Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Połaczyłem tak jak pisałem i działa.Miałem wczesniej na VIPER-ze 2 HB,2 Astra+naziemna i czasami wyskakiwał BRAK SYGNAŁU na ASTRZE na 8900(Może zakłócenia od naziemnej wzmacnianej wzmacniaczem).Teraz planuję wymienić mój flexiblock na multiblock.Jeden z posiadaczy multi ma coś takiego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c69 ... d9.html.Do tego chciałbym dążyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jeszcze potrzymam flexiblock .Czy można rozbudować go o 3 mocowanie do konwertera?W poście powyżej dałem link go mocowania jednego gościa który jakimś sposobem umocował na mulitiblocku 5 konwerterów.Skąd zatem wziął 5 uchwyt?Najchętniej jednak flexi bym jeszcze zostawił a dołożył zeza na Astre2 albo Eutelsat 10E albo 16E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może miał 5 w zestawie, z resztą taki uchwyt można dorobić. To co jest przedstawione na tym obrazku nie zawsze spełnia swoje zadanie. Mając taką szynę nie masz pełnej swobody ruchu konwerterami. Mam taką szynę i jestem z niej mocno niezadowolony. Jak się robi proste zezy, typu Sirius + Hot Bird + Astra 1 to można taką szynę założyć. Dla bardziej odległych pozycji, które mają bardzo różne kąty elewacji to nie zdaje egzaminu. Najprostsze sposoby są najlepsze, czyli stare, dobre rurkowe uchwyty do zezów. Mniej estetyczne ale dużo bardziej funkcjonalne. Wszystko też zależy czy masz okrągły czy płaski (nie wiem jak to nazwać) "wysięgnik" do konwerterów. Na zdjęciu do którego podałeś link jest płaski, czyli mniej uniwersalny.

Trudno będzie Ci zrobić zeza na 16 E i 10 E . W tej chwili masz 13 E i 19,2 E. Tylko bardzo cienkie konwertery można ustawić co 3 stopnie. Przy standardowych konwerterach jest to niewykonalne. No może jeszcze 10 E jakoś na chama da się powiesić ale między konwerter od Astry a konwerter od Hot Birda nie ma już miejsca by wcisnąć kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale mogę coś dołożyć posiadając flexiblocka?.Jestem trochę zielony w temacie instalacji zeza a chciałbym powiedzmy założyć zeza do anteny td88 z uchwytem flexi.Na przyklad polecany przez Ciebie uchwyt rurkowy np. z zezem na Astre2?Jak to ustawić ?Metodą prób i błędów czy jest jakaś metoda?Tu znalazłem coś takiego na antenie cyfry 38772d0a64.jpg.Skad gość wiedział jak wycelować i pod jakim kątem te wszystkie konwertery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw ustawiasz kierunek główny, czyli satelitę na którego będzie ustawiona antena. Później metodą prób i błędów śledząc sygnał na telewizorze ustawiasz konwerter zezujący aż do osiągnięcia sygnału. Ktoś kto robił to kilka razy zrobi to w kilka minut. Zamieść zdjęcia tego co w tej chwili posiadasz i jak wygląda ta Twoja antena. Będziemy wtedy radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli kupuję np. coś takiego http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=135 i przymocowuję do wysięgnika obok konwert. na Astrę .Zastanawiam się czy uchywt od tego zeza nie bedzie za krótki tzn. założony ewentualnie konwerter na Astre2 zasłoni konwerter na Astre.Przecież on ma swoje ogranicznie.A przymocować mogę tylko do wysięgnika.?Chodzi o to czy uchwyt od zeza nie będzie zbyt krótki tak by konwerter na Astrę2 znalazł się obok tego na Astrę

EDIT:no chyba że doczepie 1 uchwyt do wysiegnika a drugi do zeza?Wtedy uzyskam pożądaną odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało się ustawić Astrę2 na zezie uniwersalnym,mocowanym do konwertera.Siła/jakość wynosi odpowiednio 90% /55% (czasami nawet 40% a są transpondery gdzie jest 20% -te które wyszukuje jako ASTRA2 choć są Eurobird1).Na początku nie mogłem złapać ...bo ustawiałem na transponderach Astry2D jak się później okazało.Eurobird1 też mi łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest bardzo duża rozbieżność w mocy i jakości sygnału z satelitów umieszczonych na 28,2 E i 28,5 E. Na jednych sygnał na Fergusonie AF 7318 wynosi 99% a na innych jest tylko 20%, oczywiście na zezie z 19,2 E. Wynika to z tego, że częstotliwości są w różnych wiązkach. Astra 2D wymaga nawet 300 cm anteny więc o niej zapomnij. Znajdź sobie jakiś słaby kanał i wyreguluj dokładnie i będzie git. Niestety niewielkie opady deszczu lub nawet woda zalegająca na konwerterze spowoduje, że odbiór zniknie - mówię z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziałem siłę/jakość na wszystkich transponderach EuroBird1,Astra2.

Na Eurobird1 najsłabsze:12524 H i V -85%/0%,12560 H i V 85%/0%,12607H 84/14,12607V 84/0,12643V 81/0.Dziwne ze wszedzie praktycznie brak sygnału na cżęstotl. z podwójną polaryzacją.Na Astrze2 najsłabsze:12032 91/22 oraz 12051 90/17.Czy można to jakoś jeszcze poprawić?Pomiar na Fergusonie 8900 i najnowszym sofcie .20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz, że bez sensu a jednak udało się na zwykłej 115 cm antenie. SportKluby śmigają na 60% wg Fergusona 7018. Udałoby się uzyskać lepszy sygnał ale nie mam uchwytu i konwerter trzyma się jedynie na śrubokręcie zahaczonym o innego zeza i o kabel. Oby nie wiało bo się urwie przy pierwszym podmuchu. Sam w to nie wierzyłem ale jest. Na dodatek Fishing and Hunting nadaje z tej częstotliwości ale tylko po angielsku i węgiersku. Już dawno mogłem zrobić tego zeza i oglądać SportKlub od czerwca ale nie bardzo wierzyłem w powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy da rade do zestawu monoblock dolozyc druga antene badz 3 konwerter , mam antene ustawiona na HB i oczywisciem monoblock na astre(Quad) na triaxie 88(chyba) , myslalem o wezwaniu na pomoc kogos kto by mi zamontowal konwerter quad na astre 28 (jestem w uk) aczkolwiek wydaje mi sie ze latwiej bedzie mi ustawic malutki talerz na astre i dac jakis przelacznik lub cos w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Właśnie Twoja wypowiedź potwierdza to, że jest to pozbawione sensu - za mocne kombinowanie przy uchwytach, słaba stabilność mocowań, straty sygnału, konieczność używania dużych czasz.

Zupełnie nie rozumiem skąd u Ciebie takie negatywne podejście. Nie ma żadnego kombinowania na uchwytach. Robiłem tego zeza przez 2 minuty, wystarczyło przystawić konwerter z lewej strony konwertera ustawionego na Siriusa 5 E. Odległość tylko 6 stopni więc złapanie sygnału było proste. W tej chwili wisi na śrubokręcie bo mieszkam na wsi i nie będę gnał 15 kilometrów specjalnie by kupić uchwyt do zeza. Będę przy okazji to kupię, wydatek raptem 10 zł. Straty sygnału nie są tak duże by były jakiekolwiek problemy z odbiorem, 60% to dużo. Kanały z Astry 2, jak się zezuje z Astry 1 to niektóre mają po 20-30%. Stabilność będzie dobra bo zez na 5 E mam na uchwycie własnej roboty ze stabilnych prętów a do niego doczepię zwykły rurkowy uchwyt do zeza. Czasza 115 cm i tak od zawsze wisi na ścianie i pamięta jeszcze Amstrada SRX 350. Jeśli można to wykonać bez żadnego problemu to pitter: dlaczego jest to pozbawione sensu? Nikt normalny nie poleci kupić wielkiej anteny tylko po to by zrobić zeza z 19,2 E na 1 W po to by oglądać przez kilka dni SportKlub, SportKlub+ i Fishing & Hunting Channel. Ale jeśli się już ma sporą antenę i kilka minut wolnego to czemu nie? Piszę o tym dlatego bo wiele osób (do dziś ja również) myśli, że jest to niewykonalne ale jak się okazuje rezultaty są zadowalające i odbiór stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...