Skocz do zawartości

Wymiana starych dekoderów Mpeg2 na hd


Dubler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A próbował ktoś wymienić Sagema ISD 4275 na który nigdy nie był opłacany prepaid.Bo daleko mam do punktu CP i nie chciałbym na darmo jechać.Napisałem meila czy mam taką możliwość ale nie odpisują.

Jeśli dekoder nabyłeś od Cyfrowego Polsatu, to tak. W ramach "Akcji wymiany dekoderów SD na HD". W razie potrzeby poproś o sprawdzenie w systemie. Do wymienianego dekodera należy dołączyć właściwą kartę oraz pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymienianego dekodera należy dołączyć właściwą kartę oraz pilot.

Pilot może być od czegokolwiek, mój był od innego dekodera, bo po 12-tu latach od zakupu niestety ale nie znalazłem oryginalnego :)

 

Dostałem HD3000. Zapytałem o wybór - powiedziano mi, że tylko na HD3000 wymieniają.

Po najmniejszych kosztach, szkoda im w APS wydawać lepszych dekoderów, bo przecież z takich wymian nic nie mają.

Ja jeden dek wymieniłem na HD3000, a drugi na HD5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedż na meila jak i od Eksperta CP i nic.Chcę mieć pewność co i jak.Ja chętnie bym przetestował HD6000 bo jestem ciekawy tego dekodera. Edit Odpowiedzi dalej nie dostałem więc zadzwoniłem na infolinię od czasu jak byłem abonentem CP widzę nic się nie zmieniło nikt nic nie wie.Konsultantka stwierdziła że mi taka wymiana nie przysługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!W końcu udało mi się wymienić stary dek sd na nowy HD3000.Mam w rodzinie jedną osobę która posiada po umowie ukończonej ok.2 lat temu także dekoder sd,lecz go nie użytkuje i chętnie mi go odda,ponieważ już posiada inny HD w abonamencie w CP.I w związku z tym mam pytanie:czy mam możliwość wymiany tego dekodera także na dekoder HD?Tj.np.zabieram tą osobę ze sobą do punktu z dowodem os w celu weryfikacji danych,czy może lepiej jest dokonać najpierw cesji tego starego dekodera na mnie,a następnie udać się samemu z tym właśnie dekoderem?Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ich do wymiany nie zmusi. Robią to bo system przepuszcza takie wymiany. Zamiast zamęczać infolinię zabierz dekoder do APSu i powiedz, żeby sprawdzili w systemie, czy jest możliwość wymiany. Jeśli Twój dekoder jest widoczny w ICOK, to system pozwoli na jego wymianę.

Gdyby CP nie chciało takich wymian, to proceder byłby już dawno temu zablokowany. W końcu ich technicy też czytają to forum. Myślę, że z połowa osób, które wymieni te dekodery prędzej czy później podpisze na nich jakąś umowę, albo przynajmniej będzie opłacać pre-paid od czasu do czasu.

Poza tym na takim dekoderze bez pakietu można korzystać z VOD jak i kupować eventy PPV. Myślę, że CP na takich wymianach nie straci, a może nawet zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru jechać 60 km i być może nic nie załatwić od tego są telefony i infolinia by się wszystkiego dowiedzieć.Edit właśnie dzwonił do mnie konsultant i powiedział że nie mam możliwości wymiany dekodera bo mój dekoder jest za stary jak to stwierdził konsultant.Dekoder jest podobno widoczny w Icok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój nigdy nie miał wykupionego pripaida bo gdy wypowiedziałem tą umowę podpisałem drugą na inny dekoder.Takie tłumaczenie mogę zaakceptować a nie że dekoder jest za stary.Nawet mi wmawiał że mój dekoder jest tak stary że na nim nie zobaczę niektórych kanałów FTA.Więc spytałem czy zobaczę na tych nowszych Samsungach czy Echostarach SD które wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę dekodery na prepaid muszą chyba mieć wykupiony na aktualny miesiąc pakiet, żeby się dało wymienić bo tez tego system im nie przepuści.

Przepuści, jestem tego najlepszym przykładem, dekoder po zakończonej umowie nie miał ani razu wykupionego prepaida, przeleżał parę lat w szafie i wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj konsultantowi, bo oni mówią tylko wyuczone formułki. Tutaj masz kilkadziesiąt przykładów wymiany własnego sprzętu najróżniejszych modeli. Ja nigdy nie miałem opłaconego pre-paid i dekoder od 6 lat leżał w szafie.

Jedyne co jest konieczne do wymiany, to numer dekodera i numer karty kodowej.

Możesz zadzwonić do APSu i być może uda się telefonicznie podać te numery i się dowiesz, czy opcja wymiany jest widoczna. Moim zdaniem jest dostępna na 99% skoro na infolinii widzą ten dekoder. Może ktoś z forum by pomógł, bo tutaj też są APSowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest bez sensu i jest coraz bardziej denerwująca. Jeśli ktoś jest taki uparty.

A tak przy okazji. Cyfrowy Polsat a wcześniej Polsat Cyfrowy lubił się chwalić. Każdy dekoder, ba nawet pilot był, jest odpowiednio oznakowany logiem. Znak jest rozpoznawalny i nikt na "archaiczny" dekoder nie powinien robić wielkich oczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę dekodery na prepaid muszą chyba mieć wykupiony na aktualny miesiąc pakiet, żeby się dało wymienić bo tez tego system im nie przepuści.

To źle kojarzysz i wprowadzasz ludzi w bład.

Ja wymienilem dekoder, który od ładnych kilku lat lezał na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...