Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie związane z dekoderem Toya HD ARC-1010YR. Teoretycznie na stronie TOYI oraz w instrukcji obsługi dekodera jest informacja, że dekoder ten ma funkcję nagrywania programów, nawet jest instrukcja jak nagrywać programy. Po podłączeniu do dekodera dysku zewnętrznego lub pendrive są one wykrywane i mogę przeglądać ich zawartość natomiast nie mogę wejść i opcje w celu sformatowania nośnika oraz nie mam opcji nagrywania ani z EPG ani z przycisku REC.

Dodam, że posiadam 2 takie dekodery i w obydwóch jest tak samo.

 

Więc moje pytanie brzmi czy ten dekoder ma funkcję nagrywania czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czy orientuje się ktoś czy przedłużając umowę można wyciągnąć coś więcej niż oferują na stronie? Chodzi o pakiet wygodny lub przejście na bogaty ale w niższej cenie niż na www? Na infolinii oferują to samo. Rok temu składając rezygnację nic więcej nie zaoferowali, niż przed jej złożeniem.

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania @zuchu. Dodam jeszcze jedno - czy można coś ugrać przy przejściu z analogowego podstawowego na wygodny? To co Toya oferuje jest niepoważne, bo nowy abonent pakiet wygodny otrzymuje za 34,90 PLN a ten, co przechodzi z analogu za to samo płaci 49,90 PLN.

Czy jeśli zrezygnuje się z usługi TV (ale przy zachowaniu usługi internetu) to w kablu jest cały czas dosył programów NTC czy wyłączają wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry mam pytanie. Mam telewizor LG, dekoder od Toya podłączony przewodem HDMI ( i marka telewizora i Toya są dla mnie nowością, wcześniej korzystałam z innych firm). Ostatnio chciałam nagrać jakiś program i wyświetlił się komunikat, że nie można rozpocząć nagrywania ponieważ sygnał jest nadawany przez HDMI. Czy jeśli zmieniłabym rodzaj podłączenia to problem zniknie? Czy też problemem jest, że Toya nadaje przez dekoder i podobno nie można karty włożyć bezpośrednio do telewizora ?  

Poza tym słyszałam, że przez to iż Toya korzysta z dekoderów nie można zrobić własnej kolejności ustawienia programów. Czy to prawda?  

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nagrywać programy w sieci Toya, najlepiej będzie skorzystanie z odbiornika PVR tego operatora. Karty są parowane więc jeśli chcesz włożyć ją do telewizora, musisz mieć moduł CI od Toya oraz telewizor musi obsługiwać standart DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję będę dzisiaj próbowała się zorientować, czy telewizor obsługuje ten standard. Jeśli tak to czeka mnie wyprawa do działu obsługi Toya. Rozumiem, że jak będę miała możliwość włożenia karty w ten moduł i podpięcia pod TV to wtedy również nie będzie problemu z ustawieniem programów we własnej kolejności (wgrania gotowej listy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim przypadku o dodatkowych funkcjach telewizora można zapomnieć?

Jeśli chodzi o ustawianie kanałów znalazłam tylko wybranie ulubionych i zaznaczenie ich (przez co rozumiem tworzy się nowa lista, ale bez zmiany kolejności, tylko pominięcie tych, które mnie nie interesują). Jeśli jednak piszecie, że można to zrobić w dekoderze to poszukam dzisiaj dokładniej.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, moje nerwy zostaną uratowane jak nie będę musiała "skakać" po niepotrzebnych kanałach, tylko w pierwszej kolejności będę miała ulubione, nie tracąc przy tym tych mniej lubianych   :) Dzisiaj biorę się za naukę :)

 

Niestety ustawianie kanałów wg. własnej listy jest bardzo rozczarowujące.  Nie można ustawić w wyżej wskazany sposób przykładowo TVP 1 HD na pierwszym miejscu pod przyciskiem numer jeden. Lista jest co prawda pewnym ułatwieniem, ale niestety nie tym czego oczekiwałam.

Toya odpisała, że nie mają modułów CI, czy jakieś inne rozwiązanie mojego problemu ?

Jeśli nic się nie znajdzie to niestety rozważam rozwiązanie umowy... Mam słaby wybór w swojej okolicy, ale niestety jestem Toyą bardzo rozczarowana...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stworzeniu listy, zaznaczyłam programy do ulubionych, pozmieniałam kolejność, TVP 1HD, TVP2 HD itd.. wg własnych życzeń. Po ponownym włączeniu oczywiście otwiera się z mojej listy i kolejność jest zachowana, ale gdy jestem przykładowo przy 20 pozycji i chcę wrócić na pierwszą na pilocie to nie wraca do TVP 1HD ponieważ podświetla się, że docelowo jest to numer 33. :/  Jedynie strzałkami mogę operować i wtedy wiadomo są tak jak ustawiłam. Dokładnie krok po kroku mogę opisać wieczorem, jak będę w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak. Po wejściu w menu mam swoje listy utworzone (Lista nr 1 i 2)

 f60cf92c729aa.jpg

 

Po wybraniu Listy nr 2 mam ułożone kanały według własnej kolejności:

2abd369671d9f.jpg

 

Wchodzę wtedy pilotem na tą listę i włączam np TVP 1 HD i wtedy mam tak:

70796d04ed5ac.jpg

 

I bez problemu pilotem mogę włączać np TVP1HD klawiszem nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łódzka sieć kablowa Toya przejęła jednego z krakowskich operatorów telekomunikacyjnych – wynika z naszych informacji. Ma to być spółka T-Mont, która do tej pory współpracowała z Toyą, oferując w swojej sieci jej usługi cyfrowej TV. W serwisach rekrutacyjnych widać już ogłoszenie o naborze przez Toyę sprzedawców i pracowników obsługi klienta na terenie Krakowa.

http://www.telko.in/toya-wchodzi-do-krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...