Skocz do zawartości

Ferguson Ariva S300


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakim kanale kazali tobie oczekiwać? Bo z tego co pamiętam to była zmiana parametrów aktywacji kart z TVN na TVP 1 HD i TVP 1 SD.

Skoro kartę czyta to kwestia czasu jak uprawnienia "dojdą". A jaki masz komunikat "zakodowane"?

Spróbuj jeszcze go zrestartować i przeskanować wszystkie transpondery. Rozumiem, że siła i jakość zadowalająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazali czekać na TVP HD. Komunikat mam "zakodowane". Nie wiem czy teraz mam restartować i skanować, bo jeśli w tym czasie dojdą uprawnienia, to znowu będzie lipa. Siła 79, jakość 65, chociaż na starym dekoderze (Ariva 202E) było po 80 (jakość i siła) przy tym samym ustawieniu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam. Jeśli do jutra nic nie będzie, to znowu się odezwę. Jak na/razie to dzięki.

 

Dodane o 19:30

 

Burito napisałeś ze uprawnienia zostały przesłane, ale u mnie nadal nic. Pożyczyłem moduł do telewizora od kolegi i na nim chodzi wszystko. Jest to możliwe, że coś jest z dekoderem? Co powinno być napisane w informacji o karcie? U mnie jest napisane tylko "karta Conax", a telewizorze "TSD Crypt Conax". Czy jest to możliwe ze dekoder widzi ją, ale nie umie jej odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wgrana.

 

Nadal nic. Na TVN HD I TVN mam głos bez obrazu. Reszta bez zmian.

Zauważalnym tez ze niekiedy jest jakiś kanał odkodowany np. Fokus Tv a po dziesięciu sekundach wyskakuje napis zakodowany.

Czy jest to wina sprzetu, bo przeglądałem historie aktualizacje i nic nie pisze ze dostosowują do TNK tylko NC+. Może po prostu sprzęt nie jest jeszcze dostosowany do TNK. Ma ktoś S300 z działająca karta TNK Smart HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jogo

Hm,jesteś kolejną osobą (chyba że to Ty pisałeś na "innym" forum ,pod innym nickiem) ,której w tej Arivie (S300) "nie działa " karta Smart HD + z CAID 0B01. Oprogramowanie tego tunera nie pochodzi z Polski ,jest tylko dostosowane (częściowo) dla Polskich "realiów" i platform satelitarnych . Ten tuner powinien mieć uniwersalny czytnik kart mcas,w tym powinien "czytać" karty conax z CAID 0B00 i 0B01 . Ale czasem zdarza się że czytniki kart i ich oprogramowanie (zwłaszcza te z przed kilku lat ,jak jest to w S300) mogą mieć problemy z CAID 0B01.

W edytorze dedykowanym do tego tunera SatEditor,jest zakładka CASID ,gdzie można zobaczyć w jakich systemach kodowania nadawany jest dany kanał , w sumie w tym edytorze są tylko 4 zakładki CASID . Nie wiadomo,czy tylko ten edytor pokazuje 4 systemy kodowania dla danego kanału (a jest ich więcej) . Czy oprogramowanie tunera wykrywa tylko 4 systemy kodowania (CASID) .Większość kanałów dla Polskich platform jest nadawana w systemach kodowania Seca Viaccess Conax Nagra.

W edytorze można "zobaczyć " ,że część kanałów nie ma kodowania conax CAID 0B01

Po zmianie CASID z dec na hex widać już "znajome" CAID ,to zapis dla TVP 1 HD (lista by JAKITAKI)

256 => 100 seca (CAID:0100 - Provider:0068 (Seca / Nagra Media Access)

6163 => 1813 seca/nagra (CAID:1813 - Provider:0000 (Nagra Media Access)

2817 => B01 conax (CAID:0B01 - Provider:0000 (Conax)

6147 => 1803 CAID:1803 - Provider:0000 (Nagravision)

"Brakuje" Telewizja Na Kartę CAID:0B00 - Provider:0000 (Conax) , Orange Polska / TP CAID:0500 - Provider:32A00 (Viaccess)

 

TVP INFO 1280/256/6163/2816 , jest CAID 0B00 nie ma 0B01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązało się same i tu przestroga dla innych. Dekoder kupiłem w Niemczech i jak się okazało są one blokowane dla PVR, bo jest niby jakiś przepis prawny o nagrywaniu z kodowanych kanałów jeśli dekoder nie koduje nagrania i co dalej idzie - jak dekoder wykryje nie niemiecka kartę ma w czytniku to od razu zakoduje sygnał żeby nie było piractwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali to nawet w niemieckiej instrukcji obsługi. Ze strony Arivy możesz sobie ściągnąć niemiecką wersje instrukcji. Pisze już na okładce. Tylko ze ja nawet jej nie oglądałem tylko od razu ściągnąłem sobie polską. Dodam tylko ze była tez angielska instrukcja i w niej nic o tym nie pisało. A co do czytnika to wyczytałem to gdzieś na niemieckim forum, ale już nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem s300. Mam kartę TNK z uaktywnionym Smart HD, ale prawie wszystkie kanały mam zakodowane. Wcześniej miałem 202E i działało od razu po włożeniu karty. Trzeba to jakoś aktywować? Jak tak, to co mam zrobić.

 

POMOCY

Tamtego oddałem, bo niby czytnik zepsuty. Zamówiłem następnego i znowu nic. Te same objawy. Zaktualizowałem. Karta do góry chipem. Wyskakuje tylko informacja ze zakodowane. Nawet te co niby darmowe też. Działa tylko TVP Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...