Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

Witam,

Od tygodnia posiadam ten dekoder w multiroom. Po nocy na wyświetlaczu pojawił mi się napis "boot". Dekoder nie reagował. Uruchomiłem główny i nic. Poczekałem chwilkę i bez zmian. W końcu go wyłączyłem na moment z sieci i włączyłem, chwile podumał znów z napisem "boot" oraz "infit" (jakoś tak), po czym odpalił. O co chodzi? Czy to tak zawsze czy może akt. oprogramowania i niepotrzebnie wyłączyłem z sieci?

Masz pewnie ustawiony oszczędny tryb startu.Wejdz w menu-ustawienia-ustawienia dekodera-ustawienia inne-szybki star-wybierz aktywny-ok

Dekoder wystartuje szybciej , ale w trybie czuwania zużywa prawie tyle samo energii jak w trybie pracy.

Wszystkie komunikaty były prawidłowe po prostu potrzebna jest cierpliwość do tego modelu.

Edited by sztywniak

OK dzięki spróbuje.

Ale ten napis "Boot" sam się pojawił nie miałem w planach odpalać dekodera. Po prostu wstałem rano, a tam tak bez powodu ten napis i dioda świecąca na zielono. Zaciekawiło mnie to, czekałem ok 20 min. i zacząłem go odpalać, żeby zobaczyć o co chodzi, a tu nic. Może rzeczywiście więcej cierpliwości, pierwszy raz, trzeba dać szansę i zmienić w ustawieniach.

W tą sobotę miałem taki przypadek , że nie chciał się włączyć.Nie reagował na pilota , ani też na przycisk na dekoderze-cały czas zegar.Dopiero po trzecim twardym restarcie zaskoczył.Tak więc jeszcze wszystko przed Tobą.

Edited by sztywniak

Ok. jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Musiałem wziąć ten dekoder bo ma wifi. Przed zakupem przeglądałem forum i czytałem wiele ciekawych rzeczy na temat tego dekodera. Więc na razie "psychicznie" :wink:  jestem przygotowany na przygody z nim. Ale ciekawe jak długo :wink:

To że w nocy na wyświetlaczu pojawia się czasami napis boot to całkiem normalne. Na moim często tak jest. Nie wiem czemu to służy ale po kilku minutach wszystko wraca do normy i znowu jest zegar na wyświetlaczu. Mam go od lutego tego roku i nie jest najgorszy, DSI83 był o wiele gorszy.

Mam do Wifibox pendrive włożony i po zaprogramowaniu nie nagrywa. Dekoder go widzi. Jak nacisnę przycisk nagrywania to podaję godzinę rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. Pojawia się komunikat, że wkrótce rozpocznie się nagrywanie na undefined i przełącza się na TVN. Nic nie zmieniałem, działało wszystko.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Znajomy wziął niedawno w punkcie NC+ wifiboxa. Sam dekoder wygląda na używany (ma nawet rysy na szybce wyświetlacza) ale chodzi o to, że załącza się on najczęściej dopiero za 3-4 razem. Praktycznie za każdym razem, przy próbie włączenia go pilotem wyświetlacz na sekundę przełącza się z zegara na nr kanału (np. P6) i od razu z powrotem wraca na zegar (nie włącza się). Trzeba kilka razy wcisnąć pilot aby w końcu załączył się.

Kolejna sprawa to pilot, który w instrukcji ma dodatkowo jeszcze jeden rząd przycisków na dole (zielony, żółty, niebieski) a ten z zestawu ich nie ma. Czy tak powinno być? Przy okazji to nie ma na samym dole logo "NC+" a jedynie sam znak "+". 

Edited by zetorson

Są dwa rodzaje pilotów do wifiboxa, wydawane są różnie. To że ma plus a nie nc+ znaczy ze pochodzi z nowszej partii. Dekoder wifibox mógł być po regeneracji, nie koniecznie nowy. Dziwnie się zachowuje że nie załącza od razu, proponuję zresetować i wgrać na nowo aktualizację. 

Od ostatnie aktualizacji dekodera nie da się korzystać z NC+ Go. Co chwilę wyskakuje komunikat "wystąpiły pewne problemy podczas próby pobrania zawartości kolekcji". Sieć w zasięgu, jakość 74%, 54 mb/s.
Jakieś pomysły, co się może dziać?

Cześć, od dzisiaj jestem posiadaczem WiFi Premiumboxa,wczesniej miałem Pace,ale nie o tym mowa...

Posiadam w pokoju zamontowane diody Led i zauważyłem, że pilot od dekodera po naciśnięciu czerwonego kwadratu zmienia mi światła LED.

Pytanie, czy można coś zmienić w konfiguracji dekodera, pilota, aby pilot obsługiwał tylko dekoder a nie inne urządzenia (LED) w pobliżu?

Mam pytanie odnośnie Polecanych audycji w WifiBoxie.

Wchodząc do menu i na Program TV możemy wybrać POLECANE.

I tam wczytuje się lista na 12 stronach audycji polecanych z wszystkich kategorii.

Można zmienić kategorie klikając na "+" i wybrać np. Sport i wtedy mamy tylko listę wydarzeń sportowych.

Ale przy normalnym przełączaniu kanałów w okienku INFO cały czas są podświetlane na fioletowo i oznaczone gwiazdką wszystkie polecane audycje niezależnie od tego, co wybierzemy w Programie TV.

I jeszcze informują, że pracuje nad tym specjalna grupa, żeby zaznaczyć, co warto oglądać.

Generalnie jest jakiś sposób żeby to wyłączyć?

Niech sobie wsadzą te swoje pseudo propozycje.

Nie ma możliwości wyłączenia. Trzeba ignorować te informacje. Jedyna rada. Ja tez z tego nie korzystam, ale specjalnie mi to nie przeszkadza. ;)

Jak mam to ignorować, skoro wyspecjalizowana dobrze zarabiająca grupa ludzi siedzi dniami i nocami, żeby oznaczyć gwiazdką i wyraźnym fioletowym kolorem super audycje nc+. :)

Dlaczego ktoś ma mi proponować np. film, w którym dwóch nastolatków morduje dziecko przy torach?

Przecież chyba masz wolną wolę, czy te propozycje akceptować czy nie? Nie naciskaj żółtego klawisza na pilocie to się nawet nie dowiesz treści proponowanych programów. ;)

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera. Otóż mój znajomy zamierza nabyć pakiet telewizji na kartę (Pakiet Start+, ewentualnie Komfort+) właśnie z tym dekoderem i pytał mnie o poradę. Z racji tego, że często wyjeżdża nie chce wiązać się abonamentem. Ja tego dekodera stety bądź niestety nigdy nie posiadałem.

Przejrzałem parę stron w tym wątku to jednym działa, innym nie, ale chyba częściej w MR są z nim problemy. 

Chciałbym uzyskać od Was najświeższe informacje (na najnowszym firmware) na temat działania tego urządzenia. Jeśli dałoby radę to mógłby ktoś np. wrzucić filmik jak działa przełączanie kanałów, obsługa menu żeby później nie było rozczarowania ;)

Edited by shevchenko1987

Nie wiem czy ten dekoder jest dostępny w ofercie na kartę.Na pewno jest ITI 2850 i Pace PVR.

No tak ja sprawdzałem na stronie nc+ i tam go nie ma.Znalazłem go na stronie MediaMarkt w cenie 299 podczas gdy "mydleniczka 2850" jest w cenie 149 zł.Osobiście brałbym ten tańszy ale to nie moje pieniądze ;)

Niby taniej, ale wifibox+ to sprzęt NOWY i posiada 24 m-ce gwarancji. Natomiast wspomniana "Mydelniczka" jest odnawiana i ma tylko 12 m-cy gwarancji, więc pewnie co się zaoszczędzi to się wyda na naprawy. 

Poza tym wifibox+ to sprzęt nowszy, który posiada ciągle aktualizacje / wsparcie producenta oraz lepsze podzespoły. 

Długo ten dekoder przerzuca kanały?

To nie ja będę go kupował tylko znajomy. Jego sprawa. Chce ten model to nie będę go namawiał na starszy, wolniejszy i w dodatku używany.

Ja miałem się tylko dowiedzieć odnośnie stabilności i szybkości działania. Jeślibyś mógł się na ten temat wypowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny ;)

Edited by shevchenko1987