Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel nowy, wziąłem synowi od xboxa. Postaram się ogarnąć temat w weekend (również z evoboxem), bo telewizor jest u rodziców w pokoju, a jak wracam do domu, to zazwyczaj tam jakies pseudodokumentalne seriale lecą.

Dzięki i EOT z mojej strony na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Też zauważyłem, że po zmianie oprogramowania dekoder wolniej zmienia kanały a obraz jest zdecydowanie ciemniejszy. W dodatku w menu pojawił się jakiś błąd. Nie mogę edytować czasu (3 lub 6 godzin) do wyłączenia dekodera. W tej rubryce pojawia mi się natomiast "czas do wyłączenia 46 godzin", czasami 45 godzin i czas ten jest odliczany. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych, bo stracę listę ulubionych. Czy wie może ktoś co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Odłączenie dekodera od prądu na kilka minut nie zmienia sytuacji?

Wielkie dzięki  :D   Pomysł bardzo prosty ale jakże skuteczny:) Wszystko wróciło do normy a ulubione zostały  :jupi:

Co więcej aż dziwne, że dekoder działał, bo teraz mam w menu jakieś 1/4 więcej możliwości ustawień niż ostatnio. Widocznie nie do końca doczytał aktualizacje. Jakim cudem, więc mimo wszystko w miarę dobrze funkcjonował??? Jeszcze raz dzięki  :brawo:

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że po zmianie oprogramowania dekoder wolniej zmienia kanały a obraz jest zdecydowanie ciemniejszy. W dodatku w menu pojawił się jakiś błąd. Nie mogę edytować czasu (3 lub 6 godzin) do wyłączenia dekodera. W tej rubryce pojawia mi się natomiast "czas do wyłączenia 46 godzin", czasami 45 godzin i czas ten jest odliczany. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych, bo stracę listę ulubionych. Czy wie może ktoś co z tym zrobić??

Odliczanie czasu jest po przedłużeniu tej funkcji do 48 godzin przytrzymaniem zielonego przycisku

Pytanie trochę nie w temacie, ale czy na HD 3000 działa komuś jakiś inny dysk oprócz DTU 320, bo ja mam najnowsze oprogramowanie na HD 3000 i po podłączeniu dysku Toshiba 500GB jest napis "Wykryto dysk który nie może współpracować z dekoderem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj podłączyłem mojego HD5500 aby się zaktualizował i po aktualizacji okazało się że funkcja HDMI CEC działa bardzo dobrze, nawet można sterować głośnością dźwięku telewizora czyli nie tylko Sony obsługują tą funkcję, ja posiadam prosty model Philipsa 42PFL3207.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie szukać problemu braku sieci w hd5500s? nie mogę włączyć hbo go i vod, pisze że przekroczono czas oczekiwania. Ale jeżeli wypnę kabel sieciowy i podłącze go do bluraya sony, net działa, you tube i inne [beep]oły chodzą bez problemu. Router to tp link, z neostradą max 20mb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w routerze masz włączone nadawanie adresów IP z DHCP to w dekoderze zobacz czy masz tryb auto. Jeśli to nie pomoże to nadaj dekoderowi w jego menu sztywny adres IP oczywiście z puli z zakresu routera. Jak to nie pomoże to zobacz na innym kablu ethernetowym.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zgodzę się że dyski bez zasilania nie działają, ale ja mam 4 z własnym i działa tylko jeden.

Ja też mam dużo dysków z własnym zasilaniem są to dyski wyciągnięte ze starych komputerów i podłączane przez przejściówkę IDE-USB żaden z nich nie działa mi na HD 3000, a na T-HD 1000 wszystkie działają, mają pojemności 20 GB, 60 GB i 120 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dużo dysków z własnym zasilaniem są to dyski wyciągnięte ze starych komputerów i podłączane przez przejściówkę IDE-USB żaden z nich nie działa mi na HD 3000, a na T-HD 1000 wszystkie działają, mają pojemności 20 GB, 60 GB i 120 GB

Nie wiem, czy z tymi dekoderami HDxx00 nie działają wyłącznie dyski z interfacem SATA. Ktoś kiedyś cos o tym wspominał (@swojadroga albo @support458), że dyski PATA, SSD i pendrive'y nie działają.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...