Skocz do zawartości

Różnica kanałowa między Polsat Box a platformą Canal+


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Stan na 19.03.2015

 

nc+:

 

1. ADVENTURE HD

2. ALEKINO+ HD

3. BABY TV

4. BBC EARTH HD

5. CANAL+ FAMILY HD

6. CANAL+ FAMILY2 HD

7. CANAL+ FILM HD

8. CANAL+ FILM2 HD

9. CANAL+ HD

10. CANAL+ SPORT HD

11. DISCOVERY HISTORIA

12. DISCOVERY TURBO XTRA HD

13. DOMO+ HD

14. KUCHNIA+ HD

15. MEZZO

16. MGM HD

17. MINIMINI+ HD

18. MOTOWIZJA.TV

19. NSPORT+ HD

20. PLANETE+ HD

21. PULS2

22. SPORTKLUB

23. TELETOON+ HD

24. TRACE URBAN

25. TVN24 HD (Wkrótce w CP)

26. TVN STYLE HD (Wkrótce w CP)

27. TVN TURBO HD (Wkrótce w CP)

28. TVP ABC

29. ZEST.TV

 

WYPADA:

<> Viacom Blink! (19.03.2015 zastąpiony przez Paramount Channel HD, który to został tego samego dnia dodany do oferty CP).

 

CP:

 

1. ATM ROZRYWKA

2. FIGHTKLUB

3. FILMBOX ARTHOUSE

4. POLSAT FOOD

5. POLSAT SPORT EXTRA HD

6. POLSAT SPORT HD

7. POLSAT VIASAT EXPLORE

8. POLSAT VIASAT HISTORY

9. POLSAT VIASAT NATURE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w liście Polsatu kanału Private !

NC+ faktycznie ma więcej kanałów, ale:

- jak przyjmiemy że tematyczne TVNy w HD pojawią się niebawem w Polsacie

- Polsat doda kilka swoich kanałów tematycznych w tym roku, które już mają koncesję

- kanały jak Puls2 czy TVP ABC można odbierać przez DVB-T, więc nie chce im się tego dodawać (pewnie słabo to ekonomicznie wychodzi)

- wcześniej lub najpóźniej po przełaczeniu na MPEG4 z pewnością do Polsatu dołączą wersje HD takich kanałow jak BBC Earth, itd.

to w efekcie z tej różnicy zrobi się wkrótce kosmetyka, jedyną znaczącą przewagą w kontencie jest paczka Canal+ i tematyczne spod stajni C+ które są w NC+, ale za to Polsat ma Viasaty i Sporty..

Polsat wygrywa ceną więc ma 4 mln abonentów, a NC+ połowę mniej i ciągle spada. Polsat ma też skuteczny pomysł na odbieranie Klientów konkurencji czyli SmartDom, który w tym roku przekroczy 1 mln, co jest bardzo dobrym wynikiem..

Powiem szczerze, że jestem w NC+ tylko dlatego że moje dziecko lubi MiniMini i Baby, ale jak z tego wyrośnie to raczej skuszę się ofertą Polsatu, bo mam w Plusie telefon to pakiet bez łaski i bez targowania dadzą mi za pół ceny, a Cam wsadzę bez problemu w każdy dekoder i będe nadal miał swoją liste kanałów.. Mam teraz także w dobrej cenie bo 69zł całą paczkę Canal+, HBO oraz extra, ale co z tego jak moim zdaniem nie opłaca się wiecej wydawać na telewizje jak max 50 zł, to tylko telewizja, a porządne nowości i tak na początku są tylko w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Private TV przecież jest też w nc+.

Jeżeli powstaną jakieś nowe kanały Polsatu, to te pewnie też pojawią się i w nc+ (Polsat Film 2 na przykład).

Na dobrą sprawę, to te kilka kanałów z listy CP mogą również pojawić się u konkurencji, Polsat Food szczególnie, skoro jego nadawca przejął TVN. O dostępność Viasatów w nc+ często ludzie pytają na FB tych kanałów, przez to zainteresowanie może i w końcu one kiedyś się pojawią, choć na chwilę obecną nc+ wydaje się nie być nimi zainteresowane, ale kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komentujecie osobę która już w pażdzierniku twierdziła że CP jest dużo od lepszy NC+.A następnie zamiast przejść do CP to przedłużyła umowę z NC+ i to ok 3 miesiące przed końcem umowy i teraz ma pretensje nie wiadomo do kogo że płaci za to samo a nawet mniej za 69 zł a inni mają to samo za 50 zł.Najzabawniejsze że posiada ofertę operatora a nie wie że jest kanał które twierdzi że nie ma.CP już miało koncesję na nie jeden kanał który się nie pojawił. Viasaty to żaden atut bo są w SD i sporo reklam.Najzabawniejsze stwierdzenie że został u operatora dla bajek w pakietach podstawowych a ma paczkę C+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w liście Polsatu kanału Private !

NC+ faktycznie ma więcej kanałów, ale:

jedyną znaczącą przewagą w kontencie jest paczka Canal+ i tematyczne spod stajni C+ które są w NC+, ale za to Polsat ma Viasaty i Sporty..

 

To robi wielką różnicę.

 

(...) Mam teraz także w dobrej cenie bo 69zł całą paczkę Canal+, HBO oraz extra, ale co z tego jak moim zdaniem nie opłaca się wiecej wydawać na telewizje jak max 50 zł,

 

Taki pakiet można mieć za 49,9 razem i ichniejszym netVOD.

 

Ja nie mogąc się zdecydować, pożeniłem nc+ z Polsatem, biorąc do tego smartdom na neta i telefon. W sumie cała TV po uwzględnieniu rabatów w CP wychodzi mnie z MR 90PLN, do tego telefon i net LTE 30, w sumie 120. Nie jest to tragedia. Żebym jeszcze oglądał dużo TV :P

Jakiś żużel obejrzę, kopaną, F1, trochę programów na BBC HD, Discovery itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komentujecie osobę która już w pażdzierniku twierdziła że CP jest dużo od lepszy NC+.A następnie zamiast przejść do CP to przedłużyła umowę z NC+ i to ok 3 miesiące przed końcem umowy i teraz ma pretensje nie wiadomo do kogo że płaci za to samo a nawet mniej za 69 zł a inni mają to samo za 50 zł.Najzabawniejsze że posiada ofertę operatora a nie wie że jest kanał które twierdzi że nie ma.CP już miało koncesję na nie jeden kanał który się nie pojawił. Viasaty to żaden atut bo są w SD i sporo reklam.Najzabawniejsze stwierdzenie że został u operatora dla bajek w pakietach podstawowych a ma paczkę C+ i HBO.

 

Krytykuj lepiej siebie, ja nie mam do nikogo pretensji, mam kilka umów z różnymi operatorami bo mieszkam w kilku lokalizacjach, jestem ogólnie zadowolony z oferty nc+ i wytargowaniu paczki pełnej z c+ i hbo za 69 zl (wiem oczywiście ze ekstremalnie mozna nawet za 49), chodzilo mi tylko ze wkrótce będą bardzo male roznice w ofercie kanałów , wiec Polsat moze dużo zyskać, szczególnie ze ma smartdom. Co do Private to jak klikalem zamówienie ostatnio na stronie nc+ koledze to w opcji dodatkowej byla tylko paczka 3 erotyków do wyboru , wiec albo jest błąd w formularzu zamówień nc+ na ich stronie albo zlikwidowali, przypuszczam ze jest błąd na stronie lub stara aktualizacja, chcesz to wprowadzaj nowe zamówienie i zobacz kanaly w opcjach dodatkowych... Zostalem w nc+ dla bajek, mam pelna paczke z canal+ ale praktycznie nic tam nie oglądam, bo większość juz widziałem w kinie, a nie lubię dwa razy tego samego oglądać, wole HBO bo kilka konkretnych seriali jest Np. Gra o tron, a tego w kinie nie obejrzę. Ogólnie coraz mniej oglądam, wiec raczej wszystkie moje umowy w przyszlosci przeniosę do Polsatu, bo w smartdom mam bez laski za polowe ceny i moim zdaniem 50 zl to sporo jak za taka ilość powtórek i reklam, a obie ofert czyli nc+ i Polsatu będą w przyszlosci bardzo podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że interesuje cię większa ilość powtórek na kanałach Polsatu który zdążyłeś pochwalić za nowe kanały na które mają już koncesję.Nie mój problem że masz problemy że wzrokiem.W najdroższym pakiecie za prawie 200 zł też go nie widzisz?W swoim ICOK też nie ma?W opcjach dodatkowych masz daring!tv a na jaki nazwę zmienił ten kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że masz tylko jedno ostrzeżenie i także nie wiesz, że na nowych canal+ będą same powtórki :

Trzeba przyznać masz poczucie humoru z tą dodatkową kasą.Tylko pytanie za co?Za powtórki?Nic nowego nie kupili więc będzie to samo co i w innych C+.A jak zechcą dodatkowej kasy to jedynie mogą dostać dodatkowe wypowiedzenia umowy skoro kanały znikają lub się zmieniają na inne z inną ramówką.

 

Wellbeing Network który rusza niebawem w Polsacie to też powtórkowy kanał ? Raczej nie, Polsat na ten rok zapowiada sporo kanałów, nie tylko swojej produkcji. Rozumiem, że jesteś na forum 24/7 i tutaj mieszkasz, ale oprócz masy ironicznych odpowiedzi i nabijaniu postów dużo merytorycznych spraw nie wnosisz..

 

Sporo moich znajomych niestety stwierdza fakt, że różnice programowe między CP, a NC+ będą maleć w niedalekiej przyszłości, a to oznacza, że Polsat zapewne przejmie NC+, bo zawsze większy przejmuje mniejszego, tak było z Wizją, tak było z Nka i tak będzie z NC+, takie są prawa rynku i biznesu, a już to widać, po tym kto kupił TVN :) Mnie nie dziwi, że najwięksi gracze nie kupili TVN, nic nie jest przypadkowe... NC+ sama się przyznała, że ma problem z odpowiednikiem smartdomu, więc obniża ceny po złożeniu wypowiedzenia jak się tylko da, ja tylko pamietam start NC+ jak pokazali pierwsze ceny z kosmosu i byli przekonani że dla piłki ludzie będą płacić po 200 zł, a zostali z ręką w nocniku i 400 tys abonentów odleciało w pierwszej fazie , a mieli nikogo nie oddać. Polsat zgarnął wszystko, nie bez powodu ma tyle ile ma... NC+ moim zdaniem jest nieco wypalona, nie wie co juz kombinować - teraz chcą zrobić rebranding Canal+, mają wiele pomysłów, chcą się rozwijać, ale liczba abonentów nie wzrasta i tutaj jest problem największy. Moim zdaniem w Polsce powinien być obecnie jeden operator, bo jesteśmy krajem nie za dużym i nie ma u nas miejsca na dzielenie tortu, większość osób wybiera opcje cena/ilość, bo z tą jakością nie jest najlepiej (spora liczba powtórek, powtórek powtórek, mega ilość reklam nie do przetrawienia, kontent przeskakuje tylko z jednego kanału na inny, a bitrate nie jest najlepszy).. Najlepszy przykład skoków kontentów to chyba serial CSI, który był już prawie wszędzie : TVP, Polsat, 13street, universal, puls i wiele innych, aż wylądował na Discovery Life :) Widz się nie liczy, liczy się tylko ile reklam można upchać i żeby było ich więcej niż u konkurencji, więc moim zdaniem nie jest to wszystko warte wiecej jak 50 zł , tyle w temacie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc voda który jest w zasadzie kabaretem a nie jakością ja bym nawet tego nie dotykał jakby było to samo dostępne w nc+ bo to jest VHS quality dla mnie tutaj powinny polecieć jakieś paragrafy ja rozumiem vod ale jakość to kanały fta są lepsze.

 

No i FooD network tragiczne Viasaty pomijam bo jak się okazało oglądalność tej mini paczki spadła poniżej 1% a Polsat Sport HD dla Polsatu jest odpowiednikiem Canal+ dla Nc+ i bardzo mnie ciekawi czy podczas Euro 2016 będzie sytuacja podobna jak z turniejem siatkówki że zostały by udostępnione wyłącznie na czas turnieju dla abonentów NC+.

 

O przejęciu to nawet nie myśl i zapomnij UOKiK na to nie pozwoli . Odpowiednik Smart dom już mieliśmy nie jeden i leży w magazynach i nikt tego nie chce.

 

O tym wszystkim co mówisz typu "będą płacić" to mówił Telenbach bodajże i się przeliczył a skończyło się nie tylko utratą abonentów ale także cięciami w ilości i jakości transmisji najdroższej ligi czyli Angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ty dużo merytorycznych spraw wnosisz do tematu.Nie interesuje mnie co twoi znajomi twierdzą.Polsat przejmie NC+trzeba przyznać masz poczucie humoru ale nigdy to nie nastąpi a dlaczego wystarczy pomyśleć nie dostaną ewentualnej zgody na taki zakup :lol2: Pierwsze ceny przy starcie za sport nie były na pewno za 200 zł a pakiet o którym wspominasz jest i obecnie.Masz za to dobrą pamięć jeśli chodzi ile osób odeszło z NC+ szkoda że nie pamiętasz że w tym czasie CP ogłaszało swoje wyniki i przyrost abonentów był bardzo mały na pewno nie 400 tyś.Pisząc że powinien być jeden operator chyba nie wiesz co piszesz.Gdyby był jeden operator to dopiero byś zobaczył jakość i ofertę na światowym poziomie :lol2: Na nowych C+ filmowych będą raczej powtórki ale na sportowych już nie a nawet jak będą to te pozycje których wcześniej z braku miejsca na antenie nie powtarzali.Wellbeing Network tak czytałem o tym kanale dużo już zazdroszczę że nie będę go posiadał :lol2: Jakie to są te kanały których Polsat zapowiada sporo w tym roku :lol2: Mało tego ja w przeciwieństwie do ciebie wiem jak CP liczy swoich abonentów i dlatego nie zachłysnąłem się tą liczbą.Gdzie abonentami są osoby nawet które nie wnoszących żadnych opłat miesięcznych.Nie zdziwiło cię że przez jakiś czas przyrosty w bazach abonenckich były bardzo małe i twierdzili że rynek jest już nasycony a tu nagle w CP wzrost z ok.3.5 miliona do grubo ponad 4 miliony?A zachwytów twoim Smart domem też do końca nie rozumiem może dlatego że wiem jak działa ich LTE i ilu abonentów się nim zachwyca :lol2: A oferty Plusa też do najtańszych nie należą.Fakt faktem NC+ dodaje większość nowych kanałów dostępnych na satelicie a CP zawsze się ociąga lub nie dodaje wcale bo czuje zagrożenie dla swoich kanałów tematycznych(TVP ABC).O który jest zresztą bardzo często pytają abonenci CP na różnych forach tak jak i o np Puls2 ale jak widać operator na te prożby zostaje głuchy.Gdyby został jeden operator na rynku i nie ważne jaki jakość kanałów wyglądała by jak PSN ilość reklam była by jak na Polsacie czy TVN a pakiety były by po 100zł.Jakość może i PL poszła w dół ale chyba nie ilość spotkań i nie wiadomo czy to do końca jest powodowane.Bo PL nadaje często i na C+Sport a sprawdz jakie parametry ma nadawania że świecą szukać innych kanałów z tak dobrymi parametrami.A co do nowych C+ i większej ilości powtórek to mnie to cieszy bo oglądam głównie sport a w wolnym czasie tylko film i często nie mogę trafić na wybrane pozycje a na innych kanałach też tego nie zobaczę w najbliższym czasie.Gdyby była taka możliwość to chętnie bym zobaczył i na innych kanałach ale nie przerywanych nom stop reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była taka cena i obecnie jest ten pakiet.Ale w tym pakiecie sa wszystkie programy TV i opcje internetowe.A sport można dostać dużo taniej.W tamtym pakiecie zawyżają cenę właśnie głównie te opcje internetowe więc dlatego kosztuje aż 199.90zł oczywiście jest to cena dla nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstanie jednej platformy nie oznacza wcale ceny z kosmosu i monopolu, ponieważ są jeszcze inne oferty np. kabel w miastach lub bezpłatna DVB-T, nikt by takiego czegoś co zrobiła NC+ na starcie już nie powtórzy, bo za duże jest ryzyko, urzędy wyrażą zgodę jak będzie trzeba, bo nie widać w tym nic złego, a wiele krajów ma tylko jednego operatora satelitarnego i wszystkie urzędy to zaakceptowały... Sporo osób zawsze powołuje się, ze urzędy nie wydadzą zgody, monopol, itd. nie rozśmieszajcie mnie, wiadomo jak działają urzędy i to w Polsce, po za tym zawsze da się powołać spółkę córkę, itd..

 

Prosty przykład dlaczego lepiej żeby była jedna platforma: teraz aby oglądać Viasat Explorer, Polsat Sport i powiedzmy Minimini+ muszę mieć dwie platformy, mało tego jeżeli chcę to oglądać na jednym telewizorze to ciężko jest przełączać między oryginalnymi dekoderami, więc trzeba mieć swój z dwoma camami i wtedy to działa ładnie, ale niedługo NC+ zrezygnuje ze starych cameli, a CAMów też już nie ma, więc nie będzie to w ogóle możliwe i będzie trzeba przełączać między dekoderami, po za tym większość kanałów jest wspólna więc płaci się prawie podwójnie. Pewnie, że są tańsze i łatwiejsze sposoby np. komputer HTPC i na nim odpowiedni sofcik czy opłacona strona wiadomo która, ale to nie są sposoby legalne, więc mnie to nie interesuje. Przy jednej platformie było by mniej zamieszania, wszystko w jednym, to by było dobre wbrew pozorom, Polska to nie jest rynek na dwie platformy, liczba ludności spada , sporo osób emigruje, rynek telewizyjny jest nasycony, wkrótce pewnie nastąpi połączenie czy tego chcemy czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1-

Jedna platforma w Polsce :?::shock: obym tego nie dożył,ja jestem z czasów gdy był tylko jeden program TVP i nie miałem żadnego wyboru, teraz mam 150 albo i więcej,ale jestem za tym bym jednak miał wybór u kogo chcę oglądać te 10-15 które się nie pokrywają a na kablówkę to raczej nigdy liczyć nie będę mógł bym mógł sobie wybrać operatora innego niż sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wieże.Rywalizacja dwóch operatorów jest złe :lol2: i lepiej by było gdyby był jeden operator :lol2: Dzięki CP mam w konkurencji tak atrakcyjny pakiet a gdyby nie NC+ to CP nie zawracało by sobie głowy Smartdomem.Problem z odbiorem dwóch platform na dekoderach od operatora :lol2: Nie wiem czy ktoś słyszał o konwerterach z wieloma wyjściami a tv posiadają po kilka HDMI.Nie długo będą wycofywać stare Camele i dlatego je oferują w umowach na 2 lata i to bez dekodera :lol2: Chyba ktoś sobie nie zdaje jakie to są koszta wymienić tej grupie karty wraz z dekoderami. Polska to nie jest rynek na dwie platformy, liczba ludności spada , sporo osób emigruje, rynek telewizyjny jest nasycony :lol2: I właśnie dwie platformy są od ponad 15 lat ba nawet były trzy i ta właśnie trzecia nie mogła się utrzymać.A osoby które emigrują co oglądają?W większości naszych operatorów.Swojego czasu było bardzo ciekawe zdjęcie chyba z Irlandii jak dobrze pamiętam gdzie na wszystkich ujętych budynkach były anteny naszych operatorów.Nikt nie weżmie np w Anglii SKY który jest kilka razy droższy niż CP czy NC+.Nasi rodacy chcą mieć zresztą do polskich kanałów i wiedzieć co się dzieje w kraju.Wystarczy zobaczyć jak kwitnie rynek nielegalnej dystrybucji naszych operatorów za granicą i mimo że nie jest to zgodne z regulaminami operatorów to kompletnie z tym nic nie robią.A dlaczego?Wystarczy zobaczyć ile rodaków emigrowało i jaka to jest potencjalna kasa dla operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...