Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

... Jednak stwierdził że pewnie sytuację rozwiąże dopiero puszczenie następnych dekoderów z HDMI :-) podobno już wybierają dostawcę puszek :-) ale i tak czekam na odp w sprawie tego podwajania - nie dam się zbyć tak łatwo :P

 

O i na taką wiadomość oczekiwałem , mam nadzieje, że sprawa nabierze odpowiedniego przyspieszenia i jeszcze przed świętami zainteresowani tematem będą mogli cieszyć oczy oglądaniem choćby NG HD :P

Co do firmy to lepiej aby jednak nie przecierali nieznanych szlaków tylko poszli drogą N i Multimedii czyli jak dekodery HD to najlepiej te sprawdzone już z firmy ADB :wink:

Aha piszemy spec/majseter/dekoder itd. Toyi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Toya cyfrowa w Mysłowicach ma być podobno na jesień...

 

Już jest :D

Dziś Pan z Toya odwiedził mnie rano ze świeżutkim deokderem. Miałem tylko chwilke żeby sie nacieszyć nowym nabytkiem, bo trzeba było iść do pracy.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, obraz o wiele lepszy od analogowego, szkoda tylko że do oryginalnej ściezki dzwiekowej nie wyświetlają napisów :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia formatu 16:9 w Toya cyfrowa.

Dzwoniac do BOA dowiedzialem sie, ze wszystkie kanaly nadawane sa w tym formacie :shock: w co nie chce mi sie wierzyc.

 

Poza tym zastanawia mnie jaka jest roznica miedzy sygnalem analogowym a cyfrowym w przypadku ogladania na sporym lcd. Niektorzy pisali, ze jest lepiej a niektorzy ze gorzej... :roll: Osobiscie bylem u znajomego i jakiejs drastycznej roznicy nie widzialem na LCD 32".

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się że pani do której dzwoniłeś się nie zna, pech ;p

 

Jedynymi stacjami w Polsce nadającym prawdziwe 16:9 (bo żeby w było 16:9 to sam kanał musi go nadawać) to:

 

Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat 2

 

Ostatnia stacja nadaje kanał bez flagi 16:9 i trzeba ręcznie ustawiać telewizor, dodatkowo u nich nie wszytko co mają w 16:9 puszczają w prawdziwym 16:9 ;p "Tylko Miłość" puszczają w 16:9 np.

 

Z zagranicznych które mam to RTL czasami puszcza 16:9 (w tym CIA:Maiami) i niektóre transmisje sportowe na SAT.1 są w 16:9.

 

I co najważniejsze pamiętaj by dekoder ustawić 16:9 bo inaczej będzie ci generował letterboxa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PS i PSE nadaje z flagą to na analogu też mi działał 16:9, ale zauważyłem że tak naprawdę kanał był nadawany w mocnym letterboxie i mój telewizor to wykrywał rozciągną obraz, oczywiście jakość gorsza niż na cyfrówce.

Analog nie ma co porównywać do cyfrówki ;] pamiętaj że cyfrówka nie zna czegoś takiego jak szum obrazu :P a za jakość odpowiadają kanały, bo kablówki retransmitują sygnał prosto z satelity bez żadnej zmiany i jedyne co zmieniają to system kodowania CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia formatu 16:9 w Toya cyfrowa.

Dzwoniac do BOA dowiedzialem sie, ze wszystkie kanaly nadawane sa w tym formacie :shock: w co nie chce mi sie wierzyc.

 

Poza tym zastanawia mnie jaka jest roznica miedzy sygnalem analogowym a cyfrowym w przypadku ogladania na sporym lcd. Niektorzy pisali, ze jest lepiej a niektorzy ze gorzej... :roll: Osobiscie bylem u znajomego i jakiejs drastycznej roznicy nie widzialem na LCD 32".

 

pozdrawiam,

 

powiem szczerze - przy 37 calowej plazmie zrezygnowalem z ogladania toyi przez cyfrę - obraz jest rozmazany - oczy mecza się - duzo lepiej na zwyklym kablu ale tu znowu mam jakies zaklocenie spowodowane podobno różnicą w potencjale na kablu anteny i w bloku - tak czy siak do du...y :( na 21 calowym tv kineskopowym bylem cyfra zachwycony ale teraz zmieniam prawdopodobnie na n-kę

 

apropo ustawienia 16:9 w dekoderze - nic ale kompletnie nic to nie zmienia w odbiorze na tv - moim zdaniem pic na wodę ale może się mylę

 

pozdr.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem 16:9 nie będzie dopóki stacja nie puści 16:9. Ustawienie w dekoderze decyduje tylko o tym że jak pojawi się obraz 16:9, to czy ma być letterbox czy ma puścić prawdziwe 16:9 ;p bo telewizory 4:3 by obcinały.

Zamazanie na lcd to normalka ;p Tak jest z kanałami SD cyfrowo, już widziałem raz AXN SciFi na dużym LCD, to wiem o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem 16:9 nie będzie dopóki stacja nie puści 16:9. Ustawienie w dekoderze decyduje tylko o tym że jak pojawi się obraz 16:9, to czy ma być letterbox czy ma puścić prawdziwe 16:9 ;p bo telewizory 4:3 by obcinały.

Zamazanie na lcd to normalka ;p Tak jest z kanałami SD cyfrowo, już widziałem raz AXN SciFi na dużym LCD, to wiem o co ci chodzi.

 

z 16:9 faktycznie pewnie masz rację

co do rozmazania to nie tyle jest to wina samych lcd czy plazm ale oprogramowania dekodera toyi - kuriozalne jest to że na duzym telewizorze wole oglądać tv z kablowki bo obraz jest ostrzejszy niz z cyfy :-/ coż problem zgłoszony do techników TOYi juz od m-ca ale nie spodziewałbym się rewelacji w temacie ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem to AXN SciFi widzałem w N :P A tam uber dekodery ADB.

Mówisz że zamazanie :> możliwe że to wina tego że po kablu leci CVBS a nie RGB ;p jak u mnie w dekoderze przełączam na CVBS to zamazanie nawet widać na kineskopie. Poszukaj trybu AV, i sprawdź czy twój kabel na pewno ma dociągnięte końcówki RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze - przy 37 calowej plazmie zrezygnowalem z ogladania toyi przez cyfrę - obraz jest rozmazany - oczy mecza się - duzo lepiej na zwyklym kablu ale tu znowu mam jakies zaklocenie spowodowane podobno różnicą w potencjale na kablu anteny i w bloku - tak czy siak do du...y :( na 21 calowym tv kineskopowym bylem cyfra zachwycony ale teraz zmieniam prawdopodobnie na n-kę

 

apropo ustawienia 16:9 w dekoderze - nic ale kompletnie nic to nie zmienia w odbiorze na tv - moim zdaniem pic na wodę ale może się mylę

 

pozdr.

Andrzej

 

Dziwne , mam takich samych rozmiarów tv i z toyi cyfrowej jestem naprawdę zadowolony a każde przełączenie na analog jeszcze bardziej uświadczyło mnie w tym przekonaniu , dlatego zwykły kabel antenowy po prostu wypiąłem z tv aby nikt nie popełniał więcej tej zbrodni na moich oczach :P .

Co mogą doradzić w tej sytuacji :

 

1. Przede wszystkim zakupić dobry kabel scart np. firmy vivanco za te 50-60 zł bo poprawa po wymianie jest naprawdę widoczna o czym naocznie się u siebie przekonałem .

Kabel toyowski schować głęboko w szafie aby nikt go czasem nie odnalazł i nie próbował podłączyć ...

2. Wyłączyć w ustawieniach tv przy oglądaniu cyfry wszelkie reduktory szumów , poprawiacze itd. W przypadku sygnału cyfrowego powodują one tylko dodatkowe smużenie czy właśnie rozmazanie obrazu !!!

3. Nie oglądać kanałów jakościowo najgorszych jak tvp3 :P

 

@Shadowriver

W dekoderze toyi domyślnie jest ustawione RGB i raczej tylko amatorzy wrażeń i dociekliwy gmerali w tych ustawieniach - ja różnicy większej u siebie nie zaobserwowałem , dlatego też zostało RGB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż:

 

- mam włączone rgb - grzebałem trochę w menu ;-)

- mam kabel nie toyi (ten faktycznie schowalem do szafy) ale lepsiejszy grubszy i porządnie ekranowany, pełne rgb

- podwojenie lini w cyfrowej toi widac bez wzgledu na cyfrowe bajery w tv (notabene mam panasonica ph37pv70 - nie ma za dużo bajerów)

- był u mnie technik z toyi i niestety potwierdzil ze to jest wina dekodera

 

CCC - popatrz na znaczki logo stacji lub trójkąciki okreslające dopuszczalny wiek oglądającego. pod spodem zobaczycz cien obnizony 3-4 linie. dobrze widac to np na logo tvp - widac pod oryginalnym prostokątem linię drugą. te podwojenie powoduje rozmazanie calego obrazu . mozesz tez zobaczyc na logo tvn - pod kolkiem zobaczysz druga kreskę jakby cień. Jeżeli nic takiego nie masz (o szczęśliwy :-) ) to napisz gdzie korzystasz z toyi, jaką wersje oprogramowania dekodera masz? będę dźwięczny bo w przyszłym tygodniu idem trochę powalczyć z toyą i ich cyfrą.

 

Pozdr.

Andrzej

Toya cyfrowa w Mysłowicach ma być podobno na jesień...

 

Już jest :D

Dziś Pan z Toya odwiedził mnie rano ze świeżutkim deokderem. Miałem tylko chwilke żeby sie nacieszyć nowym nabytkiem, bo trzeba było iść do pracy.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, obraz o wiele lepszy od analogowego, szkoda tylko że do oryginalnej ściezki dzwiekowej nie wyświetlają napisów :cry:

adik jak możesz napisz czy u Ciebie też widac problem podwojenia lini. będę dźwięczny :-)

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kabla nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie efektu rozmazania obrazu - wypróbowałem kilka (używam kabel scart Tech+Link'a za 120 zeta). "Zkaszaniony" obraz wychodzi już z dekodera Toya niezależnie czy poprzez scart czy modulator RF. Rozmazanie spowodowane jest lekkim przesunięcim poziomych lini obrazu z różnym nasileniem na poszczególnych kanałach - stąd moje podejrzenie że "skopany" sygnał wpuszczony jest w kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CCC - popatrz na znaczki logo stacji lub trójkąciki okreslające dopuszczalny wiek oglądającego. pod spodem zobaczycz cien obnizony 3-4 linie. dobrze widac to np na logo tvp - widac pod oryginalnym prostokątem linię drugą. te podwojenie powoduje rozmazanie calego obrazu . mozesz tez zobaczyc na logo tvn - pod kolkiem zobaczysz druga kreskę jakby cień. Jeżeli nic takiego nie masz (o szczęśliwy :-) ) to napisz gdzie korzystasz z toyi, jaką wersje oprogramowania dekodera masz? będę dźwięczny bo w przyszłym tygodniu idem trochę powalczyć z toyą i ich cyfrą.

 

Pozdr.

Andrzej

 

Nie no , tą sprawę to ja doskonale znam i sam się z technikami już 2-krotnie kontaktowałem , jednak na obecny czas wiele z tym zrobić się nie da i raczej trzeba czekać na wypuszczenie nowych dekoderów ale już tych HD , które ponoć już niebawem ...

W twoim przypadku myślałem , że chodzi o jakieś fatalne rozmazania, rozmycia na wszystkich kanałach powodujące ogólny brak ostrości niczym na tym fatalnym tvp3 .Wierz mi jednak , że do tego da się jakoś przyzwyczaić a co więcej nawet z czasem zapomnieć (wystarczy klapnąć dalej niż te 2 metry od tv ) , poza tym tak naprawdę obraz na kanałach najczęściej oglądanych jak tvn24 , pakiet c+, tvn , polsat jest zadawalający a w moim przypadku zdecydowanie lepszy niż analog , którego poprzez całą masę zakłóceń na lcd zwyczajnie oglądać się nie dało.

Było słabo , jest lepiej więc za trochę musi być jeszcze lepiej jeśli o jakość chodzi bo to nie nasza wina , że apetyt rośnie w miarę jedzenia i wymagamy coraz więcej

Jak osiągniesz jakiś postęp w tej sprawie "znaczków" daj koniecznie znać z opisem krok po kroku :P

pozdro

CCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że kanały są nadawane w 2 różnych rozdzielczościach 544x576 lub 720x576 co ma wpływ na jakość obrazu, dlatego na jednym jest tak a na drugim jest tak ;p

 

@andrewek istnieje coś w dekoderze co różni obraz menu od telewizyjnego... ten drugi przechodzi przez dekoder MPEG2 który wpływa na obraz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

promocja na kanały premium jest cały czas aktualna , wystarzy sprawdzić u źródła a tam znajdziemy :

TOYAcyfrowa TV - jesień 2007

 

W promocji:

Cena aktywacji: 2,45 zł netto

Abonament przez pierwszy miesiąc 0.99 PLN brutto*

WSZYSTKIE programy Premium GRATIS 30 dni

 

Podpisanie umowy u klienta 0,- PLN (20 zł)

 

i jeszcze

 

1172698042wszystkie_okna_head.gif.gif

 

Każdy nowy Abonent telewizji cyfrowej TOYA, przez pierwsze 30 dni ogląda wszystkie programy Pakietów Premium.

 

Abonenci, którzy zdecydowali się na Pakiet Cyfrowy Mini uzyskują dodatkowo dostęp do pełnej oferty Pakiety Cyfrowego Podstawowego.

 

Nie w promocji... po prostu.

 

Btw. ma ktoś jakieś świeże ploty na temat planowanych do wprowadzenia nowych kanałów lub też dekoderów pod HD ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...