej postaci. Gdzieś czytałem nawet że właściciele konsol w 80% wola nośnik płytki bo nie zrobisz sobie kopii włsnej online przecież.

 

Dawno bym już nauczył go że klik pilotem, dostaje listę tytułów i odtwarza. Plik mu zaladuję zdalnie. Mojego ojca póki żył nie musiałem uczyć nowinek. 

Jasne i on też słucha tego co mój i jakbym tutaj wymienił liste to ten pilot nic nie znajdzie we Flacu bo mp3 nas nieinteresza.

 

 

o innego praca zawodowa. I raczej nie będą tego robić samodzielnie. Bo szkoda jego czasu na nagrywanie wypalanie, archiwizowanie itd... jeśłi jest dobrym trenerem.
Do profesjonalnego celu to stawiam racka, w nim macierz, kilka stacji z kilkoma kartami DVB. Na pewno jest jeszcze biblioteka taśmowa z racji że jakiś czas temu tanśze był nośniki taśmowe do backupu. Bo przenoszeni na inne nośniki to też czas i pieniądze. OLTP to był szybkie napędy a archive file system robi to w sposób przezroczysty ze nawet nie wiesz czy ten plik jest z dysku czy z taśmy, którą właśnie robot automatycznie zapakował do napędu. "Mniejsze" takie systemy bilbiotek z robotami składałem i uruchamialem jakieś 10 tal temu.

 

Czyli że youtube to amatorzy i nie korzystają z niczego.Z tego postu tak wynika i że wszystko sie robi samo. Po to jest archiwzowanie by potem taki netflix mógł z takiego materiały korzystać . Alternatywy 4 Kariera Dyzmy właśnie z takich archiwum powstało.

 

 

 

Zwolnili by mnie za marnowanie czasu na [beep] za gadżety i za to nie da sie zrobić szybciej, prościej i niezawodniej. 

Marnowanie czasu to nazwę tylko obecnie czas reklamy w TV które osiągneły poziom zera albo i mniej.Na wszystkich kanałach DVB-T. Ale nie archiwzacje bo za to także się płaci.

 

 

A jak potrzeba już to co powiesz panie profesjonalisto za dwa dni powtórzą. Jak to z każdą usługą porzeba zrobić na wczoraj. Nie dasz rady - to wypadasz z rynku. 

To sobie nagram jest cała masa kanałów klubowych dzieki którym możemy obejżeć mecze w czasach jak niektórych nie było nawet na TVP SPORT były pokazywane mistrzostwa 1964 czy na kanale NBA TV finały z 1992.ITD>

 

 

Dorośnij system bez wsparcia nie ma żadnej wartości. Linux wbrew pozorom ma wsparcie (nawet nie wiesz że ma). Poważne projekty ZAWSZE mają wsparcie - inaczej neimają szans na to by ktoś poważnie je wykorzystywał. Jakieś amatorskie samoróby zazwyczaj nie mają wsparcia .
Albo amatorszczyzna albo profesjonalizm. Kupujesz coś co ma działać nie będziesz zmarnował kasy na to by domyśłać się dlaczego coś mnie działa. Za takie podejście do pracy , za zaproowanie takiego "produktu' to kop w żyć.

 

Linux zawsze będzie lepszy od W7 w8 itd we wszystkim jednak nie będzie miał takie potęgi jak Win7 i dalej używać go będą ci którym jest łatwiej za oceanem bardziej wola MACoSa

Jednak we wszelakiem komunikacje p2p z różnymi protokołami to niezawodność + szybkość instalacji Pamietam pierwsze lata z redhatem że jak go zawiesisz to odpalasz kolejną a WIn to tylko reset główny.

 

SIlverlight i flash już odchodzą w niepamięć.... Ale wróćmy do Silverlight to do tego celu kupujesz tuner sat by nie korzystać w ogłe z sat? Przecież to chore

 

Silverlight to tylko wtyczka jak się korzysta z www i oglądania seriale vod na www na sat jest plugin niestety tutaj więcej nie moge powiedzieć regulamin forum.Dodam że chodzi wszystko TVN player wp tv IPLA TVP Vod to sie wytnie itd itd nie będę wklejał okna jak to wszystko wygląda oraz trzeba od czasu do czasu aktualizować ale działa można także pobierać i nagrywać bezpłatnie.

 

 

 

Co ma PLN EUR USD do zacofania? Jakaś kwota dla przykładu. Nic tu do zacofania. Zacofaniem prędzej to jest trwanie przy płatnej TV sat / kablówce.
Jak bardzo ktoś to potrzebuje to sobie kupi taki interface a najlepszym miejscem instalacji jest jednak router. Bo on zazwyczaj działa w domu non-stop.

Inny rynek inne zarobki nasze NC+ dla każdego kto zarabia w Euro to 1 dzień pracy a taki Francuski Canalsat to tylko ~400zł o ile nie więcej jeśli podliczymy wszystkie kanały nawet dodatkowo płatne poza PPV.

Zaden stream tv nie zastąpi wydarzeń na żywo HD czy nawet Ultra HD pomijam osoby mieszkąjące na peryferiach bo te to nawet o 40mbit mogą zapomnieć .

 

 

Na koniec dodam że dreambox 820HD to kontynuacja Dm800/SE itd 2 czytniki kart czyli o 1 więcej sieciówka 1gbit największy plus w przeciwieństwie do inny to SD card no tu plus wielki oraz HDMI out niby też

Jednak zapodali taką cene jaką na start miał ten pierwszy czyli to wtedy było jakieś 1900zł niczego się nie nauczyli jeśli chodzi o ceny.

 

To by było na tyle jak widać to co ja lubie ty nie lubisz i odwrotnie Jedni wola Iphony drudzy Samsungi Ty wolisz HDD talerzowy inni SSD Nie lubisz OLEDów ale przydzie czas że będa tylko takie. Rynek decyduje nie my za nich.

Najwiekszy fail 2014 wycofanie PLAZM i obecne NC+

 

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Kolejny dowód zacofania przecież każdy ma inny rozmiar pokoju w który ma zestaw rozstawiony . Tuba bass reflex jest do samochodów.

Raczej dowód Twojej ignorancji. No ale czego spie spodziewać po fanie umcyka.

 

kupują nawet 10 calowe ramki by było jeszcze wiecęj widać ale zapewne i takie osoby nazwiesz brainless watchers. Jednemu się podoba proste :)

Bo takimi właśnie są. Tak samo jak fani facebooka, sweetfotek i wyżygiwania się na cały świat ile to na sedesie dziś siedziałem.

W latach 70-tych byli jeszcze tacy co musieli "wałek" na ścianie położyć. Pomalowane ma być ze "smakiem".

 

Jednak i tak źrodło to płytka inaczej byś tego nie dostał a w sklepach wypożyczalniach danych pozycji nie kupisz w innej postaci. Gdzieś czytałem nawet że właściciele konsol w 80% wola nośnik płytki bo nie zrobisz sobie kopii włsnej online przecież.

Taki światowy jesteś a nie wiesz że za wielką kałuża to wydaje się albumy audio jako pliki do pobrania (format lossless). Rezygnuje się coraz częściej z tłoczenia płyt. Z czegoś to wynika. Widać już znikomy odsetek nie może się obejść bez płyt. Obudź się, Apple już kilka lat temu wykończyło wytwórnie płytowe, które nie potrafiły się dostosować do nowej rzeczywistości. Kupuję tylko konkretne nagrania a nie cały album. Pobieram legalnie plik zamiast płyty.

 

Jasne i on też słucha tego co mój i jakbym tutaj wymienił liste to ten pilot nic nie znajdzie we Flacu bo mp3 nas nieinteresza.

Zacznij używac dokładniej google. formaty lossless są podstawą dla wydawania muzyki jak web-reelase - FLAC, APE, WV ....

Nawet pirackie torrenty dą w formie FLAC, APE plus plik CUE. MP3 to dla przygłuchych fanów brzęczyków we smartfonach.

 

Czyli że youtube to amatorzy i nie korzystają z niczego.Z tego postu tak wynika i że wszystko sie robi samo. Po to jest archiwzowanie by potem taki netflix mógł z takiego materiały korzystać . Alternatywy 4 Kariera Dyzmy właśnie z takich archiwum powstało.

[/qute]

Taaaa Netflix sie bawi sie z amatorskimi nagraniami publikowanymi na YT. No to pojechałeś. :mrgreen: a to o Alternatywy 4 to jużnawet nie będę komentował . :shock:

 

To sobie nagram D>

Nie zrozumiałeś pytanie. Potrzebne już a nie za kilak dni. Tym sie różni profesjonalne podejście do amatorszyzny.

 

Linux zawsze będzie lepszy od W7 w8 itd we wszystkim jednak nie będzie miał takie potęgi jak Win7 i dalej używać go będą ci którym jest łatwiej za oceanem bardziej wola MACoSa

Widać żę wiedze o systemach operacyjnych masz z tzw forów.... Linux ma b. wiele wad, zaś OSX z powodu swoje durnej dogmatycznej hermetycznosći w zasadzie sam sie eliminuje z większości profeshonalnych zastosowań

 

Silverlight to tylko wtyczka jak się korzysta z www i oglądania seriale vod na www

Tez widać wiedza z dziwnych źrodeł.

 

Zaden stream tv nie zastąpi wydarzeń na żywo HD czy nawet Ultra HD pomijam osoby mieszkąjące na peryferiach bo te to nawet o 40mbit mogą zapomnieć .

No popatrz w moim mieście synoninem patologii, biedy i beznadziei już jakiś czas temu mieszkajać na dalekich peryferiach może zmieć pełną oferte NC+ bez posiadania anteny sat. Kablówki już dawno wyszły poza blokowiska. A 40Mbit to tam na tych przedmieściach to by potencjalni klineci smiechem zabili jakby im takie max oferowano w kabłowce TV/Internet/Telefon. Była taki ( i jest nadal) projekt unijny dot szerokopasmowego internetu na terenach słabozurbanizowanych.

 

Na koniec dodam że dreambox 820HD to kontynuacja Dm800/SE itd

Ależ oczywiście. 82o i 7080 są jedynie reakcja na brak dostępności już starszych procesorów ARM. Tylko tyle.

Zaś trzeba tylko poczekać na H.265.

 

2 czytniki kart czyli o 1 więcej sieciówka 1gbit

Gigabit to tylko transceiver. Nawet znacznie szybsze procesory ARM montowane w tunerach, plauerach itd i tak są za wolne dla pełnego wykorzystania pasma 1Gbit. Relane jest co najwyżej 400 - 500 Mbit/s.

 

największy plus w przeciwieństwie do inny to SD card no tu plus wielki

No cóż zykły FLASH NAND nie za bardzo sie nadaje jako dysk systmeowy. To dobry krok.

 

oraz HDMI out niby też

W modelu 800SE był już. Jedynie pierwsze dreamy HD nie miały HDMI a DVI z racji oporu ze sprzedażą licencji na HDMI dla tunera z oprogramowaniem open-source. Wolano zachować otwartość kodu i olać HDMI niż sie z nimi droczyć i odwlekać debiut rynkowy modeli HD.

 

Jednak zapodali taką cene jaką na start miał ten pierwszy czyli to wtedy było jakieś 1900zł niczego się nie nauczyli jeśli chodzi o ceny.

Cena spadnie nie martw sie. Zawsze nowalijka schodzi z ceny po pewnym okresie gdi już przestaje być nowinką. To jest typowe żerowanie na onanistach sprzętowych.

 

Ty wolisz HDD talerzowy inni SSD
Na razie cena decyduje o wyborze.

 

Nie lubisz OLEDów ale przydzie czas że będa tylko takie. Rynek decyduje nie my za nich.

Najwiekszy fail 2014 wycofanie PLAZM

Bo obecne OLE mają już trwałość taką jak plazma i oferują już dynamikę odtwarzania barw i jasności jak plazma. Po co tracić kilkaset watów na zapalnie milionów nenówek ale elektroluminescencje mozna inaczej wywołać.

Małe wyświetlacze OLED nadal sie borykają z niską trwałością ekranu. OLED się wypala tak samo jak luminofor w kineskopach czy plaźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...