Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

"net do dekodera idzie po koncentryku , z jakimiś dziwnymi rozgałęzieniami tuż przy wejściu do dekodera. Na szczęście nie ma konieczności montowania żadnych dodatkowych modemów itd , jedynie konieczna będzie mała modyfikacja instalacji toyowskiej u każdego z nas w domu. Poza tym dekoder nie ma np. możliwości przyłączenia po wifi czy też podłączenia zewnętrznego dysku twardego z własnymi treściami."

 

Mam rozumieć, że modem, przez który mam teraz internet - zostanie zabrany z chwilą wymiany na HD T3G lub HD PVR na dodatek bez możliwości podłączenia swojego rutera wifi? Można jaśniej coś w tym temacie? Jakoś nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma już instrukcję tych nowych dekoderów? Interesują mnie np. ilośc i rodza gniazd w dekoderze. W Motoroli HD brakowało mi też dodatkowego wyjścia antenowego tak aby podłączyć amplituner i tv. A tak na marginesie czy u was też są takie objawy czy ti tylko u mnie? W Motce HD zanikają programy i praktycznie codziennie oglądanie TV trzeba zaczynać od instalowania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z "znikającymi kanałami"

 

Wiem ze była kiedyś dostępna na bardzo krótko jakaś wersja oprogramowania do motoroli hd i ze względów na problemu z telewizorami sharpa zostałą wycofana,możeWy macie tą wersje i ona znowu powoduje problemy.

 

Aha ja wszystkie kanały mam na własnej liście ulubiony - nie wiem czy to coś zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci chodzi o Toye to sam możesz to sprawdzić na ich stronie. Nie zagłębiałem się w szczegóły ale cennik jest taki sam dla wszystkich miast w których Toya dostarcza kablówkę. Jakie są ceny innych operatorów - nie wiem. W Mysłowicach, w moim rejonie jest tylko jeden operator Toya i jestem na nich skazany.

Wiem ze była kiedyś dostępna na bardzo krótko jakaś wersja oprogramowania do motoroli hd

Od niedawna mam HD - telewizor Sony - Bravia. I od momentu podpisania umowy i zmiany dekodera z SD na HD są same problemy. Usługę reklamuje bo inaczej nic się nie zmieni w sprawie "znikających programów" - między innymi to nFilmHD2 i MGMHD. Nie po to płacę abonament aby codziennie (a nawet częściej instalować listę kanałów). Pisałem już - to mój drugi (po wymianie przez Toya) dekoder HD. Różnica między nimi była taka, że na poprzednim otrzymywałem komunikat - brak sygnału. Na tym mam po prostu czarny ekran. Ginące kanały to: nFilm HD2, MGM HD, Movies24, History Chanel, Extreme Sports, JimJam,Anonse.tv, TW1, Propeller, Deutsche Welle.

Jak dla mnie to jest nienależyte wykonanie usługi za którą płacimy - zgodnie z regulaminem podstawa do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź - centrum, górna, - w obu miejscach brak konkurencji - 49,90.

 

Co do znikających kanałów, też ma telewizor sony. z kanałów które wymieniłeś oglądam tylko jim jam i nie mam żadnych problemów. Wg mnie masz problem z jakościa sygnału, w tv cyfrowej jest tak ze np połowa kanałów odbiera świetnie a połowa słabo lub wcale, i ma to związek niską jakośca sygnału na pewnych częstotliwościach. Niech przyjdzie do Ciebie technik i DOKŁADNIE zmierzy CAŁĄ instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie mi w Przemyślu powiedzieli ze nie wcześniej niż 15 października będą dekodery dostępne

 

I jeszcze jedno na stronie Facebooka http://www.facebook.com/GrupaTOYA#!/Gru ... 4949752878 napisane jest ze rozlosuje 100 odbiorników do testowania przez 3 miesiące za darmo wśród wszystkich chętnych , nie napisali tylko gdzie trzeba ta chęć zgłosić żeby brać udział w losowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamania123 - technik był u mnie w sierpniu, jeszcze przed tym jak ogłosili info o TV 3G. Męczyłem ich mailami z informacjami kiedy i o której stwierdziłem brak kanałów. Obiecali kontakt jak tylko w Mysłowicach pojawią się nowe dekodery. Ciekawe ile mi każą płacić za wymianę. A tak na marginesie - złożyłem reklamacje na nieżetelne wykonanie usługi. Do 6-go października mają czas na odpowiedź. Już teraz wiem, że reklamacja została rozpatrzona niezgodnie z regulaminem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym "To&OWO" mozna znalezc artykul na temat nowych dekoderow Toy'i. Jest w nim napisane, iz warunkiem dostepu do uslug internetowych jest wpiecie do niego internetu szerokopasmowego. Jest to odmienna opinia od wczesniej tu zamieszczonych... Czy ktos moze wie cos konkretnego na ten temat? Czy w koncu trzeba tam wpinac kabelek z internetem czy nie? I jesli tak, to czy musi on byc od Toy'i ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to dość szczegółowo na dniach otwartych.

Dekoder bedzie miał internet bezpośrednio z kabla telewizyjnego. W dekoder jest wbudowany modem kablowy. Nie ma zreszta innego wyjścia, bo przeciez:

1. ktoś może chcieć ogladać np iple a nie ma wogóle internetu.

2. ktoś może mieć np internet 256 kilo - a to nie wystarczy.

 

Gniazdo ethernet na razie zostanie nie wykorzystane.

 

 

Najprawdopodobniej jest to powód (wbudowany modem) ze technicy będą dostarczać dekodery, dekoder musi mieć dostęp do kanału zwrotnego, a bez ingerencji w okablowanie w domu by nie miał, nawet jak ma sie modem, bo filtr modemu (odcina) kanał zwrotny dla telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba TV podaje, że kanał dostępny jest w cyfrowej ofercie Toya. Nie wiem, na ile to jest prawda, ale...

http://tv.tuba.pl/tubatv/1,109334,84427 ... sieg_.html

Od teraz programy tuba TV w telewizji kablowej Toya (...)

(...)

Dodatkowo nasza oferta programowa stała się wspaniałym urozmaiceniem na wieczory

przed telewizorem w sieci kablowej Toya. Wystarczy być użytkownikiem cyfrowej oferty

tej telewizji kablowej, a możecie całkiem za darmo oglądać tematyczne programy tuba TV.

News w zasadzie można dwuznacznie interpretować, gdyż być może chodzi tutaj o udostępnienie tylko wybranych programów realizowanych przez Tuba TV, a nie przekaz całodobowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze chodzi tu tylko i wylacznie o interpretacje dat i umow z nimi zwiazanych. Toy'a od jakiegos czasu reklamuje sie udostepnieniem nowych dekoderow wlasnie od pazdziernika (ktory wlasnie sie rozpoczal). Wiec firmy, ktore z Toy'a podpisaly umowy od 1 pazdziernika (jak tuba czy ipla), reklamuja sie w ten sposob, mimo, iz faktyczna dostepnosc jest "nijaka". Pewnie tylko w BOK-ach lub na stoiskach demonstarcyjno-reklamowych w Lodzi. Tak naprawde slynne dekodery 3G dla abonentow to pewnie kwestia kilku najblizszych tygodni (oby!)... W BOK-ach w Przemyslu i Myslowicach nowe dekodery znaja jedynie z opowiesci i nie spodziewaja sie ich przed 15 pazdziernika. A pamietajac historie z poprzednikiem HD - umowy podpisywane byly w listopadzie, zas dekodery pojawily sie po swietach grudniowych (30 dni free przepadly, bo na dekoderze SD nie mozna bylo przeciez sprawdzic jakosci i wartosci programow HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ruszyła niech napiszą Ci mieszkający w Łodzi. Tam pewnie najprędzej dostaną dekodery. Toya jak na razie nabrała wody w usta. W sprawie losowania 100 dekoderów na 3 miesiące również. Konkurs miał być rozstrzygnięty (zgodnie z info na facebooku) tuż przed rozpoczęciem działalności TV3G. Widać zatem jeszcze nie rozpoczeli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...