Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

Niech cię niebiosa chronią przed tym prymitywnym urządzeniem udającym dekoder. Na chwilę obecną w grę wchodzi tylko , jako jedyny sensowny,ultrabox 4k.

• Upvote 2

@Paweł 68
Nie tylko, Wifi Premium Box też jest dobry a w porównaniu z Wifi Boxem to niczym Mercedes przy maluchu.

• Upvote 1

2 godziny temu, m.sta napisał:

Mam opcję wymiany Pace PVR na ten wynalazek, warto ? 

Skoro chcą Ci wymienić PACE na wifiboxa to masz tego PACE w multiroomie.

Główny PACE da się wymienić na wifipremiumboxa i ultraboxa 4k, natomiast dodatkowy dekoder PACE da się wymienić na ten moment tylko na wifiboxa.

No tak, głównego się upierają ze się wymienić nie da, z łaska zaproponowali jedynie wymianę dodatkowego Pace na wifiboxa 

Godzinę temu, roberttosat napisał:

...natomiast dodatkowy dekoder PACE da się wymienić na ten moment tylko na wifiboxa.

Moim zdaniem, trzeba mieć nie po kolei w głowie, albo być nieświadomym, aby z dobrej woli wymienić Pejsa na ten szajs. Trzeba stwierdzić że operator cichaczem eliminuje dodatkowe Pejsy, aby ograniczyć ilość abonentów z 2 PVR, aby przy przymusowym przejściu na MR od ITI, było jak najmniej oburzonych. A ja nadal twierdzę. Ma ktoś 2 PVR to wymiana każdego na PVR. 

• Thanks 1
  • Upvote 1

Ciekawe czemu nie chcą dawać PVR do multiroom, choćby starego Pejsa. Ja byłbym gotów nawet zapłacić za niego.

@ircios odniosłem się tylko do tego jak to wygląda ze strony CANAL+. Nie komentuję tego czy dla danego abonenta jest to opłacalne czy nie bo każdy musi sam zdecydować na czym mu zależy. W tym konkretnym przypadku nikt nie zmusza do wymiany, chcesz to wymieniasz nie to zostajesz ze starym sprzętem...tyle. Sam mam mediaboxa i jako mtr (na drugiej umowie) jeszcze PACEa.

Operator nie eliminuje PACE do mtr tylko wszystkie PACE. Z resztą jak patrzę ile tego sprzętu było a ile jest teraz u abonentów to już jest ich "garstka".

Witam 

Psuje mi się Wifibox+ (Esca 017 do Multiroom ) Jestem przed wymianą na nowy bo ten stary nawet nie chce przywrócić ustawień fabrycznych czym charakteryzuje się aktualna seria dekoderów jak myślę Esca019 :)

Witam. Mam ten dekoder jako drugie urządzenie Multiroom i mam go podłączonego do tv Manta 55LUA68L chciał bym używać jednego pilota tego od dekodera by dekoder włączał się razem z TV. Próbowałem konfigurować pilot ale nie idzie go zakodować pod ten tv. Ma ktoś jakieś pomysły?

Witam. Mam ten dekoder jako drugie urządzenie Multiroom i mam go podłączonego do tv Manta 55LUA68L chciał bym używać jednego pilota tego od dekodera by dekoder włączał się razem z TV. Próbowałem konfigurować pilot ale nie idzie go zakodować pod ten tv. Ma ktoś jakieś pomysły?
A telewizor ma funkcję CEC?
  • Like 1

Jak tv nie ma CEC to po co programować pilota jak i tak nie będzie wyłączać tv i deka jednym przyciskiem .

58 minut temu, PWojciechowska napisał:
2 godziny temu, Cx69 napisał:

A telewizor ma funkcję CEC?

Nie wiem. Wiem tylko tyle że jak był dekoder cyfrowego Polsatu wszystko śmigało jak należy. Jak włączałem dekoder pilotem CP to od razu załączał się telewizor tak samo jak wyłączałem. Wyłączał się telewizor. Kabel HDMI został z dekodera CP.

Dekoder Polsatu obsługiwał HDMI CEC dlatego sterował telewizorem.Dekoder obecny widać jej nie obsługuje (lub jest wyłączona). Ale z tego co kojarzę pilota można nauczyć wysyłania dwóch sygnałów jeden po drugim. Najpierw do dekodera a potem do telewizora.

20 minut temu, Pawel napisał:

Dekoder Polsatu obsługiwał HDMI CEC dlatego sterował telewizorem.Dekoder obecny widać jej nie obsługuje (lub jest wyłączona). Ale z tego co kojarzę pilota można nauczyć wysyłania dwóch sygnałów jeden po drugim. Najpierw do dekodera a potem do telewizora.

Próbowałem tego by go zakodować pod telewizor ale nie działa. Opcja półautomatyczna i ręczna kodowania pilota nic nie daje. 

Miałem to samo gdy posiadałem telewizor Thomson. Po prostu pilot nie miał kodów do mojego modelu telewizora, chociaż instrukcja dekodera mówiła co innego. Po różnych próbach dałem sobie spokój, po wymianie na TV od LG pilot dekodera zaprogramowałem i śmiga.

6 minut temu, Cx69 napisał:

Próbowałem tego by go zakodować pod telewizor ale nie działa. Opcja półautomatyczna i ręczna kodowania pilota nic nie daje. 

Wpisywałeś kod dla Manty i nie działa ?

HDMI CEC a to co opisujesz, że robisz:

10 minut temu, Cx69 napisał:

to są dwie oddzielne sprawy.

HDMI CEC wymusza Ci wyłączenie TV jak i jego włączenie a Ty nie potrzebujesz konfigurować do tego pilota.

Konfiguracja półautomatyczna i ręczna pilota ma na celu "nauczenie" pilota obsługi TV. Po zaprogramowaniu pilota i wciśnięciu na pilocie dekodera przycisku TV (zapali się czerwona kontrolka) obsługujesz wtedy tym pilotem telewizor. Manta kod - półautomat 23, ręczne 881.