Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie - wychodzi taniej. Ale zeby przezyc :-), musze miec dostep do ligi angielskiej (Canal +) . Czyli w efekcie musze zostawic Toye Cyfrowa w minimalnej konfiguracji ale z Canal+ oraz zalozyc n-ke... Chociaz canal+ bez HD to tez juz nie bedzie to samo :-( . I tak zle i tak niedobrze... Same straty :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myśle o przejściu na N.

Prosta sprawa:

abonament toya (analog) 49 zl

abonament cyfrowy - 15 zl

dekoder hd - 15 zl

discovery hd - 5 zl

pakiet sport (eurosport hd + polsat sport hd + reszta) - tu dokladnie nie pamietam ok ok 10 zl

lącznie toya hd : 94 zl !!!!!!!

 

teraz N - 5 pakietów tematycznych za 16 zl + 1 pakiet gratis

Łącznie N: 80 zl :) - mam wiecej kanalów hd o 6 !!!!!!

 

Tak wiec chyba pozegnam sie s toya tv :) maja gleboko w du... ich zje....... dekoder hd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobie, ale musze doczekac do konca umowy czyli do grudnia. Pewnie w grudniu beda nowe promocje swiateczne w "n"-ce, a watpie, zeby Toya czymkolwiek wowczas mnie zaskoczyla... (Chyba ze drastycznie obniza ceny, w co raczej nikt nie wierzy).

Musieliby dodac "Wojna i Pokoj", "SciFi", "CartoonNetwork", "AnimalPlanetHD", "PolsatFutbol", "TVP HD" - chyba za duze mam potrzeby jak na Toye...

No i ten denny, niedopracowany dekoder HD za 15 zl miesiecznie! Pewnie jak wejda nagrywarki to beda jeszcze drozsze! I jeszcze bardziej niedorobione...

Jesli rzeczywiscie okaze sie, iz jest jakas fikcyjna karencja na Canal +, to nic mnie juz nie powstrzyma... :/

A tak na marginesie, to dlaczego w Toyi AXN-y (SciFi i Crime) sa w jakims dziwnym pakiecie a w innych kablowkach i platformach cyfrowych sa osobno?!? :crazy:

ps.

ja place 142 zl miesiecznie za nasza kochana Toy'e;

tylko za to co w opisie ponizej (a w efekcie sam nie wiem za co i po co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy będzie można te nowości zobaczyć na naszych dekoderach ? Na razie nie zanotowałem żadnych zmian na liście kanałów mimo ich ponownego zainstalowania więc te 26 października jest trochę chyba naciągany :> . Nie mniej 15 kanałów HD to jest miazga dlatego tym razem Toyi należą się zasłużone :brawo:

 

Z drugiej strony coś czuje,że nieźle przyjdzie za to zapłacić - pakiety , pakiety i jeszcze raz pakiety a w cyfrowej plus gratisowo będzie pewnie tylko FTV HD :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zrobiłem instalację kanałów i rzeczywiście wykrył nowości. niesamowite, że toya zafundowała taką niespodziankę. szkoda tylko, że znowu nie ma cartoon network - wszyscy mają, tylko nie my... :(

swoją drogą naprawdę jestem zdziwiony, bo poza eurosportem2hd cała reszta jest w pakiecie cyfrowa plus :) poza tym wyrzucili rush hd /poprzednio voom hd/, o czym nie wspomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z ta opinia na temat "haraczu" za dekoder...

A'propos: jest tam cos takiego jak Konfiguracja Odbiornika -> Konfiguracja TV -> HDMI Component -> 1080i - zalecany dla HD.

A wracajac do nowosci - wyszedlem juz z euforii i zachwytu, i nadal brakuje mi jednak i tesknie za "TVP HD", "Wojna i Pokoj", "SciFi", "Polsat Futbol", "CartoonNetwork" - tylko tyle mi do szczescia potrzeba... I nadal nie rozumiem dlaczego AXN-y sa nierozerwalnie przywiazane do HBO Maxpacka ?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym się podniecać, skoro i tak jest bardzo drogo.

Ten "haracz" za dekoder hd to całkowita paranoja jest ( w szczególności ze 50% funkcji wogóle nie działa, a reszta działa, albo i nie działa).

O modułach CAM to w toyi nigdy nie słyszeli, więc jak masz telewizor z dekoderem dvb-c to i tak musisz bulić za dekoder.

 

No i te 142 programy WOW - i tak nei ma np. cartoonnetwork, czy tvp1HD.

 

Zal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później i tak tego typu działania będą musieli podjąć aby telewizję cyfrową wprowadzić do zdecydowanej większości swoich abonentów choćby też ze względu na ogólnokrajowy projekt telewizji cyfrowej w Polsce i wyłącznie analogu w roku 2012 czy 2013 .Proces ten przyspieszyliby znacznie poprzez właśnie zmiany cenowe w wyniku , których korzystanie wyłącznie z analogu stałoby się zupełnie nieopłacalne w porównaniu do oferty toya cyfrowej . Gdyby odpowiednio to przygotować to myślę , że w ciągu kilku miesięcy analog jako taki stałby się po prostu zbędny .

Przykładowo (nie znam dokładnie wszystkich obecnych cen , kalkulacji i wyliczeń ):

Abonenci toya cyforwa z dekoderem hd - płacą to co teraz płacą ale koszt analogu = zero , drugi dekoder hd w domu - opłata stała = 15 zł miesięcznie , drugi dekoder ale sd = 5 zł miesięcznie.Jest też haczyk - posiadacze dekodera hd po zmniejszeniu ceny za analog do 0 zł , muszą wykupić pakiet cyfrowa plus poprzez zapis w regulaminie - masz hd = masz toya cyfrowa plus.

Abonenci toya cyfrowa sd - płacą to co płacą ale opłata za analog np. 40-30 % ceny obecnej + drugi dekoder sd w domu = opłata miesięczna 5 zł .Dodatkowo wprowadzić coś w rodzaju cyfrowy pakiet socjalny sd za np. 5 zł dla abonentów płacących za dotychczasowy pakiet socjalny .

Takie rozróżnienie wprowadza pewien ład i przejrzystość .

Abonenci analog - cena bez zmian tak aby analog stał się zupełnie nieopłacalny a tym samym wymusić przejście na toya cyfrowa , dodatkowo wszystko to poparte promocją w stylu umowa na 12 miesięcy - 3 miesiące gratis itd.

 

W innym wypadku przy stosowaniu opłat za analog itd. dalej będzie się to wszystko przedłużało , odbiorców hd będzie się liczyć w setkach zamiast w grubych tysiącach aż ,któregoś dnia ktoś w Toyi obudzi się z przysłowiową ręką w nocniku bo platformy cyfrowe cały czas mocno prą do przodu a tam za 50 zł wydane tu na bzdurny w przypadku posiadania dekodera hd analog można wykupić kilka ciekawych pakietów .

Panowie i Panie z Toya - złote dla was czasy lat 90-tych dawno już się skończyły , dziś abonent potrafi doskonale liczyć , zna ofertę konkurencji oraz swoje prawa a tym samym zwykłe wciskanie kitu w stylu "ciemny lud to i tak kupi" po prostu już nie wystarczy więc albo staniecie się nowoczesną cyfrową telewizją kablową z bardzo dobrze przygotowaną i ciekawą ofertą co odbije się z korzyścią dla Was albo też dalej będziecie bawić się w różne regulaminowe kruczki i tanie zagrywki na krótką metę , które zaprowadzą Was prędzej czy później w ślepą uliczkę . Pierwszy krok w dobrą stronę to nie 300 kanałów w ofercie ale zrobienie wreszcie czegoś z opłatą za analog !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasieg TOY'i nie jest zbyt duzy - Lodz, Myslowice, Przemysl, Kutno i doszedl jeszcze Piotrkow... Czy jest ktos w tych miastach, kto placi 25 zl za telewizje? U nas w Myslowicach cena normalna (czyli zdecydowanie za wysoka) - lecz Toya tutaj to monopolista! A moze to nie chodzi o tv ale o internet lub telefon ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze w związku z promocja w "n" "(48 zł za wszystkie pakiety tematyczne), ktoś w tej toyi pomyśli ze jak tak dalej będą mieli wysokie ceny to abonenci beda odchodzić.

 

Tak więc wszystkich ewentualnych abonentów telewizji toya zapraszam do zapoznania sie z o wiele lepszą oferta platform cyfrowych (polecam również wszystkim którym kończy sie umowa w tvk toya).

 

 

ps. arturro - tez o tym słyszalem, ze przegrali proces, ale jakie sa/beda konsekwencje to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasieg TOY'i nie jest zbyt duzy - Lodz, Myslowice, Przemysl, Kutno i doszedl jeszcze Piotrkow... Czy jest ktos w tych miastach, kto placi 25 zl za telewizje? U nas w Myslowicach cena normalna (czyli zdecydowanie za wysoka) - lecz Toya tutaj to monopolista! A moze to nie chodzi o tv ale o internet lub telefon ?!?
Dziwne ze na stronie TOYA zniknely ceny pakietow analogowych , pakiet cyfrowy jest dostepny wraz z analogowym oprocz socjalnego, w Łodzi pakietow analogowych jest 3 tj.sosjalny , mini , i podstawowy a wiec ? ile kosztuje pakiet mini + TV cyfrowa ? dlaczego poznikaly ceny abonamentowe w poszczegolnych miastach ze strony internetowej ? moze jakis kolega z Łodzi poda nam ceny ? Dlaczego KUTNO , PRZEMYSL, MYSLOWICE maja tylko 2 pakiety analogowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...