Skocz do zawartości

Jaki tuner dla niepełnosprawnego?


frostbite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł tego posta jest nieco prowokacyjny, ale naprawdę dotyczy tunera dla osoby niepełnosprawnej.

 

Jestem osobą niepełnosprawną i w związku z tym mam pogłębiające się problemy z obsługą różnych urządzeń. Jednym z nim jest telewizor i tuner satelitarny. Dlatego poszukuję rozwiązania tego problemu. Rozważałem nawet zakup nowego telewizora, powiedzmy Samsunga ze sterowaniem głosem, ale te mówienie do pilota to jakaś pomyłka. Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Jakiś czas temu widziałem natomiast Nboxa 5800S z Enigmą2 i to zachęciło mnie do bliższego zapoznania się z tą platformą. Od dawna wiedziałem o jej istnieniu, ale dotychczas traktowałem ją trochę jako rozwiązanie „niekomercyjne” czyli tylko dla entuzjastów. Aż do momentu gdy zobaczyłem możliwość sterowania tunerem przez przeglądarkę internetową oraz streamowania programów po sieci. To mnie kupiło.

 

Chciałbym więc kupić tuner z Enigmą2. Nie będzie to jednak przerobiony Nbox bo potrzebuję tunera twin, w którym będę mógł wykorzystać moduł CAM NC+.

 

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chciałbym więc kupić tuner z Enigmą2. Nie będzie to jednak przerobiony Nbox bo potrzebuję tunera twin, w którym będę mógł wykorzystać moduł CAM NC+.

Pierwszy kłopot to moduł CAM. Niestety ale conax dla NC_ to moduł CAM CI+. Producenci modułów nie dadzą autoryzacji dla tunerów z choćby częścią oprogramownaie typu Open Source. Producenci tunerów nie chcą szerszego wsparcia bowiem nie będą mogli gwarantować funkcjonalności w przypadku CI+ gdzie nadawca coś ot tak sobie zablokuje.

 

Daje sie rozparować każdą kartę NC+. Owszem w przypadku kart przypisanych do tunerów BSKA i BSLA jest przy odpowiednich chęciach darmowe to owszem dla reszty jest to biznes. Można wymusić od NC+ karte Nagra MA.

 

Polecam nawet klone DM800Se HD z karta SIM A8P. Zachowują się jak oryginał. Można kupić z dodatkowymi bajerami jak potrójna głowica, port USB na przednim panelu. Każdym a założona kartę WiFi. Cena atrakcyjna - 800 - 900 PLN (w porównaniu z oryginałem). Za takim zakupem przemawia b. dobre wsparcie software'owe. Jedyna uwaga to kiepskie zasilacze (nie kupuj innego zasilacza w hipermarkecie bo to jeszcze większe g**** - od razu zainwestuj w typowy przemysłowy zasilacz 12V/4A - w cenie 45 - 60 PLN).

 

Mocniejsze GigaBlue też jest warte przyjrzenia się bowiem za rozsądną cenę można dostać tuner z bardzo mocnym procesorem (powinno się dać odpalić XBMC - piszę powinno bo nie miałem okazji tego zrobić).

 

Odradzam markę IPBox. Jak najdalej. Firma, która nie potrafiła zapewnić funkcji PVR z twin tunerem w swoim miernym firmwarze i jednocześnie niechętna do współpracy przy tworzeniu alternatywnego firmeware'u (Enigma2 plus driver'y do kernela).

Generalnie im ktoś więcej chce oferować za niższa cenę to tym bardziej musisz byc ostrożny.

 

Jeśli masz tuner ADB5800 to byc może masz nadal aktywną kartę NC+ jeśli tak to w sumie masz wszystko co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tuner ADB5800 to byc może masz nadal aktywną kartę NC+ jeśli tak to w sumie masz wszystko co potrzebujesz.

 

Posiadam ADB 2849ST ze starym abonamentem w N (wcześniej TNK). Karta jest oczywiście sparowana. Miałem wcześnie pomysł, aby przerobić go na E2, z nadzieją, że zachowam parowanie karty i dostęp do obecnej oferty. Osoba wykonująca przeróbki stwierdziła jednak, że się nie da i zachowam co najwyżej dostęp do kanałów nieparowanych z oferty SMART HD+. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...