Jump to content

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

Masz najnowszą aktualizację? Tj z aplikacją start? Jeśli nie to zaktualizuj, inna opcja to spróbuj połączyć z hotspota z telefonu i sprawdź czy działa. 

Jednak przez połączenie z hotspota dało pozytywny wynik i aplikacja NC+GO TV odpaliła.Pozostaje pytanie co dalej?Główny dekoder Premiumbox+ działa za pomocą domowego wifi i wszystko w nim śmiga,natomiast dodatkowy wifibox+ nie chce się połączyć z internetem.Myślę,że jest coś nie tak z routerem,albo z konfiguracją.

@MaRIO84 -  U mnie było trochę podobnie, tylko odwrotnie - po wifi,  wifibox+ miał dostęp do internetu i NC+GO TV działało, natomiast Wifipremiumbox nie miał dostępu do internetu. Dostęp przez hotspota też działał. Konieczne było zestawienie innego połączenia z routerem (przewodowe - bezprzewodowe) dla wifiboxa i wifipremiumboxa. Jak masz taką możliwość, to spóbuj w jednym z urządzeń zestawić połączenie przewodowe a w drugim bezprzewodowe z routerem. 

Oczywiście zakładam, że poziom sygnału WiFi w miejscu gdzie znajduje się wifibox+ masz wystarczający.

Edited by zbar

Piszecie tutaj, że dekoder się zacina i pomaga wymiana na nowy. A co, jeśli jest problem z pilotem? Tzn. klikam klawisz "pilot", a kanał mi się zmienia. Albo chce pogłośnić, a tu wskakuje kanał wyżej. Nie dzieje się tak zawsze, ale już tracę cierpliwość. Wymiana baterii drugi raz nic nie daje. ;) Udać się na wymianę?

O braku płynności nie wspominam.

Mam ESCA014 ;)

Wymień pilota.

Spróbuj jeszcze blaszki w pilocie przy bateriach powyginać, często to pomaga. Jeśli nie to od ręki wymienią pilot w APS. 

Wymieniłem pilot, co prawda na używany (innego nie mieli na stanie), ale problem nadal występuje. :evil:  Będzie trzeba dekoder wymienić.

Czy ktoś mi powie, jak na tym dekoderze szybko wpisuje się numer kanału? Na innych dekoderach wpisywało się zawsze na początku 0 (np. 008), tutaj po naciśnięciu 0 pojawia się jakaś niedostępna funkcja.

Edited by Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób niekulturalny. Poprawiono post.

Po aktualizacji dekoder nie wykrywa w Media Playerze żadnych filmów lub muzyki.

Nie wiem dlaczego dekoder sam przestawia obraz. Filmy emitowane w 4/3 (np. Kino Polska), powinny być wyświetlane z paskami po boku, a czasem obraz rozciąga mi się na cały ekran, czyli wszystko rozszerzone.