Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

I dołożyłem 7i9e , 4.8 jak narazie nie bo nie mam wąskiego to dałem na 0.8w coś tam może odbierze, ale nie w tym problem .. mianowicie dałem diseq 8/1 i działa mi tylko główny hb a nie bardzo rozumiem jak to ustawić o ile się da.. przy 4/1 było łatwo diseqc 1.0 i port 1 2 3 4 , teraz mając 8/1 w diseqc 1.1 nie ma samego port 1 2..8 tylko 1cascade m1 port 1 2.. , 2cascade port 1 2 itd itp i się zakręciłem ;/ da się to jakoś ustawić :? Ariva 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ale nie w tym problem .. mianowicie dałem diseq 8/1 i działa mi tylko główny hb a nie bardzo rozumiem jak to ustawić o ile się da.. przy 4/1 było łatwo diseqc 1.0 i port 1 2 3 4 , teraz mając 8/1 w diseqc 1.1 nie ma samego port 1 2..8 tylko 1cascade m1 port 1 2.. , 2cascade port 1 2 itd itp i się zakręciłem ;/ da się to jakoś ustawić :? Ariva 250

 

Pisze Ci jak mam w 120combo. Jak masz tak samo w menu to sie wzoruj na tym.

 

Diseqc 1.1 2cascades port 1 i wtedy na diseqc 1.0 port 1dla np horbird

 

Diseqc 1.1 2cascades port 1 i wtedy na diseqc 1.0 port 2 dla np 19.2e

 

Czyli do kazdego 2cascades tam sa port1-16 mozesz podlaczyc diseqc 1.0 port 1-4 co daje lacznie 64 konwertery max.

 

Edit napisalem ci jak jest przy kaskadzie czyli najpierw diseqc 1.1 np 8/1 a pozniej diseqc 1.0 np 4/1

 

jak tylko diseqc 1.1 np. 8/1 tochyba tylko diseqc 1.1 2cascades a diseqc 1.0 wylaczony choc nie jestem pewien bo dawo sie tym bawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy jest możliwe aby na jednym konwerterze odbierać 3 satelity :?: Głównie chodzi mi o satelity Eutelsat 7 e,Syriusa 4.8 e i Eurobirda 9 e.Planuje kupić antenę Famaval 100 cm+konwerter Inverto ultra black.

Nie jest to możliwe. Potrzebujesz trzech konwerterów. Na jednym konwerterze możesz odebrać 9E i 10E lub 4W i 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś to jest nie halo jakikolwiek bym port nie wybrał to wszędzie działa HB a inne nie :/ mam ten 4/1 wtykne go zaraz zobaczymy co z tego będzie ..

 

I sprawdziłem podłączając do lnb 1 diseqc 4/1 działają porty bez problemu ale podłączając do lnb 2 3 aż do 8 jest cisza z odbiorem , więc wychodzi na to że z 8 wyjść działa tylko lnb 1 to zaje .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy jest możliwe aby na jednym konwerterze odbierać 3 satelity :?: Głównie chodzi mi o satelity Eutelsat 7 e,Syriusa 4.8 e i Eurobirda 9 e.Planuje kupić antenę Famaval 100 cm+konwerter Inverto ultra black.

Nie jest to możliwe. Potrzebujesz trzech konwerterów. Na jednym konwerterze możesz odebrać 9E i 10E lub 4W i 5W.

Niekoniecznie. Ja na jednym konwerterze odbierałem kiedyś 7E i 4,8E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Coś to jest nie halo jakikolwiek bym port nie wybrał to wszędzie działa HB a inne nie :/

 

I sprawdziłem podłączając do lnb 1 diseqc 4/1 działają porty bez problemu ale podłączając do lnb 2 3 aż do 8 jest cisza z odbiorem , więc wychodzi na to że z 8 wyjść działa tylko lnb 1 to zaje .. :(

 

HB 13e to daj 2cascades port1, 19.2e to daj 2cascades port2 , 23.5e to daj 2cascades port3 - no i oczywiscie tak maja byc kable podlaczone od konwerterow do diseqc 1.1 8/1 . Wszytkie te ustawienia w diseqc 1.1 natomiast w diseqc 1.0 wylaczone. Kazde osobno wprowadzone i zapamietane przez tuner. Podlaczyles tak ?

 

Mozesz rowniez podlaczyc diseqc 1.0 4/1 do pierwszego portu w diseqc 1.1 8/1 i poldlaczyc:

HB 2cascades diseqc 1.1 port 1 diseqc 1.0 port 1, Astra 19.2 2cascades diseqc 1.1 port 1 diseqc 1.0 port2, Astra 23.5e 2cascades diseqc 1.1 port 1 diseqc 1.0 port 3. Tak samo podlaczone do diseqc 4/1 i kabel z diseqc 4/1 do port 1 w diseqc 8/1 to jest podlaczenie kaskadowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy jest możliwe aby na jednym konwerterze odbierać 3 satelity :?: Głównie chodzi mi o satelity Eutelsat 7 e,Syriusa 4.8 e i Eurobirda 9 e.Planuje kupić antenę Famaval 100 cm+konwerter Inverto ultra black.

Nie jest to możliwe. Potrzebujesz trzech konwerterów. Na jednym konwerterze możesz odebrać 9E i 10E lub 4W i 5W.

Niekoniecznie. Ja na jednym konwerterze odbierałem kiedyś 7E i 4,8E.

Kiedyś to znaczy kiedy? Kiedyś Sirius był na pozycji 5E i łatwiej było kombinować z odbiorem na jednym konwerterze. Teraz odległość jest większa. Na dodatek sygnał na wysokich częstotliwościach jest dużo słabszy. Nawet jeśli coś się uda złapać to trudno mówić o poprawnym odbiorze wszystkich transporderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie nie pomyślałem by sprawdzić na innym dekoderze a gdzieś miałem jakiś stary , to jutro teraz zostawiłem diseq 4/1 odczepiłem 23.5e :? i dałem piąty który sam nie wiem w jakim położeniu jest bo odbiera mi prawie 32 tv z 7E i drugie 30 z 4.8E a ja celowałem w samo 7 :smile: co najbardziej mnie dziwi sygnał z 7e 11.845 mam 76% (nie da się setki wyciągnąć na nboxie wszędzie gdzie miałem po sto% tj 13E,19,23 to na arivie 76 % :sciana: dziwne) i jest albo powinno być trt HD a mi nie znajduje tutaj nic, tak samo trt 1 hd też nie mam a inne trt odbiera prawidlłowo.

 

No i sprawdziłbym tyle tylko że stary deko nie obsługuje diseqc 1:1 . W arivie jak dałem w lnb 1 23.5 to jakąkolwiek bym opcje wybrał w diseqc 1.0/1.1 (cascade1,2 każdy port aż do 16) wszędzie wskakiwał sygnal z lnb 1 mimo że na lnb 2 dałem 0.8w czy też 1.0/1.1 wyłączone i tak odbiór z 23.5 się pokazywał .

Może ktoś ma też jakiś diseqc 8/1 i zobaczy czy działa, ja swój odsyłam niech przyślą inny jak będzie to samo to poczekam na nowy firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To w takim razie dam sobie spokój z 10.0E. Jeden konwerter pozostaje wciąż pusty,więc chce go wykorzystać - jaka pozycje polecacie?

(Aneta patrzy na 19.2 jest zez na 13.0E i 28.5)

 

Zastanawiałem się nad 4.8E a 23.5E?

 

Interesuje mnie NBA,ale chyba poza 10.0E nie doświadczę nigdzie tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj

DanceTrippinTV jest fajny do ogladania jako background a mozna sobie do tego puscic np swietne radio internetowe. Material obrazu jest swietny. Pokazuja nagrania od Miami po Niemcy. Nawet z Ukrainy imprezy byly. No oczywiscie Ibiza... Mozna fajnie saczyc piwko i sobie noca zerkac. Robie to czesto a kanal jest fta na 23,5E. Ciekawe jak to z finansami tego kanalu jest? Trzyma sie juz bardzo dlugo a na poczatku byl na Eurobirdzie 9E. Pisze, to poniewaz byl kiedys taki kanal Dance TV HD, takze na 23,5, z Niderlandow ale nie dali rady finansowo. DanceTrippin, to takie czasopismo o clubbingu, wiec sytuacja moze wygladac lepiej.

 

Ten kanal swietnie nadaje sie do kafeji, czy baru-lounge na telewizory LEDowe na scianie, jak juz pisalem. Do tego mozna np puszczac dobre plytki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Astry 4. Jak już pisałem głównie kanały ze wschodu, bardzo dobre są 1+1 i 2+2 puszczają na nich ligę europejska i ligę mistrzów, do tego samochodowy Pierwszy Automobilny, kilka muzycznych MusicBox RU, RU.TV, StarTV, Pierwszy Muzyczny, kilka informacyjnych Vision Norge, Biełsat (ten od TVP), LTV, KTR, News One oraz kanały o modzie Ukr Fashion, A-One i Fashion TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kami3n147

Ja na mojim downlink center :mrgreen: odbieram w sumie ponad 50 kanalow muzycznych fta. Na 4,8E sa bardziej z ukrainska muzyka. Jest to cos takie ukrainskie disco, wiec chyba Cie nie zadowoli. Na 1W jest fajny kanal rumunski w HD "Mooz Dance" i leca tu nonstop najnowsze teledyski z europejskiej sceny muzycznej. Szkoda, ze takiego kanalu w Polsce nie ma. Na brytyjskiej Astrze na 28,5E nadaja ChartShow Dance (ex-DanceNationTV) oraz Clubland TV. Obydwa sa fta i nadaja nonstop dance music. Czesto puszczaja tez classics i ida, az do lat 90ych. Sa tu tez VintageTV, Heart i Bliss, ktore koncentruja sie na muzyce retro z lat 80ych i 90ych. I liiikkke... :brawo:

 

Tutaj znalazlem taka liste ale nie jest ona aktualna i nie wszystko sie zgadza: http://www.flysat.com/tv-music.php

 

Wydatek na antene, to nie taki majatek. Gorzej z super dekoderem ale wierz mi, taki Ferguson 250combo w pelni wystarczy. Antena 90cm-1,10m, multiconnect i smiga wszystko a wyglada jeszcze super: http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... ct-inverto

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...