Jump to content
ircios

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

Recommended Posts

Przytaszczyłem ten dekoder dzisiaj i się zawiodłem. Nie mam HBO GO tylko HBO OD - dramat. Z powrotem podłączyłem lapka. Kolekcje net vod - ładowanie dramat. Cała reszta fula. Oprogramowanie wizualnie sympatyczne. Przełożyłem cameleona z powrotem do Fredka.

Czy działa na tym tunerze multiroom przez kabel?

Oczywiście z turboboxem jako głowny.

Przytaszczyłem ten dekoder dzisiaj i się zawiodłem. Nie mam HBO GO tylko HBO OD - dramat. Z powrotem podłączyłem lapka. Kolekcje net vod - ładowanie dramat. Cała reszta fula. Oprogramowanie wizualnie sympatyczne. Przełożyłem cameleona z powrotem do Fredka.

A jak jakość obrazu i dźwięku na tym dekoderze?

przez BrudnyHarry » 8 sty 2015, o 20:09

W kinie domowym mam tylko euro, i obok wejście na cinch, czym podłączyć ten dekoder do kina ?

Masz euro, wiec euro.

Przecież testowałem i nic...

Witam serdecznie:) Obecnie posiadam sagemcom dsi87. Jestem w trakcie negocjacji o nowej umowy i mam takie pytanie: czy jest sens wymieniać go na wifiBOX+ bądź też inny dekoder: wifi Premiumbox+ czy media box czy turbo box? Posiadanie dysku w dekoderze nie jest dla mnie istotne. Choć może powinno? Jak dla mnie dokładam dysk na usb i działa. A może się mylę? czy do vod - wystarczy zewnętrzny dysk? ? Od nowego dekodera oczekuję - by się nie zawieszał, płynnie śmigał. Z tym dsi87 nie miałem problemu - jedynie - długi czas włączania.

Co do tego wifibox+ mam jeszcze jedno pytanie: "Funkcja Media Player pozwala na odtwarzanie plików wideo i audio z urządzeń przenośnych" - nigdzie nie mogę odnaleźć jakie obsługuje formaty plików video - pomocy.

VOD nie będziesz miał z dysku podłączonego. Jeśli dysk Ci nie potrzebny, a ten Sagem dobrze Ci działa to nie ma sensu wymieniać. Zwłaszcza, że jak na ADB byś wymieniał to prawdopodobnie zapłacisz aktywację.

Guest piotr77sat
Witam serdecznie:) Obecnie posiadam sagemcom dsi87. Jestem w trakcie negocjacji o nowej umowy i mam takie pytanie: czy jest sens wymieniać go na wifiBOX+ bądź też inny dekoder: wifi Premiumbox+ czy media box czy turbo box? Posiadanie dysku w dekoderze nie jest dla mnie istotne. Choć może powinno? Jak dla mnie dokładam dysk na usb i działa. A może się mylę? czy do vod - wystarczy zewnętrzny dysk? ? Od nowego dekodera oczekuję - by się nie zawieszał, płynnie śmigał. Z tym dsi87 nie miałem problemu - jedynie - długi czas włączania.

Co do tego wifibox+ mam jeszcze jedno pytanie: "Funkcja Media Player pozwala na odtwarzanie plików wideo i audio z urządzeń przenośnych" - nigdzie nie mogę odnaleźć jakie obsługuje formaty plików video - pomocy.

I czy ktos z uzytkownikow tego dekodera testowal jakie formaty plikow odtwarza Media Player ?

Przytaszczyłem ten dekoder dzisiaj i się zawiodłem. Nie mam HBO GO tylko HBO OD - dramat. Z powrotem podłączyłem lapka. Kolekcje net vod - ładowanie dramat.

Czy ktoś może to potwierdzić, bądź zaprzeczyć? Interesuje mnie dostęp do kolekcji netVOD. Czy dostępne są wszystkie kolekcje tak jak na mediaboxie, czy są jakieś opcje niedostępne. Jak ogólnie się sprawuje dostęp do kolekcji netVod.

I pytanie dodatkowe. Czy netVOD będzie działało, jeśli nie podłącze kabla satelitarnego?

NetVOD działa u mnie super. O ile mi wiadomo, to HBO GO jest na tablety i smartfony. Mając kiedyś turboboxa w dawnej N i potem w nc+ miałem takie same kolekcje jak mam teraz na WiFiBox. To w takim razie ja mam pytanko. Czy u was też dzieje się coś takiego, że niekiedy pilot działa inaczej niż się zamierza? Mianowicie wciskam nieraz zmianę kanału a tu podgłasza, albo wciskam Play to cofa w menu lub jak chcę przewinąć nagranie to czasem nie reaguje. I druga sprawa to, że przy oglądaniu z dysku czasem ma małe przeskoki w odtwarzaniu. Poza tym to działa o wiele lepiej niż Sagemcom DSI-83

HBO GO jest na komputery, smart tv i tak jak piszesz, tablety i smartfony.......

Czy w tym dekoderze działa multirroom po wi fi??
Nie inaczej.....

Może mnie ktoś oświecić? Przeleciałem pobieżnie cały temat i nie nadążam. Jak multiroom przez wi-fi?

Przecież do tych sprzętów obecnie są dawane karty Cameleon. MR po wi-fi czy sieci przewodowej to w ADB dekoderach. Nie ogarniam.

Pytam bo podobno taki sprzęt ma mi być wysłany w niedalekiej bliżej nieokreślonej przyszłości ale jak poczytałem ten temat to chyba trzeba zadzwonić do COA i odwołać tą wysyłkę.

Jednego kuriera już przed świętami spławiłem bo wydzwaniał, że ma dla mnie jakąś przesyłkę i umowę do podpisania a ja niczego nie zamawiałem i nikt mnie o takim "prezencie" z nc+ nie informował.

Karty z tego sprzętu będą działały w tunerach z wolnego rynku,ale jeśli chodzi o MR na tych ich dekach,to dekodery muszą być w sieci,aby to wszystko działało..... mimo tego,że karty to Cameleon.....

Zaintrygowało mnie to co piszesz. Muszę poczytać w prasie branżowej testy tego dekodera. Na jakiej podstawie piszesz, że dekodery muszą być w tej samej sieci? Piszesz o dwóch wifibox-ach i jednej karcie czy jak?

Jak mam PACE i bym wziął tego wifibox'a to bez połączenia w ramach sieci lokalnej MR nie będzie działał? :shock:

Mam dwie karty więc dostałbym ten sprzęt bez karty w ramach akcji wciskania abonentom dekoderów, które obsługują DVB-S2. A jeszcze jak wyczytałem tutaj jakieś teorie o wymianie w pierwszej kolejności kart abonentom posiadającym tego Sagecom'a to już w ogóle robi się ciekawie. :roll:

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe dlaczego tak zostało to rozwiązane w przypadku tych dwóch dekoderów. Tym bardziej, że każdy ma swoją kartę?

Chociaż ta ewentualna wymiana kart to dla mnie też ciekawostka.

Dla wszystkich nowych klientów i zmieniających główny dekoder (PVR) jest takie rozwiązanie. Dla tych, co mają stary multiroom nic się nie zmienia.

Zakładając, że kiedyś nie będzie się już dało korzystać z karty nc+ we własnym sprzęcie to Waszym zdaniem lepiej mieć parę Premiumbox i wifibox czy Mediaboxa z innym sprzętem ADB?

Mam wątpliwości czy jest sens się ładować w tego wifiboxa jako drugi tuner (mając PACE) bo jednak na dzień dzisiejszy bardziej mnie przekonuje sprzęt ADB. Byłem kiedyś w "n" a wi-fi w dekoderze to dla mnie żadne "wow". Wymiana PACE na Premiumbox'a też raczej nie wchodzi w grę bo za darmo to na pewno by go nie udostępnili.