Skocz do zawartości
SzYcHa_2012

Sumowanie, łączenie anten naziemnych

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wzmacniacza nie odbiera, muszę jeszcze spróbować MUX-8 z Przysuchy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przysucha wydaje się mieć lepsze -  niż Św. Krzyż - pokrycie dla Stąporkowa.

Jaka to antena VHF, jaka zwrotnica, jakie wzmacniacze i jaki zasilacz? Może nie wyrabia prądowo?

Edytowane przez K63

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwrotnica Telmor ZWR 210 DC + rozdzielacz z zasilaczem:

3069422500_1311191756.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie wzmacniacze jeszcze powiedz. Zasilacz według informacji ma max. 100mA, więc stawiam, jak mój przedmówca, na przeciążenie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam teraz możliwości sprawdzenia tych wzmacniaczy. Mam jeszcze drugi zasilacz - taki z wtyczką antenową, można go dołożyć jakoś do tego układu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak odłączysz antenę UHF, to VHF odbiera bez problemu? Jeśli tak, to na przewód antenowy z anteny VHF lub UHF zakładasz ten dodatkowy zasilacz. Robisz sobie na krótkim przewodzie przejście z wtyku na F, które podłączysz do odpowiedniego wejścia zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zdejmę zworkę z UHF to VHF odbiera bez problemu ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jarek 48 -dobrze by było znać Twoją lokalizacje. Antenę dobiera się do warunków odbioru. Podłącz zasilacz przed zwrotnicą i zobacz co się będzie robić. Obstawiam, że jest za mocne wzmocnienie z anteny TELMOR. Kowallo- niekoniecznie zasilacz za słaby( ale tego wykluczyć nie można). Pytanko, co to za zwrotnica jakaś markowa, czy jakiś chiński szajs za 10 zł? Jakie masz anteny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, przepraszam. Moje przeoczenie. Zwrotnice znamy, ale nie znamy jakie to są anteny (pisanie, że to są anteny UHF, VHF to niewiele mówi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym nieco zmodyfikować moją instalację antenową. Obecnie mam antenę odbierającą kanały 21-69 zapewnia mi ona odbiór MUX I, II, III.

Chce dołożyć drugą antenę o tych samych parametrach odbioru (czytałem, że najlepiej sumować z dwóch identycznych anten) kanały, które chce odebrać są bardzo zbliżone do tego co mam teraz.

Przykładowo

Antena A odbiera: 41,49,55

Antena B odbiera: 37,48,54

Antena B najprawdopodobniej będzie potrzebowała wzmacniacza.

Anteny będą odsunięte od siebie o ok. 90*

Czy to ma prawo zadziałać, czym i jak to sumować? Czy anteny będą się wzajemnie zakłócać? Czy zwrotnica ZA-112Ms będzie odpowiednia?

Dodatkowo wówczas mogę dokupić trzecią antenę dla MUX VIII

Koncepcja druga do obecnej anteny dokładam wzmacniacz i obracam ją. Odbiera ona wtedy kanały, które ma odbierać antena B (37,48,54) dokładam drugą antenę ale odbierającą kanały 5-60 (MUX I, II, III, VIII z jednej anteny) i sumuje te dwie. Czy istnieje zwrotnica, która to połączy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ano proszę cię bardzo, jeśli chodzi o zwrotnice 2x UHF I 1x VHF. :)

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć Antenę Combo na polskie kanały (mux 1,2,8 ) oraz zwykłą kierunkową na niemieckie kanały?

Jakiego urządzenia (sumatora, zwrotnicy) użyć, żeby to wszystko chodziło i sygnał był na trzech telewizorach. Teraz mam antenę kierunkową (z symetryzatorem) i zwykły splitter na 3 telewizory? Dotychczasowej anteny chcę użyć do odbioru niemieckich programów i dokupić antenę combo na polskie.

Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez m_a_rek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi