Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

Miałem tak z Wifipremium boxem, w końcu podłączyłem przez LAN i spokój po dziś dzień. Nie wiem czemu tak się działo.

Ma ktoś może też problem i przy okazji rozwiązanie tego.Średnio raz na tydzień dekoder traci połączenie z dekoderem głównym po wifi.Spowodowane jest to tym że sprzęt  gubi hasło do sieci wifi.Ciekawe jest to że po wpisaniu prawidłowego hasła dekoder podaje że to nieprawidłowe hasło.Pomaga jedynie reset lub odłączenie od sieci elektrycznej.Po tej operacji hasło dekoder przyjmuje bez problemu........ale po tygodniu znowu to samo i trzeba zrobić reset itd.....

Ja tak miałem gdy korzystałem z internetu przez mini router wifi (mifi), gdy miałem ukryte SSID mojej sieci. Po jego zmianie (routera) nie mam już tych problemów.

U mnie rwało multiroom jeszcze na srebrnej mydelniczce w połączeniu z mediaboxem, czyli po kablu. Pomógł twardy reset mediaboxa ( czyli dekodera głównego) z kombinacji klawiszy na pilocie.

Jak w skuteczny sposób wyłączyć tą aplikację START przy włączeniu dekodera? Wyłączam ją w menu, przez jeden dzień nie włącza się. Na drugi dzień znowu wraca.

Nie, tylko mój dekoder codziennie o 4 lub o 5 rano sam się włącza, na wyświetlaczu jest napis boot. Trwa to jakąś chwilę i się wyłącza. Może to przez to?

U mnie na dwóch wifiboxach ten sam temat. W ustawieniach robię aplikacje start na "wyłączona" a następnego dnia po uruchomieniu dekodera pojawia się to ustrojstwo.

Pytanie w takim razie brzmi: Dlaczego po restarcie dekoder nie pamięta ustawień aplikacji start?

Pilota dekodera programujesz pod swój telewizor (funkcja "Łatwe włączanie") i wówczas włączając/wyłączając dekoder równocześnie włączasz/wyłączasz telewizor. Ponadto po włączeniu funkcji "TV" na pilocie dekodera masz możliwość obsługi podstawowych funkcji telewizora (regulacja głośności, wybór źródła, zmiana kanałów, menu).

Użytkownikowi @asffaf chodziło zapewne o to, czy dekoder ten obsługuje funkcję HDMI-CEC. :roll:

Wifibox posiada funkcję automatycznego uruchomienia TV wraz ze startem dekodera?

Nie.

Witam!brat posiada dekoder wifibox sagemcom DSIW74 i występuje taki problem,że programy same się przełączają bez udziału pilota i to w bardzo szybkim tempie!czy ktoś spotkał się z takim problemem!czy mogę wymienić dekoder w punkcie za brata czy musi być osobiście?

Wymienisz dekoder tylko sprzedawca w punkcie może chcieć upoważnienie z odręcznym podpisem brata.

Miałem już tak.

Witajcie, mam problem z Wifiboxem. Chciałem podłączyć dysk zewnętrzny hp (250 GB) i po podłączeniu dekoder twierdzi, że jest mało miejsca na dysku (dysk jest pusty i także w menu dekodera zajętość wyświetla się 0%). Resetowałem dekoder - nie pomogło. Ktoś ma jakiś pomysł?

Z formatowaniem właśnie był problem, bo nie chciał mi dekoder formatować. Ale sformatowałem w zewnętrznym programie i działa. Jest natomiast inny problem - nie nagrywają się audycje, jak zaplanuję to nie ma w zaplanowanych. Timeshift działa.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Na którym kanale dekoder ten pobierze sobie logo kanałów bo musiałem zrobić przywrócenia fabryczne dekodera i w tej chwili brakuje mi tych logo.

Mogę wpiąć pendrive'a do tego dekodera? Wpinam i chcę coś nagrać, ale wyskakuje błąd..