Skocz do zawartości

Różnica kanałowa między Polsat Box a platformą Canal+


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
...

Cyfrowy Polsat przede wszystkim powinien zadbać o własne kanały, które już dawno powinni nadawać w systemie High Definition. W następnej kolejności można by było się pokusić o pewne podmianki kanałów z nc+

...

Nie masz wrażenia, że CP to w pewnym sensie taki skansen na rynku medialnym? :D

 

Skansen z kustoszem oderwanym od rzeczywistości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to jest ciekawe, jako pierwsi wyłączają duble SD, a nadal nie mają wersji HD swoich autorskich kanałów. Bardzo to dziwne. :roll:

 

Możliwe, że po po prostu robią miejsce na kanały HD na swoich transponderach - bo przecież nie są one z gumy a i przesył kosztuje niemałe pieniądze. Dublowanie kanałów nie ma sensu tym bardziej, że zdecydowana większość dekoderów SD została już wymieniona na HD. Sumarycznie - myślę, że pomału pojawia się szansa na zdecydowane zwiększenie kontentu HD w ofercie CP. Osobiście najbardziej (z tych różnic programowych) brakuje mi Discovery XD HD, bo dobre 60-70% "przebiegu" telewizora to u mnie w domu kanały przyrodnicze i popularno-naukowe. Reszta to sport i trochę filmów.

 

A co do kustosza... Fakt - bez sensu jest VOD o wymuszonej godzinie (nie podoba mi się to - trochę burzy to ideę VOD, ale ja z tego nie korzystam, więc tylko zaznaczam temat - nie mam doświadczenia), dekodery wyglądają trochę prymitywnie - chodzi o jakość materiałów, z których wykonane są obudowy oraz design, "wodotryski" w menu itp. Poza tym jakby nie patrzeć CP wraz z Plusem oferuje teraz chyba najbardziej rozbudowaną i (uwzględniając nielimitowany internet LTE np.) zdecydowanie coraz nowocześniejszą ofertę.

 

Oferta programowa jest szeroka - nie można tu mówić o drastycznym odstawaniu od nc+, bo tak naprawdę główna różnica to paczka Canal+ (cała reszta jest albo identyczna, albo podobna, minusem jest część wspólnej oferty w SD a nie HD jak u nc+). Biorąc pod uwagę bogate pakiety - z autorskimi kanałami sportowymi, HBO, Cinemaxem itp. - tj. oferty maksymalne obu operatorów z multiroomem itp., różnica cenowa jest taka, że można spokojnie wypożyczyć sobie "brakujący" kontent filmowy Canal+ w postaci płyt DVD, Blueray itp. Po prostu (po raz kolejny podkreślam) cena CP jest o wiele niższa, niż nc+ - głównie ze względu na stworzony wizerunek - tj. nc+ "luksusowa", CP "dla ludu". W Cyfrze+ a potem nc+ nie miałem nigdy propozycji (mimo wypowiadania umów itp.) na dobry pakiet w cenie rzędu 50 złotych średnio przez okres umowy, w tym MR. Konkurencja proponowała zawsze ceny od 100 do 150 złotych (i więcej... - za jeden telewizor - dochodziła jeszcze cena MR) a to jest co najmniej 2-3 razy drożej, niż CP. Za kilka filmów miesięcznie (de facto i tak lecą one w kółko miesiącami krążąc między poszczególnymi kanałami Canal+) to jednak troszkę za drogo.

 

Naturalnie jest to moja subiektywna ocena, związana ze sposobem, w jaki korzystam z telewizji, ale chyba każdy powinien się zastanowić, czy faktycznie brakuje jakiegoś kanału, czy po prostu chce mieć, bo inni mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@volcan, w ofercie z kartami kameleon do MR, można z powodzeniem wyrwać prestiżowy pakiet w nc+ za ok. 100 PLN (oczywiście nie dotyczy to nowych abonentów).

 

W pakiecie, żeby było jasne, oczywiście wszystkie kanały, łącznie z Sundance HD i History HD + paczka HBO, Cinemax, Fimbox i kluczowa Canal+.

 

Inaczej nc+ nie mogłaby konkurować cenowo z CP.

 

I tak jest dość drogo w nc+, zważywszy na nieporównywalnie lepiej się lokującą propozycję 12/5 w CP, ale z przykrością stwierdzam, że posiadanie paczki Canal+ jest dla szanujących się telewizjo maniaków, po prostu OBOWIĄZKOWE (!).

 

A, i jeszcze jedno, gdyby nie TV Republika, to CP straciłaby absolutnie wszystkie atuty, chyba że ktoś pasjonuje się siatkówką, to jeszcze pozostają sportowe w HD.

 

edit:

Kiedy Republika w nc+?

@SlaWasII, oby jak najszybciej, bo kończy mi się umowa z CP i mam potrzebę się z niej trwale wymiksować, a TV Republika jest mi niezbędna, więc jeżeli nc+ się nie pospieszy, to znowu będę musiał zostawić sobie pakiecik w CP.

 

Szkoda kasy, ale jak będzie trzeba, to na pewno się nie zawaham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego efekt CCC - czyli cena czyni cuda. Za tak bogatą zawartość, jak pełny pakiet CP - tj. uwzględniając pakiety nc+ bez zawartości Canal+ ale z HBO, Cinemaxem, Filmboxami itp. w nc+ musimy zapłacić znacznie więcej (w CP średnia miesięczna cena mieści się w granicach 50 złotych, w nc+ tyle zapłaci się praktycznie za same pakiety HBO itd.).

 

Wiem, że nie zupełnie na temat, ale podejmę rękawicę. W nc+ mam za 60 zeta komplet kanałów tematycznych, C+ oraz HBO - więc porównując do CP całkiem nieźle. Za średniomiesięcznie 40 PLN uzupełniam to ofertą CP bez HBO (czyli brakujący sport, głównie F1 i siatka, oraz Cinemax, History i sundance Channel - Filmboxy też są, ale nie oglądam). Ponieważ z MR korzystają rodzice, więc za 80 PLN/mies mam bardzo ciekawą ofertę od 2 operatorów. Ale ja lubię siedzieć przed TV i przełączać kanały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JegoCień

 

Wiesz - ja jako wieloletni abonent Cyfry+ miałem propozycje około 150 złotych (na start nc+) i ani grosza mniej. Za 100 złotych pewnie bym się skusił, proponowałem kwoty rzędu 80-90 złotych. Konsultanci nc+ twierdzili, że to niemożliwe. Ja z kolei nie miałem ochoty nagle - z okazji premiery nowej platformy - zacząć płacić za 2 miesiące telewizji tyle, ile wcześniej płaciłem za 3 :) Wyraźnie określałem termin, w którym mogę się zdecydować na pozostanie w c+/nc+ (wyjeżdżałem za granicę), nalegałem też na wymianę niesprawnego dekodera na umożliwiający oglądanie telewizji (Philips PVR - jakby gubił sygnał na pierwszej głowicy i nie dawało się oglądać dużej części programów - ewentualnie można było nagrywać i z dysku z opóźnieniem oglądać). Dekodera mi nie wymieniono ("nie ma takiego modelu dostępnego, na lepszy nie ma zgody na wymianę, zwrot i wymiana na zwykłe HD oznacza zniesienie rabatu na dzierżawę sprzętu w przypadku późniejszej wymiany na PVR), do określonego przeze mnie terminu nikt się ze mną nie skontaktował z sensowną ofertą, więc przeszedłem do konkurencji.

 

CP zaskoczył mnie tym, że negocjacje przy przedłużeniu umowy (po wypowiedzeniu zgodnie z okresem podstawowym) wyglądały tak: "szanowna pani, wiem, że jest możliwość uzyskania oferty 12/5 z kontentem takim jak dla nowych abonentów i darmowym MR HD" - "proszę chwilkę poczekać, muszę poprosić kierownika o zgodę (2 minuty) dobrze - uzyskałam zgodę na zaoferowanie panu oferty zgodnie z pana propozycją". Anulowane zostały też ostatnie miesiące umowy, więc de facto nawet wcześniejszy okres podstawowy zdecydowanie staniał (nie liczyłem dokładnie ale wyszedł w granicach 70 złotych za pełną ofertę z MR, obecna umowa to około 50 złotych z MR - w budżecie "na rozrywkę" pozostaje 50 złotych zaoszczędzone na telewizji...). Skrócenie umowy w Cyfrze+ udało mi się uzyskać raz, szczytowo zapłaciłem kiedyś rachunek prawie 200 złotych (gdzie akurat w tym miesiącu wykorzystałem do końca punkty i miałem kilka pakietów w cenie obniżonej). To ostatnie akurat z powodu a) swojego niedopatrzenia / lenistwa B) wprowadzenia mnie w błąd przez pracownika punktu C+ ("ma pan jeszcze ponad pół roku umowę" - 2 miesiące później przychodzi rachunek "pozapropomocyjny") - po prostu skończyła się umowa i zniknęły promocje... W CP po prostu umowa przedłuża się o rok z ceną, jaką się miało w okresie podstawowym (też podstępnie, ale nie tak boleśnie).

 

Kolejna sprawa to straszna lista kanałów w nc+. O ile dawniej czystym dramatem wydawała mi się lista CP, to niedawno miałem okazję oglądania programów z oferty nc+ i autentycznie - miałem ogromny problem ze znalezieniem niektórych programów. Wymieszane jest prawie wszystko - sport z popularno-naukowymi, chyba jedynie filmowe są w miarę poukładane. CP też ma tragiczne listy swoje, ale za to wszystkie dekodery CP pozwalają na ułożenie listy kanałów po swojemu i to jest ogromny plus.

 

@Cabott

 

Ty chyba przechodziłeś z enki - a to były kompletnie inne warunki. Za to samo w przypadku abonentów cyfry+ migrujących do nc+ nowy operator żądał zupełnie innych kwot. Dla mnie osobiście nie do zaakceptowania (szczególnie że cały czas cytowano jakieś szalone cenniki twierdząc, że "specjalnie dla mnie" cena jest obniżona z ponad 200 złotych :crazy:). Ogólnie uznałem, że podejście operatora do mnie jako klienta jest niepoważne i że generalnie nikomu nie zależy na tym, żebym został i dalej płacił co miesiąc za abonament. Gdzie indziej ładnie mi za moje pieniążki podziękowano dając dobrą ofertę znacznie taniej.

 

Nie jestem zdecydowanie fanboyem żadnego operatora i kto wie - może kolejna umowa będzie już w nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@volcan, mnie natomiast kompletnie obezwładnia brak elastyczności, praktycznie kompletna skamielina przepisów CP, gdzie naruszenie jakichś wykutych w kamieniu przedpotopowych standardów, przekracza możliwości pojmowania pracowników tego podmiotu.

 

W nc+ okresy rozliczeniowe są mierzalne od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, co raczej jest dla myślących ludzi normalne, ale już w CP, czy nomen omen w Plusie, to już jak wiadomo niekoniecznie i decydujący jest dzień, w którym podpisana został umowa.

 

Teoretycznie, wydawałoby się nic wielkiego, ale za tym faktem idą dalsze konsekwencje, ponieważ jeżeli podpisałeś umowę np. 10 dnia miesiąca, a chciałbyś dokonać jakiejkolwiek zmiany skutkującej zmianą opłat np. 11, to zostaną one wprowadzone w życie najwcześniej właśnie tego nieszczęsnego 10-tego, tyle, że w następnym okresie rozliczeniowym.

Jak dla mnie to kompletna paranoja, ponieważ w nc+, dzwonię do CTA i mam zmianę NATYCHMIAST ze skutkami finansowymi dopiero w następnym okresie rozliczeniowym, czyli jak każdy wie, dostaje się miesiąc gratis.

 

Każdy kto z tego korzystał, wie jakie to w pewnych wypadkach wygodne i praktyczne.

 

Co do dekoderów, to bardzo niepraktyczne jest korzystanie ze sprzętu operatora, chyba że z modułów CI, bo rzeczywiście listy kanałów są poukładane według jakiegoś szatańskiego klucza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widocznie do tej pory natrafiałem na samych myślących inaczej.

 

... ale nawet gdyby, to jakie to rodziło dla Ciebie skutki finansowe, płaciłeś w tym pomniejszonym okresie rozliczeniowym za tą dodaną usługę, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale nawet gdyby, to jakie to rodziło dla Ciebie skutki finansowe, płaciłeś w tym pomniejszonym okresie rozliczeniowym za tą dodaną usługę, czy nie?

Płaciłem tylko za okres od nowego okresu rozliczeniowego. Wszystko inne było za free. Jeden raz jak zawarłem nową umowę gdzie wszystko nominalnie było za free przez 6 miesięcy, to z powodu zawarcia jej jeden dzień po okresie roliczeniowym. miałem praktycznie wszystko 7 miesięcy za free. Trzeba tylko wyrazic zgodę na natychmiastowe zaczęcie świadczenia usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Prowadząc taką a nie inną politykę programową CP robi "dobrze" dla abonentów NC+. Pakiety HBO, Cinemaxy, Filmboxy-jakże łatwo jest je dostać gdy lepiej postaramy się będąc abonentami Nc+.Ot, takie premium jak ma Polsat damy wam za darmo. Warunek odpowiednia wysokość abonamentu.Za to paczka canal+ oferowana jest jako dobro luksusowe.Oczywiście, oferta prezentowana w Nc+ wydaje się być droga w porównaniu do CP. Za to Nc+ może sobie pozwolić na rozwój swojej oferty i tu zgrzyt pojawia się w CP-niski abonament-dołączenie nowych, ba nawet przekształcenie własnych SD na HD oj to by wymagało podniesienia abonamentu. I tu Nc+ ma atut-świetne kanały tematyczne oferowane w jakości HD nie wspominając oczywiście o własnym C+, który nadal postrzegany jest jako najlepszy kanał premium, w dodatku pomnożony x 6 ;)Republika zapewne wkrótce pojawi się w Nc+. Viasaty...pewnie też kwestia czasu-ha, reklamy...Oferta sportowa?filmowa? Nc+ jednak przebija CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Polsat ma już swój Polsat Film HD-w porównaniu z Ale Kino HD to bardzo słabo wypada. Takie kanały jakie tworzy CP są robione tylko chyba dla reklam. Obejrzeć w Ale kino film nie przerywany reklamami-miodzio. Repertuar znakomity,jakość techniczna lepsza, napisy etc.Puszczanie seriali na Polsat Film to już żenada, no comment..Tematyczne Nc+ to klasa sama w sobie.

CP ma swoje kanały sportowe to jest jedyne premium-tyle,ze wśród kibiców przewaga jest zwolenników piłki kopanej.Kiedyś był zachwyt nad viasatami. Polsat dodał swój znaczek i co??... za nimi w Nc+ za bardzo nikt nie tęskni a za to NC+ rozwija swoja ofertę programową.Praktycznie z miesiąca na miesiąc coś nowego ;) Niedługo możemy się spodziewać Discovery Science HD, może pokusi się o Travel HD. Mimo wszystko skoro klient płaci-a płaci niemało-to wymaga;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukimann

Z większością Twoich uwag w pełni się zgadzam, oprócz ostatniego akapitu. Uważam, że można wynegocjować bardzo dobrą cenę. Zresztą Ty też nie płacisz przesadnie dużo :). Ja czekam na Discovery Historia HD. W CP tylko sportowe polsaty są godne uwagi, chociaż i tak co ciekawsze wydarzenia są emitowane w ppv :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP jest tak zachłane na kasę że nie liczy się dla nich nic-a my abonenci możemy zrobić tylko jedno jeżeli powstanie nowy kanał na czas MŚ to -NIE KUPOWAĆ TEGO KANAŁU!!!!Płacę już 95 zł i myślą że bedę dopłacał do siatkówki to się mylą ,chociaż jestem jej wiernym fanem ale przeżyję to i przy najbliższej okazji pokażę co o nich myślę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż i tak co ciekawsze wydarzenia są emitowane w ppv :).

Wydaje wam się tylko.

I komu się wydaje? Problem z CP polega na tym, że NIGDY nie masz gwarancji, że coś obejrzysz bez dodatkowych kosztów mimo wykupienia nawet najdroższego pakietu. W nc+ to się jeszcze NIGDY nie zdarzyło. To jest zasadnicza różnica :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...