Skocz do zawartości

Jaka antena najlepsza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Chciałabym, żeby ktoś z Was doradził mi jaką antenę TV mam kupić. Anteny potrzebuję do karty telewizyjnej, mieszkać będę w Poznaniu niedaleko linii tramwajowej pestka, blok stoi wzdłuż wału tej linii, a okno będę miała po stronie pestki, czyli od strony nie północnej jednak a wschodniej ;/ , okno dosyć nisko,a poszukuje dobrej anteny wewnętrznej, niedużej. O ile mi wiadomo większość nadajników znajduje się na południe od Poznania w miejscowości Śrem.

TVP1: 9/duża/H/D NICAM Śrem 33/średnia/H/D ul. Powst. Wielkopol.

TVP2: 27/duża/H/D NICAM Śrem11/średnia/H/D ul. Powst. Wielkopol.

Polsat: 50/duża/H/D Śrem

TVN: 47/średnia, 1kW/H/D NICAM Poznań - Piątkowo

TVP3: 31/60km Chełmce k. Kalisza52/100kW/H/K Poznań - Śrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje olac naziemna tv i pod karte wpiac kablowke :) jednak jesli koniecznie chcesz.... piatkowo masz tak blisko ze antena pokojowa powinna sobie pieknie poradzic - czyli masz tvn. co do reszty... siedzac na dachu (blizniak na ogrodach) z laptopem + karta na usb i antena teleskopowa ekonomiczna lapalo znosnie - tvp1 znosnie i tvp2 troszke gorzej. co do sremu... antenka pokojowa napewno sie nie sprawdzi jesli liczysz na przystepna jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale chyba jednak będe musiała zostać przy naziemnej, bo tym blokiem jest akademik :D, ludzie od południowego-zachodu całkiem nieźle odbierają tv, oczywiście najlepiej TVN, ale niestety po mojej stronie jest troche gorzej, koleżanka ma po tej samej stronie taką zwykłą antene co ma dwa rozkładane ramiona, nie wiem czy jest tam wzmacniacz, ale tv śnieży, i musi sobie krecić tą antenka jak kanały zmienia, ja oczywiście nie licze na nic lepszego, ale i tak nadal nie wiem jaką wybrać, wiem że musi być nieduża :P bo mało miejsca, obecnie myślę nad sonus tv i dexta, ale czy warto, wiem, że nawet na zwykłej może być taka sama jakość.

Po dokładnym zlokalizowaniu nadajników muszę niestety stwierdzić, że moje położenie jest bardzo niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Planuję instalacje antenową tv naziemnej w domku jednorodzinnym na 3 telewizory.

 

Możliwości odbioru w mojej okolicy:

Nadajnik Kołowo (25 km od mojego miejsca zamieszkania):

 

PROGRAM MOC POLARYZACJA KIERUNEK MHZ KANAł

 

Polsat 600 H KIERUNKOWA 687,25 48

TVN 10 H KIERUNKOWA 591,25 36

TVP1 100 H KIERUNKOWA 223,25 12

TVP2 600 H KIERUNKOWA 543,25 30

TVP3 400 H KIERUNKOWA 607,25 38

 

Oprócz tego jest jeszcze nadajnik oddalony ok 45km:

TV4 0,500 V KIERUNKOWA 183,25 7

 

Najbardziej zależy mi na nadajniku w Kołowie, stąd moje pytanie:

 

Jaką antenę wybrać ?

Czy taka będzie dobra:

http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=25&deal=Telmor

 

Jeśli tak to którą wersję, bez przedwzmacniacza ASR−860, czy z przedwzmacniaczem ASR-860P15 i ASR-860P25 ?

 

Co dalej, jaki rozdzielacz na 3 tv. Jeszcze jakieś wzmacniacze. Jeśli tak to w którym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena, którą podałeś powinna spełnić swoją rolę.

Jednak ja proponuję inny zestaw, złożony z anten Yagi.

 

Na nadajnik w Kołowie zastosuj antenę 19-elementowa lub ATV 21/21-60. Do puszki wybranej anteny wstaw symetryzator

Druga antena ka Kołowo (do odbioru TVP1) - 4-elementowa z symetryzatorem.

 

Obie anteny możesz połączyć zwrotnicą

 

Od zwrotnicy będzie wychodził jeden kabel, który podłączysz do jakiegoś rozgałęźnika. Ja używam RI-3 ale taki R-3 Signal powinien dobrze spełnić swoje zadanie.

 

Cała instalacja nie będzie potrzebować żadnych przedwzmacniaczy, wzmacniaczy, i tak dalej. Moc nadajników powinna zapewnić bezproblemowy odbiór.

 

W instalacji nie uwzględniam odbioru TV4, a to dlatego, że doszły mnie słuchy wyjątkowo paskudnych warunków odbioru, już po kilku kilometrach brak sygnału. Zasięgnij języka w okolicach w których mieszkasz jak jest z odbiorem.

Wybrałem jednak taką zwrotnice, która umożliwi bezproblemowe dołączenie kolejnej anteny, właśnie na TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...