Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam małą prośbę o doradzenie ;)

Przy takiej antenie:

https://www.dmtrade.pl/p8103,antena-satelitarna-inverto-idlb-td-80-biala.html

chciałbym dołożyć zeza na popularną Astrę 19,2E.

 

Dedykowane uchwyty do tej anteny niestety nie mają opcji aby Hot Bird 13E był centralnie, a na tym zależy mi najbardziej, aby nie pogarszać odbioru z Hot Birda (z ciekawości, o ile traci się sygnał w przypadku niecentralnego ustawienia ? Może ktoś testował? Trochę zastanawiające dla mnie, że firma Inverto nie stworzyła (nie dedykuje) uchwytu z opcją centralną).

 

Znalazłem taki uchwyt:

https://www.dmtrade.pl/p2813,uchwyt-drugiego-konwentera-zez-kwadrat.html

Czy z tym uchwytem nie będzie żadnych problemów, przy powyższej antenie ? Czy jest to solidne rozwiązanie ?

 

Byłbym wdzięczny za podzielenie się Waszą wiedzą na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem konfigurację 4W + 15W na antenie Triax TD110 z szyną. 15W działało ale problemem była znaczna różnica w kącie elewacji. Brakowało regulacji na szynie więc naciągnąłem ją siłą i przywiązałem sznurkiem do balustrady. Rozwiązanie ryzykowne bo można zniszczyć wysięgnik anteny ale działały chyba wszystkie kanały z Telstara 15W działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzebuję  dostępu do Eutelsat 16E - Freesat Rumunia oraz Eutelsat West 5W - Fransat. Czy uda się to zrobić na jednej antenie w ramach zeza -jeśli tak to jaka antena -czy muszę jednak powiesić 2 anteny 60-70cm?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam ustawioną antenę centralnie na Amosa  4W ( chyba 90-tka ,musiał bym ją zmierzyć ) i jednocześnie odbieram również 5W. Do tego miałem zez na 12,5W gdy były na tej pozycji włoskie kanały FTA i to działało stabilnie. Ale tylko w okresie jesień - wiosna. Potem drzewo puszcza liście i koniec odbioru. @markarsprawdź mapy na Lyngsat ale wydaje mi się ,że do stabilnego odbioru powinny być 2 anteny 90-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście nie mam nic tej firmy ale ma renomę także powinna być dobra.Jak masz możliwość ją zobaczyć przed kupnem to możesz sprawdzić ,grubość lustra  czaszy ,zawieszenia. Ale z wiatrem chyba nie powinna odlecieć:). Jak masz w domu luzem tą antenę Polsatu to możesz sprawdzić poziom sygnału na obu satelitach aby później porównać z drugą anteną. Ciekawe jakie różnice by były ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy przy antenie Triax TD 78 jest możliwość dołożenia konwertera zezującego na pozycję 16E? Główny konwerter jest na 13E. Oczywiście drugi konwerter powinien być z wąskim promiennikiem a pytam o to bo właśnie czytałem w poradniku SK że takie konwertery "na zwykłych antenach mogą gorzej odbierać..." .

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze można, kwestia tylko dobrania odpowiedniego uchwytu, konwertera plus zastosowanie oraz podłączenie przełącznika(2/1=4/1) wraz z konfiguracją.

Sygnał na 16E jest dość słaby a więc proponował bym ustawić antenę pod tą satelitę, a konwerter zez dać na 13 E. Można także po drugiej stronie dołożyć konwerter na 19.2 E lub 23.5 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.01.2020 o 10:29, robsat napisał:

Zawsze można, kwestia tylko dobrania odpowiedniego uchwytu, konwertera plus zastosowanie oraz podłączenie przełącznika(2/1=4/1) wraz z konfiguracją.

Sygnał na 16E jest dość słaby a więc proponował bym ustawić antenę pod tą satelitę, a konwerter zez dać na 13 E. Można także po drugiej stronie dołożyć konwerter na 19.2 E lub 23.5 E.

Czy odbierasz aktualnie z 16 st.? Interesują mnie programy bałkańskie (znam język chrw./serb.), ale nie dowierzam inf. ze flysat o tych stacjach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...