Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pierwszy się dostaje na wynajem. Tylko, że wiesz na drugim nie będzie można oglądać cyfrówki i pakietów premium tylko analoga :? Nawet nie wiem czy do tego drugiego będzie sie dało coś podłączyć :roll:

Bo mnie bardziej chodzi o ten pakiet premium (CANAL+) że nie będzie można oglądać na drugim :?

 

a cena jest normalna ;p

Tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-e ;p

 

1. System kodowania DVB-CA musi być ten sam

2. Niektóre sieci kablowe zamawiają specjalne tunery które działają tylko dla danej sieci kablowej. Chodzi też tu o EPG który też możliwe że musi być przystosowany.

3. Jeżeli to tuner z MHP lub linuxem lepiej by to był ich bo mogą jakieś usługi dodawać ;p

 

Do montażu tunera nie potrzeba ludzi ^^ bo to tak łatwe jak instalacja magnetowidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie (chyba ;P)

Mamy telewizor nr 1 i telewizor nr 2. I tak: jeśli na telewizorze nr 1 jest podłączony dekoder, tuner i jest tam telewizja cyfrowa to czy można przejść z telewizji cyfrowej do telewizji analogowej na określony czas (telewizor nr 1) (np. pare godzin) żeby na telewizorze nr 2 oglądać telewizje cyfrową np. Canal+ Sport? Czy jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źle zrozumiałem ^^' tak tak dekoder mozesz przenosić z jednego do drugiego telewizora kiedy chcesz ;p ale ja mam dla ciebie oszczędnego pomysla ;] normalnie podzielisz AV na 2 telewizory i kupić bezprzewodowy przedłużacz IR ;] nie będziesz musiał się bawić w przenoszenie dekodera ;p

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=38 masz tu przedłużacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba bo mi chodziło to żeby nie przenosić tunera (bo i tak sie go chyba nie podłączy do mojego tv w pokoju :? ) A co ja mam zrobić z tym przedłużaczem? :idea: Nawet nie wiem jak to działa...

Aha i jeszcze jedno... czy da się zrobić tak żeby nie przenosić tunera z dużego pokoju do małego jeśli sie chce an chwile włączyć telewizje cyfrową w małym pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo i tak sie go chyba nie podłączy do mojego tv w pokoju :? )

 

Nie ma wejścia video? ;p to modulator w ruch :>

Przedłużacz pilota działa tak :> składa się z dwóch części odbiornika IR i nadajnika IR. Odbiornik stawiasz koło telewizora bez dekodera (dekoder jest powiedzmy w dużym pokoju i pociągnięty kabel od nie do małego) stawiasz w tym samym kierunku w którym jest telewizor ustawiony, nadajnik postawiasz ustawiony w kierunku telewizora z dekoderem. I teraz tak gdy weźmiesz pilot od dekodera do małego pokoju i będziesz naciskać przyciski w pilocie, odbiornik IR odbierze sygnał z pilota i prześle je drogą radiową do nadajnika IR który wyemituje ten sam sygnał podczerwieni w kierunku dekodera i dekoder zareaguje i np. przełączy kanał ;p to pozwala ci do korzystania z dekodera na obydwu telewizorach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wejście video jest z przodu czy z tyłu? Nie wiem czy o to chodzi (proszę się nie śmiać nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie) kiedyś pod mój stary telewizor podłączałem stare video na kasety VHS ;P

EDIT:

Wejście video to jest te wejście, w które wkłada się antenę z kablówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem e-maila do TOYI z pytaniem czy jak telewizor nie ma AV to czy można do niego podłączyć odbiornik i odpowiedź:

tak można odbierać,Odbiornik telewizji cyfrowej umożliwia podłączenie każdego telewizora.Sygnał telewizji cyfrowej zostaje w Odbiorniku odkodowany i przetworzony, tak aby umożliwić jego odbiór w standardowym telewizorze.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem abonentem TOYI cyfrowej w Łodzi. Wcześniej korzystałem z małego TV 21 cali i jakość cyfrowej TOYI była dla mnie baaardzo dobra. Kilka dni temu kupiłem 37 '' plazmę i dostrzegłem mały feler cyfrowego obrazu :(

 

Ciężko to opisać ale najlepiej widać to na znaczkach TV w prawym górnym rogu albo po ikonkach w lewym górnym określająych max. wiek oglądających. Otóż widać jakgdyby 2 obrazy nałożone na siebie z lekkim przesunięciem w dół. Pod znaczkiem / nazwą TV lub pod znaczkiem z wiekem widać delikatniejszą kreskę - jakgdyby każda linia obrazu była powielona z przesunięciem w dół - z daleka wygląda to jakby znaczki TV było rozmazane - z bliska na plaźmie widać że po prostu zaraz pod znaczkiem jest jeszcze jedna linia - trochę bledsza kopia lini powyżej.

 

Testowałem różne proporcje obrazu w TV i nie zależy to od tego. Również zmieniałem kabel SCART - bez zmian. W obrazie puszczanym z innego źródła na ten TV (panasonic 37pv70p) np z komputera po S- VIDEO jest OK. Obraz nie jest rozmazany i nie widać tego przesunięcia.

 

Zwracam się z prośbą do posiadaczy większch TV (na małym 21'' sam tego nie widziałem) żeby zerknęli czy mają podobny problem. Czy jest to wina mojego dekodera czy może tak jest niestety nadawany sygnal przez te dekodery cyfrowej TOYi.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo na TV-LCD, na TV-kineskopowym tego nie było tak widać. Na 100% to wina sygnału wpuszczonego w kabel - testowałem już różne przewody i pożyczone dekodery. Podwajanie poziomych lini najlepiej widać na planszy kontrolej TVP-1,2,3 tak na 1/4 wysokości obrazu od góry. Na innych kanałach- zwłaszcza niemieckich- ta wada obrazu jakby mniej widoczna. Zgłaszałem problem do sewisu Toya, ale mnie zbyli. Ponoć ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać macie zbyt dobre telewizory, teraz zaczynają wychodzić "niedociągnięcia" w jakości sygnału dostarczanego przez kablówkę :lol:

 

No ale dane z satelity przechodzą nienaruszone (w teorii, bo jest coś takiego jak szum ;p) od satelity ;p są tylko przekodowywane na inny system. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo na TV-LCD, na TV-kineskopowym tego nie było tak widać. Na 100% to wina sygnału wpuszczonego w kabel - testowałem już różne przewody i pożyczone dekodery. Podwajanie poziomych lini najlepiej widać na planszy kontrolej TVP-1,2,3 tak na 1/4 wysokości obrazu od góry. Na innych kanałach- zwłaszcza niemieckich- ta wada obrazu jakby mniej widoczna. Zgłaszałem problem do sewisu Toya, ale mnie zbyli. Ponoć ten typ tak ma...

 

Mi facet z TOI (swoją drogą jak to się odmienia) ;) powiedział że możę tak być, ale przekaże uwagę informatykom i może coś zmienią. Jednak stwierdził że pewnie sytuację rozwiąże dopiero puszczenie następnych dekoderów z HDMI :-) podobno już wybierają dostawcę puszek :-) ale i tak czekam na odp w sprawie tego podwajania - nie dam się zbyć tak łatwo :P

 

Edycja pitter: TOI TOI to raczej inna branża niż telewizja kablowa :lol:

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...