Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a jaką masz moc i jakość na poszczególnych satelitach i najmocniejszych/najsłabszych kanałach? może spróbuj jeszcze wg. kalkulatora zeza: http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... .html#gora mi pomogło. jeśli chodzi o HB i astrę1 to 1-2 mm nie robią różnicy ... ale jeśli chodzi o astrę2 to już jak najbardziej przy gorszej pogodzie. jednym z mocniejszych jest np. CLUBLAND - u mnie pokazuje 89% mocy i 79% jakości. natomiast na Travel 82% mocy i 73% jakości. przy gorszej pogodzie spada do 65% jakości ale zauważyłem, że odbiór z 28E był stabilny na większości kanałów nawet przy 35% jakości. w końcu FEC 2/3 jednak dużo daje.

 

tak więc potwierdzam, że TRAVEL z 12560V jest najtrudniejszy do ustawienia ale oprócz niego zauważyłem jeszcze jeden transponder 11934V z "dżinglami" SKY INTRO. na nim moc ok. 81% - jakość pomiędzy 40-50%. próbowałem regulować zeza i jakość wskakiwała na 70 % ale wtedy automatycznie spadała jakość na 12560V... szukałem kompromisu, nie udawało się. zostawiłem więc lepsze parametry dla TRAVEL, w końcu na SKY INTRO nic nie ma i nie zależy mi na większej jakości jak i tak cały czas obraz jest stabilny na SKY pomimo 40% jakości w gorszą pogodę.

 

myślę, że powinno u ciebie dać się uzyskać stabilny obraz z 12560V w dobrą pogodę i musi działać nawet przy 35% jakości, u mnie udało się to dopiero po kilku dniach mimo zniechęcenia. a tak z ciekawości: jaką masz jakość na astrze 19.2E np. na paczce TVP? u mnie dochodzi do 87% co jest rekordem :) najsłabszy mam DELUXE z 77% jakości (więcej nie udało mi się wyciągnąć). HOTBIRD cały w zasadzie jest w okolicach 81% jakości, czasem TV DISCO mi spada do 79%. domyślam się, że pasek sygnału z mojego opticuma 4060cx raczej nie jest zbyt dokładny ale zawsze jakiś zarys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W końcu ustawiłem. Tak jak pisałem, zacząłem od podmiany konwerterów, potem jeszcze raz ustawiłem dokładnie wszystkie kąty dla zeza na 28,2. Odbioru Astry 19,2 i HB to praktycznie nie zmieniło, a na Travel Ch. mam teraz stabilny odbiór na 45-55%, w zależności od pogody i pory dnia. Porównywanie % na różnych tunerach ma niewielki sens, ale lepsze to niż nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego a jak masz to zrobione bo powinno być tak , główny na Astre 19,2E ( patrzac od tyłu ) po lewej stronie zez na Hotbirt 13E a po prawej stronie zez na Astre 28,2E wtedy masz min z 70% sygnału...... ( masz 90 to nie powinieneś mieć problemu ) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zez jest za nisko lub za wysoko. Najprościej sprawdzić zmieniając kąt elewacji całej anteny i obserwując sygnał dla 28,2. Nie zapomnij o skew, no i odległość konwertera od czaszy też ma wpływ, może nie trafiłeś w ognisko.

Bliss w tej chwili mam w Radomiu na 54% na antenie 80cm, zezy jak u Ciebie (bez 4,8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Chciałbym dołożyć do swojej instalacji konwerter, dzięki któremu mógłbym odbierać pozycję 9E. Mam Triaxa 80 cm, konwertery GI (centralnie na HB quad, zez na Astrę Twin i zez na Siriusa Single). Z tego zeza na 4,8E mógłbym zrezygnować. Myślałem o konwerterze typu http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... imum-xo-r1 - czy zapewni mi on odbiór z Eurobirda bez wymiany konwertera sąsiadującego z nim (na HB) w standardowym rozmiarze? Zmiana anteny nie wchodzi w grę (nie zmieści się) dołożenie drugiej także (niestety), obrotnica mnie nie interesuje ponieważ często korzystam z funkcjonalności TWIN tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten wąski konwerter ma średnicę promiennika 3cm. Sprawdź odstęp, jaki masz pomiędzy 4,8 i 13. Powinien się zmieścić, choć nawet jeśli wejście na wcisk, to dla polepszenia odbioru i tak być może byłoby lepiej dać mu trochę luzu i te po bokach rozsunąć choć o parę mm (ewentualnie przysunąć go nieco do czaszy, ale to już trzeba poeksperymentować). Niektóre transpondery na 9E są dość słabe, w każdym razie wyraźnie słabsze, niż 13E, więc trzeba konwerter precyzyjnie ustawić. Na antenie E-85 na 9E mam Megasat, z takim samym wąskim promiennikiem, jak ten z linku. Okazało się, że w optymalnej dla niego pozycji stykał się z położonym obok "pełnowymiarowym" konwerterem na 13E, co wyraźnie mu przeszkadzało, osłabiając sygnał. Ten z 13E musiałem odsunąć o dosłownie 3mm. Sygnał z HB praktycznie się nie pogorszył, za to 9E jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie mógł bys spróbowac antene ustawic na 9E i zrobic zez na 13E. Nie wiem na jakich kanałach zależy ci z 9E ale aby miec duże szanse na odbiór pozycji z 9E to najlepsza opcja. Poprawnie ustawiony zez 13E powinien pozwolic na odebranie wszystkich pozycji z 13E. A pozatym dalej mógłbys zrobic zez na 4,8.

 

Ale ta opcja jest potrzebna tylko w wyniku gdybyś nie był zadowolony z sygnału na zezie z 9E. Kupuj konwerter, zaczniesz ustawiac to zobaczysz jak to w praktyce wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz to nie takie proste bo minimalne ruszenie konwertera na HB wyraźnie osłabia odbiór z tp 11411 H Cyfry. U Ciebie wpłynęło to na jakość sygnału z tej częstotliwości?

 

Nie mam Cyfry, ale sprawdziłem przed chwilą sporą część transponderów i sygnał na 11411 H jest taki sam, jak na prawie wszystkich, tzn. Ariva 100E pokazuje siłę 90, jakość 75. tylko na dwóch czy trzech transponderach jakość skoczyła na 76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
75 na transponderach DVB-S2 to niedużo.

Ale masz na myśli konkretnie 100E? Ten typ tak ma, jakość 75 oznacza w praktyce stabilny odbiór, nawet w czasie bardzo złych warunków atmosferycznych. Centralnie mam 19,2 i tam na niektórych transponderach pojawia się czasem 78%, na pozostałych jest 75-77. Gdy 100E pokazuje 76%, to inny dekoder (jakiś starszy Metronic coś tam), podpięty do tych samych konwerterów, pokazuje 100%. Kiedyś na innej antenie próbowałem odbierać coś na bardzo dużym zezie i dla tego Metronica granicą odbioru bez pikselozy było 40%. 100E też wtedy odbierał poprawnie, ale pokazywał 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie!

Posiadam antenę Corab 80 cm do tego uchwyt na cztery konwertery taki jak w linku

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... ab-800-900

Obecnie posiadam takie ustawienie centralnie hotbrid,zez astra 19,2 zez astra 28,2 używam konwerterów typu twin

A moje pytanie jest takie czy jest możliwość odbioru Eurobrida 9e,jeśli tak czy musi być na tą pozycję konwerter z cienkim promiennikiem i czy muszę zmieniać konwerter główny obecnie hotbrid też na konwerter z cienkim promiennikiem

http://allegro.pl/konwerter-twin-micro- ... 12150.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy jak kupisz konwerter z cienkim promiennikiem i ustawisz go na 9.0°E

Ja mam takie ustawienie 7.0°E, 9.0°E, 13.0°E, 19.2°E, 26.0°E ognisko, 25.5°E, 39.0°E ale na metrowej antenie i na jednym konwerterze odbieram dwie pozycje 7.0°E i 9.0°E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

mialem cyfre+ z konwerterem z podwojnym wyjsciem (do pvr). Przedluzylem umowe, teraz mam multirooma, dokupilem konwerter HB+Astra (z 4 wyjsciami).

sciagnalem konwerter, zalozylem nowy (LMQP-04H) krece nim w prawo, lewo i zadnego sygnalu nie ma (narazie mam podlaczony tylko jeden dekoder).

 

Nie wazne jak ustawie antene to zawsze mam Intensywnosc 45%, Jakosc 10% (nawet jak sciagne konwerter calowicie). W ustawieniach (na dekoderze Opticum 110x mam takie cos:

http://vlep.pl/k2woqe.jpg

Co pozmieniac, zeby bylo dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawilem tak jak wyzej, i teraz tak:

 

1) Sygnal z astry Intensywnosc 90%, jakość powyzej 70%.

2) Sygnal z HB:

- przewaznie Int 90%, jakosc ok 70%

- na paru transponderach jakosc "skacze" w przedziale 15-50%.

 

Dalej kwestia ustawienia anteny ?

 

Moj dekoder do Opticum 110x, konwerter LMQP-04H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...