Skocz do zawartości

Dziwny jest ten świat - Waldemar Milewicz


KULTowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny.jet.ten.swiat.2003.PDTV.RiP.MKR_1359930281.jpg

 

 

Autorski program Waldemara Milewicza poświęcony cierpieniu zwykłych ludzi podczas operacji wojskowych.

Program zawierał prawdziwe zdjęcia z walk, drastyczne zdjęcia zwłok. Milewicz wraz z ekipą zawsze był w pobliżu linii walk.

Reportaże kręcone były wszędzie tam, gdzie trwały ówczesne konflikty: Czeczenia, Kosowo, Irak, Kurdystan i Afganistan.

Program został zakończony z powodu śmierci Waldemara Milewicza w zamachu 7 Maja 2004.

 

Udało mi się ustalić, że pierwszy odcinek programu był wyemitowany 21 stycznia 2000r (czyli w piątek przed premierą "Świętej wojny").

Zagadką jest to, że program posiada kategorię wiekową " Za pozwoleniem rodziców". Wyświetlana jest około 5 minuty. Z informacji podanych w necie wynika, że TVP wprowadziła to nieco później.

 

 

Odcinek ten dotyczył drugiej wojny czeczeńskiej "widzianej zarówno oczami rosyjskiego żołnierza, jak i czeczeńskiego bojownika".

Nie brakowało totalnie drastycznych scen.

Tak wyglądały zapowiedzi i początek:

http://videobam.com/Qndxc#

Udało to się nagrać mojemu tacie. W 2001 roku przez przypadek zobaczyłem drastyczny fragment tegoż programu. Być może do dnia dzisiejszego nie mogę się przełamać by odpalić całość programu.

 

 

Gdzieś po 2011 roku TVP HISTORIA powtórzyła mniej drastyczne odcinki z lat 2002-2004. Nadano kategorię wiekową +18, choć w tych odcinkach nie ma zbyt wiele "scen".

Ciekawą rzeczą jest to, że nie wyemitowano odcinków z lat 2000-02. Czyżby były zbyt brutalne? Szkoda.

 

 

 

 

 

 

Chciałbym, aby pojawiły się jakieś konkretne informację. Może, z waszym udziałem, powstanie spis odcinków.

Nie ma zbyt wielu informacji w sieci. Gdyby ktoś miał archiwalne nagrania, niech koniecznie da znać.

 

 

W archiwalnych ramówkach zauważyłem emisję o 9.00 i 16.45.

Nie mogły to być odcinki kręcone podczas działań wojennych.

Więc musiało być dużo więcej reportaży.

 

W sieci, w sumie przez przypadek, znalazłem:

Na pewno jest to reportaż Waldemara Milewicza. Nie jestem pewien czy z tego cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Ostatnio obejrzałem na YouTube odcinki ''Dziwny ten jest świat'' i musze przyznać, że jeszcze przez wiele lat nie będziemy mieli następcy nieodżałowanego Waldemara Milewicza. Był to jeden z najbardziej ciekawych programów TVP, w którym śp. Milewicz starannie opisywał konflikty wojenne w takich rejonach jak Czeczenia, Irak czy Kosowo. Także śmierć Waldemara Milewicza doskonale pamiętam, dowiedziałem się o niej z południowego wydania ''Panoramy'' TVP2 po powrocie ze szkoły. Był to dla mnie szok bo mimo iż miałem osiem lat, to doskonale wiedziałem kim był śp. Waldemar Milewicz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...