Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

I nie da się zrezygnować z timeshiftu? Do bani (żeby nie powiedzieć dosadniej)!  Pokusiłem się na nc+go przez wifi i dlatego wyjąłem ten dekoder z szafy, gdzie leżał chyba

2 lata i zainstalowałem go w miejsce Pace PVR z którym nie miałem najmniejszego problemu (ale nie ma wifi). Teraz się waham, czy znowu nie wrócić do niego-powstrzymuje mnie programowanie na nowo pilota LOGITECH no i to wifi.  Może  SaGEM wypusci nowy soft bez tych wad?

Może wypuści, może nie.Nikt tego Ci nie powie. W takim przypadku musisz korzystać z nc+ go na komputerze.

Edited by ircios

@chart

Może timeshift bruździ?

Tak bruździ. Ten dekoder to badziewie.

Ustaw w menu:  „zarządzanie dyskiem” na ręczne.

Timeshift -też na ręczne.

Sformatuj dysk i nagrywaj ręcznie, unikaj klawisza „pausa”- inicjuje ręcznie Timeshift.

Ja tak nagrywałem na pendrivie 32 GB i chodziło. Usuwanie plików działało , zwalniało się miejsce.

Kolejna porażka w oprogramowaniu to brak w menu „wyłączenia w ogóle Timeshift.

Widzę, że nawet przy wyłączonym dekoderze HDD mruga tzn port USB jest aktywny.

U mnie zasilanie portu USB jest wyłączone tylko w tym „głębokim uśpieniu”- gdy wyłączone jest szybkie uruchamianie.

Jeśli mam dodatkowo ustawione-wyłączanie np. po 4 h to po wyłączeniu pilotem dekodera to „głębokie uśpienie” zaskoczy po 4 h. Jeśli takiego wyłączenia po pewnym czasie nie ustawię to wyłączy się dopiero ok. godz 4:00 rano?

Jest jakiś szybki, sprawny i skuteczny sposób, aby ten badziewny złom potrafił wyszukać poprawnie EPG? Nie raz przeglądam jakieś kanały, to nie można nic normalnie sprawdzić, bo albo jest tylko aktualna pozycja, albo zawiesi się na przyszłych, albo jest po prostu "wyszukiwanie informacji" przez kilkadzisiąt minut.

ja sobie radzę z EPG w ten sposób że włączam kanał 9 czyli Canal + (nawet jeśli nie masz go w pakiecie) wtedy dekoder ma pełne EPG. Kanału nie przełączam tyko wciskam pilot/info i strzałkami "lecę" po kanałach, jak mnie coś zainteresuje to oki i oglądam. Robię tak dwa lata i nie znalazłem innego sposobu, choć niektórzy na forum twierdzą że trzeba na TVP1 ustawić czy na TVP Info i wtedy dekoder pobierze epg. U mnie to nie działa.

Edited by Ozzy666

Też kiedyś coś widziałem, aby ustawiać na TVP INFO (kanał domyślny czy coś takiego) i również to nie działało. O szybkości działania i reakcji tego czegoś już nie wspomnę. Ten dekoder nie powinien w ogóle się pojawić. Takie nieporozumienie.

Pomyśleć, że kiedyś stare dekodery CYFRY+ działały o wiele lepiej, a funkcja PILOT sprawdzała się wyśmienicie, mimo że była ograniczona co do ilości kanałów. Ah, stare dobre czasy… :(

Ten dekoder tak ma. Zapisuje bufor timeshiftu, niestety zapomina to później usuwać, przez co dysk bardzo szybko napełnia się do 100%. Co więcej, jeśli coś nagrasz i nawet to usuniesz to i tak żeby mieć znowu miejsce musisz sformatować dysk.

Sprawdziłem ten timeshift i tak źle to nie jest u mnie.

Ten problem chart'a to jakiś dziwny. Jeśli nagrał 3% dysku o pojemności 500 GB to do następnego dnia nie zdołał by timeshift'em zapełnić cały dysk ? Musiało się coś innego stać ?

Używałem timeshifta najpierw ręcznie i spartoliłem 2 pendriv'y tak że nie pokazywały żadnych nagranych wcześniej plików ale zajętość pamięci pokazywały dobrze. Ale udało mi się odzyskać kontrolę nad nimi bez utraty wcześniej nagranych plików. Po wyjściu z timeshifta opróżniał bufory .

Potem sprawdziłem timeshift automatycznie i też działał, bufory opróżniał.

Pendrivy 32 GB i 64 GB.

Dekoder wolno reaguje na klawisze i czasami po kilku sek dopiero. Nie można zbyt szybko wciskać klawiszy pilota- wtedy często idzie w maliny.

Nagrywanie zaprogramowane- zdarzyło mi się kilka razy , że nie nagrał i potem w menu był przestawiony czas nagrania czy data nagrania do przodu ? Dlatego nagrywanie może być ruletką ?

Według mnie lepiej nie używać szybkiego uruchamiania . U mnie już to działa prawidłowo i wyłącza się po kilku min do stanu uśpienia, dysk nie musi pracować non stop. Jak zbyt długo dekoder jest włączony to częściej się zacina, trzeba ratować się krótkim wyłączeniem zasilania.

Może to nie jest timshift a timesheet w tym dekoderze ? :mrgreen:

Pomyśleć, że kiedyś stare dekodery CYFRY+ działały o wiele lepiej, a funkcja PILOT sprawdzała się wyśmienicie, mimo że była ograniczona co do ilości kanałów. Ah, stare dobre czasy… :(

W cyfrze miałem dekoder Mediasat Thomson czy coś takiego i mimo iż był SD to w porównaniu z wifiboxem to była rakieta. Szkoda że NC+ nie może teraz zrobić takiego dekodera.

Zaoferowano mi wymiane dekodera.Obecnie posiadam PVR BOX+ HD 500 GB Pace na wifi box+.Jest to dobra wymiana?Z gory Dziekuje za odp

Zrobiłem jak koledzy radziliście tzn wykasowałem szybki start, USB na ręcznie -zobaczę. Ale ten dekoder robi co chce np. włacza się sam, już kilka razy przestawił USB z ręcznie na automat.  HDD pokazuje jako zapełniony a po wyjęciu wtyku USB i ponownym włożeniu pokazuje już poprawnie jako pusty. Miałem lepsze zdanie o firmie Sagem i NC+ do tej pory.

Zaoferowano mi wymiane dekodera.Obecnie posiadam PVR BOX+ HD 500 GB Pace na wifi box+.Jest to dobra wymiana?Z gory Dziekuje za odp

Moim zdaniem absolutnie nie rób tego. mój Pace chodzi od kilku lat idealnie a wifibox to beznadzieja (jedyny plus to ma wifi) - poczytaj wyżej opinie.

@chart

Jeszcze 2 sprawy -

-sprawdź poziom i jakość sygnału w menu . Muszą być na zielono . W ostatnich dniach przechodził orkan nad Europą , padał mokry śnieg itp. Jeśli sygnał będzie kiepski z anteny to można zapomnieć o dobrym nagrywaniu itp. Jaką masz antenę ?

-druga sprawa – zrób reset do ustawień fabrycznych na dekoderze.

W cyfrze miałem dekoder Mediasat Thomson czy coś takiego i mimo iż był SD to w porównaniu z wifiboxem to była rakieta. Szkoda że NC+ nie może teraz zrobić takiego dekodera.

nc nie produkuje dekoderów. Poprostu musi znaleźć pożądanego producenta, który idzie na jakość, A nie na sztuki. Wtedy za dobry dekoder można i płacić z czystym sumieniem tą dzierżawę.

A dlaczego zaoferowano Ci dekoder bez dysku? Jeśli już to powinni Ci dać Wi-Fi P.boxa bez aktywacji i dzierżawy Edited by ircios

@chart

Jeszcze 2 sprawy -

-sprawdź poziom i jakość sygnału w menu . Muszą być na zielono . W ostatnich dniach przechodził orkan nad Europą , padał mokry śnieg itp. Jeśli sygnał będzie kiepski z anteny to można zapomnieć o dobrym nagrywaniu itp. Jaką masz antenę ?

-druga sprawa – zrób reset do ustawień fabrycznych na dekoderze.

Jakość i poziom jest ok, ponad 80%.  Ale dzisiaj sprawdziłem HDD- pomimo że nic nie nagrywałem dysk pełny 100%. Muszę go jednak wyjmować/odłączać a wtykać tylko w razie potrzeby.  Zrobię jeszcze reset, ale nie bardzo wierzę w efekt.

Czy te dekodery występowały w opcji zakupu na własność czy tylko dzierżawa? Mam na myśli ofertę abonamentową.

Edited by dreamseller86

Obecnie nie dają ich w ofercie abonamentowej, a tylko na kartę w cenie ok. 300 zł?

Można też ich kupić w sklepach w ofercie na kartę np. RTV Euro AGD, Saturn, Media Markt itp. Ciekawe, dlaczego nie oferują ich w abonamencie i kto to kupuje ten szajs  w sklepach? W ofertach na kartę jest od razu na własność.

W instrukcji do tunera pisze: · Pobór mocy: – podczas pracy maks. 17W – w trybie standby poniżej 1W

U mnie tuner czy włączony, czy w stanby pobiera około 9W. Czy możecie się podzielić swoimi pomiarami, bo nie wiem czy ten tuner nie jest przypadkiem do wymiany ? W opcjach mam włączoną opcję oszczędzającą energię tzn. że tuner ma prawo się dłużej włączać (i włącza się bardzo długo, koło 30s).

30 sekund to raczej nie jest bardzo długo.Ile masz do wyboru opcji oszczędzania energii ?

Witam mam problem z dekoderami (mam dwie sztuki) wifiBox+ / SAGEMCOM DSIW74, oba dekodery sie zacinają, przykładowo klikam klawisz podgłośnienia, a kanał mi się zmienia, albo chce zmienić kanał, a tu głośność się zmniejsza, kolejnym razem nie da się włączyć dekoderów w ogóle (miga na przemian czerwona i zielona lampka na dekoderze)...
Wymieniłem już baterie w pilotach, bo myślałem, że to ich wina, nie pomogło, kupiłem dwa nowe oryginalne piloty, nie pomogło, powoli zaczynam już tracić cierpliwość do tych dekoderów. Co proponujecie aby zrobić w takiej sytuacji?

Beznadziejny dekoder. Ja już odpuściłem sobie nagrywanie na HDD, bo częściej nie nagrywa niż nagrywa.

Ale ostatnio (już 3 razy), choć dekoder był wyłączony wieczorem, rano wyświetla się "boot" i nic nie da się zrobić, jedynie wyjąć wtyk zasilania.

Tydzień temu komunikat "brak uprawnień, zadzwoń ....itd" . Próba reaktywacji przez stronę nc+ nic nie dała przez kilka godzin. A karta włożona do Pace (multiroom) dała komunikat "karta uszkodzona". Poszedłem do salonu, pani zreaktywowała szybciutko a w domu na Pce znowu "karta uszkodzona" ale na wifibox+ zaskoczyła i gra od kilku dni.

Do doooopy z takim sprzętem.

Czy da się jakoś w czasie nagrywania pominąć reklamy, z tego co się oriętuje nie da się zpauzować, bo wtedy film podzieli na kilka części.