Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Od czwartku tj. 02.07.2009 jestem szczęśliwym posiadaczem zeza na Astre. Teraz naszła mnie ochota na dorzucenie jeszcze jednego zeza na pozycję poniżej 13 E. I tak się zastanawiam jaka pozycja by była najlepsza - jak na razie to chyba najlepszy byłby Sirius/Thor. Czy może coś innego?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdybym miał już tego zeza czyli trzy konwertery to użył bym tego przełącznika, ale konwerterem na HotBird-a byłby konwerter Quad(Golden Interstar) aby móc podłączyć dwa dekodery i jeden tuner. :wink: Czy wyżej wspomniany przełącznik nie będzie miał problemów z przełączaniem dwóch single-ów(Golden Interstar) i jednego Quad-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

W towar zaopatruje się w Hollexie więc tylko taki znalazłem przełącznik. Jest w nim drogo, ale i tak taniej niż w mojej okolicy łącznie z wysyłką. Jak będę brał się za zakładanie drugiego zeza to być może poszukam na alle....

@jarek999 Zapewne wybrałbyś jakiegoś Vipera?

 

Co z tym Siriusem? Postawić na niego czy coś innego? Może Eutelsat 7 E(czy jest możliwość złapania przekazów TVP?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej wybrałbym jeden z modeli firmy Mezon. Vipera z własnego doświadczenia odradzam. Co do wyboru dodatkowej pozycji satelitarnej to osobiście postawiłem na Siriusa 5E. Są tam 2 kanały Unii Europejskiej - EbS i EbS + - częściowo nadają w języku polskim. Jeśli interesują Cię dosyły TVP z 7E to jeśli dobrze pokombinujesz to jednym konwerterem uzyskasz odbiór zarówno z 5E jak i 7E, ale sygnał z jednej i drugiej pozycji będzie osłabiony. Jednak powinien wystarczyć do poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

W sumie przełącznik mogłem wziąć od razu 4/1, ale nie wiedziałem jak mi pójdzie z tym zezem, a co dopiero z jeszcze jednym, dlatego się zdecydowałem na przełącznik 2/1. Okazało się jednak, że ustawienie zeza na Astrę to bułka z masłem, ciężej było z samym HotBird-em.

 

Właśnie na Sirius-ie jest EbS. Strasznie ubolewałem jak go wyłączyli z HotBird-a, ale za Twoją radą spróbuję ustawić pośrednio między Eutelsat-em, a Sirius-em i zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
Od czwartku tj. 02.07.2009 jestem szczęśliwym posiadaczem zeza na Astre. Teraz naszła mnie ochota na dorzucenie jeszcze jednego zeza na pozycję poniżej 13 E. I tak się zastanawiam jaka pozycja by była najlepsza - jak na razie to chyba najlepszy byłby Sirius/Thor. Czy może coś innego?

Widzę, że proponują Ci 5E/7E. Jeśli złapałbyś na jednym konwerterze i jedno, i drugie, to ekstra. :D Z 7E TRT, Sky Turk, afrykańskie kanały czy stację pokazującą gonitwy koni. Z dosyłem lekki problem, przez SR 6666. Na 4,8E jest liga ukraińska. :D Trochę muzyki, kanał filmowy, okienka w kodowaniu Max/Akta (można sobie popsuć wzrok :mrgreen: ) czy Viasatu. Z jednej pozycji niewiele, ale dwie razem wzięte jakoś się prezentują. :P Na Thora nie masz co się wybierać. FEC 7/8 spowoduje, że wk****sz się przy ustawianiu zeza, tym bardziej, że jest różnica 14 stopni. Tak w ogóle mogłeś antenę nakierować na 19,2 E, a zezować na 13E i 28,2E. Miałbyś więcej dobrych kanałów. Skoro jednak wybrałeś inaczej, to miłego oglądania F1 po turecku (jeśli znudziłby Ci się komentarz Borowczyka i Sokoła, choć o to trudno :D). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś fajnie dało się "zezować" na pozycje 7E/5E przy użyciu jednego konwertera i wszystkie stacje działały. Fakt, że kilka kanałów z wiązki Europe na 5E miało nieco słabszy sygnał (na granicy minimum), ale kanały odbierały normalnie. Teraz gdy na 5E wkroczył satelita Sirius 4, dość znacząco moim zdaniem zmalał sygnał wiązki "Europe", dodatkowo położenie satelity skorygowano o 0,2 stopnia w kierunku zachodu i mamy teraz 7E/4.8E. Niestety z przykrością stwierdzam, że aby odbierać kanały z obu pozycji przy wykorzystaniu jednego konwertera, sporo stacji musi już nie działać (oczywiście z tej wiązki Europe na 4.8E). Jak dla mnie jest to nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Jeżeli nie ma możliwości zezowania jednym konwerterem na te dwie pozycje to wtedy zdecyduję się pewnie na 4,8 E ze względu na EbS i ligę ukraińską, a Borowczyka i Sokoła lubię słychać więc turecka wersja F1 jest mi zbędna. :wink: Gdy już będę zakładał drugiego zeza to i tak pokombinuję z 4,8 E i 7 E. Zwłaszcza, że 7 E jest łatwiejszy(tak mi się wydaje) do ustawienia więc pierw go ustawię, a następnie pójdę na 4,8 E i być może po drodze złapię obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak w ogóle mogłeś antenę nakierować na 19,2 E, a zezować na 13E i 28,2E.

 

To również jest dobre rozwiązanie. Na 28,5E jest sporo kanałów i większość jest w języku angielskim.

 

A jeszcze z innej beczki to ja mam tak ustawione: antena jest skierowana na 19,2E, patrząc od tyłu anteny po prawej mam zez na 28,5E a z lewej na 13E i jeszcze bardziej na lewo 5E. Nie wiem jaką masz antenę. U mnie na 115 cm wszystko działa prawidłowo. To rozwiązanie byłoby najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Nie zezowałem z Astry 19,2 na Hotbird-a i Astre 28,2 gdyż miałem w planach tylko Hotbird i Astre 19,2. Dopiero gdy już zainstalowałem zeza i okazało się, że nie jest to takie straszne - nabrałem chęci na jeszcze jeden zez. I już pozostanę przy tym jednym dodatkowym zezie(4,8E). Następnym krokiem to może będzie już obrotnica.

Antenę mam 90 cm i chyba by wszystko też działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do speców bo lokalni monterzy SAT gdy wspominam coś o QUAD albo VIPER to nabierają wody w usta...

Otóż posiadam konwerter quad http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=565 wycelowany w HB, konwerter twin INVERTO wycelowany w Astre ,Vipera http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=131 oraz 2 diseqc MEZON SW21plus (opis http://www.mezon.it.pl/przelaczniki.html).

Chciałbym puścić 2 kable wraz z przełacznikami MEZON bezpośrednio do tunerów Ferguson 8900 oraz Pace2221 (HB+Astra) oraz do VIPER-a podłączam 2 kable z HB oraz naziemną i kończę gniazdami końcowymi dla tunerów Samsung DSB 370 HD oraz Philips7201 PVR.Finalnie działają 4 tunery w tym dwa z HB+Astra.Czy to wszystko będzie działać i jest zgodne ze sztuką?Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu są 2 diseqc i 3 diseqc Viper który "robi " za zwrotnicę HB i naziemnej dla 2 tunerów.Te 2 diseqc akurat są dedykowane do twinów ale u mnie jest quad i twin więc te 2 pozostałe wiążki gdzieś trzeba wpiąć..Powie ktoś że lepszy multwiswitch i quattro.Ale musiałbym trochę zainwestować.Więc interesuje mnie zdanie speców bo np. 8900 jest tak wymagający o swój sygnał (a to większa antena a to konwerter pojedyńczy) że mam wątpliwości...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...