Jump to content
lukas8887

Enigma 2 automatyczny time shift.

Recommended Posts

Witam od niedawna jestem posiadaczem nBOX BZZB (BSLA)ENIGMA 2 250G Openpli 8.3 i nie mogę za nic w świecie dojść jak zrobić żeby time shift włączał się automatycznie po zmianie kanału tak jak to jest np w dekoderze pace pvr. Gdzieś w internecie znalazłem że trzeba zainstalować plugun Permanet Timeshift ale nie mogę znaleść takiego pluginu do nbox. Owszem znalazłem plugin o takiej nazwie ale w wątkach o innych dekoderach i po wgraniu tego pluginu nadal nie było automatycznego time shiftu.

Czy ktoś może krok po kroku napisać jak dla laika co mam zrobić żeby time shift działał tak jak chcę?

Pod uwagę wziąłem tylko skąd mam wiedzieć który akurat nie działa. Chcesz powiedzieć że automatyczny time shift w nbox jest nie możliwy?

Jak szukasz pluginów na nboxa z E2 to miej na uwadze architekturę procesora SH4. Tu masz plugin, o który pytasz (nie testowałem, bo nie używam time-shift - U mnie dysk przesypia całe dnie ;) ) http://www67.zippyshare.com/v/79692597/file.html Folder Permament Timeshift skopiuj do /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions potem restart i w ustawieniach (konfiguracja->system) znajdziesz menu timeshifta...

Dzięki za odpowiedź ale ten sam plugin ściągałem niestety po jego dodaniu pisze że niektóre pluginy są niedostępne a w konfiguracji nie ma menu time shift.

Dlatego właśnie napisałem tu wątek. Niby plugin powinien działać ale nie działa.I nie bardzo wiem co z tym zrobić.

Wielkie dzięki kolego. Właśnie o to mi chodziło. Konkretna odpowiedź link do odpowiednich plików to nazywam udzieleniem pomocy na forum. Wiszę Ci piwko :brawo:

Guest Anonymous
nie bardzo wiem co z tym zrobić.

Poszukać odpowiedniej wersji pluginu albo zmienić image..

Stare Enigmy (2.3, 2.4 ...) różnią się w szczegółach od nowych: OE1.6 i OE2.0.

Ponadto OpenPLI nie dość ze bazuje na dość starej Enigmie (2.7 ?) to jeszcze nie ma źródeł w pythonie jedynie prekompilaty - ich modyfikacje w kodzie enigmy utrudniają przenoszenie pluginów które bez problemu działają na większości image'y.

.

Newnigma, Merlin, Oozoon, Gemini 3 bazują na OE2.0 (lub starsze na OE1.6).

Odświeżam,

wgrałem plugin który podał SHY i mam problem. O ile sam Timeshift działa o tyle zawiesza się jak chcę cofnąć. Wersje OpenPLi mam 8.6.0 czy do niego jest jakiś nowszy plugin z Permanent Timeshift?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Po co uzywac czegoś co domyslnie jest w softach??tzn plugin zbędny o ile miałem nboxa to w 8.6 był wbudowany timeshift i dzialał.

Zainstalowałem i faktycznie działa, jednak dosyć często przy próbie cofania dekoder się zawiesza (trybiki się pokazują) i nie zostaje nic innego jak wyłączenie z prądu. Co może być tego przyczyną i jak można to naprawić?

Tomek nie do konca;) A co do kondensatorów moze były moze nie;) 99% cwaniaków nie wymienia , dają dyski które są rownież trefne.Poza tym zasilacz jest tego dużo by cos powiedzieć trzeba by go sprawdzić od A do Z.Ale czy warto

99% sprawnych n-boxów już dawno było sprzedanych ,teraz w obrocie/sprzedarzy są szroty . Wymiana "właściwych " kondensatorów kosztuje i jest czasochłonna ,mało sprzedających to robi ,bo się to nie opłaca .

Akurat nbox był kupowany dla Mnie przez znajomego i on go sprawdzał. Źródło z którego kupował też pewne, więc raczej mogę założyć że kondensatory faktycznie zostały wymienione.

Ewentualnie zakup zewnętrznego dysku (USB) może rozwiązać problem?

Edited by Feniks1983

A sam będę w stanie go odpiąć?

A może wcześniej zanim zainwestuje w dysk, to sprawdzić na pendrive 8gb?

Edited by Feniks1983

Ewentualnie jesteście w stanie polecić jakiś inny dekoder gdzie będzie możliwe bezproblemowe nagrywanie programów i dobrze działający timeshift? Wystarczy mi taki gdzie ewentualnie jeden program nagrywam a inny w tym czasie mogę oglądać.