Skocz do zawartości

Golden Interstar Voyager II (combo)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten tuner od kilku dni, za takie pieniadze to moze byc. Musze sie z nim zapoznac, gdyz poprzednio korzystalem z Fergusona. Na poczatek duzy minus, po wcisnieciu na pilocie przycisku standby, czeka sie ok.40sek. nim pojawi sie obraz co do innych uwag moze w pozniejszym czasie. Pozdrawiam figo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tworzenia opisu do SAT Kuriera 9/2014 na bazie posiadanych informacji uznaliśmy (blok "Parametry techniczne") że to dwurdzeniowy ALi M3516 594 MHz (czyli nie zaufaliśmy opisowi z polskiej strony GI co do modelu, ale prędkość się zgadza), ale tylko wg zewnętrznych danych, gdyż aby sprawdzić to praktycznie konieczne byłoby odklejenie radiatora, co niesie za sobą zbyt duże ryzyko uszkodzenia urządzenia, na co nie było zgody. Uznaliśmy tak także z uwagi na informacje ze strony Golden Media GmbH oraz na drobne śledztwo - jeśli wrzuci się w Google zapytania o "ali3616", "ali 3616" oraz "ali m3616" - jest bardzo mało trafnych wyników. To każe podejrzewać, że ALi3616 nie istnieje, a mamy do czynienia z powielaną literówką w opisie.

 

Zacząłbym od kontaktu z GI Polska, żeby sprawę doprecyzować, a później to już wg uznania, ale... ja rozumiem - reklamować można wszystko, każdy ma prawo - wszystko jasne ;) Tylko jaki miałby być sens tej reklamacji? Czy coś nie działa? Procesora wymienić się nie da, nie ma też innych wersji tego odbiornika, a wstępne śledztwo wskazuje, że to literówka, czyli 3616 nie istnieje. Zostaniesz bez odbiornika (bo innej opcji niż zwrot by nie było, oczywiście o ile odbiornik nie jest jakoś przykasowany), a jeśli trop literówki jest słuszny, to nic z 3616 nie znajdziesz i ostatecznie i tak będziesz musiał kupić coś ze sprzętu powszechnego na rynku, najpewniej z tym samym procesorem, co masz, bo z tego co widzę modele combo są opierane obecnie właśnie na 3516 (a starsze były na 3606), nowe Fergusony są także na tej jednostce (lub na 3511).

 

Nie dostrzegam tu oszustwa - odbiornik jest na najnowszym procesorze ALi, starszego (3606) byś przecież chyba nie chciał, ani tym bardziej odbiornika bez procesora (bo 3616 najwyraźniej nie ma) ;) Założenie jest takie, że ma być najnowocześniejszy - i jest ;) Zgadza się także prędkość - 594 MHz. Ale decyzja w Twoich rękach, rób jak uważasz ;) Tak jak pisałem zacząłbym od ustalenia sytuacji z GI Polska, bo "3616" ma źródło w ich opisie, a dalej poszło jak lawina ;) Tylko w ramach redakcji zadaliśmy sobie trud, aby to sprawdzić (na ile się dało) i dlatego w opisie w SK 9/2014 jest 3516.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz MR.ORBITA. Poprzednio korzystalem z fergusona ARIVY hd combo i jakos ciezko mi sie przestawic, moze z czasem,ale brakuje mi u WOYAGERA lepszego EPG do programowania audycji do nagrania. FERGUSON wyswietlal mi program na stacjach TV kilka godz. do przodu i latwo moglem cos zaprogramowac do nagrania i isc spac,aby tak zrobic w WOYAGERZE trzeba korzystac z funkcji TIMESCHIFT i rzeczywiscie ten tuner zasluguje na lepszy pilot jaki moblbym kupic inny w zamian tego malego co byl w komplecie. Pozdrawiam. FIGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

1. Gniazdo anteny dvbt ma 12V in. Czy to jest do zasilania np. przedwzmacniacza anteny i jest opcja włączenia tego zasilania w menu ?

2. Po podłączeniu tunera przez HDMI do telewizora, czy następuje automatyczne przełączenie TV na tuner (tak jak ma to SCART) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupilem w zeszlym tygodniu Voyager 2 i mam problem z odbiorem. Dotad uzywalem GM Unibox 9080 i Hot Bird i inne satelity smigaly mi wysmienicie. Po podlaczeniu Voyager 2 z Hot Birda nie dzialaja zupelnie transpondery 12437 H,12476 H,12692 H. Transponder 12597 V pikseloza nie da sie ogladac.Podlaczam znow GM Unibox 9080 i wszystko dziala wysmienicie. Zauwazylem ze problem dotyczy gornych czestotliwosci. Czy cos zle mam poustawiane czy odbiornik jest zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Kolegów.

Zastanawiam sie nad zakupem Golden Interstar Voyager II lub Fergusona Ariva 253 combo,

z tej 1-szej firmy miałem już 2 tunki,a ferdek jak to ferdek różne opinie ma.!

A może coś innego polecicie z tunerów w podobnych cenach na 2 platformy karta nc+ i moduł CI CP.

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie uważam ze jest to bardzo dobry dekoder, posiadam juz 2 takie odbiorniki. jeden pracuje juz bezawaryjnie ponad rok.

Tutaj masz bezpośredni dostep do forum producenta GI tego modelu ( http://www.golden-interstar.pl/forum/viewforum.php?f=52&sid=aa05896df6cffb7ee3a5860665642ffe )

1/ instalacja i ustawienia listy ulubionych bajecznie łatwe.

2/ działanie z kartami nc+ , TnK i TnK HD.

3/ działanie modułami CI CaM Cyfrowego Polsatu, modułu CI po Cyfrze+ z karta nc+ oraz z modułem Conax tnk HD.

4/ jednoczesne nagrywanie programów SAT i DVB-T z mozliwościa ogladania trzeciego ale tylko z nagrywanego transpondera

 -  wszytko dziłała prawidłowo.

Kupując pamiętaj aby w pudełu był nowy pilot do GI Voyagera II.

Więcej informacji praktycznych znajduje sie na podanej stronie.

Edytowane przez zibi-s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...