Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

A da się ten typ wymienić na coś abym nie miał takich cyrków ?

Dotychczas w tym miejscu był dekoder konkurencji i pracował bez takich problemów. Często nagrywam i ma po prostu dzialać, może Sagemcom dsi83 ? Wifi nie musi mieć.

To jest niemal to samo w innej obudowie.Jak najdalej od wynalazków typu Sagemcom ;)

Wymień na mediaboxa bo turbo już chyba nie wydają.

5 minut temu, maks27 napisał:

A da się ten typ wymienić na coś abym nie miał takich cyrków ?

Dotychczas w tym miejscu był dekoder konkurencji i pracował bez takich problemów. Często nagrywam i ma po prostu dzialać, może Sagemcom dsi83 ? Wifi nie musi mieć.

Jak chcesz nagrywać to mień na coś z dyskiem.

Przy Start+ ?

Dotychczas miałem w tym miejscu dekoder CP z zewnętrznym dyskiem i nie narzekałem. Znam osoby, które nagrywają na DSI87 aby przewijać reklamy i są zadowolone.

Skoro do dekodera można podłączyć dysk to dlaczego płacić czynsz za dekoder z dyskiem, aby nagrywać i do tego brak możliwości montażu anteny? Okno na południe i antena zbiorcza TV-SAT. Więc nie wykorzystam możliwości dekodera PVR.

Poleciłbym mydelniczkę ale jej już nie dostaniesz.Używam w multiroomie od dwóch lat i nagrywa bezproblemowo.Nigdy nie miałem cyrków z brakiem nagrania czy koniecznością resetu bo widział pełny dysk.

Niestety oba Sagemcomy słyną z tego, że nie do końca radzą sobie w kwestii nagrywania.

😁Mam chyba 6 letnią mydelniczkę z TNK HD i właśnie nigdy nie było problemu z nagrywaniem. Nie chciałem ryzykować na niej umowy, niestety nie było wyboru dekodera przy podpisaniu. No i do tego bajer sprzedawcy: 

Mamy mocniejszy sygnał niż Polsat dlatego nasz dekoder lepiej działa i nie mamy dubli liście kanałów .

Wracając do tematu: gdyby nie nagrywanie do mojego pakietu wystarczy taki dekoder. Ewentualnie możliwość dodania kanałów których nie ma na liście operatora. Może i to się poprawi z kolejnym softem.

Na opcję dodawania kanałów bym nie liczył.

Co do dekodera Polsatu to nie wiem jaki miałeś model ale ja wczoraj chwile dosłownie pobawiłem się modelem HD5500s i jestem pozytywnie zaskoczony.Duble to szczegół bo można ułożyć własną listę.

Wracając do tematu to wymień na inny.Może będzie sprawiał mniej problemów.

Po testuję go jeszcze i na wymianę zabiorę dysk, łatwiej będzie wytłumaczyć o co biega.

Nie wiem czemu, ale sprzedawca zalecał wyłączenie wygaszacza ekranu. Mam aktywny i w czasie oglądania TV nie załączył się, gdy było radio wtedy tak. Tu myślę, że tak powinno być.

To że raczej nie będzie możliwości dodania kanałów z poza listy operatora niż dawno zrozumiałem..

Dla pewności zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i po tym mam odczucie że wolniej dekoder reaguje na pilota. Na pewno plusem jest to że od początku działa sterowanie moim tv Samsung nie było potrzeby wpisywania kodu do pilota dekodera.

Edited by maks27
Uzupełnienie i edycja błędów słownika

[mention=3210]miniupiniu[/mention]
Nie da się wrócić do starszej wersji oprogramowania, ale na pewno jest ono lepsze od poprzedniego i wprowadza przydatne funkcje i nie ma co mieć stary soft w dekoderze. Ja po aktualizacji nie mam problemów z moim WiFi Boxem+. Jeśli Ci nadal się zawiesza i wisi to "init" to wymień dekoder w innym punkcie nc+, ale najpierw sobie przedzwoń do takiego punktu, czy mają WiFi Boxy+ dostępne na stanie, by nie latać na darmo. Tak poza tym ja mam swojego WiFi Boxa+ z nowszej serii "ESCA018", a ty z jakiej serii masz ten dekoder?
Ja mam ESCA016

Kolejna przygoda wszystkie nagrania z dysku dekoder odtwarzał z prędkością z. Po naciśnięciu płyty na dekoderze dioda mrugała ale nadal było X4, działające jeszcze funkcje to pauza i stop.

Po ustawieniach fabrycznych ponownie działa.

Wymienili mi dekoder na nowszy ESCA018 wraz z nową kartą i dalej to samo. Wiesza się.

W dniu 29.11.2018 o 10:26, miniupiniu napisał:

Jak przywróciłeś ustawienia fabryczne to jaką masz wersje softu? Bo mi się nie zmienia i nadal jest najnowsza 1.3.0.10

Pozostał najnowszy soft, ale widać reset pomógł bo kanały śmigają aż miło, z nagrywaniem też nie ma problemu.

Pozostał najnowszy soft, ale widać reset pomógł bo kanały śmigają aż miło, z nagrywaniem też nie ma problemu.
Ale o jakim nagrywaniu piszesz jak ten dekoder nie posiada dysku. Z dyskiem to jest inny model. Poprawcie mnie jak się mylę. db33bba42cb9679a3104ef70f8607242.jpg

Ja mam dysk Seagate 1TB i w menu jego nazwa to "Not label available"  i mam problemy z działaniem, gdy jest podpięty. Bez dysku dekoder działa prawidłowo. Dysk podpinany pod inne dekodery też działa OK.

Wygląda na to, że to dekoder nie lubi mojego dysku, dlatego szukam odpowiedzi, na co można go wymienić.

Gdybym brał umowę przez internet to skorzystałbym z prawa odstąpienia. Dział techniczny na infolinii też zaleca wymianę, jednak nie wie, co będzie w punkcie.

Edited by Barti
Poprawiono pisownię w poście.

Wymieniłem dekoder, niestety na te sam model. Nadal problemy współpracy z moim dyskiem, mimo tego, że odebrałem z najnowszej serii ESCA018.

Seagate 1 TB, sprawdzałem go z dekoderami dsi 83 oraz 87, ADB 2849 i bez zarzutów. Pan mówił dziś że system nie wypuści wymiany na starszych model. Dla mnie paranoja że starsze modele obsługują dysk a najnowszy dostępny w pakiecie Start+ ma kłopoty. Oferował jedynie reklamację o wymianę na dekoder z dyskiem i wtedy dojdzie czynsz 5 złotych.

Najwyższy model konkurencji HD2000 też działa z dyskiem bez zastrzeżeń.

Skoro tylko ten dekoder  nie działa z moim dyskiem a platforma chce 25% abonamentu za inny niby lepszy to widać nie zależy Jej  na utrzymaniu klienta. 

Zostaje po niecałych 2 tygodniach umowy zlożyć wypowiedzenie umowy z końcem okresu promocyjnegoi z powodu niskiej jakości sprzętu platformy.

To jest dysk 2,5, czy 3,5 calowy? To może być np. kwestia wydajności prądowej portu USB, dlatego dobrze byłoby potestować na innym dysku.

Dysk 2,5 całą jednak moim zdaniem chodzi o soft dekodera nie wydajność prądowa. Może coś to znaczy: 

po wyłączeniu z prądu dekodera i pierwsze wejście w listę nagrań dekoder działa prawidłowo z dyskiem. Po wyjściu z nagrań i ponownym wejściu już nacisnięcie "Play" powodowało przewijanie X4, aktualnie mam MMP na Black Friday i kanały "dla dorosłych" czasem są niezabezpieczone pinem, czyli są dostępne na liście niewykryte.

Edit

Mam jeszcze 2 dyski ten sam model nie będę ich testował skoro są identyczne, innych modeli niestety nie mam. Skoro by miały wymagania prądowe to myślę że inne dekodery też by miały problem, aby je zasilić.

Edit2: 

Tej nocy kolejna anomalia pracy dekodera.

O północy zniknęły mi uprawnienia na wszystkich kanałach , mimo tego że po wymianie uprawnienia wskoczyły do początku lutego i i w momencie jak kanały zgasły data nie uległa zmianie.

Koło 8 rano uprawnienia wróciły i data uprawnień też nie zmieniła się i ponowienia uprawnień też nie robiłem.już miałem je wysłać jak same wskoczyły.

Dotychczas myślałem że po odebraniu uprawnień data się cofnie, a grudzień mam zapłacony, sygnał z anteny prawidłowy  więc nie wiem jaki był powód że kanały w nocy nie działały za wyjątkiem FTA 

Edited by maks27

@maks27
 Mogłeś pierw kupić ofertę na kartę z dekoderem Pace PVR 500GB za 199 zł, potem podpisać umowę na Start+ i miałbyś dek z dyskiem twardym i niski pakiet w NC. Na pewno byś zaoszczędził trochę nerw. Co do wifiboxa to ja już sobie odpuściłem nagrywanie, dobrze że mam jeszcze Wifipremium Boxa.

@Ozzy666

Jak wypada porównanie Wifibox z Wifipremium Box ?

Może bym go teraz wziął ale nie uśmiecha mi się 5 złotych czynszu do pakietu Start+. Miałem propozycja reklamacyjnej wymiany na ten model i myślę o tym może przy czynszu 2 złote po reklamacji uda się wymienić, skoro na stronie opisują Wifibox jako PVR Rady.

Odebrałem dziś nowy dekoder Wifibox + DSIW74. Dekoder do multiroomu.

Chciałem do niego podłączyć dysk, ale widzę że, wszyscy narzekają na współpracę dekodera z dyskiem.

Myślicie że od razu iść go wymienić na Wifipremium czy dać mu szansę? Boję się, że kupię dysk a i tak nie będzie działać.

Wystarczy 5 zł dokładać miesięcznie, czy robią jakieś problemy przy wymianie?

Czy ktoś z Was ma pozytywne doświadczenie współpracy dysku z tym dekoderem? 

Jeżeli tak to jaki dysk polecacie?

Proszę dajcie znać bo mam mętlik w głowie.

Ja w ramach reklamacji z powodu złej współpracy z dyskiem czekam na możliwość wymiany na Wifi Premium box, który jest z wyższej półki według NC+. Co ciekawe jak wyłączyłem szybki start i dłużej jest wyłączony (kilka godzin) to praca z dyskiem w miarę wychodzi do czasu pierwszego wyjścia z listy nagrań.

Gdybym miał jeszcze raz zostac klientem NC+ to na pewno nie z tym  dekoderem. Jednak pomijając współpracę z dyskiem nie jest taki zły dla osoby która tylko ogląda tv i nie radzi sobie ze zmianami i aktualizacją listy kanałów.

Szukałem listy dysków które by działały z tym dekoderem i nie udało mi się nic znaleźć.

Edited by maks27